SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Argentina: Primera Division (1)
03:00Pst Independiente (22) -:- San Martin Tucuman (23)  
     Argentina: Primera C (5)
20:30FT Berazategui (1) 1 - 0 Canuelas (20) 0 - 0 
20:30FT Central Cordoba (19) 0 - 0 Midland (17) 0 - 0 
20:30FT Deportivo Merlo (15) 0 - 2 Deportivo Armenio (2) 0 - 0 
20:30FT Ituzaingo (10) 1 - 0 San Martin Burzaco (16) 0 - 0 
20:30FT Sportivo Barracas (7) 4 - 1 Argentino De Quilmes (4) 1 - 1 
     Brazil: Serie B (1)
00:00FT CSA (2) 1 - 2 Vila Nova (6) 1 - 0  
     Costa Rica: Primera Division - Apertura (INVIERNO) (3)
23:00FT AD Carmelita (5) 1 - 1 Perez Zeledon (4) 0 - 1 
23:00FT Univ. DE Costa Rica (10) 1 - 2 LD Alajuelense (2) 1 - 0 
23:05FT Guadalupe FC (8) 3 - 1 Limon FC (12) 1 - 0 
     Denmark: Landspokal (3)
17:15FT Tarup-Paarup 0 - 1 Thisted FC * 0 - 0  
18:30AET HIK 2 - 3 Nykobing FC * 1 - 2  
19:00PEN Viborg 2 - 2
(4 - 5)
FC Fredericia * 0 - 1  
     Ecuador: Division 2 - Division 2 Stage 2 (4)
22:00FT Fuerza Amarilla (4) 2 - 2 Mushuc Runa SC (2) 1 - 0 
22:30FT Clan Juvenil (1) 1 - 2 America De Quito (6) 0 - 0 
23:00FT CD Olmedo (9) 1 - 0 Orense Sc (8) 0 - 0 
23:00FT Puerto Quito (10) 2 - 0 Gualaceo SC (12) 1 - 0 
     Egypt: Premier League - Division 1 (5)
15:30FT El Entag EL Harby (3) 2 - 1 Petrojet (9) 0 - 0 
15:30FT Haras El Hodood (17) 1 - 1 Al Ittihad (13) 0 - 0 
18:00FT AL Mokawloon (10) 2 - 1 Smouha SC (7) 1 - 0 
21:00FT AL Assiouty (2) 1 - 1 El Gouna FC (5) 0 - 0 
21:00FT Wadi Degla (18) 1 - 2 Misr El Makasa (11) 0 - 1 
     England: FA Cup - FA Cup Qualification (6)
20:15FT * Horsham 5 - 0 Corinthian 1 - 0  
20:45PEN * Cray Valley Paper Mills 3 - 3
(4 - 1)
Merstham 1 - 2  
20:45FT Hadley 0 - 1 Leverstock Green * 0 - 0  
20:45PEN * Lewes 1 - 1
(4 - 1)
Farnborough 1 - 0  
20:45FT Long Melford 1 - 2 Haverhill Rovers * 0 - 1  
20:45FT Parkgate FC 2 - 2 Leek Town 0 - 0  
     Friendly Games: Friendly International (5)
02:05FT Colombia 0 - 0 Argentina 0 - 0
02:30FT El Salvador 0 - 5 Brazil 0 - 3 
03:05FT Ecuador 2 - 0 Guatemala 0 - 0
03:05FT Panama 0 - 2 Venezuela 0 - 0 
03:10FT USA 1 - 0 Mexico 0 - 0
     Georgia: Erovnuli Liga (1)
14:30FT FC Metalurgi Rustavi (6) 0 - 0 Torpedo Kutaisi (5) 0 - 0 
     Germany: Regional Leagues - Regional League Northeast (7)
17:30FT Berliner AK 07 (3) 3 - 0 Germania Halberstadt (17) 1 - 0 
18:00FT ZFC Meuselwitz (14) 0 - 2 Viktoria Berlin (6) 0 - 1 
18:30FT Optik Rathenow (16) 0 - 2 BFC Dynamo (9) 0 - 0 
18:30FT VSG Altglienicke (13) 1 - 2 Chemnitzer FC (1) 1 - 2 
19:00FT Hertha Berlin II (5) 2 - 0 Union Furstenwalde (18) 0 - 0 
19:00FT Lokomotive Leipzig (11) 1 - 1 Rot-weiss Erfurt (7) 0 - 1 
19:00FT Wacker Nordhausen (2) 2 - 1 SV Babelsberg 03 (4) 1 - 0 
     Germany: Oberliga Westfalen (1)
20:00FT TuS Erndtebruck (13) 1 - 0 Holzwickeder (10) 1 - 0 
     Honduras: Liga Nacional de FĂștbol - Apertura (2)
23:00FT CD Marathon (5) 3 - 1 CD Honduras (8) 2 - 0 
23:00FT Real De Minas (10) 0 - 0 CD Motagua (2) 0 - 0  
     Indonesia: Super League - Liga 1 (3)
10:30FT PSMS Medan (18) 2 - 3 Psis Semarang (17) 0 - 1 
13:30FT Bhayangkara FC (3) 1 - 0 Perseru Serui (16) 0 - 0 
13:30FT Pusamania Borneo (9) 0 - 1 Persija Jakarta (6) 0 - 0 
     Israel: Liga Leumit - Division 2 (8)
19:30FT Hapoel Afula (6) 4 - 0 Maccabi Ahi Nazareth (9) 0 - 0 
19:30FT Hapoel Ashkelon (8) 1 - 3 Beitar Tel Aviv (7) 1 - 2 
19:30FT Hapoel Bney Lod FC (15) 0 - 3 Hapoel Kfar Saba (2) 0 - 0 
19:30FT Hapoel Iksal (14) 1 - 3 Hap. Nazareth-Illit (4) 0 - 0 
19:30FT Hapoel Katamon (1) 1 - 0 Hapoel Petah Tikva (16) 1 - 0 
19:30FT Hapoel Marmorek (11) 0 - 0 Sektzya Ness Ziona (5) 0 - 0 
19:30FT Hapoel R. H. I. Nir (10) 1 - 1 Hapoel Rishon Lezion (12) 0 - 0 
19:30FT Hapoel Ramat Gan (13) 0 - 2 Hapoel Akko (3) 0 - 2 
     Japan: J. League Div.2 - J2 League (1)
12:05FT Avispa Fukuoka (7) 0 - 0 Yokohama FC (3) 0 - 0 
     Japan: J. League Div.3 (1)
12:00FT SC Sagamihara (9) 2 - 1 Azul Claro Numazu (3)   
     Kosovo: Superliga (4)
15:45FT Drita (9) 1 - 2 Llapi (5) 1 - 1 
15:45FT Ferizaj (11) 0 - 2 Feronikeli (2) 0 - 1 
15:45FT Kek-U (12) 1 - 5 Trepca 89 (7) 0 - 3 
15:45FT Kf Flamurtari (1) 3 - 1 Liria (10) 2 - 0 
     Lithuania: 1 Lyga (1)
16:00FT Utenis Utena (8) 1 - 1 Stumbras Kaunas B (9) 1 - 1 
     Malaysia: Challenge Cup - Group Stage (2)
11:00FT ATM FA (4) 1 - 0 UiTM FC (6) 0 - 0  
14:15FT Penang (7) 1 - 5 Johor FA (1) 0 - 3 
     Nicaragua: Primera Division - Apertura (3)
19:00FT Jalapa (3) 2 - 0 Chinandega (8) 1 - 0 
23:00FT Deportivo Ocotal (5) 2 - 2 Real Madriz (6) 2 - 1 
23:00FT Managua (1) 3 - 2 Juventus Managua (9) 3 - 1 
     Nigeria: Premier League (10)
17:00Canc Abia Warriors (8) 0 - 0 Go Round Omoku (16)   
17:00Canc Akwa United (2) 0 - 0 Mfm Fc (11)   
17:00Canc El Kanemi Warriors (13) 0 - 0 Enugu Rangers (10)   
17:00Canc Heartland (20) 0 - 0 Ifeanyi Uba (17)   
17:00Canc Kano Pillars (3) 0 - 0 Sunshine Stars (18)   
17:00Canc Katsina United (7) 0 - 0 Kwara United (15)   
17:00Canc Lobi Stars (1) 0 - 0 Wikki Tourists (14)   
17:00Canc Nasarawa United (12) 0 - 0 Niger Tornadoes (6)   
17:00Canc Plateau United (5) 0 - 0 Enyimba   
17:00Canc Rivers United (9) 0 - 0 Yobe Stars (19)   
     Peru: Primera Division - Clausura (4)
00:45FT Sport Huancayo (3) 1 - 0 Comerciantes Unidos (13) 1 - 0
03:00FT Universitario (10) 2 - 1 UTC (12) 1 - 1
20:15FT U. San Martin (4) 3 - 2 Academia Cantolao (8) 0 - 1
22:30FT Union Comercio (9) 2 - 1 Sporting Cristal (6) 1 - 0
     Saudi Arabia: Division 1 (5)
17:30FT Al-adalah (3) 1 - 0 Al-Taee (17) 0 - 0 
17:45FT Al Mojzel (19) 1 - 3 Dhamk (4) 1 - 1 
17:45FT Al-washm (16) 2 - 1 Al Khaleej Saihat (8) 0 - 1 
17:55FT Abha (7) 1 - 0 Al-kawkab (20) 0 - 0 
18:00FT Al-ain Atawlah (1) 1 - 0 Al-ansar (11) 0 - 0 
     Scotland: Highland League (1)
20:45Pst Formartine United (6) -:- Clachnacuddin (15)  
     Slovenia: Hervis Pokal - Second Round (4)
15:30FT Ask Bravo 2 - 3 Maribor * 2 - 1  
15:30FT * Ns Mura 1 - 0 Rudar Velenje 0 - 0  
19:00FT * Luka Koper 2 - 0 Nafta 0 - 0  
19:30FT Livar Ivancna Gorica 0 - 3 NK Domzale * 0 - 2  
     Spain: Copa del Rey - Second Round (16)
18:00PEN * Ebro 0 - 0
(5 - 4)
Murcia 0 - 0  
19:30PEN * Ontinyent 1 - 1
(6 - 5)
Real Jaen 0 - 1  
20:00FT * Alcorcon 1 - 0 Extremadura 0 - 0  
20:00FT * Lleida Esportiu 1 - 0 Compostela 1 - 0  
20:00FT Osasuna 1 - 2 Reus * 0 - 0  
20:00FT Ucam Murcia 0 - 2 Racing Santander * 0 - 1  
20:30FT * CD Calahorra 2 - 0 CD Castellon 1 - 0  
20:30PEN * Cultural Leonesa 1 - 1
(5 - 4)
Fuenlabrada 0 - 0  
20:30AET * Sant Andreu 1 - 0 Gernika 0 - 0  
20:45AET * Lorca FC 2 - 1 Unionistas De Salamanca 1 - 1  
20:45FT * Melilla 3 - 0 Tudelano 1 - 0  
20:45FT * Villanovense 2 - 1 Badalona 1 - 1  
21:00PEN Cartagena 1 - 1
(4 - 5)
UD Logrones * 1 - 0  
21:00FT * Zaragoza 2 - 1 Deportivo La Coruna 1 - 0  
22:00FT * Cordoba 2 - 0 Gimnastic 1 - 0  
22:00FT Tenerife 1 - 2 Cadiz * 0 - 1  
     Sweden: Superettan (1)
19:00FT Gais (9) 1 - 2 IFK Varnamo (13) 0 - 1 
     Sweden: Damallsvenskan (1)
19:00FT Djurgarden W (8) 2 - 1 Hammarby IF DFF W (10) 1 - 1
     Thailand: Thai League 2 (7)
13:00FT Army United (7) 0 - 0 Sisaket (8)  
13:00FT Khonkaen (2) 1 - 1 Rayong Fc (9)  
13:00FT Lampang Fc (6) 4 - 3 Kasetsart Fc (13)  
13:00FT Thai Honda FC (11) 3 - 3 Samut Sakhon Fc (10)  
14:00FT Ang Thong Fc (15) 5 - 6 Chiang Mai Fc (4)  
14:00FT Krabi FC (14) 1 - 0 Trat FC (3)  
14:00FT PTT Rayong (1) 2 - 0 Nong Bua Pitchaya (5)  
     Thailand: Thai Premier League (9)
12:45FT Chainat (13) 1 - 1 Bangkok Glass (10) 1 - 1  
12:45FT Chiangrai United (6) 2 - 0 Port FC (4) 1 - 0  
13:00FT Prachuap (5) 0 - 0 Chonburi FC (9) 0 - 0  
13:00FT Ratchaburi (12) 1 - 2 Muangthong United (3) 1 - 0  
14:00FT Buriram United (1) 4 - 1 Sukhothai FC (15) 3 - 1  
14:00FT Nakhon Ratchasima FC (8) 2 - 1 Navy FC (16) 0 - 1  
14:00FT Pattaya United (7) 3 - 1 Police Tero (14) 2 - 0  
15:00FT Air Force Central FC (18) 1 - 3 Suphanburi (11) 0 - 1  
15:00FT Bangkok United (2) 1 - 0 Ubon UMT (17) 1 - 0  
     Turkey: Turkiye Kupasi - FA Cup (26)
12:00PEN Artvin Hopaspor 0 - 0
(3 - 4)
24 Erzincanspor * 0 - 0  
13:30FT * Batman Petrolspor 1 - 0 Yuksekova Belediyespor 1 - 0  
13:30AET * Buyuksehir B. 2 - 0 Sarikamis Genclerbirligispor 0 - 0  
13:30FT * Diyarbakirspor 2 - 0 Elazig Belediyespor 0 - 0  
13:30FT Duzyurtspor 0 - 2 Yomraspor * 0 - 1  
13:35FT * Siirt IL Ozel Idaresispor 3 - 0 Cizrespor 1 - 0  
14:00FT * Altindag Belediyespor 1 - 0 Kutahyaspor 0 - 0  
14:00PEN * Erbaaspor 1 - 1
(3 - 2)
Fatsa Belediyespor 0 - 0  
14:00FT * Karadeniz Eregli 2 - 1 Gebzespor 2 - 0  
14:00FT * Karaman Belediyespor 2 - 1 68 Aksaray Belediye Spor 2 - 1  
14:00PEN * Kemerspor 2003 2 - 2
(5 - 4)
Muglaspor 2 - 1  
14:00FT * Kirsehir Belediyespor 3 - 2 Nevsehir Sp. Genclik 2 - 2  
14:00FT * Serik Belediyespor 4 - 1 Kale Belediyespor 3 - 0  
14:05FT * Erzin Belediyespor 3 - 0 Adiyamanspor 1 - 0  
14:05AET * Kilis Bld.Spor 2 - 1 Osmaniyespor 1 - 0  
14:30FT * Bergama Belediyespor 2 - 1 Bucaspor 1 - 1  
14:30FT Halide Ed.Adivarspor 0 - 1 Gengelkoy Futbol Yatirimlari * 0 - 0  
14:30FT * Kasimpasa 2 - 1 Ergene Velimese Spor 0 - 1  
14:30FT * Kocaeli Birlikspor 2 - 1 Duzcespor 2 - 1  
14:30PEN * Maltepespor 1 - 1
(4 - 2)
Sultanbeyli Bld. 1 - 1  
14:30FT * Sile Yildizspor 3 - 2 Karacabey Birlikspor 2 - 1  
14:30FT * Silivrispor 1 - 0 Alibeykoy 0 - 0  
14:30PEN Sinopspor 2 - 2
(4 - 5)
Yeni Orduspor * 0 - 1  
14:30FT Tepecik Bld.Spor 1 - 3 Gaziosmanpasa * 1 - 1  
18:00AET * Kocaelispor 2 - 0 Golcukspor 0 - 0  
18:00AET * Tire 1922 Spor 2 - 1 Turgutluspor 0 - 0  
     Turkmenistan: Yokary Liga (1)
14:30FT Sagadam (3) 0 - 3 Altyn Asyr (2)  
     USA: United Soccer League (1)
01:00FT Louisville City Fc (9) 0 - 1 Fc Cincinnati (1) 0 - 1 
     Zimbabwe: Premier League (8)
15:00FT Black Rhinos (7) 1 - 1 Platinum (2)  
15:00FT Chicken Inn (3) 1 - 2 CAPS United (4)  
15:00FT Herentals College (10) 1 - 0 Bulawayo Chiefs (12)  
15:00FT Mutare City (16) 1 - 0 Highlanders (6)  
15:00FT Ngezi Platinum (1) 1 - 0 ZPC Kariba (8)  
15:00FT Nichrut (14) 1 - 0 Bulawayo City (17)  
15:00FT Shabanie Mine (18) 0 - 0 Yadah (13)  
15:00FT Triangle United (5) 1 - 1 Harare City (9)  

Get live football scores from 12/09/2018 & the football fixtures from 12/09/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 12/09/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 12/09/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement