• My Favorite Leagues
  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Handball

Handball Leagues

advertisement
  • Europe: All Latest Results & Next Matches

      Europe: European Championship
  • 2
  • Sun 10 Apr 2016
  • 18:00FT   RomaniaROU 32 17 1553  
      IsraelISR 21 10 11 
  • 2
  • Sat 09 Apr 2016
  • 21:15FT   BelgiumBEL 29 15 1451  
      TurkeyTUR 22 10 12 
    16:00FT   FinlandFIN 27 12 1556  
      LuxembourgLUX 29 11 18 
  • 1
  • Thu 07 Apr 2016
  • 20:00FT   LuxembourgLUX 23 14 951  
      FinlandFIN 28 17 11 
  • Group A
  • Wed 02 Nov 2016
  • 18:00   GreeceGRE - - --  
      Faroe IslandsFO - - - 
  • Group 2
  • Wed 02 Nov 2016
  • 18:30   BelarusBLR - - --  
      RomaniaROU - - - 
  • Group 4
  • Wed 02 Nov 2016
  • 19:00   FYR MacedoniaMKD - - --  
      UkraineUKR - - - 
  • Group 1
  • Wed 02 Nov 2016
  • 19:00   HungaryHUN - - --  
      LatviaLAT - - - 
  • Group 5
  • Wed 02 Nov 2016
  • 19:00   SloveniaSLO - - --  
      SwitzerlandSUI - - - 
  • Group C
  • Wed 02 Nov 2016
  • 19:30   ItalyITA - - --  
      GeorgiaGEO - - - 
  • Group 6
  • Wed 02 Nov 2016
  • 19:30   RussiaRUS - - --  
      SlovakiaSVK - - - 
  • Group B
  • Wed 02 Nov 2016
  • 20:00   TurkeyTUR - - --  
      KosovoKOS - - - 
  • Group 5
  • Wed 02 Nov 2016
  • 20:30   GermanyGER - - --  
      PortugalPOR - - - 
  • Group 7
  • Wed 02 Nov 2016
  • 21:00   NorwayNOR - - --  
      BelgiumBEL - - - 
  • Group 3
  • Wed 02 Nov 2016
  • 22:25   AustriaAUT - - --  
      FinlandFIN - - - 
  • Group 4
  • Wed 02 Nov 2016
  • 22:30   IcelandISL - - --  
      Czech RepublicCZE - - - 
  • Group 3
  • Wed 02 Nov 2016
  • 22:30   SpainESP - - --  
      Bosnia and HerzegovinaBIH - - - 
  • Group 2
  • Thu 03 Nov 2016
  • 19:00   PolandPOL - - --  
      SerbiaSRB - - - 
  • Group 7
  • Thu 03 Nov 2016
  • 21:00   FranceFRA - - --  
      LithuaniaLIT - - - 
  • Group 6
  • Thu 03 Nov 2016
  • 21:15   SwedenSWE - - --  
      MontenegroMGR - - - 
  • Group 1
  • Thu 03 Nov 2016
  • 22:30   DenmarkDEN - - --  
      NetherlandsNED - - - 
  • Group 3
  • Sat 05 Nov 2016
  • 15:30   FinlandFIN - - --  
      SpainESP - - - 
  • Group 4
  • Sat 05 Nov 2016
  • 16:25   Czech RepublicCZE - - --  
      FYR MacedoniaMKD - - - 
  • Group 6
  • Sat 05 Nov 2016
  • 19:00   SlovakiaSVK - - --  
      SwedenSWE - - - 
  • Group 4
  • Sat 05 Nov 2016
  • 19:00   UkraineUKR - - --  
      IcelandISL - - - 
  • Group 5
  • Sat 05 Nov 2016
  • 19:45   SwitzerlandSUI - - --  
      GermanyGER - - - 
          Europe: European Championship - Women
  • Group 4
  • Sun 05 Jun 2016
  • 21:00FT   Montenegro WMGR 24 13 1146  
      Slovenia WSLO 22 11 11 
    19:00FT   Croatia WCRO 35 17 1854  
      FYR Macedonia WMKD 19 7 12 
  • Group 5
  • Sun 05 Jun 2016
  • 19:00FT   Hungary WHUN 44 21 2357  
      Finland WFIN 13 5 8 
  • Group 6
  • Sun 05 Jun 2016
  • 18:10FT   Denmark WDEN 33 11 2250  
      Portugal WPOR 17 7 10 
  • Group 7
  • Sun 05 Jun 2016
  • 18:00FT   Germany WGER 33 15 1854  
      Iceland WISL 21 9 12 
  • Group 6
  • Sun 05 Jun 2016
  • 16:00FT   Russia WRUS 37 21 1662  
      Turkey WTUR 25 14 11 
  • Group 7
  • Sat 04 Jun 2016
  • 21:00FT   France WFRA 28 15 1349  
      Switzerland WSUI 21 8 13 
  • Group 5
  • Sat 04 Jun 2016
  • 21:00FT   Poland WPOL 28 15 1353  
      Slovakia WSVK 25 13 12 
  • Group 1
  • Sat 04 Jun 2016
  • 20:30FT   Norway WNOR 36 15 2155  
      Lithuania WLIT 19 10 9 
  • Group 2
  • Sat 04 Jun 2016
  • 19:10FT   Czech Republic WCZE 31 15 1661  
      Ukraine WUKR 30 12 18 
  • Group 1
  • Sat 04 Jun 2016
  • 19:00FT   Romania WROU 20 9 1143  
      Belarus WBLR 23 9 14 
  • Group 2
  • Sat 04 Jun 2016
  • 19:00FT   Serbia WSRB 36 21 1554  
      Italy WITA 18 10 8 
  • Group 3
  • Sat 04 Jun 2016
  • 19:00FT   Spain WESP 42 21 2153  
      Bulgaria WBUL 11 7 4 
    17:00FT   Netherlands WNED 35 18 1757  
      Austria WAUT 22 11 11 
  • Group 6
  • Thu 02 Jun 2016
  • 21:45FT   Portugal WPOR 22 6 1647  
      Russia WRUS 25 13 12 
  • Group 4
  • Thu 02 Jun 2016
  • 19:00FT   FYR Macedonia WMKD 21 12 948  
      Montenegro WMGR 27 13 14 
  • Group A
  • Sun 04 Dec 2016
  • 17:15   Serbia WSRB - - --  
      Slovenia WSLO - - - 
    20:00   Sweden WSWE - - --  
      Spain WESP - - - 
  • Group B
  • Sun 04 Dec 2016
  • 20:30   Netherlands WNED - - --  
      Germany WGER - - - 
    22:45   France WFRA - - --  
      Poland WPOL - - - 
  • Group C
  • Mon 05 Dec 2016
  • 20:30   Hungary WHUN - - --  
      Czech Republic WCZE - - - 
  • Group D
  • Mon 05 Dec 2016
  • 20:30   Russia WRUS - - --  
      Croatia WCRO - - - 
  • Group C
  • Mon 05 Dec 2016
  • 22:45   Montenegro WMGR - - --  
      Denmark WDEN - - - 
  • Group D
  • Mon 05 Dec 2016
  • 22:45   Norway WNOR - - --  
      Romania WROU - - - 
  • Group B
  • Tue 06 Dec 2016
  • 20:30   Poland WPOL - - --  
      Netherlands WNED - - - 
  • Group A
  • Tue 06 Dec 2016
  • 20:30   Spain WESP - - --  
      Serbia WSRB - - - 
  • Group B
  • Tue 06 Dec 2016
  • 22:45   Germany WGER - - --  
      France WFRA - - - 
  • Group A
  • Tue 06 Dec 2016
  • 22:45   Slovenia WSLO - - --  
      Sweden WSWE - - - 
  • Group C
  • Wed 07 Dec 2016
  • 20:30   Czech Republic WCZE - - --  
      Montenegro WMGR - - - 
  • Group D
  • Wed 07 Dec 2016
  • 20:30   Romania WROU - - --  
      Russia WRUS - - - 
    22:45   Croatia WCRO - - --  
      Norway WNOR - - - 
  • Group C
  • Wed 07 Dec 2016
  • 22:45   Denmark WDEN - - --  
      Hungary WHUN - - - 
          Europe: Champions League
  • Group A
  • Sun 25 Sep 2016
  • 20:30FT   KielGER 28 15 1355  
      ParisFRA 27 15 12 
    19:00FT   Wisla PlockPOL 23 12 1151  
      BarcelonaESP 28 11 17 
  • Group C
  • Sun 25 Sep 2016
  • 18:00FT   Montpellier HBFRA 28 14 1451  
      Tatran PresovSVK 23 14 9 
  • Group B
  • Sun 25 Sep 2016
  • 18:00FT   Pick SzegedHUN 28 13 1556  
      Rhein-Neckar LowenGER 28 12 16 
  • Group D
  • Sun 25 Sep 2016
  • 17:50FT   HolstebroDEN 32 16 1664  
      Dinamo BucurestiROU 32 16 16 
  • Group B
  • Sun 25 Sep 2016
  • 17:15FT   IFK KristianstadSWE 23 12 1151  
      Vardar Vatrost SkopjeMKD 28 15 13 
  • Group B
  • Sat 24 Sep 2016
  • 19:30FT   Celje Pivovarna LaskoSLO 30 14 1658  
      Prvo Plinarsko DrustvoCRO 28 13 15 
  • Group A
  • Sat 24 Sep 2016
  • 18:30FT   Flensburg-HandewittGER 24 10 1448  
      VeszpremHUN 24 13 11 
  • Group C
  • Sat 24 Sep 2016
  • 18:30FT   Metalurg SkopjeMKD 18 8 1035  
      ElverumNOR 17 7 10 
  • Group B
  • Sat 24 Sep 2016
  • 17:00FT   Meshkov BrestBLR 24 14 1053  
      KielcePOL 29 11 18 
  • Group A
  • Thu 22 Sep 2016
  • 21:00FT   Kadetten SchaffhausenSUI 24 12 1249  
      Bjerringbro/SilkeborgDEN 25 10 15 
  • Group C
  • Thu 22 Sep 2016
  • 19:00FT   Chehovski MedvediRUS 28 14 1456  
      La RiojaESP 28 16 12 
  • Group D
  • Thu 22 Sep 2016
  • 18:00FT   Motor ZaporozhyeUKR 26 15 1152  
      NantesFRA 26 16 10 
  • Group B
  • Wed 28 Sep 2016
  • 19:30   Rhein-Neckar LowenGER - - --  
      Celje Pivovarna LaskoSLO - - - 
  • Group D
  • Thu 29 Sep 2016
  • 18:00   Dinamo BucurestiROU - - --  
      Motor ZaporozhyeUKR - - - 
  • Group C
  • Sat 01 Oct 2016
  • 16:00   Tatran PresovSVK - - --  
      Metalurg SkopjeMKD - - - 
  • Group B
  • Sat 01 Oct 2016
  • 16:30   KielcePOL - - --  
      IFK KristianstadSWE - - - 
    18:30   Vardar Vatrost SkopjeMKD - - --  
      Meshkov BrestBLR - - - 
  • Group A
  • Sat 01 Oct 2016
  • 18:30   VeszpremHUN - - --  
      Kadetten SchaffhausenSUI - - - 
  • Group D
  • Sat 01 Oct 2016
  • 19:00   ABC BragaPOR - - --  
      HolstebroDEN - - - 
    19:30   NantesFRA - - --  
      Besiktas IstanbulTUR - - - 
  • Group A
  • Sat 01 Oct 2016
  • 20:30   BarcelonaESP - - --  
      KielGER - - - 
  • Group B
  • Sat 01 Oct 2016
  • 21:00   Prvo Plinarsko DrustvoCRO - - --  
      Pick SzegedHUN - - - 
  • Group C
  • Sat 01 Oct 2016
  • 21:30   La RiojaESP - - --  
      Montpellier HBFRA - - - 
          Europe: Champions League - Women
  • Group 1 Final
  • Sun 11 Sep 2016
  • 19:00FT   Glassverket WNOR 28 12 1647  
      Podravka Vegeta WCRO 19 12 7 
  • Group 3 Final
  • Sun 11 Sep 2016
  • 18:00FT   Krim Mercator WSLO 37 20 1753  
      Amatori Conversano WITA 16 7 9 
  • Group 1 3rd Place
  • Sun 11 Sep 2016
  • 16:30FT   Yenimahalle Bld SK WTUR 31 17 1453  
      Sercodak Dalfsen WNED 22 12 10 
  • Group 3 3rd Place
  • Sun 11 Sep 2016
  • 15:00FT   Michalovce WSVK 21 12 954  
      Selgros Lublin WPOL 33 16 17 
  • Group 1 SF
  • Sat 10 Sep 2016
  • 20:00FT   Podravka Vegeta WCRO 30 13 1747  
      Sercodak Dalfsen WNED 17 7 10 
  • Group 2 Final
  • Sat 10 Sep 2016
  • 19:30FT   Leipzig WGER 32 15 1762  
      Hypo Niederosterreich WAUT 30 16 14 
  • Group 3 SF
  • Sat 10 Sep 2016
  • 19:30FT   Selgros Lublin WPOL 27 12 1555  
      Amatori Conversano WITA 28 14 14 
  • Group 1 SF
  • Sat 10 Sep 2016
  • 17:30FT   Glassverket WNOR 34 15 1957  
      Yenimahalle Bld SK WTUR 23 9 14 
  • Group 2 3rd Place
  • Sat 10 Sep 2016
  • 17:00FT   HC Gomel WBLR 20 12 848  
      Bera Bera WESP 28 14 14 
  • Group 3 SF
  • Sat 10 Sep 2016
  • 17:00FT   Krim Mercator WSLO 28 14 1450  
      Michalovce WSVK 22 10 12 
  • Group 2 SF
  • Fri 09 Sep 2016
  • 19:30FT   Hypo Niederosterreich WAUT 25 14 1146  
      Bera Bera WESP 21 12 9 
    17:00FT   Leipzig WGER 29 13 1647  
      HC Gomel WBLR 18 6 12 
  • Group B
  • Fri 14 Oct 2016
  • 21:30   Vardar WMKD - - --  
      Ferencvarosi Torna WHUN - - - 
  • Group B
  • Sat 15 Oct 2016
  • 15:00   Astrakhanochka WRUS - - --  
      Leipzig WGER - - - 
  • Group D
  • Sat 15 Oct 2016
  • 15:00   Team Esbjerg WDEN - - --  
      Krim Mercator WSLO - - - 
  • Group A
  • Sat 15 Oct 2016
  • 18:00   RK Buducnost WMGR - - --  
      Metz WFRA - - - 
  • Group D
  • Sat 15 Oct 2016
  • 18:30   Larvik WNOR - - --  
      Savehof WSWE - - - 
  • Group C
  • Sat 15 Oct 2016
  • 20:30   Gyori Audi ETO KC WHUN - - --  
      FC Midtjylland WDEN - - - 
  • Group A
  • Sun 16 Oct 2016
  • 15:00   Thuringer WGER - - --  
      Glassverket WNOR - - - 
  • Group C
  • Sun 16 Oct 2016
  • 18:00   CSM Bucuresti WROU - - --  
      Rostov-Don WRUS - - - 
          Europe: EHF Cup
  • 2nd Leg
  • Sun 11 Sep 2016
  • 20:00FT   Dukla PrahaCZE 31 14 1754  
      KH BESA FamigliaKOS 23 11 12 
    19:00FT   BodoNOR 23 10 1342  
      CsurgoiHUN 19 6 13 
    17:00FT   Zarja Kaspija AstrakhanRUS 17 10 737  
      Metaloplastika SabacSRB 20 13 7 
  • 2nd Leg
  • Sat 10 Sep 2016
  • 21:30FT   ZametCRO 24 13 1151  
      CreteilFRA 27 18 9 
    20:30FT   OCI-LionsNED 26 13 1353  
      Alpla HardAUT 27 11 16 
    20:00FT   Kras VolendamNED 16 6 1052  
      Chambery SavoieFRA 36 19 17 
    19:00FT   Budvanska RivijeraMGR 26 15 1154  
      Filippos BeroiasGRE 28 10 18 
    18:00FT   London GDGBR 22 11 1163  
      Maccabi Rishon le ZionISR 41 25 16 
    18:00FT   Polva ServitiEST 21 10 1146  
      Politehnica TimisoaraROU 25 14 11 
    17:00FT   ZTR ZaporozhyeUKR 40 17 2361  
      Olimpus-85-USEFSUKR 21 11 10 
  • 1st Leg
  • Fri 09 Sep 2016
  • 17:00FT   Maccabi Rishon le ZionISR 38 22 1652  
      London GDGBR 14 6 8 
  • 1st Leg
  • Sat 08 Oct 2016
  • 13:00   Zarja Kaspija AstrakhanRUS - - --  
      MSK HlohovecSVK - - - 
    15:00   Univ. Neva/St. PetersburgRUS - - --  
      BB AnkaraTUR - - - 
    17:00   ArendalNOR - - --  
      Politehnica TimisoaraROU - - - 
    17:00   ZTR ZaporozhyeUKR - - --  
      Wacker ThunSUI - - - 
    17:15   CSM BucurestiROU - - --  
      ZametCRO - - - 
    18:00   BenficaPOR - - --  
      Handball KaerjengLUX - - - 
    18:00   FC PortoPOR - - --  
      RK Cimos KoperSLO - - - 
    18:00   Powen ZabrzePOL - - --  
      Filippos BeroiasGRE - - - 
    19:00   HaukarISL - - --  
      Alingsas HKSWE - - - 
    21:00   Alpla HardAUT - - --  
      HC Dinamo-MinskBLR - - - 
  • 2nd Leg
  • Sat 08 Oct 2016
  • 21:15   Achilles BocholtBEL - - --  
      CsurgoiHUN - - - 
  • 1st Leg
  • Sun 09 Oct 2016
  • 17:15   KoldingDEN - - --  
      TJ Lokomotiva PlzenCZE - - - 
    18:00   Chambery SavoieFRA - - --  
      Fuchse BerlinGER - - - 
  • 2nd Leg
  • Sun 09 Oct 2016
  • 18:00   Red Boys DifferdangeLUX - - --  
      Maccabi Rishon le ZionISR - - - 
  • 1st Leg
  • Sun 09 Oct 2016
  • 20:00   Balatonfuredi KCHUN - - --  
      Pfadi WinterthurSUI - - - 
    21:00   Dukla PrahaCZE - - --  
      Nexe NasiceCRO - - - 
          Europe: BENE League
  • 4
  • Sat 24 Sep 2016
  • 21:30FT   Initia HasseltBEL 36  3660  
      Achilles BocholtBEL 24  24 
    21:30FT   MerksemBEL 31  3162  
      Targos BevoNED 31  31 
    21:00FT   JMS Hurry-UpNED 30  3052  
      AalsmeerNED 22  22 
    20:30FT   OCI-LionsNED 24  2446  
      TongerenBEL 22  22 
    20:00FT   Kras VolendamNED 23  2348  
      KV SasjaBEL 25  25 
    19:00FT   ViseBEL 30  3056  
      QuintusNED 26  26 
  • 5
  • Sat 01 Oct 2016
  • 19:00   KV SasjaBEL - - --  
      JMS Hurry-UpNED - - - 
    20:00   Kras VolendamNED - - --  
      Initia HasseltBEL - - - 
    20:15   AalsmeerNED - - --  
      ViseBEL - - - 
    21:00   Targos BevoNED - - --  
      Achilles BocholtBEL - - - 
    21:15   QuintusNED - - --  
      OCI-LionsNED - - - 
    21:15   TongerenBEL - - --  
      MerksemBEL - - - 
  • 6
  • Sun 02 Oct 2016
  • 15:25   JMS Hurry-UpNED - - --  
      Kras VolendamNED - - - 
    15:30   Achilles BocholtBEL - - --  
      TongerenBEL - - - 
    15:30   OCI-LionsNED - - --  
      AalsmeerNED - - - 
    16:00   Initia HasseltBEL - - --  
      Targos BevoNED - - - 
    16:00   ViseBEL - - --  
      KV SasjaBEL - - - 
    16:30   MerksemBEL - - --  
      QuintusNED - - - 
          Europe: Cup Winners Cup
  • Final
  • Fri 25 May 2012
  • 19:45FT   Flensburg-HandewittGER 32 16 1660  
      VfL GummersbachGER 28 11 17 
          Europe: EHF Cup - Women
  • 2nd Leg
  • Sun 18 Sep 2016
  • 21:00FT   Latsia Nicosia WCYP 20 8 1253  
      Izvor Bukovicka WSRB 33 16 17 
    20:00FT   Nykobing F. WDEN 29 9 2049  
      Lugi WSWE 20 9 11 
    19:00FT   BNTU-BelAZ Minsk Reg. WBLR 32 16 1662  
      Most WCZE 30 15 15 
    18:00FT   HC Dunarea Braila WROU 36 15 2146  
      HB Dudelange WLUX 10 4 6 
    18:00FT   Slavia Prague WCZE 23 11 1241  
      Skuru IK WSWE 18 8 10 
    17:00FT   BBM Bietigheim WGER 37 19 1856  
      ZRK Naisa-Nis WSRB 19 7 12 
    17:00FT   Laczpol Gdynia WPOL 17 8 944  
      Fehervar KC WHUN 27 14 13 
    17:00FT   RK Zagorje WSLO 20 10 1045  
      Byasen WNOR 25 11 14 
    16:00FT   Ionias WGRE 24 12 1255  
      Kuban WRUS 31 17 14 
    15:30FT   Bruhl WSUI 23 11 1253  
      Issy Paris Hand WFRA 30 15 15 
    15:00FT   Bnei Hertzeliya W   20 11 956  
      VfL Oldenburg WGER 36 21 15 
    15:00FT   Pogon Szczecin WPOL 24 12 1244  
      Galychanka WUKR 20 9 11 
  • 1st Leg
  • Sat 17 Sep 2016
  • 21:00FT   Izvor Bukovicka WSRB 38 18 2052  
      Latsia Nicosia WCYP 14 5 9 
    21:00FT   ZRK Naisa-Nis WSRB 15 8 749  
      BBM Bietigheim WGER 34 15 19 
    20:30FT   VfL Oldenburg WGER 41 21 2061  
      Bnei Hertzeliya W   20 8 12 
  • 2nd Leg
  • Sat 17 Sep 2016
  • 20:00FT   Madeira SAD WPOR 18 8 1049  
      Brest W   31 14 17 
  • 1st Leg
  • Sat 17 Sep 2016
  • 19:00FT   Byasen WNOR 32 16 1652  
      RK Zagorje WSLO 20 8 12 
    19:00FT   Most WCZE 28 13 1551  
      BNTU-BelAZ Minsk Reg. WBLR 23 9 14 
    18:30FT   Issy Paris Hand WFRA 29 19 1049  
      Bruhl WSUI 20 9 11 
  • 2nd Leg
  • Sat 17 Sep 2016
  • 18:00FT   CSM Ploiesti WROU 31 15 1651  
      Neistin WFO 20 8 12 
  • 1st Leg
  • Sat 17 Sep 2016
  • 18:00FT   HB Dudelange WLUX 12 6 655  
      HC Dunarea Braila WROU 43 21 22 
    17:00FT   Kuban WRUS 36 15 2160  
      Ionias WGRE 24 7 17 
    16:00FT   Galychanka WUKR 24 11 1346  
      Pogon Szczecin WPOL 22 9 13 
  • 2nd Leg
  • Sat 17 Sep 2016
  • 16:00FT   Tertnes WNOR 42 23 1958  
      HC Holon WISR 16 10 6 
  • 1st Leg
  • Fri 16 Sep 2016
  • 19:00FT   HC Holon WISR 21 12 953  
      Tertnes WNOR 32 16 16 
  • 1st Leg
  • Sat 15 Oct 2016
  • 15:00   Lada WRUS - - --  
      Vipers Kristiansand WNOR - - - 
    18:00   BBM Bietigheim WGER - - --  
      ASC Corona 2010 Brasov WROU - - - 
    18:00   Byasen WNOR - - --  
      Tertnes WNOR - - - 
    18:00   CSM Ploiesti WROU - - --  
      Michalovce WSVK - - - 
    18:00   Dinamo Volgograd WRUS - - --  
      Brest W   - - - 
    18:00   Erdi WHUN - - --  
      Issy Paris Hand WFRA - - - 
    18:00   HC Gomel WBLR - - --  
      HC Dunarea Braila WROU - - - 
    18:00   HCM Roman WROU - - --  
      Fehervar KC WHUN - - - 
    18:00   Izvor Bukovicka WSRB - - --  
      Sercodak Dalfsen WNED - - - 
    18:00   Muratpasa Belediyesi SK WTUR - - --  
      Randers HK WDEN - - - 
    18:00   Nantes WFRA - - --  
      DVSC Korvex WHUN - - - 
    18:00   Pogon Szczecin WPOL - - --  
      Nykobing F. WDEN - - - 
    18:00   Slavia Prague WCZE - - --  
      Viborg HK WDEN - - - 
    18:00   Spono Eagles WSUI - - --  
      Kuban WRUS - - - 
    18:00   TuS Metzingen WGER - - --  
      Most WCZE - - - 
    18:00   VfL Oldenburg WGER - - --  
      Fleury Loiret WFRA - - - 
          Europe: Partile Cup U-19
  • Final
  • Fri 03 Jul 2015
  • 22:00FT   Iceland U-19ISL 31 13 1860  
      Sweden U-19SWE 29 16 13 
  • 3rd Place
  • Fri 03 Jul 2015
  • 20:00FT   Spain U-19ESP 25 13 1247  
      Russia U-19RUS 22 11 11 
  • 5th Place
  • Fri 03 Jul 2015
  • 18:00FT   Netherlands U-19NED 29 17 1265  
      Portugal U-19POR 36 12 24 
  • 7th Place
  • Fri 03 Jul 2015
  • 16:00FT   Romania U-19ROU 29 15 1447  
      Slovakia U-19SVK 18 11 7 
  • 13th Place
  • Fri 03 Jul 2015
  • 14:00FT   Austria U-19AUT 28 9 1959  
      Faroe Islands U-19FO 31 14 17 
  • 9th Place
  • Fri 03 Jul 2015
  • 14:00FT   Finland U-19FIN 26 11 1548  
      Estonia U-19EST 22 11 11 
  • 11th Place
  • Fri 03 Jul 2015
  • 12:00FT   Czech Republic U-19CZE 51 23 2883  
      Moldova U-19MLD 32 15 17 
  • 15th Place
  • Fri 03 Jul 2015
  • 12:00FT   Kosovo U-19KOS 28 17 1159  
      Georgia U-19   31 14 17 
  • Group 4
  • Thu 02 Jul 2015
  • 16:45FT   Georgia U-19   23 12 1156  
      Faroe Islands U-19FO 33 15 18 
  • Group 2
  • Thu 02 Jul 2015
  • 16:45FT   Portugal U-19POR 31 15 1663  
      Russia U-19RUS 32 18 14 
  • Group 4
  • Thu 02 Jul 2015
  • 15:00FT   Moldova U-19MLD 25 12 1362  
      Estonia U-19EST 37 20 17 
  • Group 2
  • Thu 02 Jul 2015
  • 15:00FT   Slovakia U-19SVK 13 6 742  
      Sweden U-19SWE 29 13 16 
  • Group 3
  • Thu 02 Jul 2015
  • 13:15FT   Finland U-19FIN 34 21 1367  
      Czech Republic U-19CZE 33 20 13 
  • Group 1
  • Thu 02 Jul 2015
  • 13:15FT   Iceland U-19ISL 45 22 2368  
      Netherlands U-19NED 23 12 11 
  • Group 3
  • Thu 02 Jul 2015
  • 11:30FT   Austria U-19AUT 35 18 1753  
      Kosovo U-19KOS 18 7 11 
  • Group 1
  • Thu 02 Jul 2015
  • 11:30FT   Spain U-19ESP 37 18 1960  
      Romania U-19ROU 23 9 14 
  • Group 2
  • Wed 01 Jul 2015
  • 22:15FT   Portugal U-19POR 21 7 1452  
      Sweden U-19SWE 31 15 16 
    22:15FT   Russia U-19RUS 34 19 1551  
      Slovakia U-19SVK 17 9 8 
  • Group 1
  • Wed 01 Jul 2015
  • 20:30FT   Iceland U-19ISL 37 20 1763  
      Romania U-19ROU 26 13 13 
    20:30FT   Netherlands U-19NED 26 14 1268  
      Spain U-19ESP 42 21 21 
  • Group 4
  • Wed 01 Jul 2015
  • 18:45FT   Faroe Islands U-19FO 34 19 1569  
      Moldova U-19MLD 35 13 22 
    18:45FT   Georgia U-19   18 10 843  
      Estonia U-19EST 25 14 11 
  • Group 3
  • Wed 01 Jul 2015
  • 17:00FT   Czech Republic U-19CZE 24 11 1347  
      Austria U-19AUT 23 12 11 
    17:00FT   Finland U-19FIN 35 15 2061  
      Kosovo U-19KOS 26 15 11 
  • Group 2
  • Wed 01 Jul 2015
  • 15:15FT   Slovakia U-19SVK 21 11 1051  
      Portugal U-19POR 30 18 12 
    15:15FT   Sweden U-19SWE 31 15 1657  
      Russia U-19RUS 26 13 13 
  • Group 1
  • Wed 01 Jul 2015
  • 13:30FT   Romania U-19ROU 26 16 1059  
      Netherlands U-19NED 33 22 11 
    13:30FT   Spain U-19ESP 27 15 1255  
      Iceland U-19ISL 28 15 13 
  • Group 4
  • Wed 01 Jul 2015
  • 11:45FT   Estonia U-19EST 26 13 1346  
      Faroe Islands U-19FO 20 8 12 
    11:45FT   Moldova U-19MLD 37 19 1867  
      Georgia U-19   30 15 15 
  • Group 3
  • Wed 01 Jul 2015
  • 10:00FT   Austria U-19AUT 30 15 1560  
      Finland U-19FIN 30 17 13 
    10:00FT   Kosovo U-19KOS 20 10 1050  
      Czech Republic U-19CZE 30 17 13 
  • Group D
  • Tue 30 Jun 2015
  • 16:00FT   Netherlands U-19NED 27 14 1351  
      Faroe Islands U-19FO 24 11 13 
    16:00FT   Russia U-19RUS 27 13 1452  
      Czech Republic U-19CZE 25 13 12 
  • Group B
  • Tue 30 Jun 2015
  • 14:30FT   Estonia U-19EST 25 9 1644  
      Kosovo U-19KOS 19 8 11 
    14:30FT   Sweden U-19SWE 31 17 1448  
      Romania U-19ROU 17 7 10 
  • Group C
  • Tue 30 Jun 2015
  • 13:00FT   Finland U-19FIN 29 16 1348  
      Georgia U-19   19 11 8 
    13:00FT   Iceland U-19ISL 26 11 1551  
      Portugal U-19POR 25 13 12 
  • Group A
  • Tue 30 Jun 2015
  • 11:30FT   Austria U-19AUT 37 16 2148  
      Moldova U-19MLD 11 8 3 
    11:30FT   Spain U-19ESP 24 19 540  
      Slovakia U-19SVK 16 7 9 
          Europe: Challenge Cup
  • Final
  • Sat 21 May 2016
  • 20:00FT   ABC BragaPOR 25 11 1454  
      BenficaPOR 29 11 18 
  • 1st Leg
  • Sat 19 Nov 2016
  • 18:00   CambridgeENG - - --  
      HK Lokomotiv Varna   - - - 
    19:00   Amasya TaSova   - - --  
      Riviera SSSH 2MLD - - - 
    19:00   DikeasGRE - - --  
      A.S.E. DoukaGRE - - - 
    19:00   DragunasLIT - - --  
      St. Otmar St. GallenSUI - - - 
    19:00   KH Kastrioti   - - --  
      HKM Sala   - - - 
    19:00   Partizan BelgradSRB - - --  
      Povazska BystricaSVK - - - 
    19:00   Pelister 08 BitolaMKD - - --  
      HC Vogosca Poljine Hills   - - - 
    19:00   PGU TiraspolMLD - - --  
      ZNTU-ZASUKR - - - 
    19:00   Potaissa TurdaROU - - --  
      HC DobrudjaBUL - - - 
    19:00   RK PartizanMGR - - --  
      SPE StrovolosCYP - - - 
    19:00   ValurISL - - --  
      Haslum HKNOR - - - 
    21:00   SlogaSRB - - --  
      ViseBEL - - - 
    21:00   Sporting Clube PortugalPOR - - --  
      RomagnaITA - - - 
    22:00   HB DudelangeLUX - - --  
      Hapoel AshdodISR - - - 
  • 1st Leg
  • Sun 20 Nov 2016
  • 15:00   GoztepeTUR - - --  
      JMS Hurry-UpNED - - - 
  • 2nd Leg
  • Sun 20 Nov 2016
  • 18:00   HK Lokomotiv Varna   - - --  
      CambridgeENG - - - 
    20:00   Hapoel AshdodISR - - --  
      HB DudelangeLUX - - - 
    21:00   RomagnaITA - - --  
      Sporting Clube PortugalPOR - - - 
          Europe: Cup Winners Cup - Women
  • Final
  • Sat 07 May 2016
  • 15:00FT   Lada WRUS 25 11 1455  
      Holstebro WDEN 30 13 17 
          Europe: Challenge Cup - Women
  • Final
  • Sat 07 May 2016
  • 20:30FT   Gran Canaria WESP 33 16 1762  
      Kastomanu Bld W   29 11 18 
  • 1st Leg
  • Sat 15 Oct 2016
  • 18:00   ZRK Ilidza WBIH - - --  
      Zagnos W   - - - 
    18:00   ZRK Kumanovo WMKD - - --  
      Alcobendas WESP - - - 
    20:00   Dornbirn/Schoren WAUT - - --  
      CS Madeira WPOR - - - 
  • 1st Leg
  • Sun 16 Oct 2016
  • 16:00   Ariosto Ferrara WITA - - --  
      Rotweiss Thun WSUI - - - 
          Europe: European Championship U20
  • Final
  • Sun 07 Aug 2016
  • 18:00AOT   Spain U-20ESP 30 12 1859  
      Germany U-20GER 29 9 20 
  • 3rd Place
  • Sun 07 Aug 2016
  • 15:30FT   Croatia U-20CRO 30 12 1865  
      France U-20FRA 35 18 17 
  • 5th Place
  • Sun 07 Aug 2016
  • 13:00AOT   Denmark U-20DEN 35 16 1971  
      Norway U-20NOR 36 16 20 
  • 7th Place
  • Sun 07 Aug 2016
  • 10:30FT   Iceland U-20ISL 38 21 1771  
      Poland U-20POL 33 14 19 
  • 9th Place
  • Sat 06 Aug 2016
  • 18:30FT   Switzerland U-20SUI 29 14 1551  
      Hungary U-20HUN 22 10 12 
  • 11th Place
  • Sat 06 Aug 2016
  • 16:00FT   Netherlands U-20NED 24 13 1153  
      Slovenia U-20SLO 29 13 16 
  • 13th Place
  • Sat 06 Aug 2016
  • 13:30FT   Serbia U-20SRB 21 6 1553  
      Sweden U-20SWE 32 16 16 
  • 15th Place
  • Sat 06 Aug 2016
  • 11:00AOT   FYR Macedonia U-20MKD 33 13 2065  
      Russia U-20RUS 32 14 18 
  • Semifinal
  • Fri 05 Aug 2016
  • 21:30AOT   Germany U-20GER 35 15 2068  
      France U-20FRA 33 15 18 
  • 9th-12th Places
  • Fri 05 Aug 2016
  • 21:30FT   Hungary U-20HUN 27 15 1251  
      Slovenia U-20SLO 24 9 15 
  • Semifinal
  • Fri 05 Aug 2016
  • 19:00FT   Spain U-20ESP 31 17 1452  
      Croatia U-20CRO 21 8 13 
  • 9th-12th Places
  • Fri 05 Aug 2016
  • 19:00FT   Switzerland U-20SUI 32 14 1858  
      Netherlands U-20NED 26 11 15 
  • 5th-8th Places
  • Fri 05 Aug 2016
  • 16:30FT   Norway U-20NOR 35 16 1963  
      Poland U-20POL 28 14 14 
  • 13th-16th Places
  • Fri 05 Aug 2016
  • 16:30FT   Sweden U-20SWE 29 14 1553  
      Russia U-20RUS 24 9 15 
  • 5th-8th Places
  • Fri 05 Aug 2016
  • 14:00FT   Iceland U-20ISL 28 18 1062  
      Denmark U-20DEN 34 15 19 
  • 13th-16th Places
  • Fri 05 Aug 2016
  • 14:00FT   Serbia U-20SRB 30 13 1751  
      FYR Macedonia U-20MKD 21 9 12 
          Europe: European Championship U19 - Women
  • Final
  • Sun 02 Aug 2015
  • 13:30FT   Russia U-19 WRUS 26 10 1655  
      Denmark U-19 WDEN 29 13 16 
  • 3rd Place
  • Sun 02 Aug 2015
  • 11:00FT   Hungary U-19 WHUN 24 11 1349  
      Sweden U-19 WSWE 25 11 14 
  • 5th-8th Places
  • Sat 01 Aug 2015
  • 22:00FT   Germany U-19 WGER 29 14 1556  
      Norway U-19 WNOR 27 12 15 
  • 9th-12th plaxes
  • Sat 01 Aug 2015
  • 22:00FT   Romania U-18 WROU 35 15 2074  
      France U-19 WFRA 39 19 20 
    19:30FT   Serbia U-19 WSRB 27 17 1053  
      Croatia U-18 WCRO 26 12 14 
  • 5th-8th Places
  • Sat 01 Aug 2015
  • 19:30PEN   Spain U-19 WESP 33 11 2270  
      Montenegro U-19 WMGR 37 14 23 
  • 13th-16th Places
  • Sat 01 Aug 2015
  • 17:00FT   Belarus U19 WBLR 31 15 1660  
      Portugal U-19 WPOR 29 20 9 
    14:30FT   Lithuania U-19 WLIT 27 17 1056  
      Fyr Macedonia U19 WMKD 29 13 16 
  • 9th-12th Places
  • Fri 31 Jul 2015
  • 22:00FT   France U-19 WFRA 30 14 1659  
      Croatia U-19 WCRO 29 19 10 
  • Semifinal
  • Fri 31 Jul 2015
  • 22:00FT   Sweden U-19 WSWE 20 9 1148  
      Denmark U-19 WDEN 28 16 12 
    19:30FT   Russia U-19 WRUS 28 13 1545  
      Hungary U-19 WHUN 17 9 8 
  • 9th-12th Places
  • Fri 31 Jul 2015
  • 19:30FT   Serbia U-19 WSRB 24 12 1253  
      Romania U-19 WROU 29 15 14 
  • 5th-8th Places
  • Fri 31 Jul 2015
  • 17:00FT   Norway U-19 WNOR 29 16 1356  
      Montenegro U-19 WMGR 27 13 14 
  • 13th-16th Places
  • Fri 31 Jul 2015
  • 17:00FT   Portugal U-19 WPOR 27 13 1453  
      Fyr Macedonia U19 WMKD 26 15 11 
  • 5th-8th Places
  • Fri 31 Jul 2015
  • 14:30FT   Germany U-19 WGER 26 14 1250  
      Spain U-19 WESP 24 9 15 
  • 13th-16th Places
  • Fri 31 Jul 2015
  • 14:30FT   Lithuania U-19 WLIT 24 10 1452  
      Belarus U19 WBLR 28 10 18 
          Europe: European Championship U18
  • Final
  • Sun 21 Aug 2016
  • 18:30FT   France U-18FRA 40 18 2278  
      Croatia U-18CRO 38 19 19 
  • 3rd Place
  • Sun 21 Aug 2016
  • 16:00AOT   Germany U-18GER 32 9 2363  
      Slovenia U-18SLO 31 12 19 
  • 5th Place
  • Sun 21 Aug 2016
  • 13:30FT   Denmark U-18DEN 28 11 1752  
      Spain U-18ESP 24 9 15 
  • 7th Place
  • Sun 21 Aug 2016
  • 11:00FT   Iceland U-18ISL 32 16 1662  
      Serbia U-18SRB 30 17 13 
  • 9th Place
  • Sat 20 Aug 2016
  • 21:00FT   Sweden U-18SWE 31 17 1460  
      Portugal U-18POR 29 15 14 
  • 11th Place
  • Sat 20 Aug 2016
  • 18:30FT   Russia U-18RUS 27 14 1345  
      Norway U-18NOR 18 8 10 
  • 13th Place
  • Sat 20 Aug 2016
  • 16:00FT   Switzerland U-18SUI 27 14 1362  
      Poland U-18POL 35 19 16 
  • 15th Place
  • Sat 20 Aug 2016
  • 13:30FT   Czech Republic U-18CZE 39 15 2469  
      Slovakia U-18SVK 30 16 14 
  • Semifinal
  • Fri 19 Aug 2016
  • 21:00FT   Croatia U-18CRO 40 21 1976  
      Slovenia U-18SLO 36 17 19 
  • 9th-12th Places
  • Fri 19 Aug 2016
  • 21:00FT   Portugal U-18POR 33 14 1963  
      Norway U-18NOR 30 14 16 
  • Semifinal
  • Fri 19 Aug 2016
  • 18:30AOT   France U-18FRA 39 13 2677  
      Germany U-18GER 38 18 20 
  • 9th-12th Places
  • Fri 19 Aug 2016
  • 18:30FT   Russia U-18RUS 22 9 1352  
      Sweden U-18SWE 30 14 16 
  • 13th-16th Places
  • Fri 19 Aug 2016
  • 16:00FT   Poland U-18POL 30 13 1757  
      Slovakia U-18SVK 27 14 13 
  • 5th-8th Places
  • Fri 19 Aug 2016
  • 16:00FT   Serbia U-18SRB 29 16 1359  
      Spain U-18ESP 30 13 17 
    13:30FT   Denmark U-18DEN 33 13 2061  
      Iceland U-18ISL 28 16 12 
  • 13th-16th Places
  • Fri 19 Aug 2016
  • 13:30FT   Switzerland U-18SUI 28 12 1649  
      Czech Republic U-18CZE 21 10 11 
          Europe: European Championship U17 - Women
  • Final
  • Sun 23 Aug 2015
  • 18:30FT   Russia U-17 WRUS 24 10 1449  
      Denmark U-17 WDEN 25 14 11 
  • 3rd Place
  • Sun 23 Aug 2015
  • 16:00FT   Hungary U-17 WHUN 34 17 1765  
      Romania U-17 WROU 31 19 12 
  • 5th Place
  • Sun 23 Aug 2015
  • 13:30FT   Slovenia U-17 WSLO 24 11 1346  
      Croatia U-17 WCRO 22 9 13 
  • 7th Place
  • Sun 23 Aug 2015
  • 11:00FT   France U-17 WFRA 30 14 1655  
      Sweden U-17 WSWE 25 12 13 
  • 9th Place
  • Sat 22 Aug 2015
  • 21:30FT   Spain U-17 WESP 29 15 1459  
      Germany U-17 WGER 30 13 17 
  • 11th Place
  • Sat 22 Aug 2015
  • 19:00FT   Netherlands U-17 WNED 29 13 1668  
      Norway U-17 WNOR 39 21 18 
  • 13th Place
  • Sat 22 Aug 2015
  • 16:30FT   Portugal U-17 WPOR 27 13 1451  
      Slovakia U-17 WSVK 24 8 16 
  • 15th Place
  • Sat 22 Aug 2015
  • 14:00FT   Czech Republic U-17 WCZE 36 16 2058  
      FYR Macedonia U-17 WMKD 22 12 10 
  • Semifinal
  • Fri 21 Aug 2015
  • 21:30FT   Denmark U-17 WDEN 31 19 1254  
      Romania U-17 WROU 23 14 9 
  • 9th-12th Places
  • Fri 21 Aug 2015
  • 21:30FT   Norway U-17 WNOR 25 16 951  
      Germany U-17 WGER 26 13 13 
  • Semifinal
  • Fri 21 Aug 2015
  • 19:00FT   Russia U-17 WRUS 33 17 1657  
      Hungary U-17 WHUN 24 11 13 
  • 9th-12th Places
  • Fri 21 Aug 2015
  • 19:00FT   Spain U-17 WESP 31 13 1858  
      Netherlands U-17 WNED 27 17 10 
  • 5th-8th Places
  • Fri 21 Aug 2015
  • 16:30FT   Croatia U-17 WCRO 25 14 1149  
      Sweden U-17 WSWE 24 15 9 
  • 13th-16th Places
  • Fri 21 Aug 2015
  • 16:30FT   Slovakia U-17 WSVK 26 12 1443  
      FYR Macedonia U-17 WMKD 17 6 11 
    14:00FT   Czech Republic U-17 WCZE 22 10 1249  
      Portugal U-17 WPOR 27 11 16 
  • 5th-8th Places
  • Fri 21 Aug 2015
  • 14:00FT   Slovenia U-17 WSLO 30 13 1754  
      France U-17 WFRA 24 11 13 
          Europe: Champions Cup
  • FINAL
  • Sun 28 Aug 2011
  • 23:00FT   Chehovski MedvediRUS 32  3262  
      Atletico MadridESP 30  30 
  • 1
  • Sun 28 Aug 2011
  • 21:00FT   IK SavehofSWE 34  3459  
      Dessau-RoßlauerGER 25  25 
    21:00FT   SC MagdeburgGER 37  3769  
      RK Cimos KoperSLO 32  32 
    21:00FT   South KoreaKOR 30  3057  
      Skjern HandboldDEN 27  27 
  • GROUP B
  • Sat 27 Aug 2011
  • 23:00FT   Atletico MadridESP 28 17 1146  
      Skjern HandboldDEN 18 8 10 
  • GROUP A
  • Sat 27 Aug 2011
  • 23:00FT   Chehovski MedvediRUS 31 12 1961  
      SonderjyskeDEN 30 12 18 
    23:00FT   IK SavehofSWE 29  2960  
      SC MagdeburgGER 31  31 
  • GROUP B
  • Sat 27 Aug 2011
  • 23:00FT   RK Cimos KoperSLO 43  4365  
      Dessau-RoßlauerGER 22  22 
  • GROUP A
  • Sat 27 Aug 2011
  • 02:00FT   Chehovski MedvediRUS 33 16 1760  
      IK SavehofSWE 27 15 12 
  • GROUP B
  • Sat 27 Aug 2011
  • 01:00FT   Atletico MadridESP 33 14 1960  
      RK Cimos KoperSLO 27 12 15 
  • GROUP A
  • Fri 26 Aug 2011
  • 23:00FT   SC MagdeburgGER 27  2762  
      SonderjyskeDEN 35  35 
  • GROUP B
  • Fri 26 Aug 2011
  • 23:00FT   Skjern HandboldDEN 27  2751  
      Dessau-RoßlauerGER 24  24 
          Europe: Challenge Trophy - Women
  • Final
  • Sun 13 Mar 2016
  • 17:00FT   Georgia WGEO 14 3 1142  
      Faroe Islands WFO 28 11 17 
  • 3rd Place
  • Sun 13 Mar 2016
  • 15:00FT   Belgium WBEL 21 11 1051  
      Latvia WLAT 30 15 15 
  • 5th place
  • Sun 13 Mar 2016
  • 13:00FT   Cyprus WCYP 23 10 1356  
      Estonia WEST 33 17 16 
  • 7th Place
  • Sun 13 Mar 2016
  • 11:00FT   Armenia WARM 29 11 1834  
      Albania WALB 5 2 3 
  • Semifinal
  • Sat 12 Mar 2016
  • 19:00FT   Faroe Islands WFO 25 11 1443  
      Latvia WLAT 18 6 12 
    17:00FT   Georgia WGEO 18 8 1032  
      Belgium WBEL 14 10 4 
  • 5th-8th places
  • Sat 12 Mar 2016
  • 15:00FT   Estonia WEST 61 28 3363  
      Albania WALB 2 1 1 
    13:00FT   Cyprus WCYP 28 13 1544  
      Armenia WARM 16 6 10 
  • Group B
  • Thu 10 Mar 2016
  • 19:00FT   Faroe Islands WFO 21 9 1235  
      Belgium WBEL 14 7 7 
  • Group A
  • Thu 10 Mar 2016
  • 17:00FT   Georgia WGEO 44 21 2350  
      Albania WALB 6 1 5 
  • Group B
  • Thu 10 Mar 2016
  • 15:00FT   Estonia WEST 38 16 2247  
      Armenia WARM 9 2 7 
  • Group A
  • Thu 10 Mar 2016
  • 13:00FT   Cyprus WCYP 17 9 848  
      Latvia WLAT 31 15 16 
          Europe: Universities Championship
  • Final
  • Sun 30 Jun 2013
  • 19:00FT   University of MinhoPOR 32  3253  
      University J.J.Strossmayera OsijekCRO 21  21 
  • 3rd Place
  • Sun 30 Jun 2013
  • 17:00FT   Opole University of TechnologyPOL 41 22 1973  
      University of Physical Education in WroclawPOL 32 13 19 
  • 5th Place
  • Sun 30 Jun 2013
  • 13:00FT   Kuban University of Physical Education, Sport and TourismRUS 35 18 1760  
      Jerzy Kukuczka Academy of Physical Education in KatowicePOL 25 10 15 
  • 7th Place
  • Sun 30 Jun 2013
  • 11:00FT   Universite de Franche-ComteFRA 36 20 1664  
      Radboud University NijmegenNED 28 12 16 
  • Semifinal
  • Sat 29 Jun 2013
  • 19:15FT   University J.J.Strossmayera OsijekCRO 27 14 1347  
      University of Physical Education in WroclawPOL 20 9 11 
    17:30FT   Opole University of TechnologyPOL 29 13 1673  
      University of MinhoPOR 44 18 26 
  • 1
  • Sat 29 Jun 2013
  • 15:45FT   Radboud University NijmegenNED 29 14 1561  
      Jerzy Kukuczka Academy of Physical Education in KatowicePOL 32 16 16 
    14:00FT   Kuban University of Physical Education, Sport and TourismRUS 38 20 1865  
      Universite de Franche-ComteFRA 27 10 17 
  • 1
  • Fri 28 Jun 2013
  • 19:15FT   University of MinhoPOR 37 19 1857  
      Universite de Franche-ComteFRA 20 6 14 
    17:30FT   Jerzy Kukuczka Academy of Physical Education in KatowicePOL 20 11 945  
      University of Physical Education in WroclawPOL 25 13 12 
    15:45FT   University J.J.Strossmayera OsijekCRO 31 19 1254  
      Radboud University NijmegenNED 23 12 11 
    14:00FT   Opole University of TechnologyPOL 31 14 1760  
      Kuban University of Physical Education, Sport and TourismRUS 29 12 17 
          Europe: Universities Championship - Women
  • 1
  • Sun 30 Jun 2013
  • 17:00FT   University of Vincent Pol Lublin WPOL 26 13 1369  
      Lviv State University of Physical Culture WUKR 43 19 24 
    15:15FT   University of Berlin WGER 28 17 1152  
      Universite Sud Toulon Var WFRA 24 15 9 
    14:00FT   Kastamonu University WTUR 33 15 1873  
      University of Hamburg WGER 40 17 23 
    13:30FT   North Caucasus Federal University WRUS 37 20 1768  
      Polytechnic Institute of Leiria WPOR 31 16 15 
    12:15FT   University of Physical Education in Warsaw WPOL 32 13 1950  
      Akdeniz University WTUR 18 7 11 
    10:30FT   Norwegian School of Sport Science WNOR 29 10 1959  
      University of Physical Education in Cracow WPOL 30 13 17 
  • 1
  • Sat 29 Jun 2013
  • 18:00FT   Akdeniz University WTUR 25 16 956  
      Polytechnic Institute of Leiria WPOR 31 15 16 
    18:00FT   University of Vincent Pol Lublin WPOL 30 18 1258  
      University of Berlin WGER 28 13 15 
    16:45FT   North Caucasus Federal University WRUS 45 24 2172  
      Norwegian School of Sport Science WNOR 27 12 15 
    16:45FT   Universite Sud Toulon Var WFRA 18 7 1158  
      Lviv State University of Physical Culture WUKR 40 21 19 
    15:00FT   Kastamonu University WTUR 42 18 2475  
      University of Physical Education in Warsaw WPOL 33 15 18 
    15:00FT   University of Hamburg WGER 34 13 2159  
      University of Physical Education in Cracow WPOL 25 12 13 
  • 1
  • Fri 28 Jun 2013
  • 18:30FT   North Caucasus Federal University WRUS 27 15 1261  
      University of Vincent Pol Lublin WPOL 34 17 17 
    18:30FT   Universite Sud Toulon Var WFRA 37 17 2066  
      Akdeniz University WTUR 29 15 14 
    16:45FT   Polytechnic Institute of Leiria WPOR 23 11 1249  
      University of Hamburg WGER 26 14 12 
    16:45FT   University of Berlin WGER 34 18 1665  
      Kastamonu University WTUR 31 15 16 
    15:00FT   University of Physical Education in Cracow WPOL 17 5 1280  
      Lviv State University of Physical Culture WUKR 63 33 30 
    15:00FT   University of Physical Education in Warsaw WPOL 34 13 2154  
      Norwegian School of Sport Science WNOR 20 9 11 
          Europe: Super Cup
  • 3
  • Sun 06 Nov 2011
  • 20:20FT   DenmarkDEN 23 10 1349  
      SwedenSWE 26 13 13 
    18:30FT   GermanyGER 23 9 1450  
      SpainESP 27 11 16 
  • 2
  • Sat 05 Nov 2011
  • 18:45FT   DenmarkDEN 26 13 1355  
      SpainESP 29 14 15 
    16:45FT   GermanyGER 22 10 1247  
      SwedenSWE 25 8 17 
  • 1
  • Thu 03 Nov 2011
  • 23:30FT   SpainESP 25 14 1148  
      SwedenSWE 23 10 13 
    21:30FT   GermanyGER 26 14 1255  
      DenmarkDEN 29 13 16 
          Europe: WRHL - Women
  • 9
  • Sun 26 Apr 2015
  • 19:00FT   RK Buducnost WMGR 26 13 1341  
      Danilovgrad WMGR 15 3 12 
          Europe: WHIL - Women
  • 5
  • Sun 25 Sep 2016
  • 18:30FT   Michalovce WSVK 47 26 2171  
      Presov WSVK 24 12 12 
  • 4
  • Sun 25 Sep 2016
  • 18:00FT   Slavia Prague WCZE 24 12 1248  
      Most WCZE 24 14 10 
  • 4
  • Sat 24 Sep 2016
  • 19:00FT   Sala WSVK 22 12 1040  
      Partizanske WSVK 18 8 10 
    19:00FT   SKP Bratislava WSVK 25 15 1053  
      Pisek WCZE 28 15 13 
    18:30FT   Veseli WCZE 36 16 2061  
      Trencin WSVK 25 8 17 
    18:00FT   Zlin WCZE 15 10 533  
      DHC Sokol Poruba WCZE 18 11 7 
  • 5
  • Wed 28 Sep 2016
  • 16:00   Pisek WCZE - - --  
      Sala WSVK - - - 
    18:30   Olomouc WCZE - - --  
      Slavia Prague WCZE - - - 
    19:00   DHC Sokol Poruba WCZE - - --  
      SKP Bratislava WSVK - - - 
    19:00   Most WCZE - - --  
      Zlin WCZE - - - 
    19:00   Slavia Prague WCZE - - --  
      Veseli WCZE - - - 
          Europe: Baltic League
  • Final
  • Sun 17 Apr 2016
  • 14:15FT   HC Dinamo-MinskBLR 32 10 2268  
      CocksFIN 36 12 24 
  • 3rd Place
  • Sun 17 Apr 2016
  • 12:00FT   Polva ServitiEST 30 10 2058  
      HC Granitas KaunasLIT 28 13 15 
  • Semifinal
  • Sat 16 Apr 2016
  • 19:15FT   CocksFIN 33 16 1757  
      HC Granitas KaunasLIT 24 11 13 
    17:00FT   HC Dinamo-MinskBLR 36 20 1662  
      Polva ServitiEST 26 9 17 
  • Group B
  • Sat 01 Oct 2016
  • 14:00   Dobeles TenaxLAT - - --  
      Polva ServitiEST - - - 
  • Group A
  • Sat 01 Oct 2016
  • 15:00   HC Dinamo-MinskBLR - - --  
      KehraEST - - - 
  • Group B
  • Sat 01 Oct 2016
  • 16:00   CocksFIN - - --  
      HC Granitas KaunasLIT - - - 
  • Group A
  • Sat 01 Oct 2016
  • 18:00   ZTR ZaporozhyeUKR - - --  
      ViljandiEST - - - 
  • Group A
  • Sun 02 Oct 2016
  • 14:00   ZTR ZaporozhyeUKR - - --  
      KehraEST - - - 
    15:00   HC Dinamo-MinskBLR - - --  
      ViljandiEST - - - 
    16:00   Celtnieks RigaLAT - - --  
      DragunasLIT - - - 
  • Group B
  • Sun 02 Oct 2016
  • 16:00   CocksFIN - - --  
      SviesaLIT - - - 
          Europe: Partile Cup U-18 - Women
  • Final
  • Fri 08 Jul 2016
  • 22:00PEN   Denmark U-18 WDEN 33 10 2367  
      Sweden U-18 WSWE 34 10 24 
  • 3rd Place
  • Fri 08 Jul 2016
  • 20:00FT   Norway U-18 WNOR 30 13 1757  
      Netherlands U-18 WNED 27 12 15 
  • 5th Place
  • Fri 08 Jul 2016
  • 18:00FT   Russia U-18 WRUS 20 10 1031  
      France U-18 WFRA 11 6 5 
  • Group 3
  • Fri 08 Jul 2016
  • 14:00FT   Poland U-18 WPOL 24 15 946  
      Czech Republic U-18 WCZE 22 8 14 
    14:00FT   Switzerland U-18 WSUI 25 14 1140  
      Finland U-18 WFIN 15 6 9 
  • 13th place
  • Fri 08 Jul 2016
  • 12:30FT   Iceland U-18 WISL 17 9 832  
      Faroe Islands U-18 WFO 15 8 7 
  • 7th Place
  • Fri 08 Jul 2016
  • 12:30FT   Romania U-18 WROU 24 9 1545  
      Spain U-18 WESP 21 9 12 
  • 15th place
  • Fri 08 Jul 2016
  • 11:00FT   Georgia U-18 WGEO 10 2 828  
      Montenegro U-18 WMGR 18 10 8 
  • 17th place
  • Fri 08 Jul 2016
  • 11:00FT   Slovakia U-18 WSVK 26 12 1439  
      Austria U-18 WAUT 13 6 7 
  • 5th-8th Places
  • Thu 07 Jul 2016
  • 17:00FT   Russia U-18 WRUS 30 15 1547  
      Romania U-18 WROU 17 9 8 
    17:00FT   Spain U-18 WESP 16 10 638  
      France U-18 WFRA 22 7 15 
  • Group 5
  • Thu 07 Jul 2016
  • 15:30FT   Austria U-18 WAUT 17 9 838  
      Montenegro U-18 WMGR 21 12 9 
  • Group 4
  • Thu 07 Jul 2016
  • 15:30FT   Iceland U-18 WISL 22 9 1338  
      Georgia U-18 WGEO 16 10 6 
  • Group 3
  • Thu 07 Jul 2016
  • 14:00FT   Finland U-18 WFIN 18 10 844  
      Poland U-18 WPOL 26 12 14 
    14:00FT   Switzerland U-18 WSUI 26 16 1047  
      Czech Republic U-18 WCZE 21 10 11 
  • Semifinal
  • Thu 07 Jul 2016
  • 12:30FT   Denmark U-18 WDEN 18 10 835  
      Norway U-18 WNOR 17 15 2 
    12:30FT   Sweden U-18 WSWE 27 12 1546  
      Netherlands U-18 WNED 19 10 9 
  • Group 4
  • Thu 07 Jul 2016
  • 11:00FT   Georgia U-18 WGEO 22 11 1142  
      Slovakia U-18 WSVK 20 9 11 
  • Group 5
  • Thu 07 Jul 2016
  • 11:00FT   Montenegro U-18 WMGR 12 6 629  
      Faroe Islands U-18 WFO 17 9 8 
  • Group 1
  • Wed 06 Jul 2016
  • 22:00FT   Russia U-18 WRUS 18 7 1140  
      Denmark U-18 WDEN 22 11 11 
    22:00FT   Sweden U-18 WSWE 22 11 1142  
      Spain U-18 WESP 20 9 11 
  • Group 2
  • Wed 06 Jul 2016
  • 20:00FT   Norway U-18 WNOR 23 13 1048  
      Netherlands U-18 WNED 25 12 13 
    20:00FT   Romania U-18 WROU 24 8 1649  
      France U-18 WFRA 25 11 14 
  • Group 1
  • Wed 06 Jul 2016
  • 14:00FT   Denmark U-18 WDEN 26 15 1143  
      Spain U-18 WESP 17 7 10 
    14:00FT   Sweden U-18 WSWE 19 10 937  
      Russia U-18 WRUS 18 10 8 
  • Group 2
  • Wed 06 Jul 2016
  • 12:00FT   Netherlands U-18 WNED 25 16 946  
      Romania U-18 WROU 21 10 11 
    12:00FT   Norway U-18 WNOR 23 8 1540  
      France U-18 WFRA 17 9 8 
  • GROUP C
  • Tue 05 Jul 2016
  • 17:30FT   Iceland U-18 WISL 14 8 638  
      Norway U-18 WNOR 24 11 13 
  • GROUP D
  • Tue 05 Jul 2016
  • 16:30FT   Georgia U-18 WGEO 16 7 940  
      Netherlands U-18 WNED 24 15 9 
  • GROUP B
  • Tue 05 Jul 2016
  • 16:00FT   Czech Republic U-18 WCZE 21 12 939  
      Spain U-18 WESP 18 5 13 
    16:00FT   Faroe Islands U-18 WFO 10 7 332  
      Russia U-18 WRUS 22 10 12 
  • GROUP D
  • Tue 05 Jul 2016
  • 14:00FT   Austria U-18 WAUT 17 8 940  
      France U-18 WFRA 23 13 10 
  • GROUP C
  • Tue 05 Jul 2016
  • 14:00FT   Iceland U-18 WISL 12 5 726  
      Switzerland U-18 WSUI 14 10 4 
    14:00FT   Montenegro U-18 WMGR 13 6 737  
      Romania U-18 WROU 24 15 9 
  • GROUP D
  • Tue 05 Jul 2016
  • 13:00FT   Georgia U-18 WGEO 15 8 730  
      Finland U-18 WFIN 15 7 8 
  • GROUP A
  • Tue 05 Jul 2016
  • 12:00FT   Poland U-18 WPOL 17 11 643  
      Denmark U-18 WDEN 26 11 15 
    12:00FT   Slovakia U-18 WSVK 13 6 733  
      Sweden U-18 WSWE 20 8 12 
  • GROUP D
  • Tue 05 Jul 2016
  • 10:00FT   Austria U-18 WAUT 13 5 843  
      Netherlands U-18 WNED 30 17 13 
    10:00FT   Finland U-18 WFIN 11 5 633  
      France U-18 WFRA 22 11 11 
  • GROUP C
  • Tue 05 Jul 2016
  • 10:00FT   Montenegro U-18 WMGR 10 4 632  
      Norway U-18 WNOR 22 9 13 
    10:00FT   Switzerland U-18 WSUI 15 10 530  
      Romania U-18 WROU 15 8 7 
          Europe: Seha Liga
  • 3
  • Tue 20 Sep 2016
  • 21:30FT   Vardar Vatrost SkopjeMKD 38 20 1859  
      Tatran PresovSVK 21 13 8 
    19:00FT   Prvo Plinarsko DrustvoCRO 28 13 1549  
      Gorenje VelenjeSLO 21 7 14 
  • 2
  • Sun 18 Sep 2016
  • 21:00FT   Metalurg SkopjeMKD 27 14 1348  
      Tatran PresovSVK 21 9 12 
  • 3
  • Sun 18 Sep 2016
  • 19:00FT   Nexe NasiceCRO 39 18 2168  
      IzvidacBIH 29 15 14 
  • 2
  • Sun 18 Sep 2016
  • 17:00FT   Meshkov BrestBLR 16 6 1035  
      VeszpremHUN 19 10 9 
  • 7
  • Sat 17 Sep 2016
  • 19:00FT   Celje Pivovarna LaskoSLO 29 13 1669  
      Vardar Vatrost SkopjeMKD 40 20 20 
  • 4
  • Tue 27 Sep 2016
  • 18:00   IzvidacBIH - - --  
      Prvo Plinarsko DrustvoCRO - - - 
    19:00   Tatran PresovSVK - - --  
      Meshkov BrestBLR - - - 
  • 5
  • Tue 27 Sep 2016
  • 21:30   Metalurg SkopjeMKD - - --  
      Nexe NasiceCRO - - - 
  • 4
  • Wed 28 Sep 2016
  • 18:45   Vardar Vatrost SkopjeMKD - - --  
      Gorenje VelenjeSLO - - - 
    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2016
    advertisement
    advertisement