My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
21:00FT Leicester (3) 2 - 4 Newcastle (16) 0 - 2 
 
21:00FT Lens (6) 0 - 3 Lille (1) 0 - 2
 
20:30FT VfB Stuttgart (10) 2 - 1 FC Augsburg (14) 1 - 0 
 
21:00FT Real Sociedad (5) 2 - 0 Elche (19) 0 - 0
 
20:00FT Famalicao (11) 1 - 0 Santa Clara (8) 0 - 0
22:15FT Boavista (16) 1 - 1 Tondela (12) 0 - 0
 
18:00FT FK Kukesi (6) 3 - 1 Vllaznia (4) 2 - 0 
 
13:00FT Shirak FC (9) 1 - 1 FC Urartu (5) 0 - 1 
 
10:00Canc Pyunik II (8) 0 - 0 Alashkert FC II  
 
12:15FT NE Metrostars (8) 0 - 0 Croydon Kings (9) 0 - 0 
 
18:10FT FC BW Linz (2) 0 - 0 SV Lafnitz (5) 0 - 0
18:30FT Floridsdorfer AC (10) 1 - 2 SV Horn (16) 1 - 0
18:30FT SK Vorwarts Steyr (12) 1 - 4 FC Liefering (1) 0 - 3
18:30FT SV Kapfenberg (9) 1 - 1 Rapid Vienna (Am) (15) 1 - 0
20:25FT Wacker Innsbruck (3) 5 - 1 Grazer AK (6) 2 - 1
 
19:00Canc ASK-BSC Bruck/Leitha (2) 0 - 0 ASV Drassburg (12)  
19:00Canc Mattersburg (Am) 0 - 0 SC Wiener Neustadt (13)  
19:00Canc Rapid Vienna (Am) 0 - 0 Admira Wacker (Am) (8)  
19:30Canc SC Wiener Neustadt (13) 0 - 0 Sv Stripfing/Weiden (6)  
19:30Canc SG Traiskirchen (4) 0 - 0 FC Mauerwerk (10)  
19:30Canc Wiener Sportklub (1) 0 - 0 Leobendorf (3)  
20:45Canc Admira Wacker (Am) (8) 0 - 0 Team Wiener Linien (5)  
 
19:00Canc Deutschlandsberger (10) 0 - 0 SV Allerheiligen (11)  
19:00Canc Gleichenberg (5) 0 - 0 Sturm Graz (Am) (6)  
19:00Canc SC Kalsdorf (7) 0 - 0 SV St. Anna (2)  
19:00Canc SC weiz (9) 0 - 0 SV Spittal (14)  
19:00Canc Union VB Vocklamarkt (15) 0 - 0 SV Ried (Am) (12)  
19:00Canc WSC Hertha (4) 0 - 0 FC Gleisdorf 09 (1)  
 
12:00FT Rahmatgonj MFS (10) 0 - 6 Abahani Limited (5) 0 - 3 
15:00FT Uttar Baridhara (9) 1 - 2 Bangladesh Police (8) 0 - 0 
17:00FT Brothers Union (12) 1 - 5 Bashundhara Kings (1) 1 - 2 
 
17:00FT FC Smorgon (15) 0 - 2 Neman (12) 0 - 0
19:00FT FC Gomel (4) 4 - 1 FC Slutsk (14) 1 - 1
 
21:00FT Rio Branco FC (11) 0 - 0 Azuriz (5)  
23:00FT Cascavel (1) 3 - 1 Toledo (10)  
 
01:00FT Novorizontino (6) 2 - 2 Botafogo SP (14) 1 - 0 
01:00FT Sao Bento (15) 2 - 1 Inter De Limeira (7) 1 - 1 
02:00FT Palmeiras (5) 3 - 2 Santos (13) 2 - 1 
02:00FT Santo Andre (12) 2 - 1 Mirassol (8) 0 - 1 
03:15FT Ferroviaria (4) 1 - 0 Ituano (11) 0 - 0 
 
01:00FT Agua Santa (2) 1 - 1 Oeste (1) 0 - 0
01:00FT Atibaia (4) 0 - 0 Velo Clube (7) 0 - 0 
01:00AET Juventus S. P. (13) 1 - 3 Portuguesa (9) 1 - 0 
01:00FT Sertaozinho (16) 1 - 1 Red Bull Brasil (8) 1 - 1 
03:00FT Audax Sao Paulo (14) 0 - 1 EC Sao Bernardo (15) 0 - 1 
03:00FT Portuguesa Santista (10) 0 - 0 Monte Azul (11) 0 - 0 
03:00FT Rio Claro (3) 1 - 0 XV De Piracicaba (6) 1 - 0 
03:00FT Sao Bernardo (5) 2 - 3 Taubate (12) 1 - 1 
 
12:45FT Minyor Pernik (8) 2 - 2 Hebar Pazardzhik (6) 1 - 1 
17:00FT Lokomotiv G. Oryahovitsa (14) 1 - 0 Sozopol (7) 0 - 0 
17:00FT Sportist Svoge (5) 1 - 2 Ludogorets II (4) 0 - 1 
 
18:00FT ASFA Yennenga (6) 2 - 2 Majestic (5) 1 - 2 
18:00FT RC Bobo Dioulasso (8) 2 - 1 AS Leopards (14) 1 - 1 
18:00FT Vitesse FC (15) 0 - 0 US Ouagadougou (16) 0 - 0 
20:15Pst Sonabel (1) -:- AS Police (11)  
 
15:00FT NK Lokomotiva Zagreb (8) 3 - 1 NK Slaven Belupo (7) 1 - 1
17:05FT Sibenik (6) 1 - 0 Istra 1961 (10) 0 - 0
19:10FT HNK Gorica (3) 1 - 0 NK Osijek (2) 0 - 0
 
17:00FT Dubrava Zagreb (12) 0 - 1 HNK Cibalia (6) 0 - 0 
17:00FT Inter Zapresic (14) 3 - 0 Opatija (7) 2 - 0 
17:00FT Orijent Rijeka (11) 2 - 4 Rudes (3) 0 - 2 
 
19:00FT Roskilde (7) 2 - 1 Vanlose (8) 0 - 0 
 
02:00FT UT Cotopaxi (4) 0 - 1 America de Quito (6) 0 - 0 
 
17:00FT Blackburn U23 (4) 2 - 4 Chelsea U23 (2) 0 - 2 
18:00FT Tottenham U23 (3) 1 - 6 Manchester City U23 (1) 0 - 3 
20:00FT Everton U23 (5) 4 - 0 Southampton U23 (13) 2 - 0 
20:00FT West Ham U23 (11) 2 - 2 Arsenal U23 (10) 0 - 0 
 
17:30FT Kooteepee (6) 1 - 3 Honka (9) 0 - 2 
17:30FT SJK (10) 1 - 1 HIFK Elsinki (5) 0 - 0 
 
18:00FT Hercules (10) 0 - 1 OLS (4) 0 - 1 
18:00FT JBK (5) 3 - 2 SJK Akatemia (9) 2 - 0 
18:00FT Rops A (6) 2 - 2 OTP (1) 1 - 1 
 
17:30FT Hjk Helsinki W (4) 1 - 1 PK-35 Vantaa W (7) 0 - 0 
18:00FT HPS W (8) 1 - 0 Honka W (5) 1 - 0 
 
20:00FT Orleans (6) 1 - 3 Le Mans (4) 0 - 1 
 
12:00FT Samgurali Tskhaltubo (6) 1 - 1 FC Telavi (10) 1 - 0 
14:00FT Lokomotivi Tbilisi (5) 1 - 2 Dila Gori (3) 0 - 1 
16:00FT Torpedo Kutaisi (8) 1 - 1 FC Saburtalo (4) 0 - 1 
 
18:30FT Hannover 96 (13) 1 - 2 SV Darmstadt 98 (10) 0 - 0 
18:30FT Holstein Kiel (2) 4 - 0 FC St. Pauli (7) 2 - 0
 
19:00FT SV Tuerkguecue Ataspor (11) 1 - 2 SC Verl (7) 1 - 0 
 
18:45Canc Bremer Sv (2) 0 - 0 SC Borgfeld (13)  
 
17:00FT WAFA (8) 2 - 3 Great Olympics (2) 0 - 1 
 
20:00FT Mezokovesd-zsory (8) 5 - 1 MTK Budapest (7) 2 - 0 
 
20:00FT Grindavik (7) 3 - 1 IBV Vestmannaeyjar (11) 2 - 0 
20:00FT Grotta (6) 4 - 3 Thor Akureyri (5) 1 - 1 
 
14:00FT Ascoli (16) 2 - 0 Cittadella (6) 2 - 0
14:00FT Brescia (7) 4 - 3 Pisa (14) 1 - 1
14:00FT Cosenza (17) 0 - 3 Monza (3) 0 - 0
14:00FT Cremonese (13) 3 - 0 Pescara (19) 1 - 0
14:00FT Frosinone (10) 1 - 1 Vicenza Virtus (12) 0 - 0
14:00FT Lecce (4) 2 - 2 Reggina (11) 2 - 2
14:00FT Reggiana (18) 1 - 2 SPAL (9) 0 - 1
14:00FT Salernitana (2) 2 - 0 Empoli (1) 1 - 0
14:00FT Venezia (5) 0 - 0 Pordenone (15) 0 - 0
14:00FT Virtus Entella (20) 1 - 3 Chievo (8) 1 - 2
 
21:30FT Al Jazeera Amman (4) 5 - 1 Al Baqa A (12) 2 - 0 
 
20:30FT Al Shabab (7) 1 - 1 Al Kuwait (3) 0 - 1 
20:30FT Khaitan (10) 1 - 2 Al Qadsia (2) 1 - 1 
 
17:00FT Banga Gargzdai (8) 2 - 2 FK Panevezys (4) 0 - 1 
 
17:00FT Suduva B (10) 1 - 0 Riteriai B (13) 0 - 0 
 
15:00FT Hang Sai (10) 1 - 5 Sporting Macau (9) 1 - 4 
 
16:00FT FAM-MSN (11) 1 - 6 Terengganu City II (3) 0 - 3 
16:00FT Johor Darul Tazim II (4) 0 - 0 Negeri Sembilan (2) 0 - 0 
16:00FT Kelantan United (5) 2 - 3 Selangor United (1) 0 - 1 
16:00Pst Pknp (10) -:- Kelantan FA (7)  
 
15:00FT Dinamo-Auto (5) 0 - 0 Speranta (9) 0 - 0 
15:00FT FC Floresti (7) 2 - 0 Dacia Buiucani (6) 1 - 0 
17:00FT Petrocub (2) 1 - 0 Codru (10) 0 - 0 
 
20:00FT Den Bosch (19) 4 - 1 Telstar (13) 2 - 0 
20:00FT Dordrecht (20) 0 - 1 Cambuur (1) 0 - 1 
20:00FT Go Ahead Eagles (2) 2 - 1 NEC Nijmegen (7) 2 - 1 
20:00FT Helmond Sport (12) 1 - 1 FC OSS (10) 0 - 1 
20:00FT Jong Ajax (16) 1 - 1 De Graafschap (3) 1 - 0 
20:00FT Jong AZ (17) 2 - 1 Excelsior (9) 2 - 1 
20:00FT Jong PSV (14) 0 - 1 FC Volendam (6) 0 - 0 
20:00FT Jong Utrecht (18) 1 - 3 Almere City FC (4) 0 - 2 
20:00FT NAC Breda (5) 2 - 0 MVV (11) 1 - 0 
20:00FT Roda (8) 2 - 1 FC Eindhoven (15) 0 - 1 
 
03:00FT Deportivo Ocotal (5) 3 - 4 Diriangen (1) 1 - 0 
03:00FT Managua (4) 1 - 0 Real Esteli (2) 0 - 0 
 
18:00FT Academia Cantolao (15) 2 - 1 Sport Boys (12) 1 - 1 
20:15FT UTC (13) 0 - 1 U. San Martin (4) 0 - 0 
22:30FT Alianza Lima (8) 2 - 0 Deportivo Binacional (18) 0 - 0
 
18:00FT Gornik Zabrze (10) 3 - 1 Jagiellonia (11) 1 - 1 
20:30FT Zaglebie Lubin (7) 1 - 1 Pogon Szczecin (3) 0 - 1
 
17:00FT Odra Opole (8) 1 - 0 Puszcza Niepolomice (13) 0 - 0 
17:40FT Zaglebie Sosnowiec (17) 0 - 1 Radomiak Radom (3) 0 - 0 
18:00FT GKS Tychy (2) 3 - 1 Leczna (5) 2 - 0 
 
20:45FT Cabinteely (5) 1 - 0 Cobh Ramblers (9) 0 - 0 
20:45FT Cork City (8) 5 - 0 Wexford Youths (10) 3 - 0 
20:45FT Galway United (7) 1 - 2 Bray Wanderers (6) 1 - 1 
20:45FT Shelbourne (2) 1 - 0 Athlone Town (3) 0 - 0 
20:45FT UCD (1) 3 - 2 Treaty United (4) 1 - 2 
 
17:00FT Akhmat Grozny (10) 3 - 1 Tambov (16) 2 - 0 
19:00FT PFC Sochi (5) 2 - 1 Rotor Volgograd (15) 1 - 1
 
11:00FT Tyumen (2) 1 - 0 Krylya Sovetov 2 (15) 0 - 0 
12:00FT Dinamo Barnaul (7) 0 - 3 FC Chelyabinsk (5) 0 - 2 
14:00FT Novosibirsk FK (4) 1 - 3 Ural II (10) 0 - 1 
 
02:00FT Junior (3) 1 - 1 Fluminense (1) 1 - 1
02:00FT Santa Fe (4) 0 - 0 River Plate (2) 0 - 0 
 
20:40FT Al Shabab (2) 1 - 5 Al-Hilal Saudi FC (1) 1 - 3 
20:50FT Al Taawon (4) 4 - 2 Al-Ahli Jeddah (8) 1 - 1 
 
21:00FT Tenerife (14) 0 - 1 Almeria (3) 0 - 0
 
19:00FT FC Chiasso (10) 2 - 1 FC Winterthur (6) 0 - 0 
19:00FT SC Kriens (8) 1 - 1 FC Thun (2) 1 - 0 
20:00FT Grasshoppers (1) 1 - 2 FC Stade Lausanne-Ouchy (4) 1 - 0 
20:00FT Neuchatel Xamax FC (9) 2 - 2 FC Wil 1900 (7) 0 - 1 
 
04:15Canc AS Pirae (1) -:- Manu Ura (8)  
08:00Canc AS Pueu (4) -:- AS Mataiea (11)  
08:00Canc Olympic Mahina (10) -:- Aorai (13)  
08:00Canc Tefana (5) -:- Venus (2)  
 
19:00FT Ajman (12) 0 - 3 Sharjah FC (4) 0 - 0 
19:00FT Hatta SC (14) 4 - 0 Al-Ittihad Kalba (7) 1 - 0
19:00FT Khorfakkan (10) 0 - 0 Al Fujairah SC (13) 0 - 0 
21:00FT Al-Dhafra (11) 0 - 5 Baniyas SC (2) 0 - 3
21:00FT Al-Jazira (1) 2 - 0 Al Ain (6) 1 - 0 
21:00FT Al Wahda FC (8) 2 - 2 Al Nasr (5) 1 - 2 
21:00FT Shabab Al Ahli Dubai (3) 3 - 0 Al-Wasl FC (9) 3 - 0 
 
15:00FT MYDA FC (15) 2 - 2 Kyetume (14) 0 - 1 
15:00FT URA FC (1) 3 - 1 Onduparaka (11) 2 - 0 
15:00FT Wakiso Giants (9) 5 - 1 UPDF FC (7) 4 - 0 
 
14:30FT FC Kremin Kremenchuk (15) 1 - 3 Nyva Ternopil (12) 1 - 0 
15:00FT Hirnyk-sport (8) 2 - 3 Alians (7) 1 - 2 
15:00FT MFK Mykolaiv (6) 1 - 1 Chornomorets Odesa (2) 1 - 0 
15:00FT Prikarpatye (14) 2 - 1 Ahrobiznes Volochysk (4) 0 - 0 
15:00FT Veres Rivne (1) 2 - 0 Chaika Kiev. Oblast (16) 0 - 0 
16:00FT Avanhard Kramatorsk (13) 2 - 1 Volyn Lutsk (5) 0 - 1 
16:00FT VPK-Ahro Shevchenkivka (11) 0 - 0 Polissya Zhytomyr (10) 0 - 0 
 
12:00Pst Becamex Binh Duong (6) -:- Ho Chi Minh City (11)  
12:00Pst HAI Phong (12) -:- Binh Dinh (8)  
12:00Pst Nam Dinh (4) -:- Da Nang (9)  
12:00Pst Sai Gon (13) -:- Thanh HOA (5)  
12:00Pst Song Lam Nghe An (14) -:- Hanoi T&T (7)  
12:00Pst Than Quang Ninh (3) -:- Hoang ANH GIA LAI (1)  
12:00Pst Viettel (2) -:- Hong Linh Ha Tinh (10)  

Get live football scores from 07/05/2021 & the football fixtures from 07/05/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 07/05/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 07/05/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement