SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Netherlands: Eredivisie (1)
19:30FT Ajax (2) 2 - 1 PEC Zwolle (14) 1 - 0
     Albania: Kupa e Shqipërisë (2)
15:00Canc Kamza -:- Skenderbeu Korce   
18:00FT Tirana 3 - 0 Laci 0 - 0  
     Algeria: Ligue 2 (1)
16:00FT NC Magra (1) 2 - 1 JSM Bejaia (8) 1 - 0 
     Argentina: Primera B Nacional (1)
02:40FT Independ. Rivadavia (8) 0 - 0 Sarmiento Junin (1) 0 - 0 
     Argentina: Primera B Metropolitana (4)
21:00FT Acassuso (4) 2 - 2 Flandria (8) 0 - 0 
21:00FT Defensores Unidos (14) 1 - 2 San Miguel (15) 0 - 2 
21:00FT Justo Jose de Urquiza (13) 1 - 0 Almirante Brown (16) 0 - 0 
21:00FT Tristan Suarez (11) 0 - 1 San Telmo (6) 0 - 1 
     Argentina: Copa Argentina (1)
22:10AP * Patronato 1 - 1
(2 - 1)
Dock Sud 1 - 0 
     Asia (AFC): AFC Champions League - Group Stage (4)
12:00FT Kawasaki Frontale (3) 1 - 0 Sydney FC (4) 0 - 0
12:00FT Ulsan Hyundai FC (1) 1 - 0 Shanghai SIPG (2) 0 - 0
13:00FT Buriram United (2) 1 - 0 Jeonbuk Motors (3) 0 - 0
14:00FT Beijing Guoan (4) 0 - 0 Urawa (1) 0 - 0
     Asia (AFC): AFC Cup - Group Stage (2)
09:00FT Kaya (1) 5 - 0 Home United FC (4) 3 - 0
10:00FT PSM Makassar (2) 7 - 3 Lao Toyota FC (3) 2 - 1
     Australia: NPL Tasmania (3)
09:30FT Launceston City (7) 1 - 2 Devonport City (1) 1 - 1 
11:00FT Kingborough Lions (3) 8 - 0 Clarence United (9) 5 - 0 
11:15FT Glenorchy Knights (6) 1 - 3 Olympia (4) 1 - 1 
     Botswana: Premier League (2)
18:00FT Galaxy FC (2) 2 - 1 BDF XI (5) 2 - 1 
19:00FT Centre Chiefs (13) 0 - 1 BR Highlanders (10) 0 - 0 
     Brazil: Campeonato Brasiliense (2)
20:30FT Ceilandia (9) 0 - 1 Bosque Formosa EC (8) 0 - 1 
20:30FT Paracatu FC (6) 2 - 0 Santa Maria (11) 1 - 0 
     Brazil: Campeonato Gaucho (1)
01:30FT Brasilia (10) 1 - 4 Sao Luiz (4) 1 - 0 
     Brazil: Campeonato Piauiense (1)
20:45FT Altos (3) 4 - 2 Flamengo PI (4) 1 - 1 
     Burkina Faso: 1ère Division (1)
17:30Pst Salitas (2) -:- Asfb (10)  
     Colombia: Copa Colombia - Group Stage (8)
21:00FT Popayan (3) 2 - 2 Depor FC (4)  
21:00FT Tigres FC (2) 0 - 0 Llaneros (3)  
22:00FT Deportivo Pasto (2) 0 - 2 America de Cali (1)  
22:00FT Fortaleza FC (4) 0 - 1 Millonarios (1)  
22:00FT Leones FC (4) 0 - 0 Envigado (2)  
22:00FT Orsomarso (1) 3 - 0 Huila (3)  
22:30FT Real Santander (2) 1 - 0 Real Cartagena (1)  
22:30FT Union Magdalena (3) 1 - 0 Barranquilla (4)  
     Congo Dr: Super League (2)
16:30FT Dauphin Noirs (8) 0 - 1 DC Motema Pembe (3)  
16:30FT FC Renaissance (10) 2 - 0 Lubumbashi Sport (13)  
     Denmark: U17 League (1)
19:30FT OB U17 (5) 2 - 1 SoenderjyskE U17 (13)  
     Denmark: Landspokal (1)
19:10FT Kolding FC 0 - 2 FC Midtjylland 0 - 1 
     England: Championship (7)
21:45FT Birmingham (12) 0 - 2 Millwall (19) 0 - 2 
21:45FT Derby (6) 0 - 0 Stoke City (17) 0 - 0 
21:45FT Middlesbrough (5) 1 - 2 Preston (9) 1 - 0 
21:45FT Norwich (1) 3 - 2 Hull City (13) 2 - 1 
21:45FT Nottingham Forest (10) 1 - 3 Aston Villa (8) 1 - 2 
21:45FT QPR (18) 1 - 2 Rotherham (22) 0 - 0 
22:00FT West Brom (4) 3 - 0 Swansea (15) 1 - 0 
     England: FA WSL (Women’s Super League) (4)
21:00FT Liverpool W (8) 0 - 4 Chelsea W (3) 0 - 2 
21:30FT Reading W (7) 3 - 4 Manchester City W (1) 1 - 3 
21:45FT West Ham W (6) 0 - 1 Everton W (10) 0 - 0 
21:45FT Yeovil Town W (11) 1 - 1 Brighton W (9) 0 - 1 
     Friendly Games: Club Friendly (4)
14:00Canc Sarpsborg 08 FF -:- Raufoss  
14:00FT Sogndal 0 - 0 Kristiansund BK 0 - 0
15:35FT Sarpsborg 08 FF 5 - 0 Kongsvinger 1 - 0 
16:00Canc Mjondalen -:- Orgryte IS  
     Germany: 3. Liga (5)
20:00FT Carl Zeiss Jena (19) 1 - 1 Sportfreunde Lotte (13) 0 - 0 
20:00FT FC Kaiserslautern (12) 0 - 0 Eintracht Braunschweig (18) 0 - 0 
20:00FT Hallescher FC (3) 2 - 3 Energie Cottbus (17) 2 - 1 
20:00FT Karlsruher SC (2) 0 - 3 VfR Aalen (20) 0 - 2 
20:00FT SG Sonnenhof Grossaspach (16) 2 - 3 SV Wehen (4) 0 - 0 
     Germany: Regionalliga Nordost (6)
17:00Pst FC Oberlausitz Neugersdorf (17) -:- Hertha Berlin II (4)  
20:00FT BFC Dynamo (10) 2 - 1 Chemnitzer FC (1) 2 - 0 
20:00FT SV Babelsberg 03 (6) 1 - 1 Berliner AK 07 (2) 0 - 0 
20:00FT VfB Auerbach (13) 3 - 3 VSG Altglienicke (12) 0 - 1 
20:00FT Viktoria Berlin (8) 2 - 0 Optik Rathenow (18) 1 - 0 
20:00FT ZFC Meuselwitz (14) 1 - 4 Wacker Nordhausen (3) 1 - 1 
     Germany: Oberliga Westfalen (1)
20:30Pst Holzwickeder (15) -:- TuS Erndtebruck (8)  
     Iceland: League Cup - Group Stage (2)
20:00FT Valur Reykjavik (6) 6 - 0 Afturelding (12) 2 - 0 
22:00FT Grotta (18) 1 - 7 FH Hafnarfjordur (4) 1=1 
     Indonesia: Group Stage (2)
10:30FT Barito Putera (10) 1 - 1 Persela Lamongan (4) 1 - 1 
13:30FT Arema FC (7) 6 - 1 Persita Tangerang (20) 2 - 0 
     Japan: League Cup - Group Stage (8)
12:00FT Consadole Sapporo (3) 0 - 0 V-varen Nagasaki (1) 0 - 0 
12:00FT Gamba Osaka (2) 2 - 1 Matsumoto Yamaga (1) 2 - 1 
12:00FT Kashiwa Reysol (2) 0 - 1 Sagan Tosu (3) 0 - 0 
12:00FT Nagoya Grampus (1) 2 - 1 Oita Trinita (2) 2 - 1 
12:00FT Shimizu S-pulse (3) 1 - 0 Jubilo Iwata (4) 0 - 0
12:00FT Shonan Bellmare (2) 2 - 0 Yokohama F. Marinos (4) 1 - 0 
12:00FT Vegalta Sendai (1) 2 - 1 FC Tokyo (4) 2 - 0 
12:00FT Vissel Kobe (3) 0 - 0 Cerezo Osaka (4) 0 - 0 
     Kenya: Premier League (3)
14:00FT AFC Leopards (15) 0 - 1 Sofapaka (1) 0 - 1 
14:00FT Kariobangi Sharks (5) 1 - 0 Nzoia Sugar (11) 1 - 0 
14:00FT Western Stima (6) 0 - 2 Chemelil Sugar (13) 0 - 1 
     Macau: Primeira Divisão (2)
13:05FT Monte Carlo (4) 1 - 1 Sporting Macau (5)  
15:00FT Macau U23 (10) 1 - 3 Hang Sai (7)  
     Malta: Premier League (4)
19:00FT Birkirkara (6) 0 - 1 Hamrun Spartans (5) 0 - 0 
19:00FT Pieta Hotspurs (14) 0 - 2 Floriana FC (8) 0 - 0 
21:00FT Balzan FC (7) 0 - 0 Gzira United (3) 0 - 0 
21:15FT Mosta FC (9) 0 - 1 Valletta FC (1) 0 - 1 
     Montenegro: Prva Crnogorska Liga - Prva Cfl (5)
14:30FT FK Mladost Podgorica (5) 0 - 1 Sutjeska (1) 0 - 1 
16:00FT Buducnost Podgorica (2) 3 - 0 FK Petrovac (4) 1 - 0 
16:00FT Iskra Danilovgrad (8) 1 - 1 Mornar (10) 1 - 1 
16:00FT Rudar Pljevlja (7) 2 - 1 Lovcen (9) 0 - 0 
16:00FT Zeta (3) 1 - 0 FK Grbalj (6) 0 - 0 
     Morocco: Botola Pro (2)
18:00FT Renaissance Berkane (9) 3 - 7 Raja Casablanca (3) 2 - 1 
20:00FT Ittihad Tanger (2) 1 - 0 Hassania Agadir (4) 1 - 0 
     Nicaragua: Primera Division - Clausura (2)
23:00FT Diriangen (4) 1 - 1 Deportivo Ocotal (5) 0 - 0 
23:00FT Walter Ferretti (3) 0 - 0 Real Madriz (8) 0 - 0 
     Nigeria: Premier League - Group A (1)
17:00FT Lobi Stars (6) 2 - 1 MFM FC (1) 1 - 1 
     Oman: Professional League - Omani League (2)
15:50FT Mirbat SC (4) 1 - 1 Majees FC (11) 1 - 0 
17:55FT Dhofar (1) 0 - 0 SUR (13) 0 - 0 
     Poland: FA Cup (1)
19:00AET * Rakow Czestochowa 2 - 1 Legia Warszawa 1 - 1
     Qatar: 2nd Division League (2)
17:00FT Al Bidda SC (5) 0 - 4 Al Wakrah (1) 0 - 2 
19:15FT Al Mesaimeer (2) 2 - 1 Muaither SC (4) 1 - 1 
     S. America (CONMEBOL): Copa Libertadores - Group Stage (6)
00:15FT Boca Juniors (1) 3 - 0 Deportes Tolima (3) 0 - 0 
00:15FT Olimpia (3) 1 - 1 Universidad de Concepcion (1) 1 - 1 
00:15FT Palmeiras (1) 3 - 0 FBC Melgar (3) 1 - 0 
02:30FT Club Nacional (2) 1 - 0 Atletico-MG (4) 0 - 0 
02:30FT Gremio (4) 0 - 1 Libertad Asuncion (1) 0 - 1 
02:30FT Sporting Cristal (4) 1 - 1 Godoy Cruz (2) 1 - 1 
     Saudi Arabia: Division 1 (5)
14:50FT Al-Kawkab (13) 1 - 0 Al Jabalain (12) 0 - 0 
15:05FT Abha (1) 2 - 0 Al Mojzel (8) 1 - 0 
15:15FT Al Orubah (20) 1 - 1 Al-Ain Atawlah (17) 0 - 0 
17:30FT Al Jeel (15) 0 - 1 Al-Ansar (10) 0 - 0 
17:30FT Al Khaleej Saihat (4) 0 - 0 Al Najoom (7) 0 - 0 
     Scotland: Highland League (1)
22:00FT Deveronvale (10) 0 - 0 Huntly (9) 0 - 0 
     Senegal: Ligue 1 (2)
18:30FT Generation Foot (1) 2 - 1 ASC Jaraaf (7)  
19:00FT Niarry Tally (11) 0 - 0 Teungueth (2)  
     South Africa: Premier Soccer League (1)
19:30FT Baroka FC (13) 0 - 1 Golden Arrows (10) 0 - 0 
     Spain: Primera Division Women (4)
19:00FT Athletic Club W (4) 4 - 3 Edf Logrono W (15) 2 - 0 
19:00FT Sevilla W (12) 5 - 0 Malaga W (16) 1 - 0 
21:00FT Madrid CFF W (14) 1 - 1 Espanyol W (11) 0 - 1 
21:30FT Rayo Vallecano W (9) 0 - 3 Atletico Madrid W (1) 0 - 1 
     Tunisia: Ligue Professionnelle 1 (2)
15:30FT Esperance Tunis (1) 2 - 1 CS Sfaxien (2) 2 - 0 
15:30FT US Monastirienne (10) 3 - 1 Etoile Du Sahel (4) 1 - 1 
     Turkmenistan: Yokary Liga (1)
13:00Pst Ahal -:- FC Asgabat  
     Uganda: Premier League (3)
15:00FT Police FC (11) 4 - 2 Paidha Black Angels (16) 1 - 1 
15:30FT Bright Stars FC (9) 2 - 1 Nyamityobora (15) 1 - 0 
15:30FT Mbarara City (3) 0 - 0 Ndejje University (14) 0 - 0 

Get live football scores from 13/03/2019 & the football fixtures from 13/03/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 13/03/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 13/03/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement