My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
19:00FT SPAL (20) 1 - 3 Fiorentina (10) 1 - 1
21:45FT Bologna (12) 1 - 1 Torino (16) 1 - 0
21:45FT Genoa (17) 3 - 0 Verona (9) 3 - 0
21:45FT Lecce (18) 3 - 4 Parma (11) 2 - 2
21:45FT Sassuolo (8) 0 - 1 Udinese (13) 0 - 0
 
07:30FT Adamstown Rosebud (7) 1 - 1 Weston Workers (3) 1 - 0 
07:30FT Broadmeadow Magic (2) 0 - 1 Edgeworth Eagles (1) 0 - 0 
07:30FT Charlestown City (9) 1 - 1 Lake Macquarie City (8) 1 - 1 
07:30FT Maitland FC (5) 5 - 1 Valentine Phoenix (10) 0 - 0 
 
08:00FT Central Coast Mariners Youth (2) 8 - 3 Spirit FC (3) 3 - 2 
08:00FT St George City (10) 2 - 4 St George (5) 1 - 0 
 
16:00FT Torpedo Zhodino (4) 3 - 2 Bate Borisov (2) 1 - 2
18:00FT FC Minsk (14) 0 - 1 Rukh Brest (10) 0 - 1
20:00FT Gorodeya (13) 1 - 1 FC Energetik-Bgu Minsk (6) 0 - 0
 
01:00FT Paragominas FC (4) 0 - 4 Paysandu (1) 0 - 1 
15:30FT Bragantino PA (5) 2 - 0 Independente-Pa (8) 1 - 0 
21:30FT Remo (2) 4 - 2 Aguia de Maraba/PA (6) 1 - 2 
 
11:30FT Electricite du Cambodge (11) 2 - 4 Boeung Ket FC (2) 2 - 1 
11:30FT Police Commissary (9) 1 - 1 National Sports Academy (13) 0 - 0 
14:00FT Svay Rieng FC (1) 3 - 2 Visakha (5) 0 - 1 
 
09:00Canc Beijing Guoan 0 - 0 Henan Jianye  
09:00Canc Chongqing Lifan 0 - 0 Shijiazhuang Y. J.  
09:00Canc Guangzhou Evergrande FC 0 - 0 Dalian Aerbin  
09:00Canc Hebei Zhongji 0 - 0 Jiangsu Suning  
09:00Canc Shandong Luneng 0 - 0 Qingdao Huanghai  
09:00Canc Shanghai SIPG 0 - 0 Tianjin Teda  
09:00Canc Tianjin Songjiang 0 - 0 Guangzhou R&F  
09:00Canc Wuhan Zall 0 - 0 Shanghai Shenhua  
 
11:00FT Taicheng Lions (8) 1 - 3 Taichung Futuro (3) 0 - 2 
11:00FT Taipower (1) 2 - 0 Hasus TSU FC (6) 2 - 0 
11:00FT Ming Chuan University (7) 0 - 1 Tatung (5) 0 - 0 
 
23:00Pst Chico -:- America de Cali  
23:00Pst Cucuta -:- Deportivo Pereira  
23:00Pst Deportes Tolima -:- Bucaramanga  
23:00Pst Deportivo Cali -:- Patriotas  
23:00Pst Deportivo Pasto -:- Alianza Petrolera  
23:00Pst Independiente Medellin -:- Junior  
23:00Pst Jaguares -:- Atletico Nacional  
23:00Pst La Equidad -:- Millonarios  
23:00Pst Once Caldas -:- Envigado  
23:00Pst Santa Fe -:- Rionegro Aguilas  
 
23:00Pst America de Quito (6) -:- UT Cotopaxi (10)  
23:00Pst Chacaritas (9) -:- Puerto Quito (3)  
23:00Pst Duros del Balon (8) -:- Santa Rita (7)  
23:00Pst Fuerza Amarilla (5) -:- Nueve de Octubre (1)  
23:00Pst Gualaceo SC (4) -:- Manta FC (2)  
 
17:00FT HB Torshavn (1) 2 - 0 NSI Runavik (4) 1 - 0 
17:00FT Skala IF (10) 0 - 6 KI Klaksvik (2) 0 - 3 
17:00FT Vikingur Gota (5) 6 - 0 EB/Streymur (7) 5 - 0 
19:00FT AB Argir (9) 0 - 0 TB/FCS/Royn (8) 0 - 0 
20:00FT B36 Torshavn (3) 2 - 0 IF Fuglafjordur (6) 0 - 0 
 
15:00FT SJK Akatemia (12) 2 - 2 IF Gnistan (10) 0 - 2 
18:30FT MP (7) 1 - 2 Musa (3) 0 - 1
 
17:00FT FC Kiffen (4) 1 - 1 Honka/A (5) 1 - 0 
18:30FT Kultsu (12) 1 - 3 Mipk (6) 1 - 1 
 
15:00FT FC Espoo (9) 1 - 3 Klubi-04 (2) 0 - 1 
17:00FT Ilves II (1) 3 - 0 TPV (10) 1 - 0 
18:30FT GrIFK (7) 5 - 1 Atlantis FC (4) 3 - 0 
18:30Canc GrIFK (7) 0 - 0 P-Iirot (12)  
18:30Canc Hjs Akatemia (5) 0 - 0 Klubi-04 (2)  
 
16:00FT Kiisto (12) 1 - 0 GBK (6) 0 - 0 
18:30FT OLS (9) 1 - 3 Hercules (2) 0 - 1 
18:30Canc PS Kemi Kings (10) 0 - 0 JIPPO Joensuu (1)  
18:30Canc Vifk (11) 0 - 0 OLS (9)  
 
01:00FT Fluminense 1 - 1 Botafogo 0 - 0 
12:00FT CSKA Moscow 0 - 0 Rotor Volgograd 0 - 0 
17:00FT Khimki 2 - 0 Dinamo Moscow 0 - 0 
 
16:30FT FC Saburtalo (4) 1 - 1 Dila Gori (1) 1 - 0 
20:00FT Dinamo Batumi (3) 2 - 0 Samtredia (8) 1 - 0 
 
18:30FT Soroksar (11) 1 - 0 Debreceni EAC (19) 0 - 0 
18:45FT Debreceni VSC (1) 1 - 0 Budaorsi SC (10) 0 - 0 
20:00FT FC Ajka (2) 2 - 1 Gyori ETO FC (14) 0 - 0 
20:00FT Gyirmot SE (9) 3 - 0 Csakvar (18) 2 - 0 
20:00FT Pecsi MFC (7) 4 - 0 Dorogi FC (12) 4 - 0 
20:00FT Siofok (20) 1 - 5 Szombathelyi Haladas (4) 1 - 3 
20:00FT Szeged 2011 (16) 1 - 2 Bekescsaba 1912 (5) 0 - 0 
20:00FT Szolnoki MAV FC (6) 1 - 0 Szenttlorinc SE (8) 1 - 0 
21:00FT Vasas (13) 1 - 1 Kazincbarcikai (17) 0 - 1 
 
11:30Pst Persija Jakarta (9) -:- Bhayangkara FC (11)  
14:30Pst Persepam Madura Utd (8) -:- Bali United (2)  
16:30Pst Persiraja Aceh (7) -:- Persik Kediri (13)  
 
10:30Pst Persis Solo -:- Mitra Kukar (1)  
11:30Pst Kalteng Putra FC (9) -:- PSBS Biak Numfor (10)  
11:30Pst Martapura FC (12) -:- Persewar Waropen  
11:30Pst Putra Sinar Giri FC -:- PSCS Cilacap  
14:30Pst Persiba Balikpapan (2) -:- Persigo Semeru (11)  
 
11:30Pst Cilegon United (9) -:- PSPS Pekanbaru (2)  
11:30Pst Perserang Serang (3) -:- PSIM Yogyakarta (7)  
11:30Pst Perseru Serui (4) -:- Persekat Kab. Tegal (11)  
11:30Pst Semen Padang (12) -:- Sriwijaya FC (6)  
11:30Pst Tiga Naga FC (8) -:- BaBel United (1)  
12:00Pst PSMS Medan (5) -:- PSKC Kota Cimahi (10)  
 
17:30FT Mes Rafsanjan (1) 1 - 0 Fajr Sepasi (11) 0 - 0 
17:45FT Elmoadab Tabriz (18) 0 - 3 Damash (12) 0 - 1 
17:45FT Qashqai Shiraz (13) 1 - 1 Arman Gahar Sirjan (10) 0 - 1 
18:00FT Aluminium Arak (3) 1 - 0 Malavan (14) 0 - 0 
18:00FT Baderan Tehran (6) 2 - 0 Navad Urmia (5) 1 - 0 
18:00FT Niroye Zamini (15) 1 - 2 Mes Kerman (2) 1 - 2 
18:00FT Rayka Babol (16) 1 - 2 SorkhPooshan Pakdasht (7) 0 - 1 
18:15FT Sepidrood Rasht (17) 0 - 4 Khooshe Talaee Sana Saveh (4) 0 - 1 
19:00FT Esteghlal Khuzestan (9) 2 - 0 Gol Reyhan Alborz (8) 1 - 0 
 
12:00FT Matsumoto Yamaga (16) 1 - 2 Kitakyushu (4) 0 - 0
12:00FT Tochigi SC (13) 0 - 0 Albirex Niigata (6) 0 - 0
12:00FT V-varen Nagasaki (1) 0 - 0 Tokyo Verdy (12) 0 - 0
12:00FT Ventforet Kofu (7) 1 - 1 Renofa Yamaguchi (20) 0 - 1
12:30FT Kyoto Sanga (5) 1 - 0 Machida Zelvia (10) 0 - 0
13:00FT Ehime FC (18) 1 - 2 Jubilo Iwata (8) 0 - 0
13:00FT JEF United Chiba (15) 1 - 2 Thespakusatsu Gunma (22) 1 - 1
13:00FT Mito Hollyhock (11) 3 - 2 Kanazawa (14) 1 - 1
13:00Pst Omiya Ardija (2) -:- Avispa Fukuoka (9)
13:00FT Tokushima Vortis (3) 1 - 0 Montedio Yamagata (19) 0 - 0
 
09:00FT Grulla Morioka (12) 3 - 1 Cerezo Osaka U23 (16) 2 - 1 
10:00FT FC Imabari (7) 1 - 1 Vanraure Hachinohe (13) 0 - 0 
11:00FT Fujieda MYFC (11) 3 - 1 FC Gifu (5) 1 - 0 
11:00FT SC Sagamihara (8) 2 - 1 Kagoshima United (10) 2 - 0 
11:00FT Yscc (14) 0 - 1 Blaublitz Akita (1) 0 - 0 
12:00FT Kamatamare Sanuki (18) 0 - 1 Azul Claro Numazu (6) 0 - 1 
12:00FT Nagano Parceiro (4) 1 - 0 Gamba Osaka U23 (17) 0 - 0 
12:00FT Roasso Kumamoto (2) 2 - 0 Fukushima United (15) 0 - 0 
13:00FT Gainare Tottori (3) 2 - 0 Kataller Toyama (9) 0 - 0 
 
09:00FT FC Osaka (1) 2 - 1 Matsue City FC (6) 2 - 1 
09:00FT Maruyasu Okazaki (15) 1 - 2 Sony Sendai FC (5) 0 - 0 
 
16:00FT FK Atmosfera (11) 1 - 2 Lietava Jonava (2) 0 - 2 
17:00FT Dainava Alytus (6) 0 - 2 Nevezis Kedainiai (4) 0 - 1 
 
03:00FT Tigres UANL (3) 1 - 1 Pachuca (8) 0 - 0
05:00FT Club America (1) 4 - 0 Club Tijuana (9) 1 - 0
20:00FT Toluca (12) 3 - 2 Atletico San Luis (13) 2 - 1
 
12:00Pst Ispe FC (9) -:- Southern Myanmar (11)  
12:00Pst Ayeyawady United (2) -:- Yadanarbon (7)  
12:30Canc Chin United (12) 0 - 0 Yadanarbon (7)  
 
02:00FT Managua (1) 2 - 0 Junior Managua (8) 0 - 0 
05:00FT Real Esteli (4) 2 - 1 Deportivo Ocotal (7) 0 - 0 
05:00FT Walter Ferreti (3) 3 - 1 Real Madriz (9) 2 - 1 
 
19:00FT Bodo/Glimt (1) 3 - 2 Stromsgodset (9) 2 - 1
19:00FT Haugesund (10) 3 - 1 Stabaek (7) 2 - 0
19:00FT Sarpsborg 08 FF (11) 4 - 0 Aalesund (16) 0 - 0
19:00FT Start (14) 3 - 0 Mjondalen (15) 1 - 0
19:00FT Viking (13) 1 - 2 Kristiansund BK (5) 1 - 0
21:30FT ODD Ballklubb (3) 2 - 1 Rosenborg (6) 1 - 0
 
14:00FT Brattvag (5) 3 - 1 Senja (12) 0 - 0 
 
14:00FT Egersund (6) 1 - 2 Nardo (9) 0 - 0 
17:00Canc Bryne (1) 0 - 0 Notodden (11)  
 
14:00FT Rosenborg BK W (3) 1 - 1 Klepp W (7) 0 - 0 
17:00FT Avaldsnes W (5) 1 - 3 Sandviken W (4) 1 - 2 
 
15:00FT Grei Kvinner Elite W (5) 1 - 1 KIL/Hemne W (7) 0 - 1 
16:00FT Oevrevoll Hosle W (3) 1 - 3 Aasane W (6) 0 - 1 
 
16:30FT Al-Khor (11) 1 - 1 Al Wakrah (7) 0 - 1 
18:45FT Al-Gharafa (4) 0 - 2 Al-Duhail SC (1) 0 - 1 
 
18:30FT Arges Pitesti (2) 1 - 1 Uta Arad (1) 0 - 1 
18:30FT CS Mioveni (3) 1 - 2 Petrolul Ploiesti (6) 1 - 1 
18:30FT Rapid Bucuresti (5) 1 - 1 Turris-Oltul (4) 0 - 0 
 
16:30FT Shinnik Yaroslavl (8) 1 - 0 FC Torpedo Moscow (20) 0 - 0
18:00FT Krylya Sovetov (12) 0 - 0 Baltika (11) 0 - 0
 
12:30Pst Albirex Niigata (S) (3) -:- Dpmm FC (6)  
12:30Pst Tampines Rovers FC (1) -:- Tanjong Pagar UTD FC (7)  
 
13:00FT Busan I Park (7) 1 - 2 Ulsan Hyundai FC (1) 0 - 1
13:00FT Gangwon FC (6) 2 - 2 Sangju Sangmu FC (4) 1 - 1
13:00FT Suwon Bluewings (10) 0 - 1 Daegu FC (3) 0 - 0
13:00Canc Ulsan Hyundai FC (1) 0 - 0 Sangju Sangmu FC (4)  
14:00Canc FC Seoul (11) 0 - 0 Incheon United (12)  
14:00Canc Suwon Bluewings (10) 0 - 0 Gwangju FC (8)  
 
15:30FT Helsingborg (15) 1 - 1 Hammarby FF (7) 1 - 0
18:30FT IFK Goteborg (11) 0 - 3 Malmo FF (1) 0 - 2
18:30FT Varbergs BoIS FC (8) 1 - 1 Ostersunds FK (14) 0 - 0
19:00FT Kalmar FF (16) 0 - 0 AIK Stockholm (12) 0 - 0
20:00Canc IK brage 0 - 0 IFK Norrkoping (2)  
 
15:30FT Norrby IF (8) 1 - 2 Jonkopings Sodra (5) 0 - 0
18:30FT Akropolis IF (6) 2 - 2 Gais (13) 1 - 1
20:00Canc Ostersunds FK 0 - 0 Osters IF (7)  
 
13:00FT Kristianstads DFF W (4) 1 - 1 Umea IK W (12) 1 - 0 
15:00FT Rosengard W (2) 2 - 1 Pitea IF W (5) 2 - 0
16:00FT Vaxjo DFF W (10) 1 - 0 Djurgarden W (8) 0 - 0 
17:00FT KIF Orebro DFF W (9) 1 - 2 Vittsjo Gik W (11) 1 - 0
 
17:00FT FC Chiasso (10) 3 - 1 FC Stade Lausanne-Ouchy (7) 1 - 0
17:00FT FC Schaffhausen (9) 2 - 4 FC Aarau (8) 0 - 1
17:00FT Grasshoppers (3) 0 - 6 FC Winterthur (4) 0 - 1
17:00FT Lausanne (1) 5 - 3 FC WIL 1900 (6) 3 - 2
17:00FT SC Kriens (5) 2 - 1 FC Vaduz (2) 1 - 1
 
14:00Pst Pattaya United (14) -:- Prachuap (13)  
14:00Pst Suphanburi (6) -:- Buriram United (11)  
15:00Pst Chiangrai United (10) -:- Rayong FC (15)  
15:00Pst Port FC (3) -:- Trat FC (16)  
 
14:00Pst Kasetsart FC (12) -:- Customs United (7)  
14:00Pst Khon Kaen United (5) -:- Samut Sakhon FC (17)  
15:00Pst Lampang FC (14) -:- Ayutthaya United (18)  
15:00Pst Nakhon Pathom United (11) -:- Khonkaen (16)  
 
19:00FT Cs Chebba (8) 3 - 0 CS Hammam-Lif (12) 1 - 0 
19:00FT Etoile S. Metlaoui (11) 2 - 1 Stade Tunisien (6) 1 - 0 
19:00FT US Tataouine (10) 1 - 1 CS Sfaxien (2) 0 - 0 
20:00FT US Monastirienne (3) 0 - 0 Club Africain (5) 0 - 0 
 
02:00Pst Montreal Impact (11) -:- Sporting Kansas City (2)  
02:30Pst FC Cincinnati (16) -:- Orlando City SC (8)  
02:30Pst New York Red Bulls (13) -:- FC Dallas (20)  
02:30Pst Philadelphia Union (10) -:- Inter Miami CF (26)  
03:00Pst Chicago Fire (21) -:- Toronto FC (6)  
03:00Pst DC United (19) -:- Columbus Crew (1)  
03:00Pst Nashville Sc (25) -:- Minnesota Stars FC (3)  
03:30Pst Houston Dynamo (23) -:- Real Salt Lake (18)  
05:00Pst Colorado Rapids (12) -:- Vancouver Whitecaps (15)  
05:00Pst San Jose Earthquakes (9) -:- New England Revolution (17)  
22:30Pst Los Angeles FC (5) -:- Seattle Sounders (7)  
 
02:00FT Carolina Railhawks (25) 1 - 0 Birmingham Legion (6) 0 - 0 
02:00Canc Hartford Athletic (2) 0 - 0 Indy Eleven (1)  
02:00FT Indy Eleven (1) 0 - 1 Swope Park Rangers (15) 0 - 0 
02:00FT Pittsburgh Riverhounds (10) 4 - 0 Bathlehem Steel FC (29) 3 - 0 
03:00Canc Colorado Switchbacks (26) 0 - 0 Portland Timbers II (35)  
03:00FT Colorado Switchbacks (26) 1 - 2 Real Monarchs SLC (27) 0 - 1 
03:00Canc Oklahoma City Energy (21) 0 - 0 Las Vegas Lights FC (32)  
03:00FT Oklahoma City Energy (21) 0 - 3 New Mexico United (7) 0 - 2 
03:00Canc Saint Louis FC (9) 0 - 0 Birmingham Legion (6)  
03:30FT Memphis 901 (24) 1 - 0 Saint Louis FC (9) 0 - 0 
03:30Canc Rio Grande Valley FC Toros (31) 0 - 0 Orange County SC (20)  
03:30Canc San Antonio FC (8) 0 - 0 Sacramento Republic (18)  
04:00FT Austin Bold (30) 2 - 4 San Antonio FC (8) 1 - 2 
04:00FT Rio Grande Valley FC Toros (31) 1 - 2 Tulsa Roughnecks (19) 0 - 1 
05:00Canc La Galaxy II (12) 0 - 0 El Paso Locomotive (22)  
05:00FT San Diego Loyal (4) 0 - 0 Sacramento Republic (18) 0 - 0 
05:00Canc Seattle Sounders II (13) 0 - 0 New Mexico United (7)  
05:30FT Las Vegas Lights FC (32) 0 - 1 Reno 1868 Fc (11) 0 - 1 
05:30FT Phoenix Rising (5) 3 - 1 El Paso Locomotive (22) 3 - 1 
05:30Canc Phoenix Rising (5) 0 - 0 Tulsa Roughnecks (19)  
05:30Canc Reno 1868 Fc (11) 0 - 0 Real Monarchs SLC (27)  
21:00Canc Bathlehem Steel FC (29) 0 - 0 FC Tampa Bay Rowdies (3)  
 
00:00FT Chattanooga (3) 1 - 0 FC Tucson (5) 0 - 0 
01:00Pst Richmond Kickers (8) -:- League One Miami (12)  
02:30Canc League One Miami (12) 0 - 0 Chattanooga (3)  
03:00Canc South Georgia Tormenta FC (2) 0 - 0 Forward Madison FC (9)  
03:00FT South Georgia Tormenta FC (2) 2 - 0 Orlando City B (11) 0 - 0 
03:00FT Union Omaha (4) 1 - 0 North Texas SC (6) 0 - 0 
 
16:00Awd Green Buffaloes (11) 3 - 0 Kysa (18)  
16:00FT Mufulira Wanderers (17) 0 - 1 Nkwazi (12) 0 - 1 
16:00Awd Nakambala Leopards (16) 0 - 3 Zanaco (6)  

Get live football scores from 02/08/2020 & the football fixtures from 02/08/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 02/08/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 02/08/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement