SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     France: Ligue 1 (2)
21:00FT Saint Etienne (4) 2 - 1 Strasbourg (10) 2 - 0
21:30FT Caen (19) 0 - 1 Nantes (14) 0 - 0
     Africa (CAF): CAF Confederation Cup - Group Stage (8)
16:00FT Nkana FC (4) 2 - 1 Al Hilal Omdurman (2) 1 - 1
19:00FT Asante Kotoko (3) 2 - 1 Zesco United FC (1) 2 - 0
19:00FT Petro Atletico (2) 2 - 1 GOR Mahia (3) 2 - 0
19:00FT Raja Casablanca (3) 0 - 0 AS Otoho (2) 0 - 0
19:00FT Salitas (4) 0 - 0 Etoile Du Sahel (3) 0 - 0
22:00FT CS Sfaxien (2) 1 - 1 Enugu Rangers (1) 0 - 0
22:00FT Renaissance Berkane (1) 2 - 1 Hassania Agadir (4) 1 - 1
22:00FT Zamalek SC (4) 1 - 1 Hussein Dey (1) 1 - 0
     Algeria: Ligue 1 (3)
17:00FT AS Ain Mlila (11) 0 - 0 USM Alger (1) 0 - 0 
17:00FT CR Belouizdad (12) 2 - 1 JS Kabylie (2) 1 - 1 
19:00FT ES Setif (6) 1 - 0 Olympique Medea (13) 1 - 0 
     Bangladesh: Premier League (2)
13:00FT Mohammedan Dhaka (11) 1 - 2 Saif Sporting Club (4) 0 - 1 
15:30FT Sheikh Russel (3) 1 - 0 Abahani Chittagong (7) 0 - 0 
     Botswana: Premier League (2)
20:00FT Notwane FC (10) 0 - 0 BDF XI (5) 0 - 0 
20:00FT Prisons XI (13) 1 - 3 Gaborone United (8) 0 - 0 
     Brazil: Campeonato Paraense (1)
02:00FT Sao Francisco (10) 4 - 5 Paragominas FC (2) 1 - 2 
     Brazil: Campeonato Paulista A2 (2)
21:00FT Agua Santa (1) 1 - 0 Santo Andre (8) 1 - 0 
21:00FT Nacional SP (10) 3 - 3 Sertaozinho (16) 0 - 2 
     Brazil: Copa do Brasil (4)
00:15FT Aparecidense 1 - 0 Ponte Preta 1 - 0 
02:30FT Imperatriz 1 - 1 Nautico Recife 0 - 1 
21:30FT Bragantino PA 1 - 0 ASA 0 - 0 
21:30FT Brasiliense 0 - 0 CRB 0 - 0 
     Cameroon: Division 1 - Elite One (6)
16:00FT AS Fortuna (8) 2 - 3 Feutcheu (3) 0 - 2 
16:00FT Avion FC (7) 1 - 2 Apejes (3) 1 - 2 
17:30FT Les Astres (6) 3 - 2 Eding Sport Fc (9) 2 - 1 
17:30FT UMS De Loum (2) 2 - 0 Stade Renard (5) 0 - 0 
17:30FT Union Douala (4) 2 - 0 PWD Bamenda (6) 1 - 0 
18:00FT Dragon De Yaounde (1) 5 - 1 New Star (9) 3 - 1 
     Congo Dr: Super League (1)
17:30FT DC Motema Pembe (3) 2 - 0 Bukavu Dawa (14)  
     Cyprus: FA Cup (1)
18:00FT Thoi Lakatamias 0 - 6 A.E.L. 0 - 2 
     England: Championship (7)
22:45FT Ipswich (24) 1 - 1 Derby (7) 0 - 1 
22:45FT Leeds (1) 2 - 1 Swansea (12) 2 - 0 
22:45FT Preston (13) 3 - 1 Norwich (2) 2 - 0 
22:45FT Sheffield Utd (3) 1 - 0 Middlesbrough (6) 0 - 0 
22:45FT Wigan (19) 0 - 0 Stoke City (17) 0 - 0 
22:50FT Brentford (15) 1 - 0 Aston Villa (10) 0 - 0 
23:00FT Reading (21) 2 - 1 Blackburn (14) 1 - 0 
     France: National 2 Group D (2)
17:00FT Epinal (5) 1 - 2 Lens II (15) 1 - 2 
22:00FT Sedan (8) 2 - 2 Bobigny AC (13) 1 - 2 
     Friendly Games: Club Friendly (6)
17:00FT Rubin 2 - 1 Shakhter Soligorsk 1 - 1 
18:00Canc Lokomotiv Moscow -:- Kongsvinger  
18:00FT ODD Ballklubb 3 - 0 WSG Wattens 0 - 0 
18:40FT Valerenga 2 - 1 Kongsvinger 0 - 1 
20:00FT Admira Wacker 1 - 2 Neusiedl 1 - 2 
20:00FT Viking 5 - 1 Sandnes ULF 1 - 1 
     Guatemala: Liga Nacional de FĂștbol - Clausura (2)
21:00FT Malacateco (7) 1 - 0 Coban Imperial (2) 1 - 0 
22:00FT Iztapa (10) 0 - 1 Guastatoya (11) 0 - 0 
     India: Super League (1)
17:00FT Mumbai City (3) 0 - 2 NorthEast United (4) 0 - 2
     Iran: Azadegan League (4)
13:30FT Aluminium Arak (5) 0 - 0 Oxin Alborz (3) 0 - 0 
13:30FT Navad Urmia (12) 0 - 0 Mes Kerman (6) 0 - 0 
14:00FT Arvand Khorramshahr FC (15) 2 - 1 Baderan Tehran (9) 1 - 1 
14:00FT Shahin Bushehr (4) 0 - 0 Shahrdari Mahshahr (16) 0 - 0 
     Italy: Serie C - Serie C Group A (10)
16:30FT Carrarese (3) 0 - 2 Piacenza (2) 0 - 0 
16:30FT Cuneo (13) 1 - 1 Robur Siena (6) 1 - 0 
16:30FT Gozzano (12) 1 - 1 Pontedera (9) 1 - 0 
20:00FT Alessandria (14) 0 - 0 Olbia (17) 0 - 0 
20:30FT Arezzo (4) 1 - 1 Juventus U23 (11) 1 - 1 
20:30FT Arzachena (19) 1 - 0 Lucchese (18) 0 - 0 
20:30FT Pistoiese (16) 1 - 1 Albissola (15) 1 - 0 
20:30FT Pro Patria (7) 1 - 0 Novara (10) 1 - 0 
20:30Pst Pro Piacenza (20) -:- Pisa (8)  
20:30FT Virtus Entella (5) 2 - 1 Pro Vercelli (1) 1 - 1 
     Italy: Serie C - Serie C Group C (7)
16:30FT Vibonese (8) 0 - 2 Rieti (15) 0 - 0 
16:30FT Viterbese (13) 1 - 0 Virtus Francavilla (11) 1 - 0 
22:30FT Juve Stabia (1) 0 - 0 Catanzaro (3) 0 - 0 
22:30Awd Matera (19) 0 - 3 Cavese (12)  
22:30FT Paganese (18) 1 - 3 Monopoli (5) 0 - 2 
22:30FT Sicula Leonzio (14) 2 - 1 Bisceglie (17) 1 - 0 
22:30FT Trapani (2) 1 - 0 Catania (4) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. A (3)
16:30FT Bra (9) 3 - 3 Folgore Caratese (8) 1 - 2 
16:30FT Inveruno (7) 1 - 0 Casale (4) 0 - 0 
16:30FT Stresa (17) 0 - 1 Borgaro Torinese (18) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. B (2)
16:30FT Pontisola (7) 0 - 3 Scanzorosciate (16) 0 - 2 
16:30FT Pro Sesto (3) 2 - 1 Virtus Bergamo Alzanoseriate (6) 0 - 1 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. C (2)
16:30FT Belluno (10) 3 - 2 Chions (8) 2 - 2 
16:30FT Trento (17) 0 - 2 Delta Calcio Rovigo (5) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. D (2)
16:30FT OltrepoVoghera (17) 0 - 0 San Marino Calcio (11) 0 - 0 
16:30FT Vigor Carpaneto (6) 2 - 3 Lentigione (9) 0 - 1 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. E (10)
16:30FT Aglianese (14) 1 - 0 Pianese (3) 0 - 0 
16:30FT Cannara (10) 2 - 3 Seravezza (1) 1 - 1 
16:30FT Ponsacco (5) 1 - 1 Aquila Montevarchi (6) 1 - 1 
16:30FT Prato (12) 1 - 0 Gavorrano (8) 0 - 0 
16:30FT Real Forte Querceta (16) 2 - 2 Massese (20) 1 - 2 
16:30FT San Donato (7) 2 - 1 Bastia Calcio (15) 2 - 1 
16:30FT Sangimignano (19) 1 - 0 Viareggio (13) 0 - 0 
16:30FT Sangiovannese (11) 0 - 0 Scandicci (17) 0 - 0 
16:30FT Trestina (9) 0 - 1 Ghivizzano Borgoamozzano (4) 0 - 1 
16:30FT Tuttocuoio (2) 0 - 0 Sinalunghese (18) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. F (10)
16:30FT Francavilla Calcio 1927 (6) 2 - 1 Castelfidardo (20) 0 - 0 
16:30FT Jesina (12) 1 - 1 ASD Pineto (5) 0 - 1 
16:30FT Matelica (2) 2 - 0 Olympia Agnonese (18) 1 - 0 
16:30FT Recanatese (7) 1 - 1 Vastese (14) 1 - 1 
16:30FT Sangiustese (3) 2 - 0 Giulianova (13) 2 - 0 
16:30FT Sanmaurese (10) 1 - 0 Avezzano (17) 0 - 0 
16:30FT Santarcangelo (19) 0 - 1 Montegiorgio (8) 0 - 0 
16:30FT Savignanese (11) 3 - 2 Campobasso (9) 2 - 1 
17:00FT Isernia (15) 1 - 0 San Nicolo (4) 0 - 0 
22:30FT Forli (16) 1 - 2 Cesena (1) 0 - 1 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. G (10)
16:30FT Albalonga (8) 1 - 1 Castiadas (17) 1 - 0 
16:30FT Anziolavinio (20) 0 - 0 Monterosi (5) 0 - 0 
16:30FT Atletico SFF (9) 0 - 1 ASD Lanusei (1) 0 - 0 
16:30FT Avellino (4) 1 - 0 Flaminia (13) 0 - 0 
16:30FT Budoni (15) 4 - 3 Cassino (7) 2 - 0 
16:30FT Citta di Anagni (12) 1 - 0 Latte Dolce (3) 0 - 0 
16:30FT Ladispoli (16) 2 - 1 Aprilia (6) 1 - 0 
16:30FT Lupa Roma (19) 0 - 2 Trastevere (2) 0 - 1 
17:00FT Torres (18) 1 - 0 Ostia Mare (14) 0 - 0 
20:00FT Latina (10) 4 - 3 Vis Artena (11) 2 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. H (1)
17:00FT AZ Picerno (1) 2 - 1 Nola (14) 2 - 1 
     Libya: Premier League - Group B (2)
16:30FT Abu Salim (6) 0 - 0 Almahalla (12) 0 - 0 
16:30FT Asswehly (1) 2 - 1 Aschat (9) 0 - 1 
     Macau: Primeira DivisĂŁo (2)
14:05FT Tim Iec (5) 2 - 2 Tak Chun Ka I (3) 0 - 1 
16:00FT Cheng Fung (9) 4 - 0 Hang Sai (7) 1 - 0 
     Mexico: Copa MX - Copa Mx Clausura (1)
06:00FT Dorados (1) 3 - 0 Zacatepec 1948 (2) 0 - 0 
     Namibia: Premier League (1)
21:00FT African Stars (7) 0 - 0 Tura Magic (4)  
     Nigeria: Premier League - Group A (3)
18:00FT Niger Tornadoes (10) 0 - 0 Enyimba (3) 0 - 0 
18:00Pst Rivers United (5) -:- Enugu Rangers (11)  
18:00Pst Wikki Tourists (6) -:- Lobi Stars (12)  
     Nigeria: Premier League - Group B (1)
18:00FT Yobe Stars (11) 0 - 0 Plateau United (8) 0 - 0 
     Oceania (OFC): OFC Champions League - Group Stage (4)
04:00FT Morobe Wawens (4) 0 - 7 Central Sport (1) 0 - 5 
06:00FT Malampa Revivors FC (4) 2 - 4 Lae City Dwellers (2) 1 - 3 
07:00FT Lautoka (3) 5 - 6 Henderson Eels (2) 3 - 4 
09:00FT Hienghene Sport (1) 1 - 0 Tefana (3) 1 - 0 
     Qatar: 2nd Division League (2)
17:45FT Muaither SC (4) 2 - 0 Al Shamal (6) 1 - 0 
20:00FT Al Mesaimeer (3) 1 - 4 Al Wakrah (1) 0 - 3 
     Saudi Arabia: Pro League (2)
15:50FT Al-Hazm (12) 1 - 0 Al Baten (13) 0 - 0 
18:10FT Al-Ettifaq (9) 3 - 4 Al-Faisaly FC (8) 2 - 1 
     Saudi Arabia: Division 1 (5)
16:00FT Al Taee (12) 1 - 0 Al Jeel (14) 0 - 0 
16:05FT Dhamk (3) 4 - 2 Al Orubah (19) 3 - 0 
16:10FT Al-Ain Atawlah (18) 0 - 0 Abha (1) 0 - 0 
16:10FT Al-Ansar (7) 2 - 1 Al-Adalah (2) 0 - 1 
18:15FT Hajer (13) 0 - 2 Al-Washm (17) 0 - 1 
     Scotland: Lowland League (1)
22:45FT Dalbeattie Star (14) 1 - 2 Edusport Academy (8) 0 - 1 
     Spain: Primera Division Women (7)
14:00FT Sevilla W (16) 2 - 2 Valencia W (8) 1 - 1 
18:15FT Malaga W (15) 1 - 1 Edf Logrono W (13) 0 - 1 
20:30FT Barcelona W (2) 2 - 3 Sporting Huelva W (11) 1 - 0 
20:30FT Levante W (3) 1 - 1 Real Sociedad W (6) 0 - 1 
21:30FT Granad. Tenerife W (7) 2 - 1 Espanyol W (12) 0 - 0 
22:00FT Fundacion Albacete W (10) 2 - 1 Rayo Vallecano W (9) 0 - 1 
22:00FT Madrid CFF W (14) 0 - 3 Atletico Madrid W (1) 0 - 1 
     Switzerland: Super League (1)
20:45FT FC Luzern (7) 1 - 3 FC Sion (6) 1 - 1
     Switzerland: Challenge League (1)
21:00FT Lausanne (2) 3 - 2 SC Kriens (9) 1 - 2
     Uganda: Premier League (2)
16:00FT KCCA FC (1) 2 - 0 Bul FC (4) 0 - 0 
16:30FT Nyamityobora (15) 0 - 2 Express FC (9) 0 - 0 

Get live football scores from 13/02/2019 & the football fixtures from 13/02/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 13/02/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 13/02/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement