HANDBALL LIVESCORE

  • My Favorite Leagues
  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.
  • International Handball
  • Handball Leagues
advertisement

Handball Livescore

     Austria: HLA - Relegation Group
20:00FT   Fivers WAT Margareten (1)   34161863
  Linz (5)  29 15 14  
21:00FT   JURI Union Leoben (4)   27151256
  Ferlach (3)  29 14 15  
     Austria: Bundesliga - Championship Group
17:45FT   Fivers WAT Margareten II (1)   31141757
  Hollabrunn (5)  26 10 16  
21:00FT   Korneuburg (4)   2113846
  HSG Barnbach-Koflach (2)  25 14 11  
     Austria: Bundesliga - Relegation Group
21:00FT   Atzgersdorf (4)   26141253
  Falkensteiner Katschberg Polten (2)  27 15 12  
21:00FT   Trofaiach (1)   33191459
  Karnten (5)  26 8 18  
     Belgium: Division 1
22:15FT   Apolloon Kortrijk (2)   29--62
  Atomix (3)  33 - -  
22:15FT   Eynatten-Raeren (4)   29--54
  Grace-Hollogne (8)  25 - -  
22:15FT   Merksem (5)   23--42
  Tournai (1)  19 - -  
     Croatia: Premijer Liga
19:00FT   Zamet (7)   26121450
  Rudan Labin (4)  24 9 15  
21:00FT   Gorica (10)   30161453
  GRK Varazdin (8)  23 9 14  
21:00FT   Porec (2)   30161456
  Dubrava (1)  26 10 16  
21:00FT   Spacva Vinkovci (6)   25141149
  Sesvete (5)  24 11 13  
21:30FT   Umag (3)   32181462
  Rudar (9)  30 17 13  
     Croatia: 1. HRL - Women
18:30FT   Umag W (10)   33181572
  Zrinski W (7)  39 21 18  
20:00FT   Osijek W (12)   25121353
  Sesvete Agroprot W (3)  28 13 15  
20:00FT   Split 2010 W (8)   29141549
  Zamet W (13)  20 11 9  
21:00FT   Dalmatinka W (6)   1710740
  Tresnjevka W (9)  23 13 10  
     Czech Republic: Extraliga
19:00FT   Koprivnice (4)   30151553
  Lovosice (8)  23 14 9  
19:00FT   Tatran Litovel (12)   21101143
  Cement Hranice (10)  22 9 13  
19:00FT   Veseli (3)   23111245
  Jicin (5)  22 11 11  
     Denmark: Handbold Liagen
18:10FT   HF Mors (12)   25131252
  Aalborg Handbold (2)  27 12 15  
     Denmark: HTH GO Ligaen - Women
18:00FT   Randers HK W (11)   31171459
  Skanderborg Handbold W (10)  28 10 18  
     Denmark: 1. Division
15:45FT   Skaering (10)   2112936
  Sydhavsoerne (4)  15 8 7  
17:00FT   Koge (14)   2314960
  HOJ (8)  37 19 18  
     Europe: Challenge Cup - Round 1/8
18:00FT   SviesaLIT 168845
  Borac Banja LukaBIH29 12 17  
19:00FT   Ramat HasharonISR 28151362
  AEKGRE34 17 17  
19:30FT   HC Berchem   24131152
  DickenFIN28 19 9  
20:00FT   Povazska BystricaSVK 21111052
  Univ. Neva/St. PetersburgRUS31 14 17  
     Europe: Challenge Cup - Women - Round 1/8
18:00FT   Femina Vise WBEL 179844
  Kristianstad WSWE27 9 18  
20:30FT   ZRK Pelister 2012 WMKD 26121459
  Naisa-Nis WSRB33 13 20  
22:15FT   Quintus WNED 23111242
  Geonius V&L WNED19 5 14  
     Europe: Champions League - Group Stage
19:30FT   Montpellier HB (6)FRA 29151452
  Meshkov Brest (7)BLR23 11 12  
19:30FT   Veszprem (3)HUN 29151455
  Barcelona (1)ESP26 15 11
21:00FT   Kristiansand (8)NOR 33151867
  Kielce (4)POL34 16 18
     Europe: Champions League - Women - Main Round
17:00FT   Krim Mercator W (5)SLO 23101348
  Ferencvarosi Torna W (4)HUN25 10 15
21:30FT   Gyori Audi ETO KC W (1)HUN 33191462
  Vipers Kristiansand W (3)NOR29 14 15
     Europe: EHF Cup - Group Stage
17:00FT   Holstebro (2)DEN 29141554
  Dobrogea Sud (3)ROU25 12 13
19:00FT   Azoty-Pulawy (3)POL 28121659
  GOG Handball (2)DEN31 13 18
21:00FT   FC Porto (1)POR 37201763
  Ciudad Encantada Cuenca (4)ESP26 12 14
21:30FT   TSV Hannover-Burgdorf (1)GER 2416845
  Eurofarm Rabotnik (4)MKD21 14 7
23:15FT   La Rioja (1)ESP 29141553
  Balatonfuredi KSE (4)HUN24 9 15
     Europe: MOL Liga - Women
20:00FT   Most W (2)CZE 32161660
  Michalovce W (1)SVK28 12 16  
20:00FT   Zlin W (8)CZE 2011948
  DHC Sokol Poruba W (6)CZE28 14 14  
20:00FT   Banovce W (12)SVK 30121864
  Sala W (4)SVK34 19 15  
     Europe: BENE League
21:00FT   Kras Volendam (6)NED 28--56
  Targos Bevo (5)NED28 - -  
21:00FT   OCI-Lions (3)NED 19--39
  Aalsmeer (4)NED20 - -  
22:00FT   JMS Hurry-Up (10)NED 30--63
  Initia Hasselt (8)BEL33 - -  
22:15FT   Achilles Bocholt (1)BEL 34--56
  Quintus (12)NED22 - -  
22:15FT   KV Sasja (11)BEL 23--49
  Nelo (7)BEL26 - -  
     Europe: EHF Cup - Women - Group Stage
15:00FT   Team Esbjerg W (1)DEN 25111445
  Storhamar W (2)NOR20 10 10  
18:00FT   Larvik W (4)NOR 23111246
  Kuban W (2)RUS23 12 11
19:30FT   Podravka Vegeta W (1)CRO 25111453
  Nykobing F. W (2)DEN28 14 14
     Finland: SM-sarja
17:00FT   BK-46 (3)   31151659
  HIFK (4)  28 14 14  
     Finland: SM-sarja - Women
15:15FT   Dicken W (2)   37181964
  BK-46 W (3)  27 14 13  
17:00FT   GRIFK W (4)   27151253
  KyIF W (6)  26 9 17  
18:00FT   SIF W (5)   2491551
  HIFK W (1)  27 15 12  
     France: Division 1 - Women
22:30FT   Bourg de Peage W (9)   34191566
  Dijon W (11)  32 17 15  
     France: Proligue
22:00FT   Chartres (1)   34201460
  Grenoble (12)  26 15 11  
22:30FT   Massy (6)   30131757
  Saran (5)  27 12 15  
     Germany: Bundesliga 1
22:30FT   Rhein-Neckar Lowen (3)   26151146
  Bergischer (8)  20 9 11  
     Germany: Bundesliga 2
20:00FT   Huttenberg (10)   25111453
  Nordhorn-Lingen (3)  28 14 14  
21:30FT   GroBwallstadt (17)   26161056
  Hamm-Westfalen (5)  30 15 15  
21:30FT   TSV Bayer Dormagen (16)   25101550
  EHV Aue (11)  25 11 14  
21:30FT   Wilhelmshavener (19)   24101455
  TuS N-Lubbecke (4)  31 17 14  
22:00FT   VfL Eintracht Hagen (13)   28141458
  Elbflorenz/Dresden (14)  30 16 14  
     Germany: Bundesliga 2 - Women
19:30FT   Lintfort W (13)   27121564
  Rosengarten-Buchholz W (1)  37 16 21  
19:30FT   Rodertal W (6)   32131959
  Fuchse Berlin W (10)  27 11 16  
20:00FT   HSG Gedern/Nidda W (15)   25101545
  Waiblingen W (5)  20 8 12  
20:00FT   Kirchhof 09 W (7)   29141565
  Kurpfalz Baren W (2)  36 18 18  
20:00FT   Nord Harrislee W (11)   28141455
  Werder Bremen W (14)  27 14 13  
21:30FT   Nurtingen W (9)   25131256
  Mainz W (4)  31 18 13  
     Greece: A1
19:00FT   Diomidis Argous (5)   21101139
  Aris (10)  18 7 11  
19:00FT   Filippos Beroias (9)   26121450
  A.E.S.CH. Pylaias (8)  24 12 12  
19:00FT   H.A.N.TH (12)   2181354
  Aeropos Edessas (6)  33 16 17  
     Greece: A1 - Women
15:00FT   Anagennisi Artas W (3)   30131749
  Alexander Yan W (5)  19 7 12  
16:30FT   Filippos Veria W (8)   21101146
  AEP Panorama W (7)  25 13 12  
17:00FT   Ionias W (2)   39201951
  Cyclopes Alex W (10)  12 4 8  
19:00FT   PAOK W (1)   37191855
  Veroa W (4)  18 6 12  
     Hungary: Liga 1
20:00FT   Ferencvarosi Torna (7)   30171350
  Komloi (8)  20 10 10  
20:00FT   Gyongyosi (5)   28111755
  Dabas KC VSE (9)  27 13 14  
20:00FT   Vecses (14)   24131149
  Cegledi (11)  25 14 11  
21:00FT   Mezokovesdi KC (13)   2191257
  Csurgoi (4)  36 19 17  
     Hungary: National Cup - Women - Quarter Finals
20:00FT   Erdi W   29111850
  Kisvardai KC W  21 7 14  
     Italy: A Elite
19:00FT   Gaeta (12)   1910940
  Bozen (1)  21 10 11  
21:00FT   Conversano (3)   35152053
  Cingoli (13)  18 11 7  
21:00FT   Pressano (2)   31171454
  Ego Siena (7)  23 11 12  
22:30FT   Bologna (14)   25121355
  Trieste (6)  30 14 16  
22:30FT   Metelli Cologne (10)   28101850
  Fondi (11)  22 11 11  
     Italy: Serie A1 - Women
20:00FT   Leonessa Brescia W (6)   1911841
  Brixen W (3)  22 11 11  
20:30FT   Jomi Salerno W (1)   25141145
  Casalgrande Padana W (7)  20 10 10  
20:30FT   Olimpica Dossobuono W (4)   29121740
  Flavioni W (10)  11 5 6  
21:00FT   Oderzo W (2)   29121746
  Ariosto Ferrara W (5)  17 8 9  
22:30FT   Cassano Magnago W (8)   34171762
  Leno W (9)  28 13 15  
     Latvia: Virsliga - Winners Stage
16:00FT   Latgols (3)   39211868
  MSG/LAT U18 (4)  29 12 17  
     Lithuania: Lietuvos Lyga
14:00FT   Grifas (7)   31161559
  Siauliu Dubysa Gubernija (8)  28 13 15  
15:00FT   Klaipedos Dragunas (2)   33181560
  Vilnius (6)  27 14 13  
18:00FT   Granitas Kaunas (1)   30191160
  Kauno Azuolas-KTU (4)  30 16 14  
     Netherlands: Eredivisie
21:00FT   Houten (1)   31--57
  Emmen (6)  26 - -  
21:00FT   Swift Arnhem (4)   26--53
  Hellas (2)  27 - -  
22:00FT   Tachos Waalwijk (8)   29--54
  Quintus 2 (11)  25 - -  
22:45FT   Aristos (12)   23--54
  OCI-Lions 2 (7)  31 - -  
23:00FT   Kras Volendam (9)   32--61
  Targos Bevo 2 (10)  29 - -  
     Netherlands: Eredivisie - Women
22:45FT   Maedilon W (4)   34--51
  Westfriesland W (9)  17 - -  
     Norway: Grundigligaen
20:15FT   Kolstad (4)   1761139
  Elverum (1)  22 10 12  
     Norway: 1. Division
18:00FT   Lillestrom TH (9)   30171356
  Valerenga (12)  26 11 15  
18:00FT   Sandefjord (6)   31171457
  Oslo-Studentenes IK (11)  26 13 13  
18:00FT   St. Hallvard (1)   30151559
  Notteroy (2)  29 14 15  
     Poland: Superliga
21:00FT   Gwardia Opole (5)   24131145
  MMTS Kwidzyn (6)  21 11 10  
     Poland: Superliga - Women
18:00FT   Pogon Szczecin W (6)   20101044
  Start Elblag W (5)  24 14 10  
19:00FT   Kobierzyce W (4)   1761135
  Koszalinska W (3)  18 11 7  
19:30FT   Jelenia Gora W (9)   30151552
  Ruch Chorzow W (10)  22 14 8  
     Portugal: Andebol 1
18:00FT   ABC Braga (7)   25131255
  Benfica (3)  30 18 12  
21:00FT   A. A. Avanca (10)   27111646
  Boa Hora FC (9)  19 9 10  
21:00FT   AC Fafe (11)   2316750
  Belenenses (5)  27 15 12  
     Portugal: 1a Divisao - Women
20:00FT   Juvelis W (11)   1851339
  ADA Colegio Joao de Barros W (4)  21 8 13  
20:00FT   Maiastars W (7)   24121249
  Alpendorada W (5)  25 17 8  
21:30FT   Alavarium W (3)   25131246
  JAC Alcanena W (8)  21 10 11  
22:00FT   Colegio de Gaia W (1)   31171451
  Leca W (12)  20 9 11  
     Romania: Liga Nationala
18:30FT   CSM Focsani (7)   23111241
  Steaua Bucuresti (6)  18 6 12  
19:00FT   Dinamo Bucuresti (4)   50212988
  CS Universitatea Cluj (14)  38 18 20  
     Romania: Liga Nationala - Women
12:00FT   CSU Cluj W (12)   27161155
  CSM Bistrita W (6)  28 17 11  
     Serbia: Superliga
20:00FT   Kikinda Grindex (7)   24121250
  Novi Pazar (3)  26 13 13  
21:00FT   Rudar Kostolac (11)   25141149
  Partizan Belgrad (4)  24 12 12  
21:30FT   Samot 65 (5)   25101547
  Spartak Vojput (6)  22 9 13  
     Serbia: Superliga - Women
19:30FT   Bukovicka W (2)   25151046
  Mladost NP W (6)  21 11 10  
21:00FT   Vozdovac W (8)   2381551
  Zajecar W (4)  28 12 16  
     Slovakia: Extraliga - Winner Stage
20:00FT   Tatran Presov (1)   33161759
  HKM Sala (2)  26 12 14  
     Slovenia: 1. NLB Liga
20:00FT   MRK Krka (7)   36191761
  RK Jeruzalem Ormoz (9)  25 12 13  
21:00FT   MRD Dobova (10)   32151762
  Svis Gorica (12)  30 13 17  
21:00FT   Ribnica Riko Hise (2)   31171458
  Loka (6)  27 12 15  
22:00FT   Koper (5)   26111550
  Dol Tki Hrastnik (11)  24 11 13  
22:30FT   Maribor Branik (4)   2091141
  Gorenje Velenje (3)  21 11 10  
     Slovenia: 1.A DRL - Women
18:00Pst   Krka W (3)   ----
  Krim Mercator W (1)  - - -  
21:00FT   Z.U.R.D. Koper W (6)   25131246
  Aklimat Ptuj W (7)  21 9 12  
     Spain: Liga Asobal
20:00FT   Ademar Leon (4)   29131653
  Anaitasuna (12)  24 12 12  
20:30FT   Puente Genil (13)   26121453
  Sinfín (7)  27 10 17  
21:15FT   Teucro (15)   30161459
  Guadalajara (9)  29 14 15  
22:00FT   Huesca (5)   28151351
  Benidorm (11)  23 9 14  
     Spain: Division de Honor
20:00FT   ARS Palma Dal Rio (8)   23111250
  Bm Ciudad Real (2)  27 12 15  
20:30FT   Antequera (9)   23111246
  MMT Seguros Zamora (6)  23 11 12  
20:30FT   Sagunto (4)   43202376
  Barcelona II (3)  33 14 19  
20:30FT   Santona (12)   26101655
  Viveros Herol Nava (1)  29 13 16  
21:00FT   Alicante (11)   27121554
  Torrelavega (5)  27 17 10  
21:00FT   Villa de Aranda (14)   28141449
  Bordils (10)  21 8 13  
21:30FT   Sant Martí Adrianenc (13)   31151658
  Amenabar Zarautz (16)  27 11 16  
     Spain: Copa del Reina - Women - Round 1/8
18:30FT   Granollers W   2415946
  Porrino W  22 6 16  
19:30FT   Malaga W   29161355
  Castellon W  26 12 14  
21:00FT   Valladolid W   41231864
  Valencia W  23 11 12  
21:00FT   Guardes W   31131857
  Mustang W  26 10 16  
     Sweden: Handbollsligan
17:00FT   Malmo (2)   37221566
  IFK Ystads (9)  29 11 18
20:00FT   Ystads IF (4)   27121552
  Lugi (8)  25 15 10
     Sweden: Elitserien - Women
16:30FT   Onnereds W (6)   23131047
  H 65 Hoor W (1)  24 13 11  
17:00FT   Boden W (11)   26131353
  Skovde W (9)  27 13 14  
17:00FT   Skuru W (2)   39162358
  Lugi W (5)  19 12 7  
     Sweden: Allsvenskan
16:00FT   Helsingborg (2)   38201869
  Rimbo (5)  31 18 13  
17:00FT   Alstermo (10)   27141354
  Anderstorps SK (13)  27 13 14  
17:00FT   Kungalvs (8)   2112951
  Torslanda (9)  30 15 15  
18:00FT   Skanela (4)   33171663
  Hallby (3)  30 13 17  
     Sweden: Allsvenskan - Women
16:00FT   Eslovs W (3)   24121251
  Soder W (1)  27 16 11  
16:15FT   Torslanda W (12)   2214840
  Caperiotumba W (10)  18 12 6  
18:00FT   Hellton W (5)   27131459
  Drott Halmstad W (11)  32 17 15  
18:00FT   Helsingborg W (2)   26111549
  Aranas W (6)  23 11 12  
18:15FT   Eskilstuna W (4)   2516948
  Tyreso W (8)  23 12 11  
     Switzerland: SPL - Women - Championship Group
19:00FT   Rotweiss Thun W (2)   2617951
  Spono Eagles W (3)  25 13 12  
19:30FT   Bruhl W (4)   29141561
  Zug W (1)  32 18 14  
     Switzerland: SPL - Women - Relegation Group
21:30FT   Stans W (6)   2115647
  Amicitia Zurich W (1)  26 13 13  
     Tunisia: Handball League - Losers Stage
18:00FT   A.S. Hamamet (1)   34--55
  CS Hiboun (7)  21 - -  
18:00FT   E.B.S.B.K (3)   27--54
  JS Chihiya (4)  27 - -  
18:00FT   JS Kairouan (8)   22--52
  US Temimienne (5)  30 - -  
19:00FT   AS Teboulba (2)   34191565
  CS Hilalien (6)  31 16 15  
     Tunisia: Handball League - Winner Stage
17:00FT   El Makrem Mehdia (4)   2391447
  ES Sahel (1)  24 11 13  
18:00FT   CH Jammal (7)   22--43
  CS Sakiet Ezzit (8)  21 - -  
18:00FT   Club Africain (3)   28141451
  Jendouba (5)  23 12 11  
18:00FT   Esperance de Tunis (2)   36--58
  S.C Moknine (6)  22 - -  
     Turkey: Super League
15:00FT   Milli Piyango (10)   26121459
  Batman Bld (2)  33 16 17  
17:00FT   MYK Hentbol SK (12)   29141564
  Nilufer Bld (9)  35 20 15  
     Turkey: Super League - Women
13:00FT   Polatlı Bld W (7)   1810862
  Muratpasa Bld W (3)  44 21 23  
16:00FT   Izmir Buyuksehir Bld W (8)   23101343
  Osmangazi Bld W (10)  20 11 9  
17:00FT   Ardesen Genclik W (2)   27121557
  Kastamanu Bld W (1)  30 13 17  
     Ukraine: Super League - Women
12:00FT   Galytchanka W (1)   26--54
  HC Karpaty W (2)  28 - -  
12:00FT   Real W (3)   40211962
  Brovary W (6)  22 10 12  

Get handball livescores & finished handball livescore results from every handball game that took place on 09/02/2019. We have the handball scores for every handball fixture taking place on 09/02/2019 only at ScoresPro - the #1 handball scores website! We track live handball scores for 09/02/2019 in all of the major national and international handball competitions and also track handball match stats such as first half & second half points along with the overtime score and penalty scores.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement