HANDBALL LIVESCORE

  • My Favorite Leagues
  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.
  • International Handball
  • Handball Leagues
advertisement

Handball Livescore

     Austria: HLA - Relegation Group
20:00FT   Linz (5)   28151357
  Ferlach (2)  29 13 16  
     Austria: WHA - Women
18:30FT   Perchtoldsdorf Devils W (9)   2381558
  Hypo Niederosterreich W (1)  35 18 17  
20:00FT   Trofaiach W (11)   2081239
  Feldkirch W (7)  19 11 8  
20:00FT   Eggenburg W (12)   24111350
  Dornbirn/Schoren W (6)  26 13 13  
20:00FT   St.Polten W (10)   22101257
  Stockerau W (3)  35 19 16  
     Austria: Bundesliga - Championship Group
20:00FT   HSG Barnbach-Koflach (1)   38182063
  Fivers WAT Margareten II (4)  25 14 11  
     Austria: Bundesliga - Relegation Group
20:00FT   Karnten (5)   24121256
  Atzgersdorf (4)  32 9 23  
20:00FT   Voslauer (3)   23121153
  Trofaiach (2)  30 15 15  
     Austria: Bundesliga - Women
18:00FT   Funfhaus/Brigittenau W (8)   30141652
  Keplinger Traun W (6)  22 9 13  
18:15FT   Tulln W (2)   23111241
  Hollabrunn W (7)  18 8 10  
20:00FT   Admira Landhaus W (4)   33171676
  Kelag Ferlach W (1)  43 22 21  
     Belgium: Division 1
21:15FT   Atomix (3)   34--64
  Eynatten-Raeren (4)  30 - -  
21:15FT   Gent (6)   36--64
  Merksem (5)  28 - -  
21:15FT   Grace-Hollogne (8)   34--69
  Apolloon Kortrijk (2)  35 - -  
21:15FT   Tournai (1)   30--56
  Vise (7)  26 - -  
     Belgium: Division 1 - Women
19:00FT   Femina Vise W (4)   18--38
  Sint-Truiden W (2)  20 - -  
19:15FT   Achilles Bocholt W (1)   39--66
  Hubo Initia Hasselt W (3)  27 - -  
21:00FT   Waasmunster W (5)   38--59
  DHC Overpelt W (8)  21 - -  
21:15FT   Eynatten-Raeren W (7)   22--50
  DHW Antwerpen W (6)  28 - -  
     Croatia: Premijer Liga
20:00FT   Zamet (4)   28131550
  Spacva Vinkovci (7)  22 8 14  
20:30FT   Rudar (9)   25131250
  Gorica (10)  25 10 15  
21:00FT   Rudan Labin (5)   2591652
  Porec (2)  27 14 13  
     Croatia: 1. HRL - Women
17:30FT   Tresnjevka W (9)   29121763
  Umag W (10)  34 17 17  
18:00FT   Zamet W (13)   1810841
  Osijek W (11)  23 11 12  
18:30FT   Sesvete Agroprot W (3)   23111244
  Bjelovar W (4)  21 11 10  
19:00FT   Lokomotiva Zagreb W (1)   35161954
  Dalmatinka W (7)  19 13 6  
20:00FT   Zrinski W (6)   30--59
  Murvica W (12)  29 - -  
     Czech Republic: Extraliga
11:00FT   Cement Hranice (10)   22111146
  Veseli (3)  24 10 14  
19:00FT   Brno (11)   2481650
  Zubri (8)  26 13 13  
     Denmark: Handbold Liagen
17:00FT   Aalborg Handbold (1)   34151959
  Ringsted (14)  25 12 13  
     Denmark: HTH GO Ligaen - Women
15:00FT   Kobenhavn Handbold W (4)   35161959
  Ringkobing W (13)  24 11 13  
16:00FT   Ajax KBH W (12)   22121045
  SK Aarhus W (6)  23 12 11  
17:00FT   Herning Ikast W (5)   27141351
  Skanderborg Handbold W (11)  24 11 13  
17:00FT   Odense W (1)   2518750
  Holstebro W (9)  25 11 14  
17:10FT   Team Esbjerg W (2)   42202269
  Nykobing F. W (3)  27 11 16  
     Denmark: 1. Division
15:30FT   Frederikshavn (9)   26111562
  AG Kobenhavn (5)  36 18 18  
16:00FT   HOJ (8)   31171458
  Skaering (11)  27 9 18  
16:30FT   Odder (6)   1911842
  Stoholm IF (10)  23 11 12  
     Denmark: 1. Division - Women
15:00FT   TMS Ringsted W (10)   1871146
  Roskilde W (6)  28 15 13  
16:00FT   Vendsyssel W (8)   25121344
  Hadsten W (5)  19 10 9  
16:30FT   Sonderjyske W (2)   38191956
  Oddense W (12)  18 11 7  
     Europe: Challenge Cup - Round 1/8
13:30FT   AEKGRE 35171860
  Ramat HasharonISR25 15 10  
16:00FT   Dinamo VictorRUS 31181353
  ArendalNOR22 13 9  
17:00FT   CSM BucurestiROU 30151555
  Dukla PrahaCZE25 10 15  
21:00FT   Borac Banja LukaBIH 2314945
  SviesaLIT22 11 11  
21:00FT   DonbassUKR 22121054
  Madeira SADPOR32 13 19  
     Europe: Champions League - Group Stage
18:30FT   Meshkov Brest (7)BLR 27151251
  Rhein-Neckar Lowen (5)GER24 12 12
18:30FT   Vardar Vatrost Skopje (3)MKD 27161156
  Veszprem (2)HUN29 11 18
19:00FT   Kielce (4)POL 27111655
  Montpellier HB (6)FRA28 14 14
     Europe: EHF Cup - Group Stage
14:45FT   Dobrogea Sud (4)ROU 29131664
  FC Porto (1)POR35 18 17
20:30FT   Nexe Nasice (1)CRO 29141554
  TSV Hannover-Burgdorf (3)GER25 9 16
21:00FT   Saint Raphael (3)FRA 30141656
  La Rioja (2)ESP26 15 11
     Europe: MOL Liga - Women
16:00FT   Pisek W (10)CZE 27161160
  Zlin W (8)CZE33 15 18  
18:30FT   Olomouc W (7)CZE 43182562
  Banovce W (12)SVK19 9 10  
18:30FT   Michalovce W (1)SVK 33161758
  Veseli W (4)CZE25 7 18  
19:00FT   DHC Sokol Poruba W (6)CZE 23101351
  Most W (2)CZE28 13 15  
19:00FT   Presov W (11)SVK 24131161
  Slavia Prague W (5)CZE37 17 20  
19:00FT   Sala W (3)SVK 34161859
  Plzen W (9)CZE25 11 14  
     Europe: Seha Liga
17:00FT   Izvidac (10)BIH 28151357
  Steaua Bucuresti (6)ROU29 16 13
     Europe: BENE League
20:15FT   Aalsmeer (4)NED 28--49
  KV Sasja (11)BEL21 - -  
21:15FT   Achilles Bocholt (1)BEL 32--61
  JMS Hurry-Up (10)NED29 - -  
21:15FT   Initia Hasselt (9)BEL 21--48
  OCI-Lions (3)NED27 - -  
21:15FT   Nelo (7)BEL 19--40
  Kras Volendam (6)NED21 - -  
21:15FT   Quintus (12)NED 22--49
  Tongeren (8)BEL27 - -  
     France: Division 1 - Women
21:00FT   Fleury Loiret W (6)   34151963
  Besancon W (4)  29 20 9  
21:00FT   Saint Amand W (12)   26101657
  Toulon W (9)  31 16 15  
21:45FT   Paris 92 W (8)   29141554
  Bourg de Peage W (10)  25 14 11  
     France: Proligue
21:30FT   Limoges (6)   30161451
  Chartres (1)  21 7 14  
     Germany: Bundesliga 1 - Women
18:30FT   Bensheim-Auerbach W (12)   21101146
  Buxtehuder SV W (5)  25 14 11  
20:00FT   Bad Wildungen Vipers W (10)   26131349
  HSG Blomberg-Lippe W (9)  23 10 13  
20:00FT   Frisch Auf Goppingen W (7)   26121456
  Borussia Dortmund W (4)  30 15 15  
20:30FT   Nellingen W (13)   22111155
  Thuringer W (2)  33 15 18  
21:00FT   Bayer 04 Leverkusen W (6)   25131257
  BBM Bietigheim W (1)  32 18 14  
21:00FT   TuS Metzingen W (3)   36152162
  Neckarsulmer SU W (11)  26 12 14  
     Germany: Bundesliga 2
18:00FT   EHV Aue (10)   26141249
  Wilhelmshavener (19)  23 12 11  
20:00FT   Balingen/Weilstetten (1)   30171352
  Hamm-Westfalen (7)  22 10 12  
20:00FT   Rhein Vikings (20)   26141261
  Emsdetten (11)  35 14 21  
20:30FT   DJK Rimpar (9)   27101752
  GroBwallstadt (17)  25 12 13  
20:30FT   Nordhorn-Lingen (3)   29161350
  HSC 2000 Coburg (2)  21 12 9  
20:30FT   TuS Ferndorf (5)   26141248
  HSV Hamburg (16)  22 7 15  
     Germany: Bundesliga 2 - Women
18:00FT   Sachsen Zwickau W (12)   24141048
  Lintfort W (14)  24 13 11  
19:00FT   Kurpfalz Baren W (2)   27151255
  Rodertal W (5)  28 15 13  
19:45FT   Beyerohde W (3)   33191458
  DJK/MJC Trier W (16)  25 12 13  
20:00FT   Mainz W (4)   35221359
  Kirchhof 09 W (7)  24 11 13  
20:00FT   Rosengarten-Buchholz W (1)   30151557
  Nurtingen W (10)  27 13 14  
20:30FT   Werder Bremen W (13)   34161860
  HSG Gedern/Nidda W (15)  26 11 15  
21:00FT   Fuchse Berlin W (9)   27131444
  Nord Harrislee W (11)  17 8 9  
     Greece: A1
18:00AP   Aeropos Edessas (6)   24121249
  PAOK (2)  25 11 14  
18:00FT   Foivos Sykon (12)   26151156
  H.A.N.TH (11)  30 13 17  
     Greece: A1 - Women
16:30FT   AEP Panorama W (5)   26131338
  Cyclopes Alex W (10)  12 9 3  
     Greece: Greek Cup - Women - Final
17:00FT   PAOK W   33171656
  Anagennisi Artas W  23 9 14  
     Hungary: Liga 1 - Women
19:00FT   Bekescsabai W (10)   31191259
  DVSC Korvex W (8)  28 15 13  
19:00FT   Eger W (14)   20101042
  MTK Budapest W (11)  22 10 12  
19:00FT   Ferencvarosi Torna W (2)   30191146
  Mosonmagyarovar W (12)  16 10 6  
19:00FT   Siofok KC W (3)   31141748
  Dunaujvarosi W (9)  17 10 7  
19:00FT   Vaci W (5)   26141250
  Erdi W (4)  24 14 10  
     Italy: A Elite
19:00FT   Cingoli (13)   2011945
  Pressano (2)  25 13 12  
19:30FT   Ego Siena (9)   29151463
  Conversano (3)  34 17 17  
19:30FT   Trieste (6)   2112943
  Gaeta (12)  22 11 11  
20:00FT   Bozen (1)   2112942
  Meran (8)  21 7 14  
20:00FT   Brixen (7)   30131749
  Bologna (14)  19 9 10  
21:30FT   Cassano (4)   1871132
  Metelli Cologne (11)  14 8 6  
     Italy: Serie A1 - Women
17:30FT   Brixen W (3)   23131046
  Olimpica Dossobuono W (4)  23 7 16  
17:30FT   Flavioni W (10)   1651138
  Oderzo W (2)  22 12 10  
19:30FT   Casalgrande Padana W (5)   26121447
  Leonessa Brescia W (7)  21 9 12  
21:30FT   Leno W (9)   34181655
  Ariosto Ferrara W (6)  21 11 10  
     Latvia: Virsliga - Losers Stage
16:00FT   Jurmalas (2)   33151862
  ASK/LSPA (4)  29 11 18  
     Lithuania: Lietuvos Lyga
13:00FT   Grifas (7)   2181350
  Vilnius (6)  29 14 15  
14:00FT   Alytaus (5)   2591651
  Klaipedos Dragunas (1)  26 15 11  
14:00FT   Siauliu Dubysa Gubernija (8)   41212075
  Utena (9)  34 19 15  
     Netherlands: Eredivisie
20:15FT   Houten (1)   35--59
  Aristos (12)  24 - -  
20:45FT   Smezo/BFC (3)   18--42
  Kras Volendam (9)  24 - -  
21:00FT   Hellas (2)   37--58
  Aalsmeer 2 (6)  21 - -  
21:30FT   Tachos Waalwijk (8)   34--60
  Targos Bevo 2 (11)  26 - -  
21:45FT   Emmen (7)   24--50
  Quintus 2 (10)  26 - -  
     Netherlands: Eredivisie - Women
20:00FT   Westfriesland W (10)   17--52
  Quintus W (2)  35 - -  
20:30FT   Geonius V&L W (5)   24--38
  ACMAA/D.S.V.D. W (8)  14 - -  
20:30FT   Succes Schoonmaak/VOC Amsterdam W (1)   36--65
  Dalfsen W (6)  29 - -  
21:45FT   Foreholte W (9)   24--52
  Borhave W (7)  28 - -  
21:45FT   Maedilon W (4)   26--50
  Gilde Venlo W (3)  24 - -  
     Norway: 1. Division
17:00FT   Valerenga (12)   24131153
  Sandefjord (6)  29 12 17  
     Norway: 1. Division - Women
17:00FT   Aker W (2)   28171154
  Fjellhammer W (5)  26 13 13  
     Poland: Superliga
19:00AP   Azoty-Pulawy (4)   28121655
  Wybrzeze Gdansk (11)  27 11 16  
     Poland: Superliga - Women
16:00FT   Koscierzyna W (11)   28161255
  Jelenia Gora W (9)  27 14 13  
17:00FT   Kielce W (8)   24101458
  Perla Lublin W (2)  34 16 18  
18:00FT   Koszalinska W (3)   178936
  Zaglebie Lubin W (1)  19 9 10  
18:00FT   Piotrcovia Piotrkow W (7)   27121563
  Kobierzyce W (4)  36 16 20  
18:00FT   Ruch Chorzow W (10)   25121358
  Pogon Szczecin W (5)  33 18 15  
     Portugal: Andebol 1
17:00FT   Benfica (3)   34161858
  Aguas Santas (4)  24 13 11  
17:30FT   Belenenses (5)   29131664
  A. A. Avanca (9)  35 13 22  
20:00FT   Fermentoes (12)   28171150
  Arsenal Clube Devesa (14)  22 10 12  
21:00FT   Maia-Ismai (8)   25101547
  ABC Braga (7)  22 8 14  
     Portugal: 1a Divisao - Women
19:00FT   Colegio de Gaia W (1)   29171249
  CS Madeira W (5)  20 12 8  
19:00FT   Maiastars W (7)   28111755
  JAC Alcanena W (9)  27 16 11  
19:30FT   Leca W (12)   22121053
  Juvelis W (8)  31 15 16  
20:00FT   Alpendorada W (6)   2011950
  Madeira SAD W (2)  30 18 12  
20:30FT   Assomada W (11)   30151564
  Alavarium W (3)  34 19 15  
21:00FT   Naal Passos Manuel W (10)   1661033
  ADA Colegio Joao de Barros W (4)  17 9 8  
     Portugal: National Cup - Women - Round 1/8
21:00FT   Batalha W   23121145
  Vermoim W  22 11 11  
     Romania: Liga Nationala
17:00FT   Stiinta Bacau (12)   23101358
  Dinamo Bucuresti (3)  35 15 20  
     Romania: Romania Cup - Women - Round 1/16
11:00FT   CSU Stiinta Bucuresti W   25101556
  CSU Cluj Napoca W  31 20 11  
11:00FT   Mioveni W   15--42
  CSM Bistrita W  27 - -  
17:30FT   ASC Corona 2010 Brasov W   24121252
  CSM Bucuresti W  28 15 13  
     Russia: Super League
11:00FT   Dinamo Chelyabinsk (10)   28131559
  Chehovski Medvedi (2)  31 12 19  
     Russia: Super League - Women
09:00FT   Ufa-Alice W (11)   22121059
  Astrakhanochka W (4)  37 18 19  
     Serbia: Superliga
19:00FT   Novi Pazar (3)   33161760
  Rudar Kostolac (11)  27 14 13  
19:30FT   Metaloplastika Sabac (2)   41212059
  Sloga (12)  18 9 9  
20:00FT   Dinamo Pancevo (1)   36171957
  Samot 65 (6)  21 11 10  
20:00FT   Mokra Gora (10)   30191160
  Crvena Zvezda Beograd (8)  30 12 18  
20:00FT   Spartak Vojput (7)   2171447
  Kikinda Grindex (4)  26 10 16  
21:45FT   Partizan Belgrad (5)   24131149
  Obilic Beograd (9)  25 13 12  
     Slovakia: Extraliga - Winner Stage
19:00FT   Tatran Presov (1)   29151447
  Piestany (6)  18 5 13  
     Slovenia: 1. NLB Liga
19:00FT   Celje Pivovarna Lasko (1)   45252076
  Dol Tki Hrastnik (11)  31 14 17  
20:00FT   RK Jeruzalem Ormoz (10)   35191671
  MRD Dobova (9)  36 18 18  
20:00FT   Svis Gorica (12)   27121553
  Koper (6)  26 12 14  
21:00FT   Loka (5)   29161357
  MRK Krka (8)  28 14 14  
     Slovenia: 1.A DRL - Women
19:00FT   ZRK Veplas Velenje W (9)   36181872
  Z.U.R.D. Koper W (6)  36 20 16  
20:00FT   Zalec W (2)   1991038
  Mlinotest Ajdovscina W (5)  19 11 8  
     South Korea: 1st League
06:00FT   SK Hynix (2)   27121548
  Chungnam Athletic (5)  21 10 11  
     South Korea: 1st League - Women
08:00FT   Wonderful Samcheok W (2)   31171452
  Seoul City W (6)  21 8 13  
10:00FT   Incheon City W (5)   29141546
  Guangzhou City W (8)  17 7 10  
     Spain: Liga Asobal
18:00FT   Guadalajara (10)   26131354
  Puente Genil (13)  28 14 14  
19:00FT   Benidorm (9)   33161757
  Alcobendas (16)  24 13 11  
19:00FT   Sinfín (7)   32122064
  Huesca (5)  32 18 14  
     Spain: Division de Honor - Women
18:30FT   BM LA Calzada W (6)   2213942
  Porrino W (10)  20 10 10  
19:30FT   Castellon W (14)   2113839
  Valencia W (11)  18 9 9  
20:30FT   Gran Canaria W (2)   34181659
  Mustang W (5)  25 16 9  
20:30FT   Morvedre W (12)   149539
  Bera Bera W (1)  25 15 10  
21:00FT   Guardes W (3)   25141151
  Zuazo W (9)  26 14 12  
21:00FT   Malaga W (8)   32131952
  Alcobendas W (13)  20 11 9  
     Spain: Division de Honor
17:30FT   Barcelona II (3)   39211871
  Sant Martí Adrianenc (13)  32 14 18  
18:00FT   MMT Seguros Zamora (6)   27161154
  Villa de Aranda (14)  27 14 13  
19:00FT   Atletico Novas (15)   27161154
  Sagunto (4)  27 13 14  
19:30FT   Torrelavega (5)   26131352
  Cisne (7)  26 11 15  
19:30FT   Viveros Herol Nava (1)   29161351
  Antequera (10)  22 8 14  
20:00FT   Bordils (9)   30161456
  ARS Palma Dal Rio (8)  26 10 16  
20:30FT   Amenabar Zarautz (16)   31151656
  Santona (12)  25 9 16  
     Sweden: Handbollsligan
19:00FT   Eskilstuna Guif (10)   24141055
  Savehof (6)  31 15 16
     Sweden: Elitserien - Women
16:00FT   Kungalvs W (7)   27141346
  BK Heid W (10)  19 11 8  
16:00FT   Skovde W (9)   2181350
  Onnereds W (6)  29 17 12  
     Sweden: Allsvenskan
15:00FT   Rimbo (6)   2191249
  Aranas (5)  28 11 17  
17:15FT   Tyreso (12)   28141449
  Anderstorps SK (14)  21 9 12  
18:00FT   Hallby (3)   34151962
  Alstermo (10)  28 14 14  
18:00FT   Kungalvs (9)   2481652
  Helsingborg (2)  28 14 14  
     Sweden: Allsvenskan - Women
15:00FT   Tyreso W (8)   28151356
  Eslovs W (2)  28 10 18  
16:00FT   Soder W (1)   2391445
  Eskilstuna W (6)  22 12 10  
17:00FT   Hellton W (4)   31131855
  Sparvagens W (9)  24 13 11  
     Switzerland: NLA - Championship Group
18:00FT   Wacker Thun (4)   2091153
  Pfadi Winterthur (2)  33 19 14  
     Switzerland: NLA - Relegation Group
18:30FT   Fortitudo Gossau (2)   26151160
  HC Kriens (1)  34 17 17  
     Switzerland: SPL - Women - Championship Group
18:30FT   Bruhl W (2)   35201560
  Spono Eagles W (4)  25 9 16  
     Switzerland: SPL - Women - Relegation Group
17:00FT   Amicitia Zurich W (2)   33181560
  HSC Kreuzlingen W (5)  27 15 12  
18:45FT   Herzogenbuchsee W (1)   29131646
  Stans W (6)  17 9 8  
20:00FT   Yellow Winterthur W (3)   26121450
  Leimental W (4)  24 13 11  
     Tunisia: Handball League - Losers Stage
17:00FT   CS Hiboun (7)   26--58
  AS Teboulba (1)  32 - -  
17:00FT   JS Chihiya (4)   28131555
  A.S. Hamamet (2)  27 12 15  
17:00FT   JS Kairouan (8)   23121147
  E.B.S.B.K (3)  24 12 12  
17:00Pst   US Temimienne (5)   ----
  CS Hilalien (6)  - - -  
     Tunisia: Handball League - Winner Stage
18:00FT   Club Africain (3)   26121447
  CS Sakiet Ezzit (8)  21 12 9  
18:00FT   El Makrem Mehdia (4)   27--42
  CH Jammal (7)  15 - -  
18:00FT   Esperance de Tunis (1)   29151457
  ES Sahel (2)  28 14 14  
18:00FT   S.C Moknine (5)   27--51
  Jendouba (6)  24 - -  
     Turkey: Super League
15:00FT   Besiktas Istanbul (1)   42172571
  Milli Piyango (10)  29 14 15  
     Turkey: Super League - Women
12:00FT   Aksaray Bld W (6)   33151869
  Yalıkavak W (9)  36 16 20  
12:00FT   Samsun Genclik W (11)   25131256
  Izmir Buyuksehir Bld W (8)  31 17 14  
14:00FT   Muratpasa Bld W (3)   30161455
  Yenimahalle Bld W (4)  25 11 14  
16:00FT   Kastamanu Bld W (1)   36181859
  Osmangazi Bld W (10)  23 11 12  
     Ukraine: Super League - Women
17:00Pst   Spartak Kiev W (5)   ----
  Dnepryanka Herson W (4)  - - -  

Get handball livescores & finished handball livescore results from every handball game that took place on 16/02/2019. We have the handball scores for every handball fixture taking place on 16/02/2019 only at ScoresPro - the #1 handball scores website! We track live handball scores for 16/02/2019 in all of the major national and international handball competitions and also track handball match stats such as first half & second half points along with the overtime score and penalty scores.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement