My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
14:00FT Arminia Bielefeld (1) 1 - 1 FC Nurnberg (16) 1 - 1
14:00FT Jahn Regensburg (12) 3 - 0 SV Darmstadt 98 (5) 1 - 0
14:00FT SV Wehen (17) 2 - 3 Dynamo Dresden (18) 2 - 2
 
16:30FT Bayer Leverkusen (5) 2 - 4 Bayern Munich (1) 1 - 3
16:30FT Eintracht Frankfurt (9) 0 - 2 FSV Mainz 05 (13) 0 - 1
16:30FT Fortuna Dusseldorf (17) 2 - 2 1899 Hoffenheim (6) 1 - 1
16:30FT RB Leipzig (3) 1 - 1 SC Paderborn 07 (18) 1 - 0
19:30FT Borussia Dortmund (2) 1 - 0 Hertha Berlin (10) 0 - 0
 
23:15FT Boavista (9) 0 - 1 Moreirense (8) 0 - 0
 
14:00Pst AS Ain Mlila (7) -:- Paradou AC (10)  
14:00Pst Bordj Bou Arreridj (13) -:- ASO Chlef (12)  
14:00Pst Hussein Dey (15) -:- US Biskra (14)  
14:00Pst JS Saoura (6) -:- ES Setif (2)  
14:00Pst MC Alger (3) -:- CS Constantine (5)  
14:00Pst MC Oran (8) -:- CR Belouizdad (1)  
14:00Pst NC Magra (16) -:- JS Kabylie (4)  
14:00Pst USM Alger (9) -:- USM Bel Abbes (11)  
 
10:00Pst Peninsula Power (4) -:- Brisbane City (7)  
11:00Pst Queensland Lions FC (1) -:- Redlands United (10)  
11:30Pst Gold Coast Knights (2) -:- Gold Coast United (8)  
12:00Pst Eastern Suburbs Brisbane (12) -:- Olympic FC (5)  
 
08:00Pst Avondale FC (4) -:- Green Gully (9)  
08:00Pst Eastern Lions SC (13) -:- Port Melbourne (6)  
10:00Pst South Melbourne (8) -:- Oakleigh Cannons (2)  
11:00Pst Altona Magic (14) -:- Heidelberg United (5)  
 
09:30Pst Sutherland Sharks (10) -:- Sydney Fc Youth (3)  
12:00Pst Manly United FC (9) -:- APIA Tigers (4)  
12:00Pst Marconi Stallions (1) -:- South Coast Wolves (8)  
 
11:00Pst Mounties Wanderers (10) -:- St George City (1)  
12:00Pst Blacktown Spartans (2) -:- Hills United FC (12)  
12:00Pst Northern Tigers (7) -:- Hakoah Sydney City (11)  
12:00Pst SD Raiders FC (8) -:- Western Sydney Wanderers FC Youth (5)  
12:00Pst Spirit FC (4) -:- St George (6)  
 
11:00Pst Mitchelton (7) -:- Western Pride (6)  
11:00Pst Souths United (9) -:- Southside Eagles (3)  
11:30Pst Rochedale Rovers (4) -:- Wolves (11)  
 
16:00FT Lask Juniors Linz (7) 2 - 1 Wacker Innsbruck (4) 2 - 1
21:25FT Grazer AK (14) 1 - 1 Austria Lustenau (12) 1 - 1
 
14:00FT FC Slutsk (11) 1 - 1 Torpedo Zhodino (4) 0 - 0
16:00FT FC Isloch Minsk R. (8) 1 - 1 Rukh Brest (10) 0 - 0
18:00FT Slavia Mozyr (12) 1 - 3 Neman (3) 1 - 1
20:00FT Dinamo Brest (6) 6 - 1 FC Minsk (14) 1 - 1
 
17:00FT Dunav Ruse (13) 0 - 0 Arda Kardzhali (8) 0 - 0
18:45FT Botev Plovdiv (9) 0 - 1 Botev Vratsa (12) 0 - 1
21:00FT Vitosha Bistritsa (14) 0 - 1 CSKA Sofia (3) 0 - 0
 
19:55FT NK Slaven Belupo (7) 0 - 0 HNK Gorica (6) 0 - 0
22:05FT NK Varazdin (8) 1 - 3 Dinamo Zagreb (1) 0 - 2
 
18:00FT Prostejov (8) 1 - 0 Sokolov (14) 1 - 0
18:00FT Usti nad Labem (7) 2 - 3 Varnsdorf (15) 1 - 1
18:00FT Viktoria Zizkov (4) 2 - 1 Lisen (10) 1 - 0
 
14:00FT Roskilde (12) 2 - 1 Fremad Amager (7) 1 - 1
16:30FT Hvidovre (10) 1 - 0 Nykobing FC (9) 1 - 0
 
15:00FT Brondby W (2) 1 - 0 Koldingq W (5) 0 - 0 
15:00FT Farum BK W (3) 0 - 2 Fortuna Hjorring W (1) 0 - 1 
15:00FT VSK Aarhus W (6) 1 - 3 Thisted W (4) 1 - 1 
 
15:00FT B93 W (4) 1 - 2 Odense W (3) 0 - 1 
15:00FT BSF W (6) 1 - 3 Aalborg BK W (2) 1 - 0 
15:00FT Vildbjerg W (5) 0 - 2 Koege W (1) 0 - 1 
 
13:00FT FCI Levadia Tallinn (4) 4 - 0 Tallinn Kalev (8) 2 - 0 
16:00FT TJK Legion (9) 0 - 0 Trans Narva (10) 0 - 0 
 
16:00FT Vikingur II (1) 2 - 1 B68 Toftir (4) 1 - 0 
17:00FT 07 Vestur Sorvagur (7) 2 - 0 AB Argir II (10) 1 - 0 
17:00FT NSI Runavik II (2) 3 - 0 B36 Torshavn II (6) 2 - 0 
18:00FT FC Hoyvik (9) 1 - 2 B71 Sandur (8) 1 - 0 
19:15FT HB Torshavn II (3) 3 - 1 Klaksvik II (5) 2 - 0 
 
15:00FT EB/Streymur II (4) 5 - 2 TB Tvoeroyri II (6)  
15:00FT FC Suduroy (3) 5 - 0 Skala II (2)  
19:00FT B68 Toftir II (1) 4 - 0 Royn (9)  
20:00FT Vikingur III (8) 3 - 1 Undrid FF (7)  
 
17:00Canc EPS (2) -:- Pepo (9)  
17:00Canc Mipk (3) -:- NJS (8)  
17:00Canc PK-35 Vantaa (5) -:- FC Reipas A (7)  
 
17:00Canc GrIFK (12) -:- Ilves II (1)  
 
15:00Canc GBK (6) -:- OLS (8)  
 
13:00Canc Lithuania -:- Latvia  
21:00Canc Norway 0 - 0 Slovakia  
21:00Canc Russia -:- Serbia  
 
11:00FT Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 2 - 1 Chindia Targoviste 1 - 0 
11:05FT CS Universitatea Craiova 0 - 3 Viitorul Constanta 0 - 3 
11:15FT Admira Prague 3 - 1 Loko Vitavin 1 - 1 
11:30FT FC Vaduz 1 - 5 FC Zurich 1 - 1 
11:30FT Hlucin 0 - 4 Odra Petrkovice 0 - 3 
11:40FT HJK Helsinki 4 - 0 IF Gnistan 2 - 0 
12:00FT FC Aarau 1 - 1 FC Thun 1 - 0
12:00FT FC Luzern 2 - 2 FC Schaffhausen 1 - 0
13:00FT Sogndal 1 - 0 Aalesund 1 - 0 
14:00FT BSC Young Boys 2 - 0 Lausanne 0 - 0 
14:00FT FC Winterthur 1 - 0 SC YF Juventus 1 - 0 
14:00FT JJK 2 - 1 TPV 2 - 1 
14:00FT Sarpsborg 08 FF 3 - 1 Sandefjord 2 - 0 
14:00FT SJK 1 - 1 haka 1 - 1 
14:15FT Turku PS 1 - 0 Pargas IF 0 - 0 
14:30FT CS Universitatea Craiova 2 - 1 Viitorul Constanta 1 - 1 
14:50FT Servette FC 0 - 3 Neuchatel Xamax FC 0 - 0 
15:00FT Honka 1 - 2 FC Lahti 1 - 0 
15:00FT KuPS 3 - 0 KPV Kokkola 1 - 0 
15:00FT Musa 3 - 1 P-Iirot 3 - 1 
15:00FT Rops 3 - 1 AC Kajaani 0 - 0 
15:00FT Slovan Bratislava 2 - 0 FK Pohronie 1 - 0
15:10FT AC Oulu 2 - 2 Hercules 1 - 2 
15:15FT Stjarnan 2 - 3 Leiknir R. 0 - 1 
16:00FT FC Nitra 0 - 0 MFK Ruzomberok 0 - 0 
16:00FT MyPa 7 - 2 Sudet 4 - 1 
18:00FT FK Senica 1 - 0 Spartak Trnava 0 - 0 
18:05FT FC Astra II Giurgiu 2 - 2 Rapid Bucuresti 1 - 1 
18:10FT CFR 1907 Cluj 2 - 1 AFC Hermannstadt 2 - 0 
19:00FT Sandnes ULF 1 - 3 Viking 1 - 1 
 
14:00Pst Chikhura Sachkhere (9) -:- Dinamo Tbilisi (2)  
14:00Pst Dila Gori (3) -:- FC Saburtalo (5)  
14:00Pst Merani (8) -:- FC Kakheti Telavi (7)  
14:00Pst Samtredia (4) -:- Dinamo Batumi (6)  
14:00Pst Torpedo Kutaisi (10) -:- Lokomotivi Tbilisi (1)  
 
15:00FT Eintracht Braunschweig (3) 1 - 1 Bayern Munich II (1) 1 - 1 
15:00FT FSV Zwickau (17) 5 - 1 Hallescher FC (14) 1 - 0 
15:00FT MSV Duisburg (5) 2 - 1 Chemnitzer FC (16) 1 - 0 
15:00FT SV Meppen (9) 0 - 3 Hansa Rostock (6) 0 - 2 
15:00FT TSV 1860 Munich (7) 1 - 2 FC Wurzburger Kickers (2) 0 - 1 
15:00FT Waldhof Mannheim (8) 2 - 1 FC Viktoria Koln (12) 0 - 1 
 
17:55FT Mezokovesd-zsory (4) 0 - 2 Paks (10) 0 - 0 
20:00FT MOL Fehervar (2) 2 - 0 Kisvarda FC (8) 1 - 0 
22:05FT Ujpest (6) 1 - 0 Budapest Honved (5) 1 - 0 
 
09:00Pst PSBS Biak Numfor (10) -:- Persiba Balikpapan (2)  
10:30Pst Sulut United (4) -:- Persis Solo  
11:30Pst Persijap Jepara (3) -:- Martapura FC (12)  
11:30Pst PSCS Cilacap -:- Kalteng Putra FC (9)  
11:30Pst Putra Sinar Giri FC -:- Persigo Semeru (11)  
 
07:00Canc Honda FC -:- FC Osaka  
07:00Canc Kochi United -:- Iwaki FC  
07:00Canc Nara Club -:- Sony Sendai FC  
07:00Canc Reinmeer Aomori -:- Maruyasu Okazaki  
07:00Canc Tegevajaro Miyazaki -:- Mio Biwako Shiga  
07:00Canc Tokyo Musashino -:- Suzuka Unlimited FC  
07:00Canc Veertien Mie -:- Matsue City FC  
07:00Canc Verspah Oita -:- Honda Lock  
 
17:00FT Drita (1) 1 - 0 KF Flamurtari (7) 1 - 0 
17:00FT Feronikeli (5) 3 - 1 KF Vushtrria (11) 2 - 1 
 
13:00FT Zalgiris Kaunas (3) 0 - 1 FK Zalgiris Vilnius (2) 0 - 1 
17:00FT FK Panevezys (6) 1 - 3 Suduva Marijampole (1) 0 - 2 
 
16:00FT Dainava Alytus (2) 2 - 1 FK Atmosfera (10) 1 - 0 
 
13:40FT Podbeskidzie (1) 1 - 0 B-B Termalica Nieciecza (6) 1 - 0 
16:10FT Warta Poznan (3) 2 - 0 Olimpia Grudziadz (9) 0 - 0 
 
13:00FT Lech Poznan ll (12) 2 - 1 Pogon Siedlce (9) 1 - 1 
17:00FT Legionovia Legionowo (17) 1 - 2 Elana Torun (13) 0 - 1 
18:40FT Leczna (2) 1 - 2 Stal Stalowa Wola (16) 1 - 1 
 
15:00FT Javor (13) 1 - 3 Vojvodina (3) 0 - 0
17:30FT FK Spartak Zdrepceva KRV (7) 3 - 2 FK Partizan (2) 1 - 2 
20:00FT FK Crvena Zvezda (1) 4 - 1 Radnik Surdulica (11) 2 - 1
22:00FT Cukaricki (6) 0 - 1 Indjija (14) 0 - 0
 
18:30FT Backa (3) 4 - 0 Novi Pazar (10) 0 - 0 
18:30FT Dinamo Vranje (11) 0 - 2 Zemun (12) 0 - 1 
18:30FT Kabel Novi Sad (7) 0 - 0 Radnicki Pirot (6) 0 - 0 
18:30FT Sindjelic Beograd (14) 1 - 3 Kolubara (5) 0 - 0 
 
14:00Pst Umea FC (9) -:- Norrby IF (4)  
16:00Pst Degerfors IF (8) -:- Trelleborgs FF (11)  
18:30Pst Dalkurd FF (5) -:- Orgryte IS (15)  
18:30Pst Jonkopings Sodra (13) -:- Vasteras SK FK (7)  
 
15:00Pst Vaargaarda IK (6) -:- IFK Aamaal (7)  
16:00Pst Savedalens IF (13) -:- Nordvaermland FF (9)  
17:00Pst Tidaholms (4) -:- stenungsunds IF (3)  
 
15:00Pst Enskede IK (12) -:- IFK Lidingoe (5)  
15:00Pst Karlbergs Bk (1) -:- Fanna BK (8)  
15:00Pst Kungsaengens IF (10) -:- IFK Stocksund (13)  
16:00Pst SKiljebo SK (7) -:- Gamla Upsala SK (11)  
17:00Pst Enkoping (4) -:- FC Stockholm Internazionale (3)  
17:00Pst Fagersta Soedra IK (14) -:- Hudiksvalls Ff (2)  
17:00Pst Kvarnsvedens IK (9) -:- IFK Oesteraakers FK (6)  
 
15:00Pst FK Aelmeboda/Linneryd (13) -:- IFK Haessleholm (6)  
15:00Pst Syrianska FC (14) -:- Dalstorps If (1)  
17:00Pst IFK Karlshamn (8) -:- Raeppe GOIF  
17:00Pst Kristianstad FC (5) -:- IK tord (7)  
17:00Pst Oesterlen FF (4) -:- Husqvarna FF (2)  
 
17:00Pst Atvidabergs FF (7) -:- Huddinge IF (12)  
17:00Pst IFK Kumla (10) -:- Rynninge IK (14)  
17:00Pst Newroz FC (11) -:- Syrianska Botkyrka (5)  
 
14:00Pst FC Rosengard -:- Angelholms FF (1)  
14:30Pst Vinbergs IF (13) -:- vastra frolunda IF  
17:00Pst Esloevs -:- Ksf Prespa Birlik  
17:00Pst Ullareds IK (4) -:- IS Halmia (12)  
 
15:00Pst bodens BK (5) -:- Sandviks IK (12)  
15:00Pst Taefteaa IK (10) -:- Gottne IF (7)  
17:00Pst Friska Viljor FC (2) -:- IFK Ostersund (3)  
17:00Pst IFK Umeaa (13) -:- Piteaa (4)  
17:00Pst Stoede IF (1) -:- Ytterhogdals IK (11)  
 
13:45Pst Customs United (7) -:- Navy FC (3)  
14:00Pst Khon Kaen United (5) -:- Phrae United (6)  
15:00Pst Lampang FC (13) -:- Chiangmai FC (4)  
15:00Pst Samut Sakhon FC (17) -:- Nakhon Pathom United (11)  
16:00Pst Uthai Thani Forest (15) -:- Kasetsart FC (12)  
 
13:00FT QNK Quang NAM (13) 2 - 1 Thanh HOA (11) 0 - 0 
13:00FT Song Lam Nghe An (3) 1 - 0 Da Nang (10) 0 - 0 
14:00FT Than Quang Ninh (7) 0 - 2 Hong Linh Ha Tinh (12) 0 - 1 
15:00FT Hanoi T&T (4) 3 - 0 Hoang ANH GIA LAI (8) 2 - 0 

Get live football scores from 06/06/2020 & the football fixtures from 06/06/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 06/06/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 06/06/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement