My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement
  • Spain: All Latest Results & Next Matches

      Spain: Primera Division
  • 1
  • Sat 19 Aug 2017
  • 22:15FT Sevilla1 - 1Real CD Espanyol (1 - 1)  
    20:15FT Girona2 - 2Atletico Madrid (2 - 0)  
    18:15FT Celta Vigo2 - 3Real Sociedad (1 - 1)  
  • 1
  • Fri 18 Aug 2017
  • 22:15FT Valencia1 - 0Las Palmas (1 - 0)  
    20:15FT Leganes1 - 0Deportivo Alaves (1 - 0)  
  • 1
  • Sun 20 Aug 2017
  • 18:15 Athletic Bilbao - Getafe -  
    20:15 FC Barcelona - Betis -  
    22:15 Dep. La Coruna - Real Madrid -  
  • 1
  • Mon 21 Aug 2017
  • 20:15 Levante - Villarreal -  
    22:00 Malaga CF - Eibar -  
  • 2
  • Fri 25 Aug 2017
  • 20:15 Real Sociedad - Villarreal -  
    22:00 Betis - Celta Vigo -  
  • 2
  • Sat 26 Aug 2017
  • 18:15 Deportivo Alaves - FC Barcelona -  
    20:15 Girona - Malaga CF -  
    20:15 Levante - Dep. La Coruna -  
    22:15 Las Palmas - Atletico Madrid -  

          Spain: Segunda Division
  • 1
  • Sat 19 Aug 2017
  • 22:00FT Valladolid1 - 2Barcelona B (0 - 2)  
    20:30FT CD Numancia1 - 0Huesca (0 - 0)  
    20:30FT Cordoba1 - 2Cadiz (0 - 2)  
    19:00FT Alcorcon0 - 0Sporting Gijon (0 - 0)  
    19:00FT Osasuna1 - 1Sevilla Atletico (0 - 0)  
  • 1
  • Fri 18 Aug 2017
  • 22:00FT Tenerife1 - 0Zaragoza (0 - 0)  
    20:00FT La Hoya Lorca2 - 0Cultural Leonesa (1 - 0)  
  • 1
  • Sun 20 Aug 2017
  • 19:00 Oviedo - Rayo Vallecano -  
    20:30 Gimnastic - Almeria -  
    22:00 Granada CF - Albacete -  
  • 1
  • Mon 21 Aug 2017
  • 20:00 Lugo - Reus -  
  • 2
  • Fri 25 Aug 2017
  • 20:00 Albacete - Cordoba -  
  • 2
  • Sat 26 Aug 2017
  • 19:00 Cultural Leonesa - Osasuna -  
    19:00 Huesca - La Hoya Lorca -  
    20:30 Rayo Vallecano - CD Numancia -  
    20:30 Sevilla Atletico - Valladolid -  
    22:00 Almeria - Oviedo -  

          Spain: Segunda B
  • 1
  • Sat 19 Aug 2017
  • 21:30FT CD San Fernando0 - 0Villanovense (0 - 0)  
    21:00FT CF Extremadura2 - 1Cordoba B (1 - 1)  
    21:00FT FC Cartagena3 - 2Recreativo Huelva (2 - 0)  
    21:00FT Real Madrid Castilla1 - 2Rayo Majadahonda (0 - 1)  
    20:30FT Hercules1 - 1UE Olot (0 - 0)  
    20:00FT Marbella FC2 - 0Merida UD (1 - 0)  
    20:00FT Racing de Ferrol1 - 0Coruxo (1 - 0)  
    19:00FT Atletico Baleares0 - 1Villarreal B (0 - 1)  
    19:00FT Atletico Saguntino1 - 0Ebro (0 - 0)  
    19:00FT SD Leioa1 - 1CD Mirandes (0 - 1)  
    19:00FT Valladolid B1 - 1Union Adarve (1 - 1)  
    18:00FT Amorebieta1 - 2CD Lealtad (0 - 2)  
    18:00FT Cd Vitoria1 - 1CD Tudelano (0 - 0)
    18:00FT Cerceda0 - 1Navalcarnero (0 - 1)
    18:00FT Llagostera0 - 1Alcoyano (0 - 0)  
  • 1
  • Sun 20 Aug 2017
  • 1
  • Mon 21 Aug 2017
  • 2
  • Sat 26 Aug 2017

  •       Spain: Tercera Division
  • 38
  • Sun 14 May 2017
  • 42
  • Sun 14 May 2017
  • 18:00FT Bunol1 - 1Orihuela -
  • 38
  • Sun 14 May 2017
  • 42
  • Sun 14 May 2017
  • 38
  • Sun 14 May 2017
  • 42
  • Sun 14 May 2017
  • 38
  • Sun 14 May 2017
  • 18:00FT Pedroneras2 - 0Guadalajara -
    18:00FT Pinatar CF1 - 0Yeclano -
    18:00FT Rapido Bouzas0 - 0Arosa -
    18:00FT Ribadumia2 - 1AS Pontes -
    18:00FT San Jose de Soria0 - 0Burgos Promesas 2000 -
    18:00FT Talavera CF5 - 5CP Villarrobledo -
    18:00FT Toledo B2 - 1CD Illescas -
    18:00FT UCAM Murcia B2 - 0Lorca Deportiva -
    18:00FT Unionistas de Salamanca2 - 0Gimnastica Segoviana -
    18:00FT Villalbes1 - 0Alondras -
    18:00FT Villalonga6 - 0Ordenes -
    18:00FT Villamuriel0 - 2Atletico Astorga -
    18:00FT Villarrubia4 - 0Conquense -
    18:00FT Yuncos1 - 3Albacete B -
    18:00FT Zamora2 - 3Real Avila -
    17:45FT Nueva Vanguardia7 - 0CD Cieza -
    17:30FT Andorra CF1 - 4CD Cuarte -
    17:30FT Casalarreina0 - 4Naxara CD -
    17:30FT CD Anguiano7 - 0CD Alfaro -
    17:30FT CD Arnedo3 - 2CD Tedeon -
    17:30FT CD Robres3 - 2Atletico Escalerillas -
    17:30FT CD Sarinena2 - 3CD Binefar -
    17:30FT CD Teruel3 - 1CD Brea -
    17:30FT CD Varea0 - 2SD Logrones -
    17:30FT CD Villegas2 - 2CD San Marcial -
    17:30FT CDFC La Calzada0 - 4Haro Deportivo -
    17:30FT CDJ Tamarite5 - 4SD Borja -
    17:30FT Club Atletico Vianes0 - 4CD Calahorra -
    17:30FT CP Calasancio5 - 0Rapid de Murillo -
    17:30FT Illueca1 - 2CD Carinena -
    17:30FT River Ebro6 - 2SD Oyonesa -
    17:30FT SD Ejea3 - 0Belchite 97 -
    17:30FT SD Tarazona2 - 0AD Sabinanigo -
    17:30FT Utebo FC3 - 0AD Almudevar -
    17:00FT Atletico de Lugones2 - 1Llanera -
    17:00FT CD Llanes1 - 0UC Ceares -
    17:00FT Marino de Luanco3 - 1L´Entregu -
    17:00FT Mosconia0 - 3Tineo -
    17:00FT Oviedo B4 - 0Urraca -
    17:00FT Real Alives4 - 1Colunga -
    17:00FT Siero1 - 3Lenense -
    17:00FT Sporting Gijon B3 - 1CD Tuilla -
    17:00FT UP Langreo5 - 2Praviano -
    16:30FT UE Figueres1 - 2Granollers -
    13:00FT CD Marino2 - 0Estrella -
    13:00FT CD Vera3 - 3SD Tenisca -
    13:00FT Las Palmas B3 - 0UD Las Zocas -
    13:00FT UD Lanzarote1 - 1Panaderia Pulido -
    13:00FT UD San Fernando2 - 2UD Ibarra -
    13:00FT Union Viera1 - 4Santa Ursula -
    13:00FT Villa Santa Brigida2 - 1Union Sur Yaiza -
    12:30FT Antequera2 - 0Ciudad de Torredonjimeno -
    12:30FT Arcos0 - 2Ecija -
    12:30FT Atletico Antoniano3 - 2Sevilla C -
    12:30FT Atletico Espeleno1 - 7Real Betis B -
    12:30FT Castilleja1 - 1Algeciras -
    12:30FT CD Alcala2 - 2Guadalcacin -
    12:30FT El Palo1 - 0Huetor Tajar -
    12:30FT Huetor Vega1 - 1Almeria B -
    12:30FT Martos CD2 - 3Motril -
    12:30FT Recreativo Huelva B2 - 1AD Ceuta -
    12:30FT UD San Pedro3 - 1Rincon -
    12:30FT Utrera5 - 0San Roque de Lepe -
    12:00FT AEC Manlleu4 - 3UE Olot -
    12:00FT Alhaurin de la Torre2 - 4River Melilla -
    12:00FT Asco1 - 0Vilafranca -
    12:00FT Atarfe Industrial0 - 0UD Maracena -
    12:00FT Binissalem4 - 0CD Ferriolense -
    12:00FT Castelldefels3 - 0Montanesa -
    12:00FT CD Covadonga1 - 3Condal Club -
    12:00FT CE Esporles0 - 7CE Mercadal -
    12:00FT CE Europa4 - 0Sabadell B -
    12:00FT CE Jupiter1 - 4Peralada -
    12:00FT Cerdanyola dell Valles0 - 2Terrassa -
    12:00FT Choco3 - 2Barco -
    12:00FT Ciudad de Ibiza1 - 3Collerense -
    12:00FT DAV Santa Ana3 - 0Villanueva del Pardillo -
    12:00FT Montijo1 - 0UP Plasencia -
    12:00FT Olivenza0 - 0Cacereno -
    12:00FT Penya Ciutadella1 - 2Platges de Calvia -
    12:00FT Pobla de Mafumet2 - 1Sant Andreu -
    12:00FT Rotlet Molinar3 - 2Pena Deportiva -
    12:00FT Santfeliuenc0 - 1La Jonquera -
    12:00FT Son Cladera1 - 2San Rafael -
    12:00FT UD Alcudia1 - 2UD Poblense -
    11:30FT Alcobendas Sport0 - 0CD Mostoles -
    11:30FT Atletico Madrid B3 - 0Alcobendas-Levitt -
    11:30FT Coria CF4 - 1Gerena -
    11:30FT Getafe B2 - 2Pozuelo de Alarcon -
    11:30FT Leganes B5 - 0Aravaca -
    11:30FT Rayo Vallecano B1 - 1Atletico de Pinto -
    11:30FT San Fernando de Henares0 - 0Alcorcon B -
    11:30FT Trival Valderas0 - 1AD Parla -
    11:30FT Union Adarve2 - 1Villaverde-Boetticher -
    11:30FT Zaragoza B3 - 0Epila CF -
  • 38
  • Sat 13 May 2017
  • 42
  • Sat 13 May 2017
  • 38
  • Sat 13 May 2017
  • 42
  • Sat 13 May 2017
  • 38
  • Sat 13 May 2017
  • 42
  • Sat 13 May 2017
  • 38
  • Sat 13 May 2017
  • 42
  • Sat 13 May 2017
  • 38
  • Sat 13 May 2017
  • 42
  • Sat 13 May 2017
  • 17:30FT Silla1 - 1Paterna -
  • 38
  • Sat 13 May 2017
  • 42
  • Sat 13 May 2017
  • 38
  • Sat 13 May 2017
  • 38
  • Fri 12 May 2017
  • 38
  • Thu 11 May 2017
  • 42
  • Thu 11 May 2017
  • 1
  • Sun 20 Aug 2017
  • 17:00 Almansa - Villacanas -  
    17:00 Almeria B - Velez -  
    17:00 Alondras - Noia -  
    17:00 Atletico de Lugones - CD Tuilla -  
    17:00 Atletico Ibanes - Guadalajara -  
    17:00 Atletico Mancha - Guadix -  
    17:00 Barbadas - Ribadumia -  
    17:00 Barco - Villalonga -  
    17:00 Bergantinos - Villalbes -  
    17:00 Boiro - Laracha -  
    17:00 CD Azuqueca - CD Marchamalo -  
    17:00 CD Cayon - Atletico Albericia -  
    17:00 CD Laredo - SD Solares -  
    17:00 CD Madridejos - Miguelturreno -  
    17:00 CD Marino - Tenerife B -  
    17:00 CD Quintanar del Rey - UD Socuellamos -  
    17:00 Celtiga - Negreira -  
    17:00 Colunga - Siero -  
    17:00 Compostela - Silva -  
    17:00 Condal Club - Llanera -  
    17:00 CP Villarrobledo - Manchego -  
    17:00 Cultural Areas - Choco -  
    17:00 Cultural Guarnizo - Siete Villas -  
    17:00 EDM Santillana - Racing Santander B -  
    17:00 El San Martin - CD Covadonga -  
    17:00 Estrella - Buzanada -  
    17:00 Gijon Industrial - Mosconia -  
    17:00 Guimar - UD Ibarra -  
    17:00 Juventud Torremolinos - Huetor Tajar -  
    17:00 La Roda - Conquense -  
    17:00 Marino de Luanco - L´Entregu -  
    17:00 Martos CD - Rincon -  
    17:00 Pedroneras - Almagro CF -  
    17:00 Real Aviles - Praviano -  
    17:00 SD Tenisca - UD Lanzarote -  
    17:00 Selaya - Castro FC -  
    17:00 Somozas - Arenteiro -  
    17:00 Tomelloso - Mora -  
    17:00 Union Sur Yaiza - UD Villa de Santa Brigida -  
    17:00 UP Langreo - Roces -  
    17:00 Valdesoto - Oviedo B -  
    17:00 Velarde - Vimenor -  
    17:00 Villacarrillo - Motril -  
    18:00 Corellano - River Ega -  
    18:00 UD Mutilvera - Cirbonero -  
    19:00 Castelldefels - Espanyol B -  
    19:00 CE Mercadal - Santa Catalina Atletico -  
    19:00 Cerdanyola dell Valles - CE Europa -  
    19:00 Granollers - Santfeliuenc -  
    19:00 Palamos - Reus Deportiu B -  
    19:00 Petra - San Rafael -  
    19:00 Sant Andreu - Santboia -  
    19:00 Serverense - Ciudad de Ibiza -  
    19:00 Terrassa - GAVA -  
    19:00 UA Horta - UE Figueres -  
    19:00 UD Alcudia - Manacor -  
    19:00 UD Ibiza - CE Felanitx -  

          Spain: Primera Division Women
  • 30
  • Sun 21 May 2017
  • 30
  • Sat 20 May 2017
  • 1
  • Sun 03 Sep 2017

  •       Spain: Copa del Rey
  • FINAL
  • Sat 27 May 2017
  • 2R
  • Wed 06 Sep 2017
  • 21:00 Alcorcon - Cultural Leonesa -  
    21:00 Cadiz - Almeria -  
    21:00 Gimnastic - Lugo -  
    21:00 Huesca - Valladolid -  
    21:00 Lorca Deportiva - Cordoba -  
    21:00 Osasuna - Albacete -  
    21:00 Oviedo - CD Numancia -  
    21:00 Rayo Vallecano - Tenerife -  
    21:00 Reus - Sporting Gijon -  
    21:00 Zaragoza - Granada CF -  

          Spain: Super Cup
  • SECOND LEG
  • Wed 16 Aug 2017
  • 23:00FT * Real Madrid2 - 0FC Barcelona (2 - 0)  
  • FIRST LEG
  • Sun 13 Aug 2017
  • 22:00FT FC Barcelona1 - 3Real Madrid (0 - 0)  

    Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2017
    advertisement
    advertisement