SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     World (FIFA): World Cup - Quarter Finals (2)
17:00FT Sweden 0 - 2 England 0 - 1  
21:00PEN Russia 2 - 2
(3 - 4)
Croatia * 1 - 1  
     Angola: Division 1 (1)
17:00Canc Desportivo Jgm -:- Recreativo Da Caala (15)   
     Australia: Australian Capital Territory (3)
08:00FT Riverina Rhinos (8) 3 - 2 Monaro Panthers (9) 1 - 2  
08:00FT Woden Vellet (7) 1 - 1 Tuggeranong United (3) 1 - 0  
10:30FT Belconnen United (4) 4 - 2 Canberra Olympic (2) 3 - 2  
     Australia: New South Wales (2)
12:00FT Bonnyrigg Wh. Eagles (7) 1 - 0 South Coast Wolves (8) 1 - 0  
12:30FT Sydney United 58 FC (3) 3 - 1 Hakoah Sydney City (10) 1 - 1  
     Australia: Northern NSW (2)
07:30FT Newcastle Jets Youth (6) 3 - 2 Hamilton Olympic (7) 1 - 1  
07:30FT Weston Workers (10) 1 - 4 Edgeworth Eagles (1) 0 - 4  
     Australia: Queensland (6)
07:00FT Sunshine Coast (14) 0 - 4 Queensland Lions (1) 0 - 2  
10:00FT SWQ Thunder (10) 1 - 1 Magpies Crusaders (12) 0 - 0  
11:00FT Moreton Bay United (2) 5 - 1 Western Pride (4) 2 - 1  
11:30FT Far North Queensland (6) 2 - 2 Olympic FC (3) 0 - 1  
12:00FT Brisbane Roar Youth (8) 2 - 1 Brisbane Strikers (5) 1 - 0  
13:00FT Gold Coast United (9) 2 - 1 Northern Qsl United Fc (13) 2 - 0  
     Australia: South Australia (4)
08:30FT Adelaide City FC (2) 4 - 0 Sturt Lions (12) 1 - 0  
08:30FT Campbelltown City (1) 1 - 0 Adelaide United Ii (5) 0 - 0  
08:30FT Croydon Kings (10) 0 - 0 Adelaide Olympic (6) 0 - 0  
08:30FT South Adelaide (9) 1 - 4 West Adelaide (8) 1 - 0  
     Australia: Tasmania (3)
07:00FT Hobart Zebras (3) 9 - 0 Clarence United (8) 5 - 0  
07:00FT Kingborough Lions (6) 5 - 2 Northern Rangers (7) 4 - 1  
09:30FT Launceston City (2) 1 - 3 Devonport City (1) 1 - 0  
     Australia: Victoria (2)
08:00FT Avondale Fc (3) 1 - 0 Dandenong Thunder (9) 0 - 0  
11:00FT Port Melbourne (5) 2 - 0 Bulleen Lions (13) 2 - 0  
     Australia: Western Australia (7)
10:00FT Armadale (7) 5 - 1 Balcatta (10) 2 - 1  
10:00FT Bayswater City (3) 1 - 3 Perth Glory Youth (1) 0 - 1  
10:00FT ECU Joondalup (6) 3 - 0 Inglewood United (5) 2 - 0  
10:00FT Floreat Athena (8) 3 - 1 Stirling Lions (13) 0 - 0  
10:00FT Perth SC (4) 2 - 1 Cockburn City (2) 1 - 0  
10:00FT Sorrento (9) 4 - 0 Subiaco (12) 3 - 0  
14:00FT Forrestfield United (11) 4 - 4 Joondalup United (14) 1 - 1  
     Belarus: Vyscha Liga - Division 1 (3)
17:15FT FC Minsk (15) 0 - 0 Shakhter Soligorsk (10) 0 - 0  
19:00FT Dinamo Minsk (2) 1 - 0 Torpedo Minsk (12) 0 - 0  
20:45FT Dinamo Brest (11) 1 - 0 Neman (6) 0 - 0  
     Brazil: Serie C - Serie C Group B (2)
22:00FT Bragantino (4) 2 - 1 Tombense (6) 0 - 0  
22:00FT Tupi (8) 1 - 3 Cuiaba (2) 0 - 1  
     Brazil: Brasileiro Women (3)
21:00FT Ferroviaria (W) (5) 1 - 1 Sao Jose (W) (6) 0 - 1  
21:00FT Kindermann (W) (3) 4 - 0 Pinheirense (W) (8) 2 - 0  
21:00FT Sport Recife (W) (4) 2 - 0 Sao Francisco (W) (7) 1 - 0  
     Canada: Canadian Soccer League (2)
03:30FT Real Mississauga (9) 1 - 2 London City (5) 0 - 2  
04:00FT Csc Missisauga (8) 2 - 4 Ukraine United (2) 0 - 0 
     Congo Dr: Division 1 - D1 Championship P.Off (3)
17:30FT Dauphin Noirs (11) 0 - 2 DC Motema Pembe (3) 0 - 1 
17:30FT FC Saint Eloi Lupopo (5) 0 - 0 CS Don Bosco (7) 0 - 0 
17:30Pst Sanga Balende (4) -:- AS Maniema Union (6)  
     Ecuador: Division 2 - Division 2 Stage 1 (2)
23:30FT America DE Quito (1) 4 - 0 Manta FC (8) 2 - 0  
23:30FT Orense Sc (12) 2 - 0 Clan Juvenil (11) 2 - 0  
     Finland: Veikkausliiga (2)
14:00FT Turku PS (10) 3 - 2 PS Kemi Kings (12) 1 - 0 
19:00FT FC Lahti (6) 1 - 2 Inter Turku (8) 1 - 2 
     Finland: Ykkonen (4)
15:00FT AC Kajaani (7) 0 - 1 KPV Kokkola (2) 0 - 0  
15:00FT AC Oulu (6) 0 - 1 Haka (5) 0 - 1  
15:00FT EIF (3) 2 - 1 JJK (9) 0 - 0  
15:00FT Klubi-04 (10) 3 - 3 Kooteepee (8) 0 - 0  
     Finland: Kakkonen - Kakkonen Group A (4)
15:00FT Japs (5) 1 - 1 FC Viikingit (4) 0 - 1  
15:00FT JIPPO Joensuu (7) 0 - 3 MyPa (6) 0 - 2  
15:00FT Mipk (9) 1 - 2 IF Gnistan (2) 1 - 0  
15:00FT Pepo (1) 0 - 0 NJS (10) 0 - 0  
     Finland: Kakkonen - Kakkonen Group C (4)
15:00FT Sjk Akatemia (1) 5 - 2 Tampere United (9) 2 - 1  
15:00FT TPV (4) 2 - 0 SC Kufu-98 (5) 1 - 0  
15:00FT Vifk (10) 0 - 1 Hercules (2) 0 - 0  
16:00FT Narpes Kraft (8) 1 - 4 JBK (7) 1 - 2  
     Finland: Naisten Liga (5)
13:00FT Pk-35 (W) (3) 6 - 1 Ons (W) (8) 3 - 1  
14:00FT Tips (W) (10) 0 - 6 Honka (W) (4) 0 - 3  
16:00FT Pallokissat (W) (9) 0 - 5 Ilves (W) (7) 0 - 1  
17:00FT Aland United (W) (1) 2 - 1 Hjk Helsinki (W) (2) 2 - 1  
17:00FT TPS (W) (6) 3 - 2 Jypk (W) (5) 1 - 1  
     Friendly Games: Club Friendlies (79)
10:30FT Septemvri Sofia 1 - 1 Botev Vratsa 1 - 0 
11:30FT Debreceni VSC 2 - 2 Balmazujvaros 2 - 0  
11:30FT Lille 3 - 0 Dunkerque 1 - 0  
11:30FT Pardubice 3 - 3 Viktoria Zizkov 1 - 2 
11:30FT Trinec 3 - 1 MSK Zilina 1 - 0 
11:30FT Zlin 4 - 1 Frydek-mistek 0 - 0 
12:00FT Brno 2 - 2 MFK Skalica 0 - 0 
12:00FT Dinamo Zagreb 1 - 0 Cracovia Krakow 0 - 0
12:00FT Guimaraes 3 - 1 Penafiel 2 - 1 
12:00FT Hobro 1 - 2 Vendsyssel FF 1 - 0 
12:00FT Jagiellonia 2 - 2 Wigry Suwalki 1 - 0 
12:00FT Piast Gliwice 3 - 1 Podbeskidzie 2 - 0 
12:00FT Varzim 1 - 1 Moreirense 1 - 0 
12:00FT Vitkovice 1 - 4 Karvina 0 - 2  
12:30FT Mezokovesd-zsory 2 - 1 Slavia Praha 0 - 1 
12:30FT QPR 3 - 3 Charlton 1 - 2  
13:00FT FC Magdeburg 2 - 1 Eintracht Norderstedt 1 - 0 
13:00FT TSV Buchbach 1 - 1 SpVgg Unterhaching 0 - 0 
13:15FT Vitoria Setubal 1 - 0 Mansfield 0 - 0  
14:00FT AFC Wimbledon 4 - 2 Reading 2 - 0 
14:00FT Alfreton 0 - 1 Doncaster 0 - 0 
14:00FT Bonner SC 1 - 0 FC Koln 0 - 0 
14:00FT Dartford 0 - 5 Millwall 0 - 5 
14:00FT FC Halifax Town 1 - 2 Stockport 0 - 2 
14:00FT Gainsborough 0 - 2 Barnsley 0 - 2 
14:00FT Hvidovre 3 - 0 Fremad Amager 1 - 0 
14:00FT SC Wiedenbruck 2000 2 - 1 Preussen Munster 1 - 0  
14:00FT TSV Steinbach 0 - 0 Fortuna Koln 0 - 0 
14:15FT Clyde 2 - 0 Hamilton Academical 2 - 0 
14:30FT Barnet 0 - 3 West Brom 0 - 0 
14:30FT Crawley Town 2 - 4 Fulham 1 - 1 
14:30FT Havant & Wville 1 - 2 Portsmouth 1 - 1 
14:30FT ST Albans 0 - 4 Northampton 0 - 2 
14:30Canc ST Mirren -:- Bolton  
15:00FT Aalborg 1 - 2 Silkeborg 0 - 1 
15:00FT Carl Zeiss Jena 1 - 0 Usti NAD Labem 0 - 0 
15:00FT Coleraine FC 2 - 0 Derry City 2 - 0 
15:00FT Rhyl FC 0 - 3 Altrincham 0 - 0 
15:00FT Sutton UTD 2 - 0 Coventry 1 - 0  
15:00FT Waasland-beveren 1 - 2 Cercle Brugge 1 - 2  
15:30FT FC Thun 2 - 3 FC Aarau 1 - 0 
16:00FT Ajax 1 - 3 FC Nordsjaelland 0 - 0  
16:00FT AZ Alkmaar 1 - 1 FC Midtjylland 1 - 0 
16:00FT CSKA Sofia 1 - 1 Tsarsko Selo 1 - 1 
16:00FT Eintracht Braunschweig 1 - 0 Vejle 0 - 0 
17:00FT Chester 0 - 7 Liverpool 0 - 2
17:00FT Dumbarton 0 - 2 Heart OF Midlothian 0 - 1 
17:00FT Dunfermline 0 - 4 Tranmere 0 - 1 
17:00FT Falkirk 3 - 2 Airdrieonians 3 - 1 
17:00FT Forfar Athletic 0 - 0 Morton 0 - 0 
17:00Canc Lokomotiv Plovdiv -:- FC Oleksandriya   
17:00FT MTK Budapest 3 - 3 FC Nitra 3 - 1 
17:00FT Red Bull Salzburg 5 - 0 FK Jablonec 3 - 0  
17:00FT Shamrock Rovers 0 - 7 Celtic 0 - 4  
17:00FT Slask Wroclaw 1 - 2 Opava 1 - 1  
17:00FT Stranraer 0 - 2 Stirling Albion 0 - 1 
18:00FT AS Eupen 1 - 0 Alemannia Aachen 0 - 0 
18:00FT Beroe 3 - 0 Ludogorets II 3 - 0 
18:00FT Botev Plovdiv 3 - 2 CSKA 1948 2 - 1  
18:00FT Budapest Honved 2 - 1 FC Vion ZL. Moravce 0 - 1 
18:00FT Diosgyori VTK 4 - 0 Partizan Bardejov 2 - 0 
18:00FT Dunav Ruse 3 - 2 Chernomorets Balchik 1 - 0  
18:00FT FC Astra Giurgiu 0 - 1 NK Slaven Belupo 0 - 1 
18:00FT Niort 1 - 2 Le Mans 1 - 0 
18:30FT FC BW Linz 8 - 0 Ceske Budejovice 3 - 0 
19:00FT Auxerre 1 - 0 Chambly Thelle FC 1 - 0 
19:00FT Besiktas 1 - 1 Siofok 1 - 0 
19:00FT CSKA Moscow 1 - 4 FC Copenhagen 0 - 2
19:00FT FC Lausanne-sport 2 - 0 FC Sion 2 - 0  
19:00FT Lech Poznan 0 - 0 A. E. Kition Larnaca 0 - 0 
19:00FT Lokeren 1 - 0 Zulte-waregem 1 - 0 
19:00FT Nantes 1 - 0 Servette FC 0 - 0 
19:00FT Orleans 1 - 1 Laval 1 - 0 
19:00FT SKN ST. Polten 2 - 0 Slovacko 2 - 0 
19:00FT Sochaux 1 - 0 Nancy 0 - 0 
19:00FT Stade Nyonnais 2 - 4 Nice 0 - 3
19:00PEN * Wisla Krakow 1 - 1
(5 - 4)
Monaco 1 - 0 
20:00FT Ajax 1 - 1 FCSB 1 - 1  
20:00FT Miedz Legnica 1 - 0 AEK Athens 1 - 0 
     Iceland: Premier (Urvalsdeild) - Urvalsdeild (3)
15:15FT FH Hafnarfjordur (4) 2 - 1 Grindavik (5) 1 - 0 
19:00FT IBV Vestmannaeyjar (8) 0 - 0 Breidablik (3) 0 - 0 
19:00FT Keflavik (12) 0 - 2 Stjarnan (1) 0 - 2 
     Iceland: Division 1 - 1. Deild (1)
19:00FT Fram Reykjavik (5) 3 - 1 Magni (12) 1 - 1  
     Indonesia: Super League - Liga 1 (4)
09:30FT Persipura (9) 0 - 2 Persebaya Surabaya (4) 0 - 1  
11:30FT Arema FC (12) 1 - 0 Persela Lamongan (8) 0 - 0  
14:30FT Persebaya Surabaya (11) 1 - 0 Persisam Putra S (13) 0 - 0  
14:30FT Pusamania Borneo (10) 5 - 1 Perseru Serui (14) 0 - 1  
     Japan: J. League Div.2 - J2 League (10)
12:00FT JEF United Chiba (16) 1 - 3 Omiya Ardija (7) 1 - 1 
12:00Pst Kyoto Sanga (22) -:- Avispa Fukuoka (5)  
12:00FT Machida Zelvia (4) 0 - 1 Tochigi SC (18) 0 - 1 
12:00FT Matsumoto Yamaga (1) 2 - 0 Albirex Niigata (17) 0 - 0 
12:00FT Mito Hollyhock (14) 5 - 0 Kamatamare Sanuki (21) 3 - 0 
12:00FT Tokyo Verdy (10) 0 - 1 Fagiano Okayama (8) 0 - 0 
12:00FT Yokohama FC (6) 1 - 1 Montedio Yamagata (9) 0 - 0 
13:00FT Oita Trinita (2) 2 - 4 Ventforet Kofu (11) 0 - 2 
13:00FT Tokushima Vortis (15) 1 - 0 Roasso Kumamoto (19) 0 - 0 
13:00FT Zweigen Kanazawa (13) 2 - 2 Renofa Yamaguchi (3) 0 - 1 
     Japan: Football League - 2nd Stage (3)
07:00FT Reinmeer Aomori (8) 2 - 2 Mio Biwako Shiga (7) 0 - 0  
07:00FT Sony Sendai FC (1) 4 - 1 Ryutsu Keizai (16) 2 - 0  
07:00FT Verspah Oita (14) 0 - 2 FC Imabari (4) 0 - 0  
     Kazakhstan: Premier League (3)
14:00FT Fc Kyzyl-Zhar Sk (8) 2 - 1 Aktobe (9) 0 - 1  
15:00FT Zhetysu (4) 2 - 2 FC Atyrau (12) 0 - 1  
16:00FT Shakhter Karagandy (11) 1 - 2 Akzhayik (6) 0 - 1  
     Kenya: Division 1 (2)
15:00FT Bandari (3) 1 - 0 Homeboyz (8) 1 - 0  
15:00FT Zoo Kericho (13) 1 - 0 Chemelil Sugar (15) 0 - 0  
     Latvia: FA Cup - Fourth Round (7)
12:00FT Grobina 2 - 6 BFC Daugava * 1 - 2 
13:00FT Fc Betlanes 1 - 2 FK Ventspils * 0 - 0 
14:00FT Preilu Bjss 0 - 3 Valmieras * 0 - 1 
14:00FT Sk Super Nova 0 - 2 Riga Fc * 0 - 2 
16:00FT * FS Metta/Lu 2 - 1 FK Jelgava 1 - 1 
17:00FT Rtu Fc 0 - 5 FK Liepaja * 0 - 3 
21:00FT Fk Limbazi 0 - 15 Daugava Riga * 0 - 8 
     Malaysia: FA Cup - Final (1)
16:00FT Selangor 0 - 2 Pahang 0 - 1  
     Moldova: FA Cup - Round 16 (4)
17:30FT Codru 1 - 2 Speranta * 0 - 0  
17:30FT Csf Sparta Chisinau 3 - 3 Sfintul Gheorghe * 0 - 1  
17:30FT Csf Spartans 1 - 4 Zimbru Chisinau * 0 - 3  
17:30FT * Dinamo-auto Tiraspol 5 - 0 Cahul-2005 3 - 0  
     Myanmar: National League (2)
12:00FT Mahar United (10) 4 - 1 Ayeyawady United (7)  
12:30FT Zwekapin United (8) 1 - 1 Magwe (6)  
     Norway: Eliteserien (1)
19:00FT Rosenborg (2) 2 - 1 Tromso (7) 1 - 0 
     Norway: 2. Division - 2. Divisjon Group 1 (3)
17:00FT Asker (7) 1 - 0 Moss (9) 1 - 0  
17:00FT Elverum (4) 7 - 0 Fram Larvik (11) 3 - 0  
17:00FT Grorud (5) 1 - 0 Mjolner (3) 0 - 0  
     Philippines: United Football League - Regular Season (2)
10:00FT Jp Voltes (5) 3 - 3 Davao Aguilas (3) 3 - 2 
10:00FT Kaya (2) 1 - 1 Ceres FC (1) 0 - 0 
     Rep. Of Ireland: First Division (1)
21:30FT Longford Town FC (5) 1 - 2 Cobh Ramblers (7) 0 - 0  
     Singapore: S-League - S.League (2)
12:30Abd Geylang International (7) -:- Hougang United FC (9)   
15:15FT Dpmm FC (4) 2 - 2 Balestier Khalsa FC (5) 2 - 0  
     South Korea: K-League Classic - K League (3)
13:00FT Gyeongnam FC (3) 2 - 0 Pohang Steelers (8) 1 - 0 
13:00FT Jeonbuk Motors (1) 3 - 3 Incheon United (11) 2 - 3 
13:00FT Suwon Bluewings (4) 2 - 3 Jeju United FC (2) 0 - 1 
     Sweden: Allsvenskan (4)
14:00FT Sirius (16) 0 - 4 Malmo FF (9) 0 - 1 
20:30FT BK Hacken (7) 3 - 0 GIF Sundsvall (8) 1 - 0 
20:30FT Dalkurd FF (15) 3 - 0 IF Brommapojkarna (14) 3 - 0 
20:30FT Trelleborgs FF (13) 1 - 4 AIK Stockholm (1) 0 - 0 
     Sweden: Division 1 - Division 1 North (2)
15:00FT BK Forward (7) 0 - 1 Umea FC (3) 0 - 1  
20:30FT Rynninge IK (8) 0 - 0 Sollentuna Fk (10) 0 - 0  
     Sweden: Division 1 - Division 1 South (3)
20:30FT Lunds BK (6) 4 - 0 Angelholms FF (12) 3 - 0  
20:30FT Mjallby AIF (1) 1 - 0 LjungSKile SK (10) 0 - 0  
20:30FT Utsiktens BK (8) 1 - 0 Kristianstad Fc (9) 1 - 0  
     Sweden: Damallsvenskan (3)
14:00FT Ifk Kalmar (W) (12) 2 - 3 Kopparbergs/Goteb (W) (2) 1 - 1 
14:00FT Kristianstads DFF (W) (4) 1 - 0 Hammarby IF DFF (W) (6) 0 - 0 
14:00FT Vittsjo Gik (W) (10) 2 - 2 Djurgarden (W) (9) 0 - 0  
     Thailand: Thai Premier League - Premier League (5)
13:45FT Prachuap (5) 1 - 0 Bangkok Glass (15) 1 - 0  
14:00FT Nakhon Ratchasima FC (9) 2 - 1 Ratchaburi (10) 0 - 0  
15:00FT Bangkok United (2) 1 - 2 Pattaya United (11) 0 - 0  
15:00FT Ubon UMT (17) 0 - 0 Muangthong United (4) 0 - 0  
16:00FT Navy FC (16) 0 - 4 Buriram United (1) 0 - 2  
     Vietnam: V League 1 - V.League 1 (2)
13:00FT SHB DA Nang (9) 2 - 1 HAI Phong (8) 1 - 0 
15:00FT SAI GON (12) 0 - 1 Thanh HOA (3) 0 - 1 
     Zambia: Premier League (8)
13:30FT Lusaka Dynamos (8) 1 - 1 NAPSA Stars (19)  
14:00FT Buildcon (9) 4 - 0 Lumwana Radiants (12)  
15:30FT Red Arrows (14) 1 - 2 Kabwe YSA (18)  
16:00FT Forest Rangers (13) 1 - 2 Zanaco (6)  
16:00FT Green Eagles (4) 4 - 0 New Monze Swallows (20)  
16:00FT Nakambala Leopards (15) 0 - 0 Kitwe United (11)  
16:00FT Nchanga Rangers (17) 1 - 0 Kabwe Warriors (3)  
16:00FT Power Dynamos (5) 2 - 2 Nkana (7)  
     Zimbabwe: Premier League (3)
14:30FT Herentals College (10) 1 - 0 Ngezi Platinum (2)  
15:00FT Harare City (7) 0 - 0 CAPS United (3)  
15:00FT Platinum (1) 1 - 2 ZPC Kariba (9)  

Get live football scores from 07/07/2018 & the football fixtures from 07/07/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 07/07/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 07/07/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement