My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
     
01:15FT Botafogo SP (7) 0 - 0 Figueirense (20) 0 - 0 
01:15FT Coritiba (4) 1 - 0 Guarani Campinas (13) 1 - 0 
01:15FT Operario-PR (9) 0 - 1 Parana (6) 0 - 1 
02:30FT Atletico Goianiense (3) 1 - 1 Cuiaba (12) 1 - 0 
02:30FT Criciuma (18) 2 - 2 Brasilia (11) 1 - 2 
02:30FT Vitoria (15) 3 - 1 Oeste (14) 1 - 0 
03:30FT America Mineiro (5) 2 - 0 Bragantino (1) 0 - 0 
03:30FT Ponte Preta (10) 3 - 1 Londrina (16) 2 - 1 
     
18:30Pst RC Bobo Dioulasso (3) -:- Salitas (12)  
     
03:30FT Envigado (14) 2 - 0 Jaguares (20) 1 - 0 
     
15:30FT RCK (5) 1 - 0 Dauphin Noirs (15)  
17:30FT AC Rangers (4) 2 - 0 FC Simba (11)  
17:30FT Bukavu Dawa (7) 2 - 1 DC Motema Pembe (2)  
19:30FT FC Renaissance (10) 3 - 0 FC Nyuki (14) 0 - 0 
     
21:45FT Stockport (17) 2 - 1 Hartlepool (15) 2 - 0
     
21:45Pst Kingstonian (14) -:- Enfield Town (4)  
     
14:00FT Germany U19 (1) 3 - 0 Andorra U19 (4) 1 - 0 
15:00FT Croatia U19 (1) 3 - 0 Kazakhstan U19 (4) 2 - 0 
16:00FT Azerbaijan U19 (3) 0 - 1 Norway U19 (2) 0 - 1 
19:00FT Czech Republic U19 (1) 6 - 0 San Marino U19 (4) 3 - 0 
19:00FT Hungary U19 (3) 2 - 4 Georgia U19 (2) 1 - 1 
21:00FT Belarus U19 (3) 2 - 2 Scotland U19 (2) 1 - 2 
     
12:00FT Brann 1 - 3 Asane 1 - 1 
15:00FT FC Zurich 3 - 1 Spartaks Jurmala 2 - 0 
15:30FT Heerenveen 1 - 0 Ajax 1 - 0 
17:30FT Admira Wacker 1 - 1 SV Lafnitz 0 - 1 
     
16:00FT Olympiakos Volou 1 - 0 Apollon Pontou 0 - 0 
     
15:30FT Teramo (15) 2 - 0 Sicula Leonzio (18) 1 - 0 
     
15:15FT SCD Ligorna (13) 4 - 3 Lavagnese (15) 2 - 1 
     
18:30FT Hegelmann Litauen (8) 11 - 1 Pakruojis (14) 2 - 0 
     
11:00FT Kaya (2) 5 - 1 Mendiola FC 1991 (5) 2 - 1 
12:00FT Stallion FC (3) 0 - 1 Green Archers United (4) 0 - 1 
     
18:00FT Al Khaleej Saihat (14) 2 - 3 Najran (9) 2 - 1 
18:25FT Al-Taqdom (15) 1 - 1 Al-Ain Atawlah (4) 0 - 1 
18:35FT Hetten FC (18) 2 - 1 Jeddah Club (16) 1 - 0 
18:40FT Al-Ansar (17) 0 - 1 Al Shoalah (11) 0 - 0 
     
21:45FT Forres Mechanics (8) 6 - 0 Fort William (16) 1 - 0 
21:45FT Huntly (14) 0 - 0 Formartine United (6) 0 - 0 
21:45FT Keith (10) 2 - 3 Brora Rangers (2) 1 - 2 
21:45FT Lossiemouth (17) 0 - 5 Buckie Thistle (1) 0 - 4 
21:45FT Strathspey Thistle (12) 0 - 1 Inverurie Loco Works (3) 0 - 0 
21:45FT Turriff Utd (13) 0 - 3 Deveronvale (11) 0 - 1 
22:00FT Nairn County (7) 2 - 1 Clachnacuddin (15) 1 - 0 
     
16:00Canc Bezanija 0 - 0 Sindjelic Beograd (13)  
16:00Canc Borac Cacak 0 - 0 Backa (6)  
16:00FT Buducnost Dobanovci (16) 0 - 1 Metalac GM (1) 0 - 0 
16:00FT Radnicki Pirot (10) 0 - 1 Kabel Novi Sad (4) 0 - 0 
16:00FT Zarkovo (11) 1 - 2 FK Smederevo (7) 1 - 1 
16:00FT Zemun (15) 0 - 0 Dinamo Vranje (3) 0 - 0 
18:30FT Novi Pazar (5) 0 - 1 Backa (6) 0 - 0 
     
16:30FT Drava Ptuj (9) 3 - 1 DOB (11) 0 - 0 
     
20:00FT Orihuela (17) 1 - 1 Levante B (15) 0 - 0 
     
18:00FT La Virgen del Camino (9) 0 - 0 Real Avila (11)  
18:30FT Mirandes B (21) 0 - 3 Numancia B (5)  
19:00FT Beroil Bupolsa (15) 2 - 1 Becerril (17)  
19:00FT La Baneza (13) 2 - 0 Real Burgos (14)  
19:30FT Atletico Tordesillas (18) 0 - 2 Salamanca B (3)  
20:30FT Bembibre (20) 0 - 2 Gimnastica Segoviana (4)  
20:30FT UD Santa Marta Tormes (12) 1 - 1 Cultural Leonesa B (16)  
21:00FT La Granja (19) 1 - 3 Atletico Astorga (7)  
21:15FT Arandina (8) 1 - 2 Almazan (6)  
21:15FT Cristo Atletico (10) 0 - 0 Burgos Promesas 2000 (2)  
     
17:00FT El Ahli Atbara (17) 2 - 2 Al Hilal Omdurman (7)  
     
14:00FT Bayburt (10) 0 - 0 BB Bodrumspor (13) 0 - 0 
14:00FT Buyuksehir B. (2) 1 - 2 Usakspor (8) 1 - 1 
14:00FT Elazigspor (11) 2 - 3 Kardemir Karabukspor (17) 1 - 3 
14:30FT Etimesgut Belediyespor (12) 1 - 2 Ankara Demirspor (4) 0 - 1 
14:30FT Kastamonuspor (5) 1 - 0 Kahramanmarasspor AS (9) 1 - 0 
14:30FT Kirsehir Belediyespor (6) 2 - 2 Bandirmaspor (3) 1 - 0 
15:00FT Eyupspor (15) 0 - 0 Ergene Velimese Spor (14) 0 - 0 
15:00FT Tuzlaspor (1) 2 - 0 Nigde Belediyespor (18) 0 - 0 
19:00FT Sakaryaspor (16) 1 - 0 Sivas Belediyespor (7) 1 - 0 
     
14:30FT Zonguldak Komurspor (6) 0 - 0 Hacettepe SK (17) 0 - 0 
15:00FT Corum Belediyespor (3) 3 - 2 Bugsasspor (13) 0 - 0 
15:00FT Inegolspor (11) 4 - 0 Sanliurfaspor (18) 2 - 0 
15:00FT Kirklarelispor (12) 0 - 0 Sariyer (8) 0 - 0 
15:00FT Manisa Buyuksehir (1) 6 - 2 Anadolu Selcukluspor (16) 4 - 1 
15:00FT Sancaktepe Belediye (7) 4 - 1 Duzyurtspor (10) 0 - 0 
18:00FT Amedspor (15) 0 - 0 Samsunspor (2) 0 - 0 
18:00FT Tarsus Idman Yurdu (4) 1 - 0 Pendikspor (9) 0 - 0 
19:00FT Afjet Afyonspor (5) 3 - 2 Gumushanespor (14) 1 - 0 
     
14:00FT Karakopru (1) 3 - 0 Kizilcabolukspor (14) 1 - 0 
14:00FT Yeni Orduspor (13) 0 - 0 Tokatspor (17) 0 - 0 
14:30FT Ankara Adliyespor (10) 2 - 1 Manisaspor (18) 0 - 0 
14:30FT Duzcespor (9) 1 - 0 Sultanbeyli Bld. (15) 0 - 0 
14:30FT Erzin Belediyespor (12) 0 - 0 68 Aksaray Belediye Spor (7) 0 - 0 
14:30FT Serik Belediyespor (2) 2 - 2 Artvin Hopaspor (3) 1 - 1 
15:00FT Sile Yildizspor (8) 0 - 0 24 Erzincanspor (4) 0 - 0 
15:00FT Silivrispor (11) 3 - 1 Yomraspor (16) 0 - 1 
19:00FT Tire 1922 Spor (6) 1 - 2 Catalca Spor (5) 0 - 1 
     
14:00FT Cizrespor (6) 0 - 0 Fethiyespor (8) 0 - 0 
14:00FT Ofspor (7) 1 - 0 Agri 1970 Spor (9) 0 - 0 
14:30FT Erbaaspor (5) 2 - 1 Fatsa Belediyespor (17) 1 - 0 
14:30FT Kozan Bld. Spor (15) 1 - 4 Kasimpasa (1) 0 - 4 
15:00FT Derince Belediyespor (10) 0 - 0 Elazig Belediyespor (14) 0 - 0 
15:00FT Karsiyaka (11) 2 - 0 Kemerspor 2003 (12) 1 - 0 
15:00FT Tepecik Bld.Spor (4) 2 - 1 Kocaelispor (3) 1 - 0 
15:00FT Turgutluspor (2) 1 - 0 Payasspor (16) 0 - 0 
     
14:00FT 1954 Kelkit Belediyespor (16) 2 - 3 Darica Genclerbirligi (1) 1 - 1 
14:00FT Batman Petrolspor (14) 0 - 1 Diyarbakirspor (3) 0 - 0 
14:00FT Malatya Yesilyurt Belediyespor (18) 3 - 1 Karacabey Birlikspor (2) 0 - 1 
14:30FT Altindag Belediyespor (11) 0 - 2 Bayrampasa (9) 0 - 1 
14:30FT Yimpas Yozgatspor (13) 1 - 1 Modafen FK (17) 1 - 0 
15:00FT Adivarspor (7) 0 - 1 Nevsehir Sp. Genclik (6) 0 - 1 
15:00FT Golcukspor (15) 1 - 1 Osmaniyespor (10) 0 - 0 
15:00FT Muglaspor (12) 2 - 3 Pazarspor (8) 1 - 1 
15:00FT Nazilli Belediyespor (5) 1 - 1 Soma Spor Dernegi (4) 1 - 1 
     
03:00FT Nashville Sc (3) 2 - 1 Louisville City FC (9) 1 - 0 
03:00FT Swope Park Rangers (36) 1 - 2 Ottawa Fury FC (12) 0 - 1 
     
16:30FT Mbarara City (13) 1 - 2 Maroons FC (7) 0 - 1 
16:30FT Police FC (15) 1 - 3 Vipers FC (2) 1 - 2 
20:00FT SC Villa (3) 2 - 0 Wakiso Giants (6) 0 - 0 
     
22:00FT CA River Plate (8) 0 - 0 Plaza Colonia (3) 0 - 0
22:00FT Fenix (14) 1 - 2 Boston River (7) 0 - 1 
22:00FT Progreso (2) 2 - 1 Racing Montevideo (11) 2 - 0 
     
22:30FT Deportivo La Guaira 0 - 0 Mineros de Guyana 0 - 0  
22:30FT Yaracuy FC 0 - 1 Caracas FC 0 - 0  
23:00FT Angostura FC 1 - 2 Monagas SC 0 - 0  
23:00FT Deportivo Lara 0 - 0 Zulia FC 0 - 0  
23:00FT Estudiantes Caracas 0 - 2 Metropolitanos FC 0 - 0  
23:00FT Estudiantes de Merida FC 0 - 0 Carabobo FC 0 - 0  
23:00FT Trujillanos FC 1 - 2 Puerto Cabello 0 - 1  

Get live football scores from 09/10/2019 & the football fixtures from 09/10/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 09/10/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 09/10/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement