My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement
  • Russia: All Latest Results & Next Matches

      Russia: Premier League
  • 7
  • Fri 18 Aug 2017
  • 18:30FT FC Tosno0 - 0FC SKA-Energiya (0 - 0)  
  • 6
  • Mon 14 Aug 2017
  • 18:30FT Arsenal Tula2 - 2Ural (2 - 1)  
  • 6
  • Sun 13 Aug 2017
  • 19:00FT Krasnodar1 - 1Amkar (1 - 0)  
    19:00FT Zenit St Petersburg4 - 0Terek Grozni (1 - 0)  
    16:30FT Lokomotiv Moscow0 - 2FC Tosno (0 - 0)  
    10:00FT FC SKA-Energiya1 - 1Rubin (0 - 0)  
  • 6
  • Sat 12 Aug 2017
  • 19:00FT Anzhi1 - 3Dinamo Moscow (1 - 2)  
    16:30FT CSKA Moscow2 - 1Spartak Moscow (0 - 0)  
    14:00FT FC UFA1 - 4FC rostov (0 - 0)  
  • 7
  • Sat 19 Aug 2017
  • 14:00 Ural - CSKA Moscow -  
    16:30 Spartak Moscow - Lokomotiv Moscow -  
    19:00 Rubin - Anzhi -  
  • 7
  • Sun 20 Aug 2017
  • 14:00 Amkar - Zenit St Petersburg -  
    16:30 Dinamo Moscow - FC UFA -  
    19:00 FC rostov - Krasnodar -  
  • 7
  • Mon 21 Aug 2017
  • 19:00 Terek Grozni - Arsenal Tula -  
  • 8
  • Fri 25 Aug 2017
  • 19:00 Anzhi - FC UFA -  

          Russia: Football National League
  • 8
  • Mon 14 Aug 2017
  • 8
  • Sun 13 Aug 2017
  • 19:00FT Kuban4 - 1Gazovik (2 - 0)  
    18:00FT FK Khimki0 - 1Volgar Astrakhan (0 - 0)  
    17:00FT Fakel Voronezh0 - 3Spartak Moscow B (0 - 1)  
    17:00FT Krylya Sovetov2 - 0Petrotrest (0 - 0)  
    17:00FT Zenit B2 - 0Baltika (1 - 0)  
    16:00FT Avangard Kursk0 - 4FK Yenisey (0 - 4)  
    16:00FT Tambov2 - 1SC rotor volgograd (0 - 1)  
    15:00FT Volga-Olimpietz1 - 2Tyumen (0 - 1)  
    14:00FT Tom Tomsk1 - 3Shinnik Yaroslavl (1 - 0)  
  • 7
  • Thu 10 Aug 2017
  • 14:00FT Spartak Moscow B3 - 1Zenit B (0 - 0)  
  • 7
  • Wed 09 Aug 2017
  • 19:00FT Baltika0 - 5FK Yenisey (0 - 0)  
    18:00FT FK Khimki1 - 1Avangard Kursk (0 - 1)  
    16:00FT Gazovik2 - 2SC rotor volgograd (2 - 0)  
    16:00FT Tambov1 - 0Fakel Voronezh (1 - 0)  
    16:00FT Tyumen1 - 2Luch-Energiya (0 - 2)  
    15:00FT Shinnik Yaroslavl2 - 3Krylya Sovetov (1 - 1)  
    14:00FT Sibir Novosibirsk2 - 0Kuban (0 - 0)  
    14:00FT Tom Tomsk2 - 1Volgar Astrakhan (2 - 1)  
    12:00FT Petrotrest3 - 1Volga-Olimpietz (1 - 1)  
  • 9
  • Sat 19 Aug 2017
  • 12:00 FK Yenisey - Zenit B -  
    12:00 Sibir Novosibirsk - Volga-Olimpietz -  
    14:00 Petrotrest - Tom Tomsk -  
    14:00 Tyumen - Krylya Sovetov -  
    15:00 FK Khimki - Shinnik Yaroslavl -
    15:00 Gazovik - Luch-Energiya -  
    16:00 Tambov - Kuban -  
    17:00 Volgar Astrakhan - Avangard Kursk -  
    19:00 Baltika - Fakel Voronezh -  
  • 9
  • Sun 20 Aug 2017

  •       Russia: Professional Football League
  • 5
  • Fri 18 Aug 2017
  • 5
  • Thu 17 Aug 2017
  • 12:00FT Ural 20 - 1Volga UL (0 - 0)
  • 3
  • Wed 16 Aug 2017
  • 14:00FT Irtysh Omsk0 - 1Smena (0 - 1)  
    13:30FT Dinamo Barnaul1 - 0Sakhalin (1 - 0)  
  • 4
  • Sun 13 Aug 2017
  • 15:45FT Anzhi 22 - 1Torpedo Armavir (0 - 0)
  • 4
  • Sat 12 Aug 2017
  • 18:00FT Chernomorets Novorossyisk1 - 0Spartak Vladikavkaz (0 - 0)  
    18:00FT Druzhba Maykop1 - 0Kuban 2 (0 - 0)  
    17:30FT Krasnodar B3 - 1Dinamo-Gts Stavropol (2 - 0)  
    17:30FT Spartak Nalchik1 - 1Biolog-Novokubansk (0 - 0)  
    17:00FT Mashuk-Kmv0 - 0Akademiya Futbola (0 - 0)  
    16:30FT SKVO0 - 1Fc Chayka (0 - 1)  
    16:00FT Angusht2 - 1Legion (0 - 1)  
  • 4
  • Sat 19 Aug 2017
  • 11:30 FC chita - Zenit Irkutsk -  
  • 5
  • Sat 19 Aug 2017
  • 12:00 Akademiya Futbola - Anzhi 2 -  
  • 4
  • Sat 19 Aug 2017
  • 13:00 Irtysh Omsk - Sakhalin -  
    13:30 Dinamo Barnaul - Smena -  
  • 5
  • Sat 19 Aug 2017
  • 6
  • Thu 24 Aug 2017
  • 17:00 Dolgoprudny - Murom -
  • 6
  • Fri 25 Aug 2017

  •       Russia: FA Cup
  • FINAL
  • Tue 02 May 2017
  • 17:45FT Ural0 - 2Lokomotiv Moscow (0 - 0)  
  • 1R
  • Wed 23 Aug 2017
  • 1R
  • Thu 24 Aug 2017
  • 17:00 Smena - Luch-Energiya -  

          Russia: FNL Cup
  • FINAL
  • Fri 24 Feb 2017
  • PF
  • Fri 24 Feb 2017
  • 5P
  • Fri 24 Feb 2017
  • 12:45PEN Ural1 - 1
    (1 - 3)
    Tyumen * (0 - 0)
  • 7P
  • Fri 24 Feb 2017
  • 10:15PEN * Tambov0 - 0
    (4 - 3)
    Volgar Astrakhan (0 - 0)
  • 9P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 11P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 13P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 12:45PEN * Zenit B0 - 0
    (4 - 2)
    Krasnodar B (0 - 0)  
  • 15P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 10:15FT Kuban0 - 2Petrotrest (0 - 1)
  • SEMI FINAL
  • Tue 21 Feb 2017
  • PO
  • Tue 21 Feb 2017
  • 15:15FT Tyumen2 - 1Volgar Astrakhan (0 - 1)  
    12:30PEN * FC SKA-Energiya1 - 1
    (5 - 4)
    Spartak Moscow B (0 - 1)  
    10:15FT Petrotrest0 - 2Krasnodar B * (0 - 0)  
  • SEMI FINAL
  • Mon 20 Feb 2017
  • 18:00PEN * Chertanovo Moscow0 - 0
    (5 - 3)
    FK Yenisey (0 - 0)  
  • PO
  • Mon 20 Feb 2017
  • 15:15FT Tambov1 - 2Ural * (0 - 1)  
    12:30FT Shinnik Yaroslavl3 - 4Spartak Nalchik (1 - 3)  
    10:15PEN Kuban0 - 0
    (2 - 4)
    Zenit B * (0 - 0)  
  • GS
  • Sat 18 Feb 2017

  •       Russia: League Cup
  • 2
  • Thu 09 Oct 2003

  •       Russia: Super Cup
  • SC
  • Fri 14 Jul 2017
  • 20:30AET * Spartak Moscow2 - 1Lokomotiv Moscow (0 - 0)  

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2017
    advertisement
    advertisement