My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
22:00FT Atalanta (3) 0 - 5 Liverpool (1) 0 - 2 
22:00FT FC Midtjylland (4) 1 - 2 Ajax (2) 1 - 2 
 
15:00Canc Gandzasar -:- FC Ararat-Armenia (5)  
17:00FT Ararat Yerevan (2) 4 - 0 Shirak FC (9) 3 - 0 
 
20:00Pst SC Schwaz (8) -:- SV Hall (10)  
20:00Pst WSG Swarovski Tirol II (7) -:- Worgl (3)  
 
01:00FT Gremio (7) 2 - 1 Bragantino (15) 0 - 0
 
01:10FT Chico (19) 1 - 0 Bucaramanga (13) 0 - 0
03:15FT Deportivo Pereira (16) 0 - 1 America de Cali (7) 0 - 1
 
21:00FT Brentford (7) 1 - 1 Swansea (4) 1 - 0 
21:00FT Huddersfield (13) 1 - 2 Bristol City (6) 1 - 0 
21:00FT Norwich (1) 0 - 0 Millwall (11) 0 - 0 
21:00FT Sheffield Wednesday (23) 1 - 0 Bournemouth (2) 0 - 0 
21:45FT Blackburn (9) 0 - 0 Middlesbrough (10) 0 - 0 
21:45FT Cardiff (14) 3 - 0 Barnsley (16) 2 - 0 
 
20:00FT Shrewsbury (23) 1 - 1 Burton Albion (22) 0 - 0 
21:00FT Blackpool (15) 1 - 0 Wigan (24) 0 - 0 
21:00FT Bristol Rovers (21) 0 - 2 Peterborough (2) 0 - 1 
21:00FT Charlton (3) 3 - 2 Fleetwood Town (7) 2 - 2 
21:00FT Crewe (14) 0 - 1 Gillingham (13) 0 - 0 
21:00FT Lincoln (4) 1 - 3 Portsmouth (5) 0 - 1 
21:00FT Oxford United (19) 3 - 1 Rochdale (20) 1 - 1 
21:00FT Plymouth (11) 4 - 2 Swindon Town (16) 3 - 2 
21:00FT Sunderland (8) 2 - 1 Ipswich (6) 1 - 1 
21:45FT AFC Wimbledon (12) 2 - 2 Doncaster (10) 1 - 1 
21:45Pst Hull City (1) -:- Accrington ST (9)  
21:45FT Northampton (17) 0 - 0 Milton Keynes Dons (18) 0 - 0 
 
20:00FT Oldham (17) 2 - 1 Cheltenham (2) 1 - 1 
20:30FT Morecambe (14) 2 - 2 Exeter City (5) 2 - 1 
21:00FT Bolton (9) 1 - 1 Mansfield Town (22) 0 - 0 
21:00FT Bradford (20) 3 - 0 Southend (24) 3 - 0 
21:00FT Cambridge United (3) 2 - 1 Salford City (8) 1 - 1 
21:00FT Carlisle (7) 3 - 2 Newport County (1) 1 - 0 
21:00FT Colchester (11) 3 - 1 Stevenage (21) 1 - 1 
21:00FT Forest Green (4) 2 - 1 Leyton Orient (6) 1 - 1 
21:00FT Grimsby (18) 1 - 0 Barrow (19) 0 - 0 
21:00FT Harrogate Town (12) 0 - 1 Tranmere (10) 0 - 0 
21:00FT Walsall (16) 1 - 0 Crawley Town (15) 0 - 0 
 
21:45FT Alfreton (16) 1 - 1 AFC Fylde (3) 0 - 1 
21:45FT Farsley Celtic (11) 1 - 1 Leamington (8) 1 - 0 
21:45FT Kettering (19) 0 - 1 Southport (6) 0 - 1 
 
21:45Pst Atherton Collieries (9) -:- Matlock Town (8)  
21:45FT Buxton (3) 3 - 1 Stafford Rangers (22) 1 - 0 
21:45FT FC Utd of Manchester (13) 3 - 1 Warrington Town (4) 3 - 1 
21:45FT Gainsborough (10) 0 - 1 South Shields (6) 0 - 0 
21:45FT Grantham Town (21) 0 - 0 Stalybridge (18) 0 - 0 
21:45FT Hyde United (17) 1 - 1 Lancaster (12) 1 - 1 
21:45FT Morpeth Town FC (16) 2 - 1 Bamber Bridge (20) 2 - 0 
21:45FT Nantwich Town (15) 0 - 4 Mickleover Sports (1) 0 - 1 
21:45FT Whitby (7) 2 - 0 Ashton United (19) 0 - 0 
 
21:30FT Alvechurch (17) 0 - 2 Nuneaton (15) 0 - 1 
21:30FT Leiston FC (21) 1 - 0 Kings Langley (9) 0 - 0 
21:45Pst Banbury United (18) -:- AFC Rushden & Diamonds (13)  
21:45Pst Lowestoft Town (14) -:- Biggleswade Town (16)  
21:45Pst Peterborough Sports (12) -:- Needham Market (2)  
21:45Pst Redditch (6) -:- Hednesford Town (20)  
21:45Pst Rushall Olympic (4) -:- Stourbridge (7)  
21:45Pst Tamworth (5) -:- Stratford (3)  
 
21:45FT Enfield Town (3) 3 - 2 Brightlingsea Regent (19) 2 - 1 
21:45FT Folkestone (11) 2 - 1 AFC Hornchurch (8) 1 - 0 
21:45FT Horsham (9) 2 - 1 Corinthian Casuals (17) 2 - 0 
21:45FT Wingate & Finchley (16) 2 - 2 Cheshunt (2) 0 - 0 
 
21:30Pst Chesham United (7) -:- Beaconsfield (20)  
21:30Pst Dorchester (19) -:- Truro City (4)  
21:30Pst Yate Town (17) -:- Taunton Town (8)  
21:45Pst Salisbury (3) -:- Gosport Borough (11)  
21:45FT Metropolitan Police (5) 1 - 0 Hendon (9) 0 - 0 
21:45Pst Swindon Supermarine (6) -:- Hartley Wintney (14)  
21:45Canc Weston Super Mare (15) -:- Merthyr  
 
17:00FT Ilves II (2) 0 - 3 Klubi-04 (1) 0 - 1 
 
12:00FT Chikhura Sachkhere (9) 1 - 2 FC Telavi (6) 0 - 1 
16:00FT Dila Gori (4) 0 - 3 Dinamo Tbilisi (1) 0 - 2 
17:55FT Lokomotivi Tbilisi (3) 2 - 1 FC Saburtalo (5) 1 - 0 
 
12:00FT Aragvi Dusheti (10) 0 - 4 Samgurali Tskhaltubo (2) 0 - 2 
12:00FT Gagra (3) 3 - 0 WIT Georgia (7) 1 - 0 
 
20:00Pst VFR Garching (17) -:- FC Memmingen (16)  
 
19:00FT Hapoel Katamon (5) 0 - 3 Hapoel Raanana (11) 0 - 2 
 
06:00FT Sagan Tosu (14) 0 - 0 Nagoya Grampus (3) 0 - 0
06:00FT Yokohama F. Marinos (8) 2 - 3 Kashima (4) 2 - 1
07:00FT Cerezo Osaka (5) 1 - 1 Gamba Osaka (2) 1 - 1
07:00FT Kawasaki Frontale (1) 0 - 2 Consadole Sapporo (13) 0 - 0
08:00FT Shimizu S-pulse (17) 3 - 1 Vissel Kobe (12) 0 - 1
09:00FT Yokohama FC (15) 2 - 3 Oita Trinita (11) 2 - 1
10:00FT Sanfrecce Hiroshima (7) 1 - 1 Urawa (9) 0 - 1
 
06:00FT Azul Claro Numazu (12) 1 - 1 Gainare Tottori (7) 0 - 0 
06:00FT Blaublitz Akita (1) 5 - 0 Kamatamare Sanuki (16) 4 - 0 
06:00FT FC Imabari (8) 2 - 0 Gamba Osaka U23 (14) 1 - 0 
06:00FT SC Sagamihara (2) 2 - 2 Fujieda MYFC (10) 1 - 1 
06:00FT Vanraure Hachinohe (15) 2 - 2 Roasso Kumamoto (6) 1 - 1 
07:00FT Grulla Morioka (13) 2 - 1 Fukushima United (11) 1 - 0 
07:00FT Kataller Toyama (5) 2 - 0 Kagoshima United (9) 1 - 0 
 
11:00FT Kairat Almaty (1) 3 - 1 Ordabasy (5) 2 - 0 
13:00FT FK Tobol Kostanay (2) 3 - 0 FC Kaysar (7) 0 - 0 
 
16:30FT Al Nasr SC (1) 0 - 0 Kazma (4) 0 - 0 
16:30FT Al Tadhamon (12) 1 - 1 Al Arabi (5) 0 - 1 
18:45FT Al Kuwait (7) 3 - 1 Al Sulaibikhat (14) 0 - 1 
 
05:00FT Leon (1) 2 - 1 Santos Laguna (8) 0 - 1
 
01:00FT CD Guadalajara Chivas W (4) 2 - 1 Pachuca W (8) 2 - 1 
02:00FT FC Juarez W (17) 0 - 1 CF America W (5) 0 - 1 
03:00FT Club Tijuana W (16) 2 - 0 Atletico de San Luis W (11) 1 - 0 
03:00FT Monterrey W (3) 1 - 0 Pumas UNAM W (6) 0 - 0 
 
03:00FT Azkals Development Team (3) 2 - 0 Mendiola FC 1991 (4) 0 - 0 
10:30FT Stallion FC (6) 1 - 1 Kaya (2) 0 - 1 
14:00FT Maharlika (5) 0 - 10 Ceres FC (1) 0 - 4 
 
13:30FT Sleza Wroclaw 0 - 2 Leczna 0 - 0 
 
17:00FT U Craiova 1948 (1) 0 - 0 Aerostar Bacau (20) 0 - 0 
 
12:00FT Khimik Novomoskovsk (6) 3 - 1 Sakhalin (15) 1 - 0 
13:00FT Khimki 2 (12) 1 - 0 Kvant Obninsk (13) 1 - 0 
13:00FT Strogino Moscow (7) 3 - 1 Kaluga (10) 1 - 1 
13:00FT Znamya Noginsk (9) 1 - 0 FC Saturn Ramenskoye (1) 1 - 0 
15:00FT Zvezda Ryazan (4) 4 - 0 Metalurg Vidnoe (14) 0 - 0 
16:00FT Krasny (8) 0 - 1 FK Sokol Saratov (5) 0 - 1 
17:00FT Metallurg Lipetsk (2) 1 - 0 Avangard Kursk (11) 0 - 0 
 
13:00FT Legion (4) 4 - 0 Yessentuki (16) 2 - 0 
 
14:15FT Al-Fayha (3) 1 - 0 Al Jeel (13) 0 - 0 
14:25FT Al Taee (16) 0 - 2 Hajer (7) 0 - 0 
16:30FT Al-Thuqbah (19) 2 - 2 Ohod (11) 1 - 1 
16:35FT Al Najoom (20) 1 - 3 Al Adalh (4) 1 - 2 
17:20FT Jeddah Club (12) 2 - 3 Al-Sahel (8) 0 - 2 
 
21:00FT Dumbarton (6) 1 - 0 Clyde (8) 1 - 0 
 
17:00FT Luka Koper (4) 2 - 1 Tabor Sezana (5) 1 - 0 
19:00FT ND Gorica (10) 0 - 2 Olimpija Ljubljana (3) 0 - 1 
 
20:30FT FC Aarau (6) 2 - 2 SC Kriens (7) 1 - 1
21:00FT FC WIL 1900 (8) 1 - 1 FC Schaffhausen (3) 0 - 0
 
15:00FT Biashara Mara United (7) 1 - 1 Kinondoni MC (8) 1 - 0 
15:00FT Gwambina FC (10) 0 - 0 Young Africans (1) 0 - 0 
 
16:00FT Al Fujairah SC (12) 1 - 1 Al Ain (4) 1 - 0
16:00FT Sharjah FC (1) 5 - 0 Al-Dhafra (10) 3 - 0
19:00FT Al Nasr (3) 3 - 0 Ajman (13) 0 - 0
19:00FT Baniyas SC (9) 1 - 3 Al-Jazira (2) 0 - 1
 
00:30FT Central Espanol (7) 2 - 1 Atenas (10)  
02:45FT SUD America (6) 2 - 1 Cerrito (1)  
20:15FT Juventud (3) 0 - 0 Albion FC (12)  
22:30FT Rampla Juniors (4) 0 - 0 Villa Espanola (2)  

Get live football scores from 03/11/2020 & the football fixtures from 03/11/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 03/11/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 03/11/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement