My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
20:00FT Arsenal (7) 4 - 0 Norwich (20) 2 - 0 
20:00FT Bournemouth (19) 1 - 4 Newcastle (12) 0 - 2 
20:00FT Everton (11) 2 - 1 Leicester (4) 2 - 0 
22:15FT West Ham (16) 3 - 2 Chelsea (3) 1 - 1 
 
20:30FT Alaves (15) 0 - 2 Granada CF (10) 0 - 1
20:30FT Valencia (8) 0 - 2 Athletic Club (9) 0 - 1
23:00FT Real Betis (14) 0 - 2 Villarreal (5) 0 - 2
23:00FT Valladolid (13) 0 - 0 Levante (12) 0 - 0
 
20:30FT Bologna (9) 1 - 1 Cagliari (11) 1 - 0
20:30FT Inter (3) 6 - 0 Brescia (19) 3 - 0
22:45FT Fiorentina (13) 1 - 3 Sassuolo (10) 0 - 2
22:45FT Lecce (17) 1 - 2 Sampdoria (14) 0 - 1
22:45FT SPAL (20) 2 - 2 AC Milan (5) 2 - 0
22:45FT Verona (8) 3 - 2 Parma (12) 1 - 1
 
21:00FT Belenenses (14) 1 - 1 Tondela (15) 1 - 1
23:15FT Sporting CP (3) 2 - 1 GIL Vicente (11) 1 - 0
 
15:00FT FC UFA (6) 0 - 0 Rubin (12) 0 - 0
15:00Awd Orenburg (16) 0 - 3 Ural (9)
17:30FT Arsenal Tula (10) 1 - 3 Akhmat Grozny (13) 0 - 2
17:30FT Tambov (14) 1 - 2 Zenit Saint Petersburg (1) 0 - 1
20:00FT FC Rostov (4) 1 - 1 Krasnodar (3) 0 - 1
20:00FT PFC Sochi (11) 1 - 1 Dinamo Moscow (8) 0 - 0
 
19:15FT FC Lugano (7) 2 - 1 FC Basel 1893 (3) 0 - 0
21:30FT FC Thun (8) 3 - 2 FC Zurich (4) 3 - 2
21:30FT Neuchatel Xamax FC (10) 1 - 2 FC ST. Gallen (1) 1 - 1
 
16:30FT Shirak II (12) 2 - 2 Aragats (11)  
17:00FT Masis (15) 1 - 1 Torpedo Yerevan (10)  
 
22:00Pst Atletico Goianiense -:- Botafogo  
22:00Pst Atletico-MG -:- Gremio  
22:00Pst Atletico Paranaense -:- Bahia  
22:00Pst Ceara -:- Goias  
22:00Pst Fluminense -:- Coritiba  
22:00Pst Internacional -:- Sao Paulo  
22:00Pst Palmeiras -:- Flamengo  
22:00Pst Santos -:- Fortaleza EC  
22:00Pst Sport Recife -:- Corinthians  
22:00Pst Vasco Da Gama -:- Bragantino  
 
23:00Pst Luverdense -:- SE Juventude  
23:00Pst Moto Club -:- Sao Raimundo  
23:00Pst River AC -:- Santos AP  
 
23:00Pst Afogados -:- Atletico Cajazeirense  
23:00Pst America-RN -:- Guarany De Sobral  
23:00Pst Campinense -:- Salgueiro  
23:00Pst Floresta -:- Globo FC  
 
23:00Pst Bahia De Feira -:- Caldense  
23:00Pst Palmas -:- Gama  
23:00Pst Patrocinense -:- Atletico Alagoinhas  
 
23:00Pst Ferroviaria -:- Cabofriense  
23:00Pst Nacional-PR -:- Cascavel  
23:00Pst Portuguesa-Rj -:- Mirassol  
23:00Pst Toledo -:- Bangu  
 
23:00Pst Joinville -:- Tubarao  
23:00Pst Marcilio Dias -:- Caxias  
23:00Pst Novorizontino -:- Sao Luiz  
23:00Pst Pelotas -:- Sao Caetano  
 
19:55FT Inter Zapresic (10) 0 - 1 Dinamo Zagreb (1) 0 - 0
22:05FT NK Osijek (3) 1 - 0 HNK Rijeka (4) 0 - 0
 
19:00FT Fremad Amager (6) 4 - 0 Nykobing FC (10) 4 - 0
20:00FT Roskilde (12) 1 - 3 Vendsyssel FF (5) 0 - 0
 
19:00FT Frem (11) 0 - 1 Jammerbugt FC (6) 0 - 1 
20:00FT Avarta (12) 1 - 2 Middelfart (3) 1 - 2 
20:00FT Bronshoj BK (10) 1 - 1 Brabrand (4) 1 - 0 
20:00FT FC Helsingor (1) 3 - 1 AB Copenhagen (7) 1 - 0 
20:00FT HIK (8) 1 - 5 Aarhus Fremad (2) 0 - 1 
20:00FT Vanlose (9) 0 - 1 Thisted FC (5) 0 - 1 
 
20:00FT B93 (1) 1 - 3 Vejgaard B (11) 1 - 0 
20:00FT FA 2000 (5) 1 - 1 Ringkobing IF (12) 0 - 1 
20:00FT Hillerod Fodbold (2) 2 - 0 Naesby (9) 1 - 0 
20:00FT Holbaek (4) 0 - 2 FC Sydvest 05 (7) 0 - 1 
20:00FT Skovshoved IF (8) 1 - 1 Dalum (6) 0 - 0 
20:00FT Slagelse (10) 3 - 0 VSK Aarhus (3) 1 - 0 
 
19:00FT Preston (11) 0 - 1 Derby (7) 0 - 1 
20:00FT Birmingham (17) 0 - 3 Huddersfield (18) 0 - 1 
20:00FT Nottingham Forest (5) 1 - 0 Bristol City (12) 0 - 0 
21:45FT Sheffield Wednesday (15) 0 - 3 West Brom (2) 0 - 1 
 
19:00FT Kuressaare (6) 3 - 0 Tulevik Viljandi (5) 2 - 0 
19:00FT Paide LM (3) 3 - 0 Tammeka Tartu (7) 0 - 0 
19:30FT FCI Levadia Tallinn (4) 1 - 1 Kalju Nomme (2) 1 - 0 
 
18:30FT FC Lahti (12) 0 - 4 HJK Helsinki (3) 0 - 2
18:30FT haka (6) 1 - 1 Honka (7) 1 - 0
18:30FT HIFK Elsinki (11) 0 - 3 KuPS (1) 0 - 3
18:30FT Ilves Tampere (2) 4 - 3 IFK Mariehamn (8) 0 - 1
18:30FT SJK (5) 1 - 0 Turku PS (10) 1 - 0
 
20:00FT Bayern Munich II (1) 2 - 2 MSV Duisburg (5) 0 - 1 
20:00FT Eintracht Braunschweig (3) 3 - 2 Waldhof Mannheim (9) 2 - 1 
20:00FT FC Ingolstadt 04 (4) 0 - 2 FC Magdeburg (14) 0 - 0 
20:00FT FC Viktoria Koln (12) 5 - 1 FC Wurzburger Kickers (2) 0 - 0 
20:00FT FSV Zwickau (16) 2 - 1 Chemnitzer FC (17) 0 - 0 
20:00FT Hallescher FC (15) 1 - 1 FC Kaiserslautern (10) 1 - 0 
20:00FT Hansa Rostock (6) 1 - 0 KFC Uerdingen 05 (13) 1 - 0 
20:00FT Preussen Munster (18) 0 - 3 SV Meppen (7) 0 - 1 
20:00FT SG Sonnenhof Grossaspach (19) 2 - 4 TSV 1860 Munich (8) 2 - 2 
20:00FT SpVgg Unterhaching (11) 2 - 2 Carl Zeiss Jena (20) 0 - 0 
 
19:15FT Panathinaikos (4) 2 - 0 Aris Thessalonikis (5) 1 - 0
21:00FT PAOK (3) 0 - 2 AEK Athens FC (2) 0 - 1 
21:30FT Olympiakos Piraeus (1) 2 - 1 OFI (6) 1 - 1
 
22:15Pst KR Reykjavik W (10) -:- FH Hafnarfjordur W (9)  
22:15FT Stjarnan W (6) 1 - 4 Selfoss W (4) 0 - 3 
 
14:30Pst Persita Tangerang (14) -:- PSS Sleman (16)  
16:30Pst Persiraja Aceh (7) -:- Pusamania Borneo (3)  
 
15:00FT FC Kyzyl-Zhar SK (9) 3 - 1 Okzhetpes (11) 1 - 1 
15:00FT FK Tobol Kostanay (3) 2 - 0 Kaspyi Aktau (10) 0 - 0 
15:00FT Kairat Almaty (1) 3 - 0 Zhetysu (8) 1 - 0 
17:00FT FC Kaysar (5) 1 - 1 Taraz (6) 1 - 0 
17:00FT Ordabasy (7) 0 - 1 Shakhter Karagandy (4) 0 - 0 
 
19:00FT Ibar (5) 5 - 1 FK Drezga (8)  
 
19:00FT Aalesund (16) 1 - 3 Mjondalen (8) 0 - 2
19:00FT Haugesund (10) 1 - 0 Start (15) 0 - 0
19:00FT ODD Ballklubb (11) 0 - 4 Bodo/Glimt (1) 0 - 2
19:00FT Stabaek (9) 2 - 0 Stromsgodset (5) 2 - 0
19:00FT Viking (12) 2 - 0 Sandefjord (13) 0 - 0
21:30FT Rosenborg (7) 1 - 1 Valerenga (6) 1 - 0
 
18:40FT Puszcza Niepolomice (9) 0 - 1 Miedz Legnica (5) 0 - 1 
21:40FT GKS Tychy (6) 1 - 0 B-B Termalica Nieciecza (7) 0 - 0 
 
17:00FT Olimpia Elblag (4) 1 - 0 Pogon Siedlce (8) 0 - 0 
18:00FT Blekitni Stargard (12) 1 - 2 Leczna (1) 0 - 1 
18:00FT Gryf Wejherowo (18) 0 - 2 Stal Rzeszow (11) 0 - 1 
18:00FT Resovia Rzeszow (5) 1 - 2 Garbarnia Krakow (10) 1 - 0 
18:00FT Stal Stalowa Wola (13) 2 - 1 Lech Poznan ll (15) 2 - 1 
18:00FT Znicz Pruszkow (14) 4 - 0 Legionovia Legionowo (17) 1 - 0 
19:00FT Bytovia Bytow (6) 1 - 1 SKRA Czestochowa (9) 1 - 0 
19:00FT GKS Katowice (3) 1 - 2 Gornik Polkowice (7) 0 - 1 
21:05FT Widzew Lodz (2) 1 - 1 Elana Torun (16) 1 - 1 
 
20:30FT Almeria (4) 1 - 0 Sporting Gijon (12) 0 - 0
20:30FT Lugo (20) 3 - 1 Numancia (18) 1 - 0
20:30FT Oviedo (19) 1 - 0 Mirandes (11) 1 - 0
22:45FT Extremadura (21) 3 - 1 Racing Santander (22) 2 - 0
22:45FT Ponferradina (14) 0 - 3 Fuenlabrada (7) 0 - 0
 
20:00FT IFK Norrkoping (1) 1 - 1 IF Elfsborg (5) 0 - 1
20:00FT Kalmar FF (12) 1 - 2 Ostersunds FK (15) 1 - 0
20:00FT Malmo FF (7) 1 - 0 Djurgardens IF (10) 1 - 0
 
16:00FT Team TG FF (8) 2 - 1 Karlslunds IF (13) 1 - 0
17:00FT IFK Luleaa (14) 1 - 4 Gefle IF (5) 0 - 2 
18:30FT IK Frej (11) 3 - 0 IFK Berga (16) 0 - 0
20:00FT Oerebro Syrianska IF (7) 0 - 1 IF Brommapojkarna (2) 0 - 0 
20:00FT Sandvikens IF (4) 2 - 2 Taeby FK (9) 2 - 1 
21:00FT IFK Haninge BRB (6) 4 - 0 Nykopings BIS (15) 2 - 0 
 
20:00FT Fk Karlskrona (16) 0 - 3 Landskrona BoIS (4) 0 - 2 
20:00FT IFK Varnamo (3) 0 - 1 Utsiktens BK (2) 0 - 1 
20:00FT lunds BK (1) 3 - 1 Eskilsminne IF (13) 1 - 1 
20:00FT motala AIF FK (14) 2 - 3 Assyriska Turabdin (7) 1 - 1 
20:00FT Oskarshamns AIK (6) 1 - 0 FC Linkoping City (10) 0 - 0 
20:00FT Torns IF (8) 3 - 0 Lindome Gif (9) 3 - 0 
20:30FT Skovde AIK (12) 3 - 1 Qviding FIF (15) 2 - 0
21:00FT Tvaakers If (5) 2 - 1 FC Trollhaettan (11) 0 - 1
 
17:30FT Boluspor (15) 1 - 0 Hatayspor (1) 0 - 0
20:00FT Altay (7) 3 - 0 Osmanlispor (16) 2 - 0
20:00FT Erzurum BB (2) 1 - 2 Adana Demirspor (3) 1 - 0

Get live football scores from 01/07/2020 & the football fixtures from 01/07/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 01/07/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 01/07/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement