My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
22:00FT Fulham (18) 0 - 1 Wolves (12) 0 - 0 
 
22:00FT Metz (10) 0 - 2 Lille (1) 0 - 0 
 
21:30FT Arminia Bielefeld (16) 1 - 0 SC Freiburg (10) 0 - 0 
 
22:00FT Huesca (16) 3 - 1 Elche (18) 2 - 1 
 
21:00FT Vitesse (4) 0 - 0 ADO Den Haag (18) 0 - 0 
 
22:00FT Portimonense (9) 3 - 0 Guimaraes (6) 1 - 0 
 
21:30FT El Porvenir (13) 1 - 0 Excursionistas (9) 1 - 0 
21:30FT Lujan (10) 0 - 0 Leandro N. Alem (11) 0 - 0 
21:30FT Victoriano Arenas (16) 1 - 2 Dock Sud (7) 0 - 1 
 
13:00FT Noah (2) 1 - 0 Pyunik Yerevan (8) 0 - 0 
 
19:30FT Austria Klagenfurt (4) 5 - 0 SV Kapfenberg (7) 2 - 0 
19:30FT Austria Vienna (Am) (13) 2 - 1 Floridsdorfer AC (14) 1 - 1 
19:30FT Lask Juniors Linz (9) 4 - 0 SKU Amstetten (11) 1 - 0 
19:30FT SK Vorwarts Steyr (10) 3 - 1 SV Horn (16) 0 - 0 
21:25FT Wacker Innsbruck (5) 1 - 0 FC Dornbirn 1913 (8) 1 - 0 
 
20:00Pst ASK-BSC Bruck/Leitha (2) -:- Sv Stripfing/Weiden (6)  
20:00Canc Neusiedl (11) 0 - 0 Mattersburg (Am)  
20:00Canc Rapid Vienna (Am) 0 - 0 SC Wiener Neustadt (13)  
20:30Pst Marchfeld (7) -:- Leobendorf (3)  
20:30Pst SC Wiener Neustadt (13) -:- Wiener Sportklub (1)  
 
20:00Pst Gleichenberg (5) -:- SV St. Anna (2)  
20:00Pst SC Kalsdorf (7) -:- SV Allerheiligen (11)  
20:00Pst SC weiz (9) -:- FC Wels (16)  
20:00Pst SV Spittal (14) -:- FC Gleisdorf 09 (1)  
 
17:10FT Malkiya (8) 0 - 0 Budaiya (9) 0 - 0 
19:45FT Al Najma Club (7) 0 - 2 Riffa SC (1) 0 - 1 
 
17:30FT FC Energetik-Bgu Minsk (12) 0 - 1 Sputnik (13) 0 - 0 
 
21:00FT KVC Westerlo (4) 2 - 2 RWDM 47 (6) 0 - 1 
 
21:30FT Jataiense (5) 1 - 1 Itumbiara (6) 0 - 1 
22:00FT Anapolis FC (3) 2 - 0 CRAC (4) 0 - 0 
 
17:00FT Hebar Pazardzhik (5) 1 - 3 Ludogorets II (3) 1 - 2 
17:00FT Pirin Blagoevgrad (1) 5 - 1 Lokomotiv Sofia (2) 3 - 1 
 
23:30FT Barranquilla (15) 0 - 0 Quindio (3) 0 - 0 
23:30FT Cortulua (5) 2 - 0 Boca Juniors de Cali (13) 2 - 0 
23:30FT Depor FC (8) 0 - 0 Orsomarso (10) 0 - 0 
23:30FT Fortaleza FC (7) 3 - 0 Bogota FC (14) 2 - 0 
23:30FT Huila (1) 4 - 1 Real Cartagena (9) 1 - 0 
23:30FT Leones FC (4) 2 - 0 Real Santander (16) 2 - 0 
23:30FT Valledupar (6) 1 - 2 Union Magdalena (2) 0 - 0 
 
17:30FT Inter Zapresic (14) 1 - 0 Junak Sinj (18) 0 - 0 
17:30FT Sesvete (8) 0 - 0 Rudes (5) 0 - 0 
 
21:45FT Watford (2) 2 - 0 Reading (7) 2 - 0 
 
20:00FT Mansfield Town (21) 1 - 1 Newport County (6) 0 - 0 
21:00FT Oldham (16) 5 - 2 Colchester (22) 2 - 0 
 
16:00FT Brighton U23 (8) 3 - 0 Southampton U23 (13) 2 - 0 
21:00FT Everton U23 (7) 2 - 1 Blackburn U23 (2) 2 - 1 
21:00FT Manchester City U23 (1) 3 - 2 Liverpool U23 (5) 2 - 1 
21:00FT Manchester United U23 (9) 2 - 3 West Ham U23 (11) 0 - 0 
 
19:00FT FC Bastia-Borgo (16) 0 - 0 Annecy (14) 0 - 0 
21:00FT Cholet (8) 0 - 0 Quevilly (1) 0 - 0 
21:00FT Concarneau (7) 1 - 1 Sete (13) 0 - 0 
 
17:00FT Bosnia & Herzegovina W 0 - 0 Albania W 0 - 0 
20:00FT Spain W 1 - 0 Netherlands W 1 - 0 
20:00FT Wales W 0 - 3 Canada W 0 - 1 
21:00Canc Hungary W 0 - 0 Poland W  
22:10FT France W 3 - 1 England W 1 - 0 
 
20:00FT Hallescher FC (12) 2 - 1 KFC Uerdingen 05 (17) 0 - 0 
 
19:15Canc Bremer Sv (2) 0 - 0 Habenhauser FV (10)  
19:15Canc Bremer Sv (2) 0 - 0 SFL Bremerhaven (3)  
 
18:00FT Ebusua Dwarfs (11) 1 - 1 Eleven Wonders (14) 1 - 1 
 
21:00FT Mezokovesd-zsory (6) 0 - 1 Kisvarda FC (7) 0 - 1 
 
15:00FT Al Karkh (10) 2 - 1 Al Minaa (12) 1 - 1 
16:00FT Al Kahraba (17) 1 - 2 Zakho (6) 0 - 1 
17:30FT Naft Al Janoob (13) 1 - 0 Baghdad FC (9) 0 - 0 
19:45FT Naft Al Wasat (5) 1 - 0 Al Talaba (16) 0 - 0 
 
22:00FT Reggiana (18) 0 - 1 Empoli (1) 0 - 1 
 
19:30FT Al Jazeera Amman (8) 0 - 0 Al Jalil (2) 0 - 0 
 
11:00FT Taraz (3) 4 - 0 Shakhter Karagandy (14) 2 - 0 
13:00FT Akzhayik (8) 0 - 1 FC Kyzyl-Zhar SK (5) 0 - 0 
15:00FT FC Kaysar (10) 2 - 1 Kaspyi Aktau (9) 0 - 1 
16:00FT Aktobe (7) 4 - 4 Ordabasy (6) 2 - 2 
 
15:00Pst KCB (2) -:- Sofapaka (11)  
 
16:00FT Arberia (9) 0 - 1 Trepca 89 (5) 0 - 1 
 
16:30FT Al Taawon (5) 0 - 2 Al Nasr (3) 0 - 1 
16:30FT Darnes SC (9) 1 - 1 Al Anwar (12) 0 - 1 
 
17:00FT Almahalla (7) 1 - 0 Aschat (12) 0 - 0 
 
18:00FT Dainava Alytus (10) 1 - 3 FK Panevezys (3) 1 - 1 
 
19:00FT FK Atmosfera (3) 3 - 1 FK Minija (10) 1 - 1 
19:00FT FK Kauno Zalgiris B (13) 0 - 2 FK Babrungas (4) 0 - 1 
20:00FT Banga Gargzdai B (8) 1 - 2 Lietava Jonava (1) 0 - 1 
 
16:00FT Kedah (3) 1 - 2 Terengganu (2) 1 - 1 
 
03:00FT Tapatio (5) 1 - 1 Venados FC (12) 0 - 1 
 
21:30FT FAR Rabat (3) 1 - 0 Difaa El Jadida (14) 1 - 0 
 
18:00FT Roda (8) 0 - 0 Almere City FC (3) 0 - 0 
19:00FT NAC Breda (4) 3 - 1 Jong Utrecht (18) 1 - 0 
21:00FT Den Bosch (20) 3 - 5 Cambuur (1) 2 - 2 
21:00FT Excelsior (9) 2 - 1 NEC Nijmegen (6) 0 - 1 
21:00FT FC Eindhoven (15) 0 - 2 Jong PSV (14) 0 - 1 
21:00FT FC Volendam (7) 5 - 1 Helmond Sport (12) 0 - 1 
21:00FT Jong Ajax (16) 0 - 1 FC OSS (10) 0 - 0 
 
19:00FT Jagiellonia (10) 2 - 1 Cracovia Krakow (14) 2 - 1 
21:30FT Wisla Krakow (12) 1 - 2 Rakow Czestochowa (3) 1 - 1 
 
18:40FT Widzew Lodz (7) 0 - 0 Puszcza Niepolomice (9) 0 - 0 
 
18:15FT Al-Duhail SC (2) 4 - 0 Al Ahli Doha (5) 1 - 0 
18:15FT Al Sadd (1) 3 - 0 Qatar SC (6) 2 - 0 
20:30FT Al-Rayyan SC (3) 1 - 1 Al-Khor (11) 1 - 0 
 
21:45Pst Cabinteely (5) -:- Galway United (9)  
21:45FT Cork City (8) 0 - 1 Athlone Town (1) 0 - 0 
21:45FT Shelbourne (3) 1 - 0 Wexford Youths (10) 0 - 0 
21:45FT Treaty United (4) 1 - 1 Cobh Ramblers (6) 1 - 0 
21:45FT UCD (2) 0 - 0 Bray Wanderers (7) 0 - 0 
 
17:35FT FC Astra Giurgiu (9) 0 - 0 Uta Arad (10) 0 - 0 
20:30FT Arges Pitesti (7) 3 - 1 Chindia Targoviste (8) 0 - 1 
20:30FT Dinamo Bucuresti (14) 1 - 3 FC Clinceni (5) 0 - 3 
20:30FT FC Voluntari (12) 1 - 1 FC Botosani (6) 0 - 1 
 
17:00FT CSM Alexandria (3) 0 - 0 Petrolul Potcoava (8) 0 - 0 
17:00FT Flacara Moreni (7) 0 - 0 CS Sporting Rosiori (6) 0 - 0 
17:00FT Vedita Colonesti (2) 2 - 2 Unirea Bascov (5) 1 - 1 
 
17:00FT Ariesul Turda (5) 0 - 1 Metalurgistul Cugir (2) 0 - 1 
17:00FT Avantul Reghin (3) 0 - 0 Unirea Alba Iulia (6) 0 - 0 
 
15:00FT Anzhi (6) 3 - 2 Biolog-novokubansk (13) 1 - 1 
15:00FT FK Makhachkala (10) 1 - 3 FC Kuban-Holding (1) 1 - 0 
16:00FT SKA Rostov (4) 4 - 0 Tuapse (17) 2 - 0 
 
12:00FT Ural II (10) 2 - 1 Kamaz Chelny (3) 0 - 0 
13:00FT Nosta (8) 2 - 0 Krylya Sovetov 2 (12) 0 - 0 
15:30FT FC Chelyabinsk (5) 4 - 1 Zenit Izhevsk (14) 3 - 1 
16:00FT Volna Nizhny Novgorod (9) 1 - 2 Tyumen (1) 1 - 2 
17:00FT Volga UL (4) 1 - 0 Zvezda Perm (6) 1 - 0 
 
19:00FT Al Taawon (4) 3 - 0 Al-Ain Atawlah (16) 1 - 0 
19:05FT Damac FC (14) 3 - 2 Al-Nassr (5) 1 - 0 
20:50FT Al-Ittihad FC (3) 2 - 0 Al-Hilal Saudi FC (1) 2 - 0 
 
16:10FT Al Jndal (4) 4 - 1 Kumait (14) 3 - 0 
16:45FT Al Entesar (7) 1 - 1 Al Arabi SC (10) 1 - 1 
20:45FT Al-Hjazz (13) 2 - 0 Al-sadd (6) 1 - 0 
20:45FT Al Qaisoma (3) 1 - 2 Al-Lewaa (12) 1 - 2 
20:45FT Al Safa (5) 1 - 2 Al Zulfi (9) 0 - 1 
20:45FT Al-Taqdom (11) 1 - 1 Al-Ansar (8) 1 - 1 
20:45FT Bisha (2) 1 - 2 Al Akhdoud (1) 1 - 0 
 
22:00FT Tenerife (12) 1 - 0 Sporting Gijon (5) 0 - 0 
 
20:00FT FC Chiasso (10) 0 - 0 SC Kriens (9) 0 - 0 
21:00FT FC Schaffhausen (5) 0 - 2 Grasshoppers (1) 0 - 2 
21:00FT FC Stade Lausanne-Ouchy (4) 2 - 3 FC Thun (2) 0 - 2 
 
14:00FT Biashara Mara United (4) 1 - 1 Polisi Tanzania FC (7) 0 - 0 
16:00FT JKT Tanzania (13) 3 - 1 Mwadui (18) 2 - 1 
19:00FT Azam (2) 2 - 0 Mtibwa Sugar (15) 1 - 0 
 
16:00FT Eskisehirspor (18) 0 - 5 Giresunspor (1) 0 - 3 
16:00FT Keciorengucu (7) 5 - 3 Altinordu (6) 2 - 0 
19:00FT Istanbulspor AS (4) 2 - 1 Tuzlaspor (9) 0 - 1 

Get live football scores from 09/04/2021 & the football fixtures from 09/04/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 09/04/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 09/04/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement