SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Belgium: Jupiler Pro League (1)
21:30FT Oostende (8) 2 - 1 Charleroi (9) 1 - 0
     France: Ligue 1 (1)
21:45FT Paris Saint Germain (1) 2 - 1 Lille (3) 0 - 0
     Germany: Bundesliga (1)
21:30FT VfB Stuttgart (18) 0 - 3 Eintracht Frankfurt (5) 0 - 2
     Italy: Serie A (1)
21:30FT Napoli (3) 5 - 1 Empoli (18) 2 - 0
     Netherlands: Eredivisie (1)
21:00FT Excelsior (11) 2 - 4 Groningen (18) 1 - 2
     Portugal: Primeira Liga (1)
22:30FT Benfica (4) 1 - 3 Moreirense (7) 1 - 3
     Albania: Superliga (2)
15:00FT FK Kukesi (3) 1 - 2 Flamurtari Vlore (5) 0 - 2 
15:00FT Teuta Durres (6) 2 - 1 Tirana (7) 0 - 1 
     Argentina: Primera B Metropolitana (1)
20:30FT Flandria (15) 0 - 0 San Telmo (10) 0 - 0 
     Argentina: Primera C Metropolitana (1)
20:30FT Leandro N. Alem (4) 0 - 0 General Lamadrid (14) 0 - 0 
     Australia: A-League (1)
10:55FT Melbourne City (5) 0 - 3 Sydney FC (1) 0 - 1
     Australia: W-League (1)
08:20FT Melbourne City W (5) 3 - 1 Sydney FC W (4) 1 - 1 
     Austria: Erste Liga (2)
20:10FT FC BW Linz (2) 2 - 0 SK Vorwarts Steyr (15) 1 - 0
20:10FT WSG Wattens (1) 4 - 0 FC Liefering (10) 2 - 0
     Austria: Regionalliga East (5)
20:00FT ASK-BSC Bruck/Leitha (6) 2 - 3 FC Mauerwerk (2) 0 - 3 
20:00FT Neusiedl (9) 3 - 1 Mattersburg (Am) (11) 1 - 0 
20:00FT Rapid Vienna (Am) (5) 4 - 2 Wiener Sportklub (7) 1 - 0 
20:30FT SG Traiskirchen (8) 2 - 1 Leobendorf (3) 2 - 0 
20:30FT SV Schwechat (16) 2 - 3 Admira Wacker (Am) (14) 1 - 0 
     Austria: Regionalliga Central (4)
20:00FT SC weiz (7) 3 - 3 FC Wels (14) 2 - 1 
20:00FT SV Allerheiligen (6) 4 - 0 SV Lendorf (16) 3 - 0 
20:00FT Union VB Vocklamarkt (3) 3 - 2 FC Gleisdorf 09 (4) 2 - 1 
20:00FT Volkermarkt (15) 4 - 2 Gleichenberg (10) 2 - 2 
     Austria: Regionalliga West (1)
20:00FT SV Seekirchen (7) 3 - 0 SV Wals Grunau (15) 0 - 0 
     Bahrain: Premier League (2)
15:25FT Al Najma Club (2) 4 - 3 Al Hala (8) 2 - 1 
18:25FT Hidd SCC (3) 2 - 2 Al Shabab Manama (7) 1 - 0 
     Belarus: Vyscha Liga (1)
14:00FT FC Minsk (10) 0 - 5 Gorodeya (9) 0 - 2
     Brazil: Serie B (3)
00:15FT Criciuma (14) 2 - 2 Goias (3) 0 - 1 
02:30FT Juventude (18) 0 - 1 Brasil de Pelotas (15) 0 - 0 
22:00FT Ponte Preta (9) 2 - 1 Sao Bento (12) 1 - 1 
     Bulgaria: B PFG (1)
17:30FT Montana (2) 2 - 1 Litex (6) 0 - 1 
     Burkina Faso: 1Ăšre Division (2)
18:30FT Ajeb (15) 0 - 3 RC Bobo Dioulasso (3)  
18:30FT AS Douanes (10) 0 - 1 Rail Club de Kadiogo (8)  
     China: Super League (4)
13:35FT Guizhou Zhicheng (16) 0 - 2 Guangzhou R&F (11) 0 - 2
13:35FT Shandong Luneng (3) 2 - 0 Changchun Yatai (12) 2 - 0
13:35FT Shanghai Shenhua (6) 0 - 2 Henan Jianye (13) 0 - 1
13:35FT Tianjin Songjiang (9) 0 - 0 Beijing Guoan (4) 0 - 0
     Cyprus: Division 2 (2)
19:00FT Olympiakos Nicosia (2) 1 - 1 Ethnikos Achnas (1) 0 - 1 
19:00FT Thoi Lakatamias (6) 0 - 0 Meap Pera Choriou N. (13) 0 - 0 
     Czech Republic: Gambrinus Liga (1)
19:00FT Bohemians 1905 (9) 2 - 3 Teplice (10) 2 - 1
     Czech Republic: Druha Liga (1)
19:00FT Znojmo (13) 1 - 2 Sokolov (10) 1 - 1 
     Denmark: Superligaen (2)
19:00FT Odense (7) 1 - 0 Hobro (14) 1 - 0
21:00FT Vendsyssel FF (12) 2 - 3 Sonderjyske (4) 1 - 0
     Denmark: U19 League (1)
19:00FT Vejle U19 (5) 5 - 1 FC Koebenhavn U19 (8)  
     Egypt: Premier League (4)
14:45FT El Dakhleya (7) 2 - 1 El Geish (10) 0 - 0 
15:30FT El Gouna FC (6) 1 - 1 ENPPI (9) 1 - 1 
17:30FT Al Assiouty (2) 3 - 0 Al Ittihad (8) 1 - 0 
17:30FT El Entag El Harby (3) 2 - 2 Smouha SC (4) 0 - 2 
     El Salvador: Primera Division - Apertura (1)
03:30FT Santa Tecla (1) 2 - 1 Alianza (2) 1 - 0 
     England: Championship (1)
21:45FT Aston Villa (14) 2 - 0 Bolton (20) 1 - 0
     England: Premier League 2 - Division 1 (2)
14:00FT Tottenham U23 (9) 1 - 4 Swansea U23 (11) 1 - 0 
21:00FT Brighton U23 (4) 1 - 2 Everton U23 (1) 0 - 1 
     England: Premier League 2 - Division 2 (4)
21:00FT Fulham U23 (8) 2 - 0 Sunderland U23 (12) 2 - 0 
21:00FT Manchester United U23 (4) 1 - 4 Newcastle U23 (6) 1 - 1 
21:00FT Southampton U23 (3) 1 - 0 West Brom U23 (11) 0 - 0 
21:00FT Stoke City U23 (7) 2 - 2 Wolves U23 (2) 0 - 1 
     Estonia: Esiliiga A (1)
19:00FT Levadia U21 (3) 0 - 3 Tallinna Kalev II (8)  
     Estonia: Meistriliiga (1)
19:30FT Parnu JK Vrapus (10) 0 - 5 Kalju Nomme (2) 0 - 2 
     Europe (UEFA): U17 Championship - Qualifying Round (2)
15:00FT Andorra U17 (3) 3 - 0 Armenia U17 (4) 3 - 0 
15:00FT Croatia U17 (2) 0 - 3 Italy U17 (1) 0 - 2 
     France: Ligue 2 (4)
21:00FT Ajaccio (16) 1 - 2 Gazelec FC Ajaccio (13) 1 - 1
21:00FT Nancy (20) 0 - 1 Clermont Foot (11) 0 - 0
21:00FT Paris FC (8) 0 - 0 Sochaux (14) 0 - 0
21:00FT Stade Brestois 29 (2) 1 - 1 Red Star FC 93 (19) 0 - 1
     France: National (8)
21:00FT Boulogne (4) 0 - 0 Villefranche (14) 0 - 0 
21:00FT Bourg-en-bresse 01 (16) 1 - 0 PAU (13) 1 - 0 
21:00FT Concarneau (8) 1 - 1 Rodez (3) 0 - 1 
21:00FT Drancy (18) 1 - 1 Le Mans (5) 1 - 0 
21:00FT Entente S St Gratien (15) 1 - 1 Marignane (12) 0 - 0 
21:00FT Laval (1) 3 - 2 Dunkerque (17) 2 - 0 
21:00FT Lyon Duchere (2) 1 - 0 Avranches (10) 1 - 0 
21:00FT Quevilly (7) 0 - 0 Tours (11) 0 - 0 
     France: National 2 Group D (1)
20:00FT Epinal (5) 1 - 0 Schiltigheim (6) 1 - 0 
     Georgia: Erovnuli Liga (1)
13:00FT Chikhura Sachkhere (4) 0 - 0 Lokomotivi Tbilisi (6) 0 - 0 
     Georgia: Erovnuli Liga 2 (2)
13:00FT FC Tskhinvali (8) 2 - 4 FC Shevardeni 1906 (6) 2 - 2 
16:00FT Dinamo Batumi (1) 2 - 0 Shukura (7) 0 - 0 
     Germany: 2. Bundesliga (2)
19:30FT Dynamo Dresden (7) 3 - 1 SV Sandhausen (16) 2 - 1
19:30FT SpVgg Greuther Furth (5) 2 - 2 VfL Bochum (8) 0 - 2
     Germany: 3. Liga (1)
20:00FT FC Kaiserslautern (9) 0 - 2 Energie Cottbus (12) 0 - 0 
     Germany: Regionalliga West (2)
20:30FT Bonner SC (14) 1 - 1 Alemannia Aachen (7) 1 - 1 
20:30FT Rot-weiss Oberhausen (2) 3 - 1 SV Lippstadt 08 (8) 1 - 0 
     Germany: Regionalliga Bayern (3)
20:00FT Bayern Munich II (1) 0 - 3 VfB Eichstatt (2) 0 - 2 
20:00FT FC Augsburg II (17) 0 - 1 FC Nurnberg II (5) 0 - 0 
20:30FT FC Memmingen (6) 0 - 2 SpVgg Bayreuth (11) 0 - 1 
     Germany: Oberliga NOFV-Nord (3)
20:00FT TSG Neustrelitz (5) 1 - 1 Greifswalder SV (3) 1 - 0 
20:30FT Malchower SV (16) 2 - 4 TB Berlin (12) 2 - 3 
20:30FT SV Altluedersdorf (9) 0 - 3 Tennis Borussia (2) 0 - 2 
     Germany: Oberliga Hamburg (4)
20:00FT Wandsbeker Concordia (13) 2 - 1 Wedeler TSV (17) 0 - 0 
20:30FT SC Victoria Hamburg (8) 3 - 1 Teutonia Ottensen (1) 3 - 1 
20:30FT TuS Osdorf (6) 2 - 2 TSV Sasel (4) 1 - 0 
21:00FT FC Suederelbe (9) 2 - 1 SV Rugenbergen (10) 1 - 1 
     Germany: Oberliga Bremen (1)
20:00FT Brinkumer SV (6) 5 - 3 Blumenthaler SV (13) 2 - 2 
     Germany: Oberliga Westfalen (1)
20:30FT Hammer SpVg (16) 2 - 4 TuS Erndtebruck (15) 1 - 2 
     India: Super League (1)
16:00FT Pune City (9) 1 - 1 Kerala Blasters (6) 1 - 0
     Indonesia: Super League (1)
13:30FT Persela Lamongan (12) 3 - 0 Sriwijaya FC (15) 2 - 0 
     Iran: Pro League (4)
14:00FT Esteghlal Khuzestan (13) 1 - 2 Naft Masjed Soleyman (15) 0 - 0 
14:00FT Paykan (5) 1 - 2 Tractor Sazi (3) 0 - 2 
14:00FT Sepidrood Rasht (16) 1 - 0 Pars Jonoubi JAM (8) 1 - 0 
14:30FT Padideh Khorasan (1) 3 - 0 Nassaji Mazandaran (14) 1 - 0 
     Iran: Hazfi Cup (1)
14:45AP Mes Kerman 0 - 0
(8 - 9)
Sepahan FC * 0 - 0 
     Iraq: Premier League (2)
13:30FT Al Hedood (11) 2 - 1 Al Kahraba (19) 1 - 0 
15:45FT Al Shorta (5) 3 - 0 Alsinaat Alkahrabaiya (15) 2 - 0 
     Israel: Liga Leumit (5)
15:00FT Beitar Tel Aviv (8) 2 - 0 Sektzya Ness Ziona (5) 1 - 0 
15:00FT Hap. Nazareth-Illit (3) 2 - 0 Hapoel Afula (6) 0 - 0 
15:00FT Hapoel Iksal (11) 1 - 0 Hapoel Marmorek (15) 1 - 0 
15:00FT Hapoel Katamon (1) 3 - 1 Maccabi Ahi Nazareth (12) 2 - 0 
15:00FT Hapoel Rishon Lezion (7) 1 - 0 Hapoel Kfar Saba (2) 0 - 0 
     Italy: Serie B (1)
22:00FT Verona (3) 1 - 1 Cremonese (12) 1 - 1 
     Japan: J. League Div.1 (1)
12:00FT Shonan Bellmare (14) 0 - 0 Shimizu S-pulse (7) 0 - 0
     Jordan: Pro League (2)
16:00FT Al Ahli Amman (11) 0 - 0 Shabab Al Ordon (2) 0 - 0 
18:30FT Al Jazeera Amman (1) 1 - 0 Al Wehdat SC (6) 0 - 0 
     Kuwait: Premier League (2)
16:35FT Al Kuwait (1) 5 - 1 Al Jahra (10) 2 - 0 
18:55FT Al Salmiyah (2) 2 - 1 Al Qadsia (3) 1 - 1 
     Lebanon: Premier League (1)
15:00FT Al Ahed (1) 2 - 0 Tripoli SC (11)  
     Malta: Premier League (1)
20:00FT Birkirkara (7) 2 - 0 Sliema Wanderers (4) 1 - 0 
     Malta: Division 1 (2)
20:00FT San Gwann FC (14) 1 - 4 Naxxar Lions (9) 0 - 2 
20:00FT Vittoriosa Stars (3) 2 - 0 Lija Athletic (5) 2 - 0 
     N/C America (CONCACAF): CONCACAF Championship U20 - Group Stage (7)
01:15FT Honduras U20 (1) 7 - 1 Dominican Republic U20 (5) 2 - 1 
16:30FT Guatemala U20 (1) 4 - 0 Guyana U20 (5) 1 - 0 
18:45FT El Salvador U20 (2) 2 - 1 Curacao U20 (4) 0 - 0 
18:45FT St Kitts and Nevis U20 (5) 0 - 1 Martinique U20 (4) 0 - 0 
21:00Abd Aruba U20 (2) -:- Saint Martin U20 (4)  
22:00Abd Panama U20 (1) -:- Guadeloupe U20 (6)  
23:15FT Canada U20 (2) 4 - 0 Dominica U20 (3) 2 - 0 
     Netherlands: Eerste Divisie (7)
21:00FT Cambuur (7) 2 - 1 Jong Ajax (11) 1 - 0 
21:00FT Dordrecht (19) 1 - 2 FC Volendam (14) 0 - 2 
21:00FT FC OSS (6) 2 - 0 FC Eindhoven (17) 2 - 0 
21:00FT Helmond Sport (18) 1 - 2 Almere City FC (4) 1 - 1
21:00FT Jong Utrecht (20) 1 - 2 Roda (9) 0 - 0
21:00FT MVV (12) 0 - 2 Sparta Rotterdam (1) 0 - 1 
21:00FT Twente (3) 3 - 1 Waalwijk (15) 2 - 0
     Netherlands: Eredivisie Women (3)
20:30FT Heerenveen W (6) 0 - 3 ADO Den Haag W (3) 0 - 0 
20:30PEN * PEC Zwolle W (7) 1 - 3
(2 - 0)
PSV/Eindhoven W (1) 0 - 1 
20:30FT VV Alkmaar W (5) 3 - 0 Excelsior W (8) 1 - 0 
     Northern Ireland: Nifl Premiership (2)
21:45FT Ballymena United (3) 2 - 1 Glenavon FC (1) 1 - 0 
21:45FT Newry City FC (12) 0 - 3 Crusaders FC (5) 0 - 0 
     Oman: Pro League (3)
14:45FT Muscat Club (4) 1 - 3 Dhofar (1) 1 - 1 
14:55FT Majees FC (14) 1 - 0 SUR (12) 0 - 0 
17:55FT Al Suwaiq SC (9) 0 - 0 Al Rustaq SC (10) 0 - 0 
     Pakistan: Premier League (2)
07:30FT Ashraf Sugar Mills (15) 1 - 3 Pakistan Navy (7) 1 - 3 
12:00FT SNGPL FC (9) 0 - 0 Baloch Nushki (13) 0 - 0 
     Palestine: Premier League (2)
15:00FT Markaz Sh. Al-Amari (7) 1 - 0 Markaz Tulkarm (11) 1 - 0 
18:00FT Shabab Al-Dhahiriya (12) 0 - 3 Ahli Al Khalil (5) 0 - 1 
     Peru: Primera Division - Clausura (2)
00:45FT Sport Huancayo (14) 1 - 1 Sport Rosario (16) 0 - 0
03:00FT FBC Melgar (1) 2 - 1 Comerciantes Unidos (10) 0 - 0
     Poland: Ekstraklasa (2)
19:05FT Arka Gdynia (9) 2 - 3 Pogon Szczecin (8) 2 - 1
21:30FT Piast Gliwice (3) 2 - 0 Wisla Krakow (5) 1 - 0
     Poland: I Liga (1)
19:00FT GKS Tychy (15) 0 - 1 Chojniczanka Chojnice (7) 0 - 0 
     Qatar: Stars League (2)
16:15FT Al-Gharafa (6) 0 - 0 Al Shahaniya (8) 0 - 0 
18:25FT UMM Salal (7) 1 - 5 Al Sadd (3) 1 - 2 
     Romania: Liga I (1)
21:00FT Politehnica Iasi (12) 0 - 3 CS Universitatea Craiova (3) 0 - 0
     Romania: Liga Ii (1)
18:00FT Ripensia Timisoara (17) 1 - 1 Arges Pitesti (6) 0 - 1 
     Russia: PFL - West (1)
17:00FT Luki-Energiya (10) 1 - 0 Torpedo Vladimir (9) 0 - 0 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group A (4)
14:10FT Al-Draih (11) 0 - 3 Al-Hjazz (8) 0 - 1 
14:10FT Al Sadd (9) 1 - 2 Al-Taqdom (3) 0 - 1 
14:20FT Al Bukayriyah (1) 1 - 0 Al-Ghazwa (14) 0 - 0 
14:45FT Al-Suqoor (6) 2 - 1 Al Akhdoud (13) 1 - 1 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group B (6)
13:55FT Al-Jabil (10) 0 - 2 Al-Thuqbah (1) 0 - 0 
14:25FT Al-Hait (9) 0 - 1 Hetten FC (3) 0 - 1 
14:25FT Arar (7) 3 - 1 Afif (12) 2 - 1 
14:30FT Al Arabi SC (6) 0 - 0 Al-Watani (4) 0 - 0 
14:35FT Al Drae (8) 0 - 2 Al-Sharq (2) 0 - 1 
14:35FT Al-Wajj (5) 1 - 0 Al-Khlood (11) 1 - 0 
     Saudi Arabia: Pro League (2)
16:35FT Al-Qadisiyah FC (15) 0 - 2 Al-Hilal Saudi FC (1) 0 - 1 
17:20FT Ohod (14) 1 - 0 Al Taawon (7) 1 - 0 
     Slovakia: 2. Liga (2)
14:30FT Partizan Bardejov (15) 3 - 0 MSK Zilina B (10) 3 - 0 
19:00FT FK Pohronie (1) 1 - 0 Inter Bratislava (11) 1 - 0 
     Spain: Segunda Division (1)
22:00FT Albacete (5) 2 - 0 Gimnastic (22) 2 - 0
     Sweden: Superettan (1)
20:00FT Norrby IF (11) 2 - 2 falkenbergs FF (2) 1 - 0
     Syria: Premier League (5)
14:00FT Al Majd (11) 1 - 3 Al Karamah (3) 0 - 1 
14:00FT Al Shorta (4) 2 - 0 Al-Sahel (7) 2 - 0 
14:00FT Al-Wathba (9) 3 - 0 Jableh SC (12) 0 - 0 
14:00FT Herafio Halab (14) 2 - 3 Al Nawaeir (8) 1 - 2 
18:00FT Hutteen SC (10) 0 - 1 Al Wahda (5) 0 - 0 
     Turkey: Super Lig (1)
20:00FT Galatasaray (2) 2 - 2 Fenerbahce (15) 1 - 0
     Turkey: TFF 1. Lig (1)
18:00FT Altinordu (7) 3 - 2 Elazigspor (17) 1 - 2 
     Uganda: Premier League (1)
15:00FT URA FC (8) 0 - 0 Nyamityobora (13) 0 - 0 
     Wales: Premier League (2)
21:45FT Aberystwyth Town (6) 1 - 0 The New Saints (3) 0 - 0 
21:45FT Cefn Druids AFC (9) 1 - 1 Newtown AFC (5) 1 - 0 
     Wales: Division 1 (1)
21:30FT Goytre AFC (10) 2 - 0 Cwmbran Celtic (3)  

Get live football scores from 02/11/2018 & the football fixtures from 02/11/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 02/11/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 02/11/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement