My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
14:00FT Burnley (10) 1 - 1 Sheffield Utd (9) 1 - 0 
16:15FT Newcastle (13) 2 - 2 West Ham (16) 1 - 1 
18:30FT Liverpool (1) 2 - 0 Aston Villa (17) 0 - 0 
21:00FT Southampton (11) 1 - 0 Manchester City (2) 1 - 0 
 
15:00FT Athletic Club (11) 0 - 1 Real Madrid (1) 0 - 0
18:00FT Espanyol (20) 0 - 1 Leganes (18) 0 - 0
20:30FT Osasuna (10) 0 - 0 Getafe (8) 0 - 0
23:00FT Villarreal (5) 1 - 4 Barcelona (2) 1 - 3
 
18:15FT Inter (2) 1 - 2 Bologna (12) 1 - 0
20:30FT Brescia (19) 2 - 0 Verona (9) 0 - 0
20:30FT Cagliari (14) 0 - 1 Atalanta (3) 0 - 1
20:30FT Parma (11) 1 - 2 Fiorentina (10) 0 - 2
20:30FT Sampdoria (15) 3 - 0 SPAL (20) 3 - 0
20:30FT Udinese (13) 2 - 2 Genoa (17) 1 - 0
22:45FT Napoli (7) 2 - 1 AS Roma (5) 0 - 0
 
19:00FT GIL Vicente (10) 1 - 0 Rio Ave (5) 1 - 0
21:15FT Tondela (14) 0 - 1 Famalicao (6) 0 - 0
23:30FT FC Porto (1) 5 - 0 Belenenses (15) 1 - 0
 
16:30FT FC UFA (9) 1 - 1 Ural (11) 0 - 0
18:30FT Rubin (10) 1 - 0 Orenburg (16) 0 - 0
20:30FT Krasnodar (3) 2 - 4 Zenit Saint Petersburg (1) 1 - 2
 
18:45FT Laci (3) 2 - 1 Flamurtari Vlore (9) 0 - 0 
18:45FT Luftetari Gjirokaster (10) 0 - 1 Vllaznia (8) 0 - 1 
 
12:00FT Atletic Escaldes (6) 0 - 2 UE Santa Coloma (5) 0 - 1 
12:00FT UE Sant Julia (3) 1 - 0 CE Carroi (8) 0 - 0 
17:30FT UE Engordany (4) 3 - 1 FC Ordino (7) 2 - 0 
21:30FT Inter Club d'Escaldes (1) 1 - 1 FC Santa Coloma (2) 0 - 1 
 
11:30FT Austria Vienna (Am) (4) 1 - 0 Grazer AK (15) 0 - 0
21:25FT SKU Amstetten (5) 1 - 1 Floridsdorfer AC (14) 0 - 0
 
14:00Canc Neftchi Baku (2) -:- Qabala (8)  
14:00Canc Sabail (7) -:- Sabah FK (6)  
14:00Canc Sumqayit (4) -:- Qarabag (1)  
14:00Canc Zira (5) -:- Keshla FC (3)  
 
15:30Canc Bangladesh Police (8) -:- Mohammedan Dhaka (4)  
15:30Canc Uttar Baridhara (12) -:- Abahani Chittagong (2)  
 
16:00FT FC Minsk (11) 2 - 2 FC Belshina Bobruisk (15) 1 - 1
18:00FT Torpedo Zhodino (4) 1 - 4 Shakhter Soligorsk (2) 0 - 1
20:00FT Rukh Brest (6) 1 - 0 Dinamo Minsk (9) 1 - 0
 
17:00FT Slonim (11) 1 - 0 FC Krumkachy (2) 0 - 0 
18:00FT Granit Mikashevichy (12) 2 - 1 Khimik Svetlogorsk (14) 0 - 0 
19:00FT FC Lida (10) 1 - 0 Arsenal Dzyarzhynsk (3) 0 - 0 
 
11:00FT Hasus TSU FC (6) 2 - 3 HangYuen/Fujen 1 - 0 
11:00FT Ming Chuan University (8) 0 - 3 Taipower (1) 0 - 1 
11:00FT Taicheng Lions (7) 0 - 1 Tainan City (2) 0 - 0 
11:00FT Tatung (5) 1 - 0 Taichung Futuro (3) 1 - 0 
 
19:55FT HNK Hajduk Split (5) 0 - 1 NK Osijek (4) 0 - 1
22:05FT HNK Rijeka (3) 2 - 0 Dinamo Zagreb (1) 1 - 0
 
18:00FT Banik Ostrava (6) 0 - 0 Plzen (2) 0 - 0
18:00FT Slovan Liberec (4) 1 - 3 Slavia Praha (1) 0 - 2
18:00FT Sparta Praha (3) 3 - 0 FK Jablonec (5) 1 - 0
 
18:00FT Trinec (13) 2 - 1 Sokolov (15) 1 - 0
 
15:00FT FC Nordsjaelland (6) 0 - 1 FC Midtjylland (1) 0 - 0
19:00FT Aalborg (5) 2 - 0 Brondby (4) 1 - 0
21:00FT Aarhus (3) 1 - 0 FC Copenhagen (2) 0 - 0
 
14:00FT Hvidovre (8) 1 - 1 HB Koge (9) 0 - 0
16:00FT Skive (5) 1 - 0 FC Fredericia (3) 1 - 0
 
14:00FT Swansea (6) 2 - 1 Sheffield Wednesday (16) 0 - 0 
16:00FT Middlesbrough (17) 0 - 1 QPR (13) 0 - 1 
17:00FT West Brom (2) 4 - 2 Hull City (24) 2 - 1 
 
19:00FT Levadia U21 (9) 1 - 0 Kohtla-Jarve Lootus (10) 1 - 0 
19:00FT Maardu Linnameeskond (1) 3 - 1 Vandra JK Vaprus (8) 1 - 0 
19:00FT Parnu Jalgpalliklubi (7) 3 - 2 FC Elva (5) 2 - 0 
 
18:30FT IF Gnistan (10) 1 - 2 FF Jaro (3) 1 - 1
18:30FT MP (8) 1 - 2 KPV Kokkola (7) 1 - 1 
 
18:30Canc Honka/A (2) -:- Pepo (7)  
 
17:00FT FC jazz (9) 1 - 1 Pargas IF (3) 1 - 1 
18:30FT GrIFK (10) 2 - 1 FC Espoo (11) 1 - 0 
 
15:00Canc Rops A (5) -:- JBK (4)  
 
20:00FT Merani (9) 0 - 2 Torpedo Kutaisi (7) 0 - 1 
 
10:30Canc Sulut United (4) -:- PSBS Biak Numfor (10)  
11:30Canc Kalteng Putra FC (9) -:- Persiba Balikpapan (2)  
11:30Canc Martapura FC (12) -:- Mitra Kukar (1)  
11:30Canc Persigo Semeru (11) -:- Persijap Jepara (3)  
11:30Canc PSCS Cilacap -:- Persis Solo  
11:30Canc Putra Sinar Giri FC -:- Persewar Waropen  
 
19:00FT Gol Gohar (10) 0 - 1 Shahr Khodro (6) 0 - 0 
19:30FT Naft Masjed Soleyman (8) 1 - 0 Machine Sazi FC (11) 1 - 0 
19:30FT Saipa (14) 0 - 0 Sepahan FC (5) 0 - 0 
 
12:00FT Jubilo Iwata (7) 1 - 1 Fagiano Okayama (16) 0 - 1
13:00FT Renofa Yamaguchi (19) 0 - 3 Ehime FC (22) 0 - 1
13:00FT Tochigi SC (9) 1 - 1 Tokyo Verdy (11) 0 - 0
 
07:00FT Vanraure Hachinohe (11) 2 - 0 Grulla Morioka (13) 2 - 0 
11:00FT Nagano Parceiro (3) 3 - 1 Azul Claro Numazu (14) 1 - 1 
11:00FT Yscc (12) 3 - 4 Kataller Toyama (10) 3 - 0 
12:00FT Gamba Osaka U23 (15) 0 - 0 Cerezo Osaka U23 (17) 0 - 0 
13:00FT Gainare Tottori (4) 2 - 3 FC Gifu (6) 1 - 2 
13:00FT Kagoshima United (7) 1 - 0 Kamatamare Sanuki (18) 1 - 0 
 
18:00FT Ferizaj (10) 2 - 5 Trepca 89 (7) 0 - 3 
18:00FT Llapi (6) 0 - 4 Drita (1) 0 - 2 
 
21:00Canc Rudar Pljevlja (7) -:- Iskra Danilovgrad (3)  
22:00Canc FK Petrovac (6) -:- FK Grbalj (10)  
22:00Canc FK Podgorica (5) -:- Sutjeska (2)  
22:00Canc KOM (9) -:- Titograd (8)  
22:00Canc Zeta (4) -:- Buducnost Podgorica (1)  
 
12:30Canc Magwe (9) -:- Zwekapin United (11)  
 
19:00FT Bodo/Glimt (1) 5 - 0 Brann (10) 4 - 0
19:00FT Molde (2) 2 - 1 Mjondalen (15) 2 - 0
19:00FT ODD Ballklubb (3) 0 - 0 Haugesund (11) 0 - 0
19:00FT Sandefjord (13) 0 - 3 Sarpsborg 08 FF (8) 0 - 2
19:00FT Stromsgodset (12) 2 - 2 Kristiansund BK (6) 0 - 2
21:30FT Stabaek (9) 0 - 3 Rosenborg (4) 0 - 0
 
16:00FT Klepp W (7) 0 - 0 Kolbotn W (8) 0 - 0 
 
13:40FT Podbeskidzie (2) 4 - 2 Radomiak Radom (4) 2 - 0 
16:10FT B-B Termalica Nieciecza (6) 2 - 0 Stomil Olsztyn (10) 1 - 0 
18:40FT Wigry Suwalki (18) 2 - 0 GKS Jastrzebie (14) 2 - 0 
19:00FT Olimpia Grudziadz (16) 1 - 2 GKS Belchatow (15) 1 - 2 
 
14:05FT Leczna (1) 1 - 0 Olimpia Elblag (8) 1 - 0 
18:00FT Garbarnia Krakow (7) 1 - 0 Znicz Pruszkow (9) 1 - 0 
18:00FT Lech Poznan ll (13) 2 - 0 Resovia Rzeszow (5) 1 - 0 
18:00FT Pogon Siedlce (10) 3 - 1 Widzew Lodz (2) 0 - 1 
18:00FT Stal Rzeszow (6) 2 - 1 Bytovia Bytow (4) 1 - 0 
18:30FT SKRA Czestochowa (14) 2 - 1 Blekitni Stargard (12) 0 - 0 
 
18:00FT Triglav Kranj (9) 3 - 7 Olimpija Ljubljana (3) 2 - 3 
21:15FT Maribor (2) 3 - 2 NS Mura (4) 2 - 0 
 
18:00FT Deportivo La Coruna (19) 2 - 1 Huesca (1) 2 - 1
20:30FT Las Palmas (9) 3 - 0 Ponferradina (18) 0 - 0
20:30FT Malaga (14) 0 - 0 Albacete (17) 0 - 0
22:45FT Alcorcon (10) 2 - 2 Lugo (16) 1 - 0
 
15:30FT AIK Stockholm (12) 1 - 1 Falkenbergs FF (16) 0 - 0
15:30FT IF Elfsborg (3) 1 - 0 Malmo FF (1) 1 - 0
18:30FT BK Hacken (2) 3 - 0 Hammarby FF (7) 1 - 0
18:30FT Sirius (6) 2 - 1 Orebro SK (11) 0 - 1
20:00Canc Kalmar FF (15) -:- IK brage  
 
15:30FT Vasteras SK FK (12) 2 - 2 Gais (10) 2 - 1
 
15:00FT Sollentuna FK (5) 2 - 1 IK Frej (9) 0 - 1 
15:00FT Taeby FK (7) 5 - 1 Team TG FF (13) 3 - 0
16:00FT Gefle IF (8) 0 - 0 IF Sylvia (4) 0 - 0 
17:00FT IFK Berga (16) 1 - 2 Oerebro Syrianska IF (12) 0 - 1 
17:00FT Karlslunds IF (14) 3 - 0 IFK Haninge BRB (3) 2 - 0 
17:00FT Nykopings BIS (15) 0 - 4 Sandvikens IF (6) 0 - 2 
18:00FT karlstad BK (11) 0 - 1 IFK Luleaa (10) 0 - 1
 
15:00FT Eskilsminne IF (14) 2 - 2 motala AIF FK (15) 2 - 0
15:00FT Lindome Gif (4) 7 - 1 Oskarshamns AIK (11) 2 - 0 
16:00FT Assyriska Turabdin (6) 2 - 0 IFK Varnamo (1) 1 - 0 
16:00FT FC Linkoping City (7) 1 - 1 Torns IF (5) 1 - 1
16:00FT Landskrona BoIS (3) 4 - 4 lunds BK (10) 3 - 1 
16:00FT Utsiktens BK (2) 4 - 0 Fk Karlskrona (16) 1 - 0 
18:00FT FC Trollhaettan (9) 1 - 0 Skovde AIK (8) 1 - 0 
 
16:00FT Vittsjo Gik W (5) 1 - 2 Linkopings W (4) 1 - 0 
17:00FT Pitea IF W (9) 1 - 1 KIF Orebro DFF W (6) 0 - 0
 
17:00FT BSC Young Boys (1) 3 - 0 FC Lugano (5) 1 - 0
17:00FT FC Luzern (6) 3 - 0 FC Thun (9) 2 - 0
17:00FT FC ST. Gallen (2) 2 - 1 FC Sion (8) 2 - 1
 
15:30FT CSKA Pomir (5) 3 - 1 Regar-Tadaz (10) 2 - 0 
15:30FT Khatlon (3) 2 - 1 Kuktosh (4) 1 - 0 
 
16:00FT Alliance FC (17) 1 - 1 Mtibwa Sugar (14)  
16:00FT Biashara Mara United (9) 0 - 0 Young Africans (2)  
16:00FT Ndanda FC (19) 0 - 0 Simba SC (1)  
19:00FT Azam (3) 7 - 0 Singida United (20)  
 
14:00Pst Buriram United (12) -:- Ratchaburi (3)  
14:00Pst Port FC (6) -:- Sukhothai FC (4)  
15:00Pst Bangkok United (1) -:- Pattaya United (11)  
15:00Pst Trat FC (16) -:- Chiangrai United (5)  
 
14:00Pst Chiangmai United (2) -:- Customs United (11)  
14:00Pst Khon Kaen United (7) -:- Chainat (5)  
15:00Pst Kasetsart FC (14) -:- Chiangmai FC (6)  
15:00Pst Nong Bua Pitchaya (1) -:- Khonkaen (18)  
 
18:30FT Kasimpasa (10) 0 - 0 Sivasspor (4) 0 - 0
21:00FT Galatasaray (6) 1 - 3 Trabzonspor (2) 0 - 1
21:00FT Konyaspor (13) 1 - 0 Rizespor (15) 0 - 0
 
17:30FT Giresunspor (10) 0 - 2 Erzurum BB (2) 0 - 2
17:30FT Hatayspor (1) 1 - 0 Keciorengucu (8) 0 - 0
20:00FT Adana Demirspor (3) 2 - 2 Altay (7) 1 - 0
20:00FT Osmanlispor (16) 3 - 2 Umraniyespor (11) 1 - 1
 
02:30Canc Orlando City SC (2) 0 - 0 Toronto FC (4)  
03:00Canc FC Dallas (8) 0 - 0 San Jose Earthquakes (26)  
05:00Canc Colorado Rapids (9) -:- New York Red Bulls (14)  
05:00Canc Vancouver Whitecaps (17) -:- FC Cincinnati (22)  
 
01:00Canc FC Tampa Bay Rowdies (4) 0 - 0 Saint Louis FC (17)  
01:30Canc Pittsburgh Riverhounds (2) 0 - 0 Carolina Railhawks (21)  
05:30Canc Las Vegas Lights FC (29) -:- Austin Bold (19)  
 
19:00FT Chornomorets Odesa (9) 0 - 0 MFK Mykolaiv (11) 0 - 0 
 
13:00FT HAI Phong (13) 0 - 2 Sai Gon (1) 0 - 1 
13:00FT QNK Quang NAM (14) 2 - 1 Song Lam Nghe An (11) 1 - 1 
15:15FT Viettel (2) 1 - 1 Hanoi T&T (4) 1 - 1 

Get live football scores from 05/07/2020 & the football fixtures from 05/07/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 05/07/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 05/07/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement