My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
19:00FT Manchester United (2) 1 - 2 Leicester (3) 1 - 1 
21:15FT Southampton (13) 3 - 1 Crystal Palace (14) 1 - 1 
 
20:45FT Napoli (5) 5 - 1 Udinese (12) 2 - 1
 
19:00FT Osasuna (11) 3 - 2 Cadiz (12) 1 - 0
20:00FT Elche (19) 0 - 2 Alaves (15) 0 - 1
22:00FT Levante (13) 3 - 3 Barcelona (3) 0 - 2
 
17:00FT Santa Clara (8) 1 - 0 Rio Ave (16) 0 - 0
17:00FT Tondela (12) 1 - 3 Belenenses (9) 1 - 2
19:00FT Nacional (18) 1 - 3 Benfica (3) 1 - 0
21:30FT Sporting CP (1) 1 - 0 Boavista (15) 1 - 0
 
23:30FT JS Kabylie (5) 0 - 1 MC Oran (3) 0 - 1 
 
14:00FT Noah (1) 3 - 0 Shirak FC (9) 3 - 0 
15:00Canc Gandzasar 0 - 0 Shirak FC (9)  
17:30FT Pyunik Yerevan (8) 0 - 0 FC Ararat-Armenia (2) 0 - 0 
17:30FT FC Urartu (5) 2 - 1 Van (6) 1 - 1 
 
10:00Canc Alashkert FC II 0 - 0 Junior Sevan (1)  
14:00FT Ararat II (7) 3 - 2 Noravank (4)  
 
18:30FT Ried (4) 0 - 0 Admira Wacker (5) 0 - 0
18:30FT SKN ST. Polten (6) 3 - 3 SCR Altach (3) 2 - 0 
20:30FT Austria Vienna (1) 3 - 1 TSV Hartberg (2) 2 - 0
 
19:00Canc SV Allerheiligen (11) 0 - 0 SC weiz (9)  
19:00Canc SV Spittal (14) 0 - 0 Gleichenberg (5)  
 
11:45FT Arambagh (13) 3 - 1 Sheikh Jamal (3) 1 - 1 
12:00FT Sheikh Russel (7) 0 - 2 Abahani Chittagong (2) 0 - 2 
15:00FT Saif Sporting Club (6) 4 - 1 Muktijoddha SKC (11) 3 - 1 
 
18:00FT FK Sarajevo (2) 0 - 0 Sloboda Tuzla (8) 0 - 0 
20:00FT FK Borac Banja Luka (1) 2 - 1 Zrinjski (5) 2 - 1 
 
16:00FT Hebar Pazardzhik (6) 1 - 1 Dobrudzha (13) 0 - 0 
17:00FT Ludogorets II (4) 2 - 0 Lokomotiv G. Oryahovitsa (14) 1 - 0 
 
12:00FT Dalian Aerbin (6) 1 - 0 Tianjin Teda (8) 0 - 0 
14:00FT Shanghai SIPG (1) 0 - 0 Changchun Yatai (5) 0 - 0 
 
16:30FT JSK (11) 2 - 0 FC Simba (12)  
 
17:00FT Istra 1961 (9) 1 - 1 NK Lokomotiva Zagreb (8) 1 - 1
19:05FT NK Osijek (2) 3 - 0 Sibenik (6) 0 - 0
 
14:55FT Rudes (4) 0 - 2 Hrvatski Dragovoljac (1) 0 - 0 
 
19:00FT Hobro (3) 3 - 0 Skive (6) 3 - 0 
19:00FT Vendsyssel FF (4) 3 - 0 Kolding FC (5) 1 - 0 
 
20:00FT Aldershot Town (15) 2 - 0 Yeovil Town (16) 0 - 0 
20:00FT Solihull Moors (12) 2 - 1 Weymouth (18) 1 - 1 
20:00FT Stockport (4) 1 - 1 Dagenham & Redbridge (11) 1 - 1 
20:45FT Chesterfield (7) 4 - 1 Kings Lynn (21) 2 - 1 
20:45FT Maidenhead (14) 0 - 4 Notts County (6) 0 - 1 
20:45FT Wealdstone (19) 0 - 1 Bromley (8) 0 - 0 
21:00FT Sutton Utd (1) 3 - 2 Woking (20) 1 - 1 
 
20:45Canc AFC Telford United (14) 0 - 0 York (8)  
20:45Canc Blyth Spartans (22) 0 - 0 Chester (3)  
20:45Canc Boston Utd (6) 0 - 0 Brackley Town (4)  
20:45Canc Bradford Park Avenue (15) 0 - 0 Kidderminster (5)  
20:45Canc Curzon Ashton (16) 0 - 0 Spennymoor Town (13)  
20:45Canc Guiseley AFC (20) 0 - 0 Alfreton (21)  
20:45Canc Hereford (12) 0 - 0 Farsley Celtic (11)  
20:45Canc Southport (17) 0 - 0 Leamington (9)  
 
20:45Canc Braintree (19) 0 - 0 Bath City (18)  
20:45Canc Chippenham (16) 0 - 0 Hemel Hempstead Town (10)  
20:45Canc Concord Rangers (17) 0 - 0 Havant & Wville (9)  
20:45Canc Dorking Wanderers (1) 0 - 0 Billericay (15)  
20:45Canc Dulwich Hamlet (12) 0 - 0 Dartford (2)  
20:45Canc Eastbourne Borough (3) 0 - 0 Slough Town (20)  
20:45Canc Ebbsfleet United (8) 0 - 0 Chelmsford (13)  
20:45Canc Hungerford Town (7) 0 - 0 Welling (21)  
20:45Canc St Albans (5) 0 - 0 Maidstone Utd (11)  
 
20:45Canc Bowers (13) 0 - 0 Bishop S Stortford (8)  
20:45Canc Enfield Town (3) 0 - 0 Carshalton Athletic (5)  
20:45Canc Folkestone (6) 0 - 0 Brightlingsea Regent (19)  
20:45Canc Horsham (10) 0 - 0 AFC Hornchurch (9)  
20:45Canc Leatherhead (12) 0 - 0 Corinthian Casuals (17)  
20:45Canc Lewes (18) 0 - 0 Haringey Borough (11)  
20:45Canc Margate (20) 0 - 0 Bognor Regis (14)  
20:45Canc Potters Bar Town (15) 0 - 0 Merstham (22)  
20:45Canc Wingate & Finchley (16) 0 - 0 Cray Wanderers (7)  
20:45Canc Worthing (1) 0 - 0 East Thurrock United (21)  
 
17:00FT TJK Legion (4) 7 - 1 Parnu JK Vrapus (10) 2 - 0 
 
17:30FT FC Lahti (9) 2 - 4 KuPS (3) 1 - 2 
17:30FT Ilves Tampere (8) 0 - 3 HJK Helsinki (2) 0 - 3 
 
15:00FT FC Telavi (10) 0 - 4 Torpedo Kutaisi (8) 0 - 2 
16:00FT Dila Gori (3) 1 - 2 Samgurali Tskhaltubo (6) 0 - 1 
 
20:00FT Thor / Ka W (7) 0 - 2 Selfoss W (1) 0 - 1 
21:15FT Stjarnan W (9) 0 - 0 Keflavik W (8) 0 - 0 
 
15:00FT Al Diwaniya (14) 0 - 0 Naft Al Janoob (12) 0 - 0 
15:00FT Al Hedood (20) 0 - 0 Al Semawah (19) 0 - 0 
15:00FT Al-Qasim (17) 1 - 0 Alsinaat Alkahrabaiya (15) 1 - 0 
15:00FT Baghdad FC (8) 0 - 1 Al Minaa (9) 0 - 0 
15:00FT Zakho (6) 1 - 1 Al Zawraa (4) 1 - 0 
21:00FT Al Talaba (18) 1 - 1 Naft Maysan (10) 1 - 1 
 
20:30FT Al Fahaheel (8) 1 - 5 Al Arabi (1) 0 - 3 
20:30FT Al Kuwait (3) 1 - 3 Al Qadsia (2) 0 - 2 
20:30FT Al Sahel (9) 3 - 5 Al Salmiyah (5) 3 - 4 
20:30FT Kazma (4) 1 - 1 Al Shabab (7) 1 - 1 
20:30FT Khaitan (10) 4 - 2 Al Nasr SC (6) 1 - 0 
 
23:00FT Al Madina (4) 2 - 2 Abu Salim (10)  
23:00FT Rafeeq (9) 3 - 2 Wahda Tripoli (11)  
 
15:00FT Dacia Buiucani (5) 1 - 2 Petrocub (2) 0 - 1 
17:00FT Speranta (9) 1 - 3 FC Floresti (7) 1 - 0 
 
16:00FT Blekitni Stargard (16) 0 - 0 GKS Katowice (2) 0 - 0 
 
15:00FT Anzhi (6) 2 - 2 FK Makhachkala (7) 1 - 0 
 
12:00FT Krylya Sovetov 2 (15) 0 - 1 Zvezda Perm (6) 0 - 1 
16:00FT Volga UL (3) 5 - 0 Lada Tolyati (13) 1 - 0 
16:00FT Zenit Izhevsk (12) 6 - 0 Orenburg 2 (14) 1 - 0 
17:30FT Kamaz Chelny (1) 3 - 1 Nosta (9) 1 - 1 
 
11:00FT FC Chita (15) 1 - 0 Luki-Energiya (10) 0 - 0 
12:00FT Kolomna (16) 3 - 3 Rodina (6) 1 - 2 
12:00FT Leningradets (3) 1 - 0 Tver FC (2) 1 - 0 
12:00FT Lokomotiv Moscow B (7) 0 - 1 Zenit 2 (5) 0 - 0 
14:00Awd Zenit Irkutsk (14) 0 - 3 Smolensk (12)  
15:00FT Dolgoprudny (1) 2 - 0 Dinamo Moscow 2 (4) 1 - 0 
17:00FT Murom (11) 2 - 2 Zvezda Saint Petersburg (9) 1 - 1 
17:00FT Torpedo Vladimir (8) 1 - 2 Znamya Truda (13) 0 - 2 
 
15:00FT Amazulu (2) 0 - 1 Baroka FC (9) 0 - 1 
15:00FT Stellenbosch FC (14) 0 - 0 Orlando Pirates (4) 0 - 0 
 
18:30FT Osters IF (5) 0 - 2 GIF Sundsvall (2) 0 - 0
 
18:15FT FC Vaduz (9) 0 - 2 BSC Young Boys (1) 0 - 1
20:30FT FC Basel 1893 (2) 2 - 0 FC Lugano (6) 2 - 0
 
19:15FT FC Aarau (3) 4 - 0 SC Kriens (8) 0 - 0 
20:00FT FC Thun (2) 1 - 0 FC Schaffhausen (5) 0 - 0
20:00FT FC Wil 1900 (7) 3 - 2 FC Chiasso (10) 1 - 1 
 
15:00FT Mwadui (18) 0 - 3 Kagera Sugar (17) 0 - 1 
18:00Pst Simba SC (1) -:- Coastal Union (13)  
 
16:00FT Konyaspor (11) 1 - 1 Trabzonspor (4) 0 - 0
19:30FT Alanyaspor (7) 2 - 3 Erzurum BB (18) 2 - 1
19:30FT Besiktas (1) 1 - 2 Fatih Karagumruk AS (8) 0 - 1
19:30FT Denizlispor (21) 1 - 4 Galatasaray (2) 0 - 2
19:30FT Fenerbahce (3) 1 - 2 Sivasspor (5) 0 - 1
19:30FT Gaziantep FK (9) 4 - 5 Rizespor (13) 0 - 3
19:30FT Genclerbirligi (20) 5 - 3 Goztepe (10) 1 - 2
19:30FT Istanbul Basaksehir (12) 0 - 0 Kayserispor (17) 0 - 0
19:30FT Kasimpasa (14) 3 - 1 Ankaragucu (19) 2 - 0
19:30FT Yeni Malatyaspor (15) 1 - 1 Hatayspor (6) 0 - 1
 
20:00FT Al Ain (6) 1 - 0 Hatta SC (14) 1 - 0
20:00FT Al Fujairah SC (13) 1 - 2 Ajman (12) 1 - 1 
20:00FT Al-Ittihad Kalba (8) 1 - 0 Sharjah FC (4) 1 - 0 
20:00FT Al-Jazira (1) 3 - 1 Khorfakkan (10) 2 - 0 
20:00FT Al Nasr (5) 2 - 3 Shabab Al Ahli Dubai (3) 1 - 0 
20:00FT Al-Wasl FC (9) 2 - 1 Al-Dhafra (11) 1 - 1 
20:00FT Baniyas SC (2) 1 - 1 Al Wahda FC (7) 0 - 0
 
15:00FT Bright Stars FC (4) 3 - 1 Mbarara City (10) 2 - 1 
15:00FT Jinja Sss (13) 1 - 1 Wakiso Giants (9) 1 - 0 
15:00FT Onduparaka (12) 1 - 0 SC Villa (8) 1 - 0 
15:00FT UPDF FC (7) 1 - 1 MYDA FC (15) 0 - 0 

Get live football scores from 11/05/2021 & the football fixtures from 11/05/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 11/05/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 11/05/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement