My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
     
03:00FT Palmeiras (2) 3 - 0 Fluminense (16) 1 - 0 
     
18:00FT AS Ain Mlila (10) 2 - 1 MC Oran (6) 0 - 0 
21:00Pst ASO Chlef (14) -:- JS Kabylie (3)  
23:00Pst MC Alger (1) -:- USM Alger (5)  
     
13:00FT Ugyen Academy (4) 0 - 0 Druk United (7)  
15:00FT Thimphu City (3) 4 - 1 Druk Stars (8)  
     
00:45FT CRB (5) 3 - 1 Brasilia (13) 2 - 0 
03:00FT America Mineiro (11) 2 - 1 Criciuma (17) 2 - 0 
     
10:30FT Henan Huishang W (6) 0 - 3 Wuhan Jiangda W (4) 0 - 1 
11:00FT Dalian Quanjian W (8) 1 - 5 Changchun Dazhong W (3) 1 - 3 
14:30FT Guangdong Haiyin W (7) 0 - 5 Jiangsu Huatai W (1) 0 - 3 
14:30FT Shanghai Shenhua W (2) 0 - 0 Beijing Zao Tai W (5) 0 - 0 
     
04:00FT Chico (6) 5 - 2 Real Cartagena (7) 1 - 0 
     
05:00FT CS Herediano (4) 0 - 0 Univ. de Costa Rica (11) 0 - 0 
     
17:30FT NK Osijek II (5) 2 - 0 Kustosija (16) 1 - 0 
     
18:15AET Marstal/Rise 2 - 6 Aarhus 1 - 0 
18:15FT Norresundby 0 - 8 Aalborg 0 - 3
21:00AP Fremad Amager 1 - 1(5 - 4) Lyngby 0 - 0
     
03:00FT Ecuador 3 - 0 Bolivia 0 - 0 
03:00FT USA 1 - 1 Uruguay 0 - 0
03:15FT Colombia 0 - 0 Venezuela 0 - 0 
04:35FT Honduras 2 - 1 Chile 0 - 1 
05:10FT Argentina 4 - 0 Mexico 4 - 0 
06:05FT Peru 1 - 0 Brazil 0 - 0 
     
21:30Canc Manchester 62 FC (9) 0 - 0 Olympique 13 (11)  
     
20:15FT IBV W (8) 3 - 1 Hk/Vikingur W (10) 0 - 0 
     
11:30FT Perseru Serui (13) 1 - 1 Persela Lamongan (16) 0 - 1 
11:30FT PSM Makassar (9) 0 - 1 PSIS Semarang (12) 0 - 0 
14:30FT Persipura Jayapura (8) 2 - 0 Persija Jakarta (15) 0 - 0 
     
16:00FT Bustese Milano City (19) 0 - 1 Folgore Caratese (2) 0 - 0 
16:00FT Caravaggio (13) 0 - 2 Legnano (7) 0 - 2 
16:00FT Inveruno (14) 2 - 0 Castellanzese (17) 0 - 0 
16:00FT Levico Terme (15) 0 - 3 NibionnoOggiono (10) 0 - 1 
16:00FT Scanzorosciate (5) 1 - 1 Tritium (6) 0 - 0 
16:00FT Sondrio Calcio (3) 1 - 0 Virtus Bolzano (20) 0 - 0 
16:00FT Villa D'Alme (16) 2 - 1 Dro (12) 1 - 0 
21:00FT Pontisola (11) 1 - 1 Virtus Bergamo Alzanoseriate (8) 0 - 1 
21:30FT Pro Sesto (4) 3 - 1 Brusaporto (9) 2 - 1 
21:30FT Seregno (1) 2 - 0 Arconatese (18) 2 - 0 
     
16:00FT Adriese (8) 1 - 0 Este (18) 0 - 0 
16:00FT Ambrosiana (2) 2 - 0 Vigasio (16) 0 - 0 
16:00FT Caldiero Terme (9) 1 - 0 Villafranca (14) 1 - 0 
16:00FT Campodarsego (7) 0 - 0 Delta Calcio Rovigo (11) 0 - 0 
16:00FT Cartigliano (1) 2 - 1 Union Feltre (15) 1 - 1 
16:00FT Chions (12) 2 - 2 Mestre (17) 1 - 0 
16:00FT Clodiense (4) 2 - 0 Cjarlins Muzane (3) 0 - 0 
16:00FT Legnago Salus (5) 0 - 0 Montebelluna (13) 0 - 0 
16:00FT Luparense (6) 1 - 1 San Luigi (20) 1 - 1 
19:00FT Belluno (10) 2 - 1 Tamai (19) 0 - 1 
     
01:00FT Haiti (2) 1 - 1 Curacao (1) 1 - 1
02:15FT Cuba (3) 0 - 1 Canada (1) 0 - 1
     
18:00FT Sotra (6) 1 - 1 Elverum (8) 0 - 1 
     
20:00FT Stabaek 2 (12) 1 - 4 Lorenskog (2) 1 - 3 
     
15:00FT FC Chelyabinsk (3) 1 - 0 Akron Tolyatti (2) 1 - 0 
16:00FT Lada Tolyati (10) 0 - 3 Nosta (8) 0 - 2 
16:30FT Zenit Izhevsk (9) 1 - 0 Ural II (4) 1 - 0 
17:00FT Tyumen (6) 2 - 2 FC Ufa 2 (12) 2 - 1 
18:30FT Kamaz Chelny (1) 1 - 0 Zvezda Perm (11) 1 - 0 
     
18:30FT Al Najoom (18) 1 - 2 Al Khaleej Saihat (3) 0 - 1 
18:40FT Al Shoalah (11) 1 - 1 Al-Thuqbah (8) 0 - 0 
18:50FT Najran (14) 0 - 1 Ohod (13) 0 - 0 
18:55FT Al-Taqdom (17) 0 - 4 Al Bukayriyah (10) 0 - 2 
19:05FT Al Taee (2) 3 - 0 Al Mojzel (20) 0 - 0 
19:10FT Al-Ansar (9) 3 - 0 Jeddah Club (19) 2 - 0 
     
21:45FT Brora Rangers (3) 2 - 1 Rothes (7) 0 - 1 
21:45FT Deveronvale (13) 0 - 1 Buckie Thistle (1) 0 - 1 
21:45FT Forres Mechanics (11) 2 - 2 Wick Academy (9) 1 - 0 
21:45FT Fort William (14) 1 - 0 Clachnacuddin (17) 0 - 0 
21:45FT Keith (8) 1 - 1 Nairn County (6) 1 - 1 
21:45FT Lossiemouth (15) 0 - 3 Fraserburgh (2) 0 - 1 
21:45FT Strathspey Thistle (10) 1 - 1 Huntly (16) 1 - 1 
21:45FT Turriff Utd (12) 0 - 1 Formartine United (4) 0 - 1 
     
16:30AET Radomlje 3 - 2 ND Gorica 2 - 2 
16:30FT Tolmin 0 - 6 NK CM Celje 0 - 2 
19:00FT Nafta 2 - 0 Krsko 1 - 0 
     
18:45FT Ribamontan al Mar (9) 1 - 0 Selaya (13)  
19:15FT SD Torina (18) 1 - 1 Siete Villas (17)  
19:30FT CD Cayon (7) 1 - 1 CD Bezana (6)  
19:30FT SD Barreda Balompie (4) 1 - 1 UM Escobedo (1)  
20:30FT Racing Santander B (5) 2 - 0 Cartes (14)  
20:30FT Samano (15) 3 - 1 Tropezon (19)  
21:00FT Atletico Albericia (8) 1 - 1 SD Solares (11)  
21:15FT Gimnastica de Torrelavega (3) 2 - 1 Cultural Guarnizo (10)  
22:00FT CD Barquereno (16) 0 - 2 Laredo (2)  
22:00FT Textil Escudo (12) 3 - 0 Vimenor (20)  
     
13:00FT UA Horta (3) 4 - 2 Peralada (18)  
13:00FT Vilafranca (7) 2 - 0 Terrassa (4)  
13:15FT UE Sants (10) 1 - 0 Manresa (8)  
18:00Canc Reus Deportiu B -:- Pobla de Mafumet (2)  
19:00FT Granollers (13) 0 - 0 CE Europa (15)  
19:00FT UE Figueres (17) 2 - 2 Sant Andreu (9)  
19:00FT Vilassar de Mar (11) 3 - 0 CD Banyoles (16)  
19:30FT Castelldefels (14) 2 - 1 Igualada (20)  
19:30FT Cerdanyola dell Valles (5) 0 - 1 L Hospitalet (1)  
20:00FT Santfeliuenc (6) 1 - 1 San Cristobal (12)  
     
19:15FT Real Burgos (15) 2 - 2 Mirandes B (18)  
19:30FT Cultural Leonesa B (16) 1 - 2 Zamora (3)  
20:30FT Atletico Tordesillas (13) 2 - 3 La Baneza (12)  
20:30FT Becerril (21) 1 - 4 Numancia B (2)  
21:00FT Almazan (10) 0 - 0 Beroil Bupolsa (20)  
21:00FT Atletico Astorga (6) 4 - 2 Real Avila (14)  
21:00FT Burgos Promesas 2000 (4) 3 - 1 La Virgen del Camino (11)  
21:00FT Salamanca B (1) 2 - 0 UD Santa Marta Tormes (8)  
21:15FT Arandina (7) 2 - 0 Cristo Atletico (9)  
21:30FT Gimnastica Segoviana (5) 4 - 0 La Granja (19)  
     
20:30FT Vevey (3) 2 - 1 BSC Young Boys II (6) 0 - 0 
21:00FT US Terre Sainte (13) 2 - 5 Team Vaud U21 (2) 1 - 2 
     
21:00FT Thalwil (12) 0 - 4 Hongg (8) 0 - 1 
     
05:00FT Reno 1868 Fc (7) 5 - 0 Seattle Sounders II (35) 5 - 0 
     
16:00FT Bul FC (4) 0 - 3 Jinja Sss (7) 0 - 0 
16:30FT Bright Stars FC (14) 1 - 1 Wakiso Giants (6) 0 - 1 
16:30Pst Onduparaka (2) -:- Vipers FC (5)  
     
22:30Canc Deportivo Anzoategui -:- Puerto Cabello (15)  
22:30FT Estudiantes de Merida FC (18) 1 - 2 Caracas FC (6) 0 - 2 
23:00FT Lala FC (17) 0 - 4 Llaneros de Guanare (3) 0 - 1 
23:00FT Portuguesa FC (8) 1 - 0 Deportivo Lara (13) 0 - 0 
     
15:00FT Hanoi T&T (1) 6 - 1 Nam Dinh (10) 3 - 1 
     
21:45FT Gresford Athletic (13) 2 - 0 Llanfair United (15) 1 - 0 
22:00FT Conwy Borough (5) 0 - 7 Prestatyn Town (1) 0 - 3 

Get live football scores from 11/09/2019 & the football fixtures from 11/09/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 11/09/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 11/09/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement