My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
21:30FT Leeds (17) 0 - 3 Chelsea (3) 0 - 1 
21:45FT Leicester (8) 3 - 0 Norwich (20) 0 - 0 
21:45FT Watford (19) 0 - 0 Everton (16) 0 - 0 
22:15FT Wolves (10) 1 - 5 Manchester City (1) 1 - 3 
 
20:00FT Nice (5) 4 - 2 Saint Etienne (18) 0 - 2
22:00FT Nantes (9) 2 - 1 Rennes (4) 1 - 1
 
20:00FT Alaves (20) 2 - 1 Espanyol (14) 1 - 1
20:00FT Osasuna (10) 1 - 1 Getafe (15) 1 - 1
21:30FT Sevilla (4) 0 - 0 Mallorca (16) 0 - 0
22:30FT Elche (13) 0 - 2 Atletico Madrid (3) 0 - 1
 
21:00FT Ajax (1) 5 - 0 Heerenveen (8) 3 - 0
21:00FT Cambuur (9) 1 - 1 Willem II (17) 1 - 0
21:00FT Fortuna Sittard (15) 1 - 2 Vitesse (6) 1 - 1
21:00FT Go Ahead Eagles (13) 0 - 1 Feyenoord (3) 0 - 0
21:00FT PSV Eindhoven (2) 3 - 2 NEC Nijmegen (11) 2 - 0
21:00FT Sparta Rotterdam (14) 2 - 0 PEC Zwolle (18) 2 - 0
21:00FT Twente (4) 3 - 0 Groningen (12) 1 - 0
21:00FT Utrecht (7) 2 - 2 AZ Alkmaar (5) 1 - 2
21:00FT Waalwijk (10) 2 - 0 Heracles (16) 1 - 0
 
18:30FT FC Urartu (6) 1 - 0 BKMA (9) 0 - 0 
18:30FT Ararat Yerevan (4) 4 - 0 Noravank (7) 1 - 0 
 
18:00FT FK Tuzla City (2) 4 - 1 Sloboda Tuzla (10) 1 - 0
18:00FT Radnik Bijeljina (12) 1 - 3 FK Leotar (9) 0 - 1 
18:00FT Rudar Prijedor (11) 0 - 0 Posusje (8) 0 - 0 
20:00FT FK Borac Banja Luka (3) 1 - 1 Siroki Brijeg (7) 0 - 1 
 
18:00Canc Drenovets (13) -:- Peshtera Galata (16)  
18:00FT Etar Veliko Tarnovo II (17) 2 - 5 Spartak Pleven (1) 1 - 3 
18:00FT Juventus Malchika (14) 3 - 2 Lokomotiv Mezdra (12) 0 - 0 
18:00FT Levski 2007 (9) 1 - 0 Botev Vratsa II (10) 0 - 0 
18:00FT Lokomotiv 1927 Dryanovo (11) 2 - 4 Vihar Slavyanovo (5) 0 - 0 
18:00FT Lokomotiv G. Oryahovitsa (3) 2 - 0 Bdin Vidin (4) 1 - 0 
18:00Pst Partizan Cherven Bryag (8) -:- Akademik Svishtov (15)  
 
18:00FT Beroe II (17) 1 - 5 Levski Krumovgrad (1) 1 - 2 
18:00FT Borislav Parvomay (18) 0 - 1 Atletik Kuklen (13) 0 - 0 
18:00FT Chernomorets Burgas (4) 3 - 1 Levski Karlovo (6) 3 - 0 
18:00FT Gigant Saedinenie (8) 2 - 1 Zagorets Nova Zagora (3) 1 - 0 
18:00FT Karnobat (15) 3 - 1 Sokol Markovo (14) 1 - 1 
18:00FT Nesebar (7) 3 - 2 Asenovets 2005 (5) 1 - 0 
18:00FT Rodopa Smolyan (9) 1 - 0 Lokomotiv Plovdiv II (12) 1 - 0 
18:00Awd Rozova Dolina (11) 3 - 0 Yambol 1915 (16)  
18:00FT Sayana Haskovo (2) 0 - 0 Dimitrovgrad (10) 0 - 0 
 
22:30FT Barnechea (6) 6 - 2 Deportes Iquique (11) 3 - 0 
 
18:00FT Dukla Praha (9) 1 - 1 Vlasim (2) 1 - 0 
18:00FT Lisen (4) 1 - 0 Sparta Praha B (5) 1 - 0 
18:00FT MFK Chrudim (10) 3 - 2 Brno (1) 1 - 1 
18:00FT Opava (3) 2 - 0 Usti nad Labem (15) 0 - 0 
18:00FT Prostejov (11) 0 - 4 Varnsdorf (6) 0 - 1 
18:00FT Taborsko (8) 1 - 0 Viktoria Zizkov (16) 1 - 0 
18:00FT Trinec (14) 1 - 0 Vyskov (12) 0 - 0 
18:00FT Vysocina Jihlava (7) 2 - 1 FK Pribram (13) 1 - 0 
 
03:00FT CD Olmedo (3) 2 - 1 El Nacional (8) 1 - 1 
22:30FT Chacaritas (1) 1 - 0 Libertad (7) 1 - 0 
23:30FT America de Quito (2) 1 - 0 Manta FC (10) 0 - 0 
 
17:00FT Al Masry (13) 1 - 1 Ghazl El Mahalla (11) 0 - 0 
19:30FT Al Ittihad Alexandria (12) 2 - 5 Smouha SC (5) 0 - 2 
22:00FT Misr El Makasa (17) 0 - 2 Pyramids (2) 0 - 0 
 
21:45FT Stockport (1) 1 - 0 Torquay (11) 0 - 0 
 
18:00FT SJK Akatemia (3) 4 - 1 PK-35 (12) 2 - 1 
 
17:00FT Kups W (1) 2 - 0 Honka W (8) 1 - 0 
 
19:30FT Sportfreunde Dorfmerkingen (17) 0 - 0 TSG Backnang (3) 0 - 0 
20:00FT CFR Pforzheim (6) 4 - 1 SV Oberachern (13) 3 - 0 
20:30FT FC Bruchsal (18) 0 - 3 Goeppinger SV (5) 0 - 1 
 
21:00FT IBV Vestmannaeyjar (11) 1 - 2 KR Reykjavik (6) 1 - 2 
22:15FT Breidablik (1) 3 - 2 Stjarnan (3) 2 - 1 
22:15FT KA Akureyri (2) 1 - 0 FH Hafnarfjordur (7) 0 - 0 
22:15FT Valur Reykjavik (4) 4 - 0 IA Akranes (9) 1 - 0 
 
16:00FT Al-Qasim (15) 1 - 0 Al Diwaniya (18) 1 - 0 
16:00FT Samarra (20) 1 - 2 Al Najaf (7) 1 - 1 
19:00FT Al Minaa (19) 0 - 0 Al Karkh (16) 0 - 0 
22:00FT Naft Maysan (12) 0 - 2 Al Shorta (1) 0 - 1 
 
17:00FT ASD Pineto (6) 1 - 1 Chieti (8) 0 - 1 
17:00FT Atletico SFF (7) 0 - 3 AJ Fano (13) 0 - 1 
17:00FT Aurora Alto Casertano (18) 1 - 2 Matese (12) 0 - 1 
17:00FT Montegiorgio (10) 2 - 1 San Nicolo (9) 1 - 1 
17:00FT Nereto FC (17) 1 - 3 Vastogirardi (14) 1 - 1 
17:00FT Porto D Ascoli (11) 1 - 1 Castelnuovo Vomano (15) 1 - 0 
17:00FT Recanatese (1) 2 - 3 Castelfidardo (16) 2 - 1 
17:00FT Trastevere (2) 1 - 2 Vastese (5) 0 - 0 
19:00FT Tolentino (3) 0 - 0 Sambenedettese (4) 0 - 0 
 
22:00AET Juventus 2 - 4 Inter * 0 - 1
 
07:00FT Honda Lock (3) 6 - 0 Mio Biwako Shiga (15) 4 - 0 
08:00FT Kochi United (11) 1 - 1 Veertien Mie (8) 0 - 0 
 
18:00FT RFS (2) 3 - 1 FS Metta/Lu (7) 2 - 0
 
15:15FT Pahang (8) 1 - 2 Selangor United (10) 1 - 0 
16:00FT Negeri Sembilan (3) 0 - 1 Johor Darul Takzim FC (1) 0 - 0
 
16:00FT FAM-MSN (9) 0 - 1 Perak (10) 0 - 0 
 
14:00FT Club Valencia (5) 4 - 1 Da Grande (8) 1 - 1 
19:00FT Club Eagles (2) 0 - 2 United Victory (4) 0 - 0 
 
19:00FT Bakaridjan (3) 0 - 0 USC Kita (2)  
19:00FT US Bougouni (15) 0 - 2 Yeelen Olympique (4)  
20:00FT Asom (17) 1 - 2 AS Douanes de Sikasso (18)  
20:00FT Djoliba AC (1) 2 - 0 Lafia Club de Bamako (10)  
22:00FT AS Police (12) 0 - 1 AS Real Bamako (13)  
 
20:00FT Molde (3) 3 - 0 ODD Ballklubb (11) 2 - 0
 
18:30FT Baerum (11) 2 - 2 Levanger (8) 2 - 2 
 
08:00FT SKA-Khabarovsk II (9) 0 - 2 Dinamo Bryansk (4) 0 - 1 
12:00FT Dinamo Vladivostok (6) 0 - 2 Rodina (1) 0 - 0 
13:00FT Peresvet Domodedovo (12) 0 - 6 FK Sokol Saratov (2) 0 - 2 
13:00FT Strogino Moscow (3) 2 - 1 Avangard Kursk (8) 0 - 0 
17:00FT Salyut Belgorod (5) 2 - 0 Khimki 2 (10) 1 - 0 
18:00FT FK Saransk (7) 0 - 0 Zvezda Ryazan (11) 0 - 0 
 
14:00FT Zvezda Saint Petersburg (9) 0 - 0 Dinamo Moscow 2 (6) 0 - 0 
15:00FT FC Yenisey Krasnoyarsk II (11) 4 - 1 Krasava (5) 2 - 0 
15:30FT Tver FC (2) 1 - 2 Shinnik Yaroslavl (1) 1 - 1 
16:00FT Kairat Moscow (7) 3 - 4 Volna Nizhny Novgorod (8) 1 - 2 
19:00FT Leningradets (3) 1 - 0 Murom (4) 1 - 0 
 
18:55FT Al Khaleej Saihat (1) 1 - 1 Jeddah Club (13) 0 - 0 
19:30FT Ohod (8) 0 - 0 Al-Kawkab (19) 0 - 0 
20:50FT Al Wahda (3) 0 - 0 Al Adalh (2) 0 - 0 
 
21:30FT Dundee Utd (4) 1 - 1 Celtic (1) 0 - 0
21:45FT Motherwell (5) 2 - 1 Heart of Midlothian (3) 1 - 1
21:45FT Rangers (2) 4 - 1 Ross County (6) 2 - 0 
 
21:45FT St Johnstone (5) 1 - 0 Aberdeen (4) 1 - 0
21:45FT St Mirren (3) 0 - 0 Livingston (1) 0 - 0
 
20:00FT AIK Stockholm (3) 2 - 0 Malmo FF (6) 1 - 0
 
19:30FT Djurgarden W (9) 3 - 0 Umea IK W (12) 1 - 0
20:00FT Ifk Kalmar W (11) 0 - 1 Vittsjo Gik W (5) 0 - 1
 
21:30FT FC Sion (7) 1 - 3 FC Luzern (9) 0 - 1
21:30FT Servette FC (6) 2 - 2 FC Lugano (4) 0 - 1
 
14:00FT Polisi Tanzania FC (13) 0 - 0 Dodoma Jiji FC (10) 0 - 0 
16:00FT Coastal Union (6) 1 - 0 Biashara Mara United (14) 0 - 0 
19:00FT Simba SC (2) 2 - 0 Kagera Sugar (7) 2 - 0 
 
17:00FT Al-Ittihad Kalba (11) 3 - 1 Emirates Club (14) 3 - 0
17:00FT Shabab Al Ahli Dubai (5) 1 - 2 Al Nasr (8) 0 - 1
19:45FT Al Ain (1) 5 - 0 Al-Jazira (4) 2 - 0
19:45FT Al-Wasl FC (6) 1 - 0 Al-Dhafra (12) 1 - 0
 
17:00FT Dinamo Samarqand (13) 0 - 1 Navbahor Namangan (5) 0 - 0 
17:00FT Lokomotiv Tashkent (7) 1 - 2 Kokand 1912 (10) 0 - 1 
17:00FT Qizilqum Zarafshon (6) 1 - 4 Olmaliq FK (3) 0 - 1 

Get live football scores from 11/05/2022 & the football fixtures from 11/05/2022 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 11/05/2022 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 11/05/2022 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2022

Livescore Data Services


advertisement