SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Belgium: Jupiler Pro League (1)
21:30FT Waasland-beveren (12) 0 - 0 Standard Liege (3) 0 - 0 
     Australia: Australian Capital Territory (1)
12:00Abd Canberra Olympic (2) -:- Cooma (3)   
     Australia: Victoria (2)
13:30FT Green Gully (12) 2 - 3 South Melbourne (8) 1 - 1  
13:30FT Kingston City Fc (9) 4 - 4 Bentleigh Greens (2) 4 - 2  
     Austria: Erste Division - Erste Liga (5)
20:10FT Austria Vienna (AM) (12) 4 - 3 SV Horn (13) 3 - 1 
20:10FT FC BW Linz (3) 3 - 1 Austria Klagenfurt (14) 2 - 0 
20:10FT FC Liefering (4) 4 - 0 SK Vorwarts Steyr (16) 2 - 0 
20:10FT SV Lafnitz (15) 1 - 2 Lask Juniors Linz (11) 0 - 0 
21:20FT Floridsdorfer AC (10) 0 - 2 KSV Superfund (2) 0 - 1 
     Austria: Regional Liga - Regional League Central (4)
20:00FT Grazer AK (7) 3 - 2 Sturm Graz (AM) (9) 2 - 1  
20:00FT RZ Pellets Wac (AM) (3) 3 - 1 SC Kalsdorf (13) 1 - 1  
20:00FT Union VB Vocklamarkt (12) 2 - 1 Volkermarkt (11) 0 - 1  
20:00FT WSC Hertha (8) 2 - 0 SV Lendorf (16) 2 - 0  
     Austria: Regional Liga - Regional League East (6)
19:00FT Leobendorf (8) 1 - 1 Mattersburg (AM) (9) 1 - 1  
20:00FT Ask-bsc Bruck/leitha (2) 1 - 2 Wiener Sportklub (3) 1 - 2  
20:00FT Neusiedl/see 2 - 2 Stadlau (11) 1 - 0  
20:30FT SC Mannsdorf (5) 0 - 3 Ebreichsdorf (1) 0 - 2  
20:30FT SG Traiskirchen (14) 1 - 2 FC Karabakh (4) 1 - 1  
20:30FT SV Schwechat (16) 0 - 0 SKN ST. Polten (AM) (12) 0 - 0  
     Austria: Regional Liga - Regional League West (3)
19:15FT Usk Anif (8) 0 - 1 Worgl (6) 0 - 0  
20:00FT FC Kitzbuhel (3) 3 - 2 Bsk 1933 (14) 1 - 1  
20:00FT SV Seekirchen (2) 1 - 4 FC Kufstein (4) 0 - 1  
     Croatia: Prva Hnl (2)
19:30FT HNK Rijeka (1) 4 - 0 Inter Zapresic (5) 1 - 0 
22:00FT Dinamo Zagreb (3) 3 - 0 Istra 1961 (10) 2 - 0 
     Czech Republic: Gambrinus Liga (1)
19:30FT Slavia Praha (2) 3 - 1 Opava (14) 1 - 0 
     Czech Republic: Druha Liga (2)
19:00FT Usti NAD Labem (1) 1 - 0 Trinec (16) 1 - 0  
20:00FT Znojmo (13) 0 - 3 Vysocina Jihlava (2) 0 - 2 
     Denmark: Superligaen (1)
19:00FT Aarhus (7) 1 - 0 Sonderjyske (9) 1 - 0 
     Denmark: Danmarksserien - Group 1 (1)
19:30FT Herlev (7) 2 - 5 Holbaek (2)  
     Denmark: Danmarksserien - Group 3 (1)
20:00FT B 1913 (6) 0 - 2 Otterup (2)  
     Egypt: Premier League - Division 1 (2)
19:00FT Misr EL Makasa (13) 1 - 2 Smouha SC (2) 0 - 0  
22:00FT Enppi (12) 0 - 1 AL Assiouty (4) 0 - 0  
     England: Championship (1)
22:00FT Reading (23) 1 - 2 Derby (14) 0 - 0 
     Estonia: Meistriliiga (1)
19:30FT Tulevik Viljandi (9) 1 - 1 Parnu Linnameeskond (10) 0 - 1  
     Estonia: Esiliiga A - Esiliiga (2)
19:00FT Keila Jk (9) 1 - 0 Flora Tallinn II (2) 1 - 0  
19:00FT Maardu Linnameeskond (1) 3 - 4 Fci Levadia Ii (4) 1 - 1  
     Finland: Veikkausliiga (1)
20:00FT SJK (9) 0 - 0 Vaasa PS (6) 0 - 0 
     Finland: Kakkonen - Kakkonen Group B (2)
18:30FT Hjs Akatemia (12) 6 - 1 Hifk 2 (8) 2 - 1  
18:30FT Kaapo (6) 0 - 1 Kapa (9) 0 - 0  
     France: Ligue 2 (8)
21:00FT Auxerre (9) 2 - 3 Gazelec FC Ajaccio (6) 1 - 2 
21:00FT Beziers (11) 0 - 1 Ajaccio (14) 0 - 1 
21:00FT Estac Troyes (16) 1 - 2 Stade Brestois 29 (13) 1 - 2 
21:00FT LE Havre (12) 1 - 1 Grenoble (8) 0 - 0 
21:00FT Metz (3) 5 - 1 Orleans (19) 2 - 0 
21:00FT Niort (5) 4 - 2 Clermont Foot (17) 1 - 1 
21:00FT Paris FC (4) 2 - 0 Nancy (20) 0 - 0 
21:00FT Sochaux (10) 0 - 1 Valenciennes (7) 0 - 1 
     France: National - Championnat National (9)
21:00FT Avranches (2) 1 - 0 Dunkerque (18) 0 - 0  
21:00FT Bourg-en-bresse 01 (10) 1 - 1 Concarneau (1) 0 - 0  
21:00FT Chambly Thelle FC (13) 2 - 2 Le Mans (5) 1 - 1  
21:00FT Cholet (4) 0 - 1 Tours (3) 0 - 1  
21:00FT Drancy (16) 0 - 0 Boulogne (7) 0 - 0  
21:00FT Entente S ST Gratien (12) 1 - 1 Villefranche (11) 1 - 0  
21:00FT Laval (8) 1 - 1 Quevilly (14) 0 - 0  
21:00FT Lyon Duchere (6) 2 - 2 Rodez (15) 0 - 1  
21:00FT Marignane (9) 1 - 0 PAU (17) 0 - 0  
     Friendly Games: Club Friendlies (16)
15:30FT Jong Utrecht 1 - 2 Almere City FC 1 - 1 
18:00FT RB Leipzig 0 - 3 Huddersfield 0 - 1
19:00FT VfL Wolfsburg 3 - 0 Ajax 0 - 0 
19:30FT De Graafschap 1 - 1 Al-jazira 1 - 0 
19:30FT SC Freiburg 2 - 3 Strasbourg 2 - 0 
19:30FT West Ham 1 - 0 Angers 1 - 0 
20:00FT ADO Den Haag 0 - 2 Aris Thessalonikis 0 - 0 
20:00FT NEC Nijmegen 4 - 0 JVC Cuijk 2 - 0 
20:30FT Borussia Dortmund 1 - 1 Rennes 1 - 0
20:30FT Eibar 1 - 1 Osasuna 1 - 1  
21:00FT Bournemouth 0 - 2 Betis 0 - 1
21:30FT Real Linense 0 - 2 Cadiz 0 - 2 
21:45FT Brighton 2 - 1 Nantes 1 - 0
21:45FT Rhyl FC 0 - 2 GAP Connah S Quay FC 0 - 0 
22:00FT Cartagena 3 - 2 Newcastle Jets FC 2 - 0 
22:30PEN Boavista 0 - 0
(3 - 4)
Getafe * 0 - 0  
     Georgia: Erovnuli Liga (1)
19:00FT Dinamo Tbilisi (2) 2 - 1 FC Metalurgi Rustavi (6) 2 - 0 
     Germany: 2. Bundesliga (1)
21:30FT Hamburger SV (8) 0 - 3 Holstein Kiel (2) 0 - 0 
     Germany: 3. Liga (1)
20:00FT Hansa Rostock (10) 2 - 0 Eintracht Braunschweig (18) 2 - 0  
     Germany: Regional Leagues - Regional League Bavaria (5)
19:30FT VfB Eichstatt (7) 0 - 0 Schalding-heining (14) 0 - 0  
20:00FT FC Ingolstadt 04 II (15) 2 - 1 FC Pipinsried (17) 1 - 0  
20:00FT FC Schweinfurt 05 (4) 1 - 0 Vikt. Aschaffenburg (11) 0 - 0  
20:00FT Wacker Burghausen (3) 1 - 0 SpVgg Bayreuth (18) 1 - 0  
20:30FT FC Memmingen (1) 1 - 0 TSV Buchbach (13) 0 - 0  
     Germany: Regional Leagues - Regional League Southwest (6)
19:30FT SC Freiburg II (16) 0 - 1 FC Saarbrucken (5) 0 - 0  
20:00FT FC 08 Homburg (1) 3 - 0 VfB Stuttgart II (11) 1 - 0  
20:00FT FC Astoria Walldorf (14) 1 - 1 Kickers Offenbach (12) 0 - 1  
20:00FT SSV ULM 1846 (3) 2 - 0 Tsg Balingen (6) 2 - 0  
20:00FT SV Elversberg (18) 1 - 2 Wormatia Worms (10) 1 - 1  
20:30FT FSV Frankfurt (15) 0 - 0 Eintracht Stadtallendorf (7) 0 - 0  
     Germany: Oberliga NOFV-Nord (2)
20:30FT SV Altluedersdorf (16) 1 - 4 TSG Neustrelitz (9) 0 - 2 
20:45FT Malchower SV (12) 1 - 2 FC Strausberg (2) 0 - 2 
     Germany: Oberliga Schleswig-Holstein (1)
19:30FT NTSV Strand 08 (2) 5 - 1 Eutin 08 (14) 1 - 0 
     Germany: Oberliga Hamburg (4)
20:00FT Wandsbeker Concordia (14) 2 - 0 Condor Hamburg (16) 0 - 0 
20:30FT Barmbek-Uhlenhorst (5) 1 - 1 SV Rugenbergen (3) 1 - 0 
20:30FT SC Victoria Hamburg (13) 2 - 4 Tus Dassendorf (6) 1 - 2 
20:30FT TuS Osdorf (11) 1 - 2 Teutonia Ottensen (1) 0 - 1 
     Germany: Oberliga Bremen (1)
20:00FT Blumenthaler SV (13) 1 - 2 Sg Aumund-Vegesack (4) 1 - 2 
     Germany: Oberliga Hessen (1)
21:00FT KSV Baunatal (5) 2 - 0 FV Bad Vilbel (11) 1 - 0 
     Indonesia: Super League - Liga 1 (2)
14:30FT Bhayangkara FC (5) 3 - 1 PSMS Medan (18) 2 - 0  
14:30FT Persepam Madura Utd (2) 3 - 1 PS TIRA (16) 0 - 1  
     Iran: Persian Gulf Cup - Pro League (4)
18:30FT Tractor Sazi (9) 1 - 1 Nassaji Mazandaran (15) 1 - 0  
19:15FT Persepolis FC (3) 3 - 0 Foolad FC (5) 1 - 0  
19:15FT Sanat Naft (13) 1 - 1 Gostaresh (10) 0 - 0  
19:15FT Sepidrood Rasht (16) 1 - 6 Sepahan FC (2) 0 - 4  
     Lithuania: 1 Lyga (2)
18:30FT Dziugas 3 - 0 Trakai FK B (4) 1 - 0 
18:30FT Zalgiris Vilnius B (3) 0 - 6 Fk Panevezys 0 - 2 
     Norway: Toppserien Women (1)
19:00FT Lyn (W) (11) 2 - 2 Avaldsnes (W) (9) 1 - 1  
     Norway: 3. Division Group 6 (2)
20:15FT Skarp (10) 2 - 2 Senja (3)  
20:30FT Skjervoy (13) 0 - 1 Finnsnes (6)  
     Norway: 1. Division Women (1)
16:30FT Bossekop (W) (9) 2 - 4 Floeya (W) (6)  
     Poland: Ekstraklasa (2)
19:00FT Wisla Plock (14) 1 - 2 Korona Kielce (7) 0 - 0 
21:30FT Zaglebie Sosnowiec (13) 3 - 0 Pogon Szczecin (16) 1 - 0 
     Poland: 1. Liga - I Liga (3)
20:00FT Odra Opole (8) 2 - 2 Wigry Suwalki (14) 1 - 1  
21:00FT Chojniczanka Chojnice (3) 2 - 1 Rakow Czestochowa (1) 1 - 0  
21:30FT GKS Katowice (18) 1 - 1 GKS Tychy (12) 1 - 1  
     Poland: II Liga - Ii Liga (1)
19:00FT ROW 1964 Rybnik (15) 1 - 2 Leczna (3) 0 - 1 
     Rep. Of Ireland: Premier League - Premier Division (5)
21:45FT Bohemians (7) 5 - 0 Limerick FC (9) 2 - 0 
21:45FT Derry City (5) 1 - 2 Sligo Rovers (8) 1 - 0 
21:45Pst Dundalk (1) -:- Shamrock Rovers (4)   
21:45FT St. Patricks Ath. (6) 3 - 0 Bray Wanderers (10) 1 - 0 
22:00FT Waterford United (3) 1 - 2 Cork City (2) 1 - 1 
     Rep. Of Ireland: First Division (4)
21:45FT Drogheda Utd (4) 2 - 2 Galway United (6) 0 - 2  
21:45FT Shelbourne (3) 3 - 1 Cobh Ramblers (8) 1 - 1  
21:45FT UCD (1) 4 - 1 Cabinteely (7) 2 - 1  
22:00FT Finn Harps (2) 3 - 0 Wexford Youths (9) 2 - 0  
     Romania: Liga I (1)
21:00FT CS Universitatea Craiova (9) 2 - 2 FC Botosani (7) 2 - 1 
     Romania: Liga II - Liga Ii (1)
18:00FT Universitatea Cluj (6) 2 - 0 Metaloglobus (18) 1 - 0 
     Russia: Professional Football League - Professional Football League South (7)
17:00FT Angusht (8) 0 - 0 Mashuk-kmv (10) 0 - 0  
17:30FT Biolog-novokubansk (5) 1 - 1 Dinamo-gts Stavropol (13) 0 - 0  
17:30FT Spartak Nalchik (4) 1 - 1 Legion (11) 0 - 1  
18:00FT Volgar Astrakhan (6) 2 - 1 Akademiya Futbola (15) 1 - 0  
18:30FT Chernomorets Novorossiysk (1) 2 - 2 Spartak Vladikavkaz (12) 0 - 2  
19:00FT FC Chayka (2) 1 - 0 Druzhba Maykop (7) 1 - 0  
19:00FT Krasnodar 3 (9) 3 - 1 SKA Rostov (14) 1 - 1 
     Russia: Professional Football League - Professional Football League Ural-Povolzhye (4)
16:00FT Nosta (9) 4 - 0 Fc Ufa 2 (7) 1 - 0  
16:30FT FC Chelyabinsk 0 - 1 Kamaz Chelny (1) 0 - 1  
17:00FT Lada Tolyati (3) 2 - 0 Zenit Izhevsk (8) 0 - 0  
18:00FT Syzran-2003 (6) 2 - 1 Ural 2 2 - 0  
     Russia: Professional Football League - Professional Football League West (6)
15:00FT Chertanovo Moscow 2 (8) 1 - 4 Tekstilshtik-Telekom (1) 0 - 0  
18:00FT Kolomna (13) 0 - 1 Lokomotiv Moscow B (4) 0 - 0  
18:00FT Znamya Truda (9) 0 - 3 Torpedo Vladimir (2) 0 - 1  
18:30FT Luki-Energiya (7) 3 - 0 Veles Moscow (5) 1 - 0  
18:30FT Pskov-747 (6) 2 - 0 Dnepr Smolensk (11) 1 - 0  
19:00FT Murom (10) 3 - 1 Dolgoprudny (12) 0 - 1  
     Russia: Premier League (1)
19:30FT Dinamo Moscow (14) 1 - 1 Rubin (8) 1 - 0  
     Scotland: Lowland League (1)
21:45 Cumbernauld Colts (8) -:- Kelty Hearts (2)   
     Serbia: Super Liga - Superliga (1)
21:00FT Cukaricki (3) 1 - 0 Macva (7) 0 - 0 
     Switzerland: Challenge League (1)
21:00FT FC WIL 1900 (2) 2 - 1 Servette FC (4) 1 - 1 
     Turkmenistan: Yokary Liga (1)
15:00FT Ahal (1) 0 - 0 Merw (5)  
     Ukraine: Premier League (1)
19:00FT Dynamo Kyiv (3) 1 - 0 Shakhtar Donetsk (1) 0 - 0  

Get live football scores from 03/08/2018 & the football fixtures from 03/08/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 03/08/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 03/08/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement