SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     World (FIFA): World Cup - Semi Finals (1)
20:00AET * Croatia 2 - 1 England 0 - 1  
     Angola: Division 1 (1)
18:30FT Primeiro De Agosto (2) 0 - 0 C.R.D. Libolo (8) 0 - 0  
     Australia: New South Wales (1)
11:30FT Manly United Fc (9) 1 - 0 Sydney Fc Youth (12) 1 - 0  
     Australia: Northern NSW (1)
11:00FT Charlestown City (5) 0 - 2 Hamilton Olympic (7) 0 - 0  
     Brazil: Brasileiro Women (4)
20:00FT Gremio Osasco Audax (W) (6) 1 - 3 Santos (W) (1) 0 - 3  
20:00FT Sao Francisco (W) (7) 1 - 1 Ferroviaria (W) (6) 0 - 1  
20:00FT Sao Jose (W) (5) 2 - 0 Iranduba (W) (2) 1 - 0  
20:00FT Vitoria Das Tab. (W) (8) 1 - 4 Flamengo (W) (2) 0 - 1  
     Cameroon: Division 1 (9)
16:30FT Apejes (10) 0 - 2 UMS De Loum (2) 0 - 2  
16:30FT Astres (12) 2 - 0 Dragon De Yaounde (15) 0 - 0  
16:30FT Bamboutos (3) 1 - 1 Stade Renard (11) 0 - 1  
16:30FT Colombe (14) 1 - 0 Fovu Club (5) 0 - 0  
16:30FT Cotonsport (1) 4 - 0 Unisport Bafang (13) 0 - 0  
16:30FT Eding Sport Fc (7) 3 - 2 Aigle Royal (17) 2 - 0  
16:30FT Feutcheu (9) 0 - 0 Young Sports Academy (4) 0 - 0  
16:30FT Union Douala (8) 2 - 2 As Fortuna (16) 1 - 0  
16:30FT Yaounde 2 (18) 2 - 3 New Star (6) 2 - 1  
     China: League One (2)
13:30FT Liaoning Hongyun FC (13) 1 - 0 Dalian Transcendence (14) 1 - 0  
13:30FT Shijiazhuang Y. J. (5) 3 - 3 Quingdao Hainiu (7) 2 - 0  
     Congo Dr: Division 1 - D1 Championship P.Off (2)
14:30FT Bukavu Dawa (9) 1 - 0 Ac Rangers (10) 0 - 0 
16:30 AS Maniema Union (6) -:- Fc Mont Bleu (8)   
     Finland: Naisten Liga (1)
17:30FT Honka (W) (4) 0 - 2 TPS (W) (6) 0 - 0  
     Friendly Games: Club Friendlies (53)
04:00FT Real Salt Lake 1 - 1 Eintracht Frankfurt 1 - 0  
09:30FT Hebar Pazardzhik 2 - 2 Sozopol 1 - 2 
11:00FT Nacional 3 - 0 Torreense 1 - 0 
11:00FT Odra Opole 1 - 2 Ruch Chorzow 1 - 1 
11:30FT GIL Vicente 1 - 0 Pacos Ferreira 0 - 0  
11:30FT Tondela 2 - 1 Academica 1 - 0 
13:00FT Perth SC 0 - 3 Perth Glory FC 0 - 2 
13:30FT Hebei Zhongji 1 - 3 FC Schalke 04 0 - 0 
14:05FT Jiangsu Sainty 2 - 3 Southampton 2 - 2 
15:00FT Cherno More Varna 2 - 0 Ludogorets II 0 - 0 
15:00FT Siofok 1 - 1 Balmazujvaros 1 - 1 
15:30FT FK Pribram 2 - 0 FC Botosani 1 - 0 
16:00FT Dinamo Moscow 2 - 2 FK Jablonec 0 - 1 
16:00FT Diosgyori VTK 1 - 2 FK Poprad 0 - 1 
16:00FT FC Magdeburg 2 - 2 VfB LUBECK 1 - 1 
16:00FT Korona Kielce 6 - 2 BKS Bogdanka Leczna 3 - 0  
16:00FT Vereya Stara Zagora 0 - 2 NK Slaven Belupo 0 - 1  
16:00FT Zenit Saint Petersburg 2 - 0 Grasshopper-club 1 - 0  
16:30FT Botev Plovdiv 1 - 1 Vitosha Bistritsa 1 - 1 
17:00FT Arminia Bielefeld 2 - 0 Banik Ostrava 1 - 0  
17:00FT Cegledi VSE 0 - 2 Maccabi Netanya 0 - 0  
17:00FT FC Thun 3 - 2 FC Chiasso 2 - 0 
17:00FT Gyirmot SE 1 - 2 Dunaujvaros FC 0 - 2 
17:00FT Lokomotive Leipzig 3 - 0 FSV Zwickau 1 - 0 
17:00Canc Miedz Legnica -:- Hradec Kralove  
17:00FT Pomorie 0 - 0 Botev Galabovo 0 - 0 
17:00FT Puskas Academy 0 - 1 Aluminij 0 - 0 
17:00Canc Septemvri Sofia -:- Arda Kardzhali  
17:00FT Zorya Luhansk 1 - 1 Rudes 1 - 1  
17:30FT Cherno More Varna 3 - 0 Nesebar 2 - 0 
17:30FT Pirin Blagoevgrad 0 - 5 CSKA 1948 0 - 1 
17:30FT Spartak Moscow 1 - 0 Slovacko 0 - 0  
17:45FT Hamburger SV 1 - 0 CSKA Moscow 0 - 0 
17:45FT UCD 0 - 2 Oxford United 0 - 2 
18:00FT Charleroi 1 - 0 Valenciennes 0 - 0 
18:00FT Clermont Foot 0 - 0 Rodez 0 - 0 
18:00FT Feirense 0 - 2 Ac. Viseu 0 - 1 
18:00FT Hapoel Haifa 0 - 2 Oostende 0 - 1 
18:00FT Lorient 2 - 3 Stade Brestois 29 1 - 1 
18:00FT Marseille 1 - 2 Beziers 1 - 2 
18:00FT Penafiel 5 - 2 Belenenses 2 - 1 
18:00FT Rio Ave 4 - 1 Sp. Espinho 3 - 0  
18:00FT SKF Sered 3 - 0 MFK Dubnica 1 - 0 
18:00FT Union S.gilloise 0 - 2 KV Mechelen 0 - 2 
18:30FT Dunkerque 1 - 0 Paris FC 1 - 0 
18:30FT Grenoble 1 - 1 Gazelec FC Ajaccio 1 - 1 
18:30FT Nimes 3 - 3 Lens 2 - 1 
18:30FT Oliveirense 0 - 1 Guimaraes 0 - 0  
18:30FT Paris Saint Germain 1 - 0 Sainte-Genevieve 0 - 0  
18:30FT Roda 1 - 0 Alemannia Aachen 0 - 0 
19:00FT Aves 0 - 1 Arouca 0 - 0 
20:45Canc Chelmsford -:- Northampton  
20:45FT Queen OF THE South 1 - 0 Heart OF Midlothian 1 - 0 
     Iceland: Urvalsdeild Women (1)
21:15FT Kr Reykjavik (W) (10) 1 - 3 Hk/Vikingur (W) (6) 1 - 1  
     Indonesia: Super League - Liga 1 (4)
10:30FT Barito Putera (1) 0 - 0 Arema FC (12) 0 - 0  
10:30FT Persebaya Surabaya (5) 3 - 3 Persebaya Surabaya (11) 2 - 1  
13:30FT Persela Lamongan (4) 2 - 0 Pusamania Borneo (13) 1 - 0  
13:30FT Persisam Putra S (10) 2 - 0 PSM Makassar (2) 1 - 0  
     Japan: Emperors Cup - Third Round (16)
11:30FT * Kashima 5 - 1 Machida Zelvia 2 - 0  
12:00FT * Cerezo Osaka 3 - 0 Zweigen Kanazawa 2 - 0  
12:00FT * Consadole Sapporo 4 - 0 Avispa Fukuoka 1 - 0  
12:00FT * FC Tokyo 3 - 1 Albirex Niigata 1 - 1  
12:00FT * Jubilo Iwata 4 - 1 Renofa Yamaguchi 2 - 0  
12:00FT Kashiwa Reysol 1 - 2 Montedio Yamagata * 0 - 0  
12:00PEN * Kawasaki Frontale 1 - 1
(4 - 2)
Mito Hollyhock 1 - 0  
12:00FT Kwansei Gakuin 0 - 1 Tokyo Verdy 0 - 1  
12:00FT * Sagan Tosu 3 - 1 Tokushima Vortis 2 - 0  
12:00Pst Sanfrecce Hiroshima -:- Nagoya Grampus   
12:00FT Shimizu S-pulse 0 - 1 Ventforet Kofu * 0 - 1  
12:00PEN * Shonan Bellmare 1 - 1
(4 - 3)
V-varen Nagasaki 0 - 0  
12:00FT * Urawa 2 - 1 Matsumoto Yamaga 1 - 1  
12:00FT * Vegalta Sendai 1 - 0 Omiya Ardija 1 - 0  
12:00FT * Vissel Kobe 6 - 1 JEF United Chiba 3 - 0  
12:00AET * Yokohama F. Marinos 2 - 1 Yokohama FC 0 - 0  
     Malaysia: Super League (3)
15:00FT Kelantan FA 2 - 1 Selangor 1 - 0  
15:00FT Pahang 0 - 0 Pknp 0 - 0  
15:00FT Pkns FC 5 - 3 Negeri Sembilan 3 - 2  
     Philippines: United Football League - Regular Season (4)
09:00FT Kaya (2) 0 - 1 Ceres FC (1) 0 - 1 
10:00Pst Jp Voltes (5) -:- Global FC (6)  
13:00Pst Davao Aguilas (3) -:- Kaya (2)  
13:00Pst Stallion FC (4) -:- Ceres FC (1)  
     Singapore: S-League - S.League (2)
13:45FT Home United FC (3) 2 - 0 Garena Young Lions (8) 2 - 0  
14:15FT Dpmm FC (4) 3 - 2 Hougang United FC (9) 1 - 1  
     South Korea: K-League Classic - K League (6)
12:30FT Incheon United (12) 3 - 3 Gangwon FC (7) 2 - 0 
12:30FT Jeju United FC (3) 0 - 0 Gyeongnam FC (4) 0 - 0 
12:30FT Jeonnam Dragons (10) 0 - 2 Suwon Bluewings (2) 0 - 0 
12:30FT Pohang Steelers (9) 0 - 3 FC Seoul (8) 0 - 2 
12:30FT Sangju Sangmu FC (6) 0 - 1 Daegu FC (11) 0 - 0 
12:30FT Ulsan Hyundai FC (5) 0 - 2 Jeonbuk Motors (1) 0 - 0 
     Thailand: League Cup - Second Round (8)
11:30AET * Ranong United 2 - 1 Bangkok United 0 - 1  
13:00AET Trang Fc 0 - 1 Buriram United * 0 - 0  
13:00FT * Ubon UMT 3 - 2 Suphanburi 2 - 1  
14:00FT * Air Force Central FC 1 - 0 Port FC 0 - 0  
14:00FT * Chiangrai United 4 - 2 Police Tero 2 - 1  
14:00FT * Chonburi FC 5 - 1 Muangthong United 1 - 1  
14:00FT * Nakhon Ratchasima FC 1 - 0 Pattaya United 1 - 0  
14:00FT Nakhonpathom United 0 - 1 Bangkok Glass * 0 - 1  

Get live football scores from 11/07/2018 & the football fixtures from 11/07/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 11/07/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 11/07/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement