My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
     
22:00FT Mallorca (14) 0 - 0 Athletic Club (4) 0 - 0
     
21:30FT Charleroi (6) 2 - 1 Genk (9) 2 - 0
     
20:00FT Lille (5) 2 - 1 Angers (7) 1 - 0
21:45FT Amiens (16) 2 - 2 Lyon (8) 1 - 2
     
21:30FT Fortuna Dusseldorf (11) 1 - 1 VfL Wolfsburg (5) 1 - 1
     
22:30FT Vitoria Setubal (11) 1 - 0 SC Braga (16) 0 - 0
     
14:35FT Jiangsu Suning (5) 3 - 1 Guangzhou Evergrande FC (1) 1 - 0
14:35FT Shandong Luneng (4) 3 - 1 Shanghai SIPG (3) 3 - 1
14:35FT Shenzhen Ruby FC (14) 1 - 1 Beijing Guoan (2) 1 - 0
     
19:10FT Zaglebie Lubin (12) 5 - 0 Wisla Plock (13) 3 - 0
21:30FT Jagiellonia (3) 0 - 0 Legia Warszawa (4) 0 - 0
     
20:00FT Sirius (10) 2 - 0 Falkenbergs FF (14) 1 - 0
     
15:00FT Yerevan (10) 0 - 1 Lori FC (4) 0 - 0 
18:15FT Banants Yerevan (9) 1 - 1 FC Ararat-Armenia (3) 1 - 0 
18:15FT Pyunik Yerevan (7) 0 - 3 Alashkert (5) 0 - 1 
     
19:30FT SKU Amstetten (12) 2 - 1 SK Vorwarts Steyr (5) 1 - 0
20:10FT Austria Klagenfurt (1) 3 - 3 Austria Lustenau (14) 1 - 1
20:10FT Austria Vienna (Am) (15) 0 - 0 Ried (8) 0 - 0
20:10FT Floridsdorfer AC (4) 1 - 1 SV Lafnitz (9) 0 - 0
20:10FT SV Horn (7) 5 - 1 SV Kapfenberg (16) 3 - 1
     
20:00FT ASK-BSC Bruck/Leitha (8) 4 - 2 Admira Wacker (Am) (15) 2 - 2 
20:30FT ASV Drassburg (10) 1 - 5 Rapid Vienna (Am) (3) 0 - 4 
20:30FT Ebreichsdorf (2) 3 - 1 SG Traiskirchen (11) 1 - 0 
20:30FT Marchfeld (1) 2 - 0 Leobendorf (12) 1 - 0 
20:30FT Wiener Sportklub (4) 2 - 1 Sv Stripfing/Weiden (6) 1 - 1 
     
20:00FT Atsv Wolfsberg (14) 1 - 2 Union VB Vocklamarkt (8) 0 - 1 
20:00FT Deutschlandsberger (11) 0 - 1 Wolfsberger AC II (13) 0 - 1 
20:00FT SC Kalsdorf (5) 0 - 3 Union Gurten (6) 0 - 0 
20:00FT SC weiz (2) 5 - 0 SV Ried (Am) (12) 4 - 0 
20:00FT SV Allerheiligen (10) 1 - 1 Sturm Graz (Am) (3) 1 - 0 
20:00FT WSC Hertha (4) 1 - 0 Gleichenberg (9) 1 - 0 
     
20:30FT Worgl (4) 0 - 0 FC Kitzbuhel (3) 0 - 0 
     
21:30FT Lokeren (7) 1 - 1 KVC Westerlo (2) 1 - 1 
     
21:00Pst Anderlecht W (3) -:- Standard Liege W (1)  
21:30FT Genk W (2) 2 - 0 Gent W (5) 0 - 0 
     
20:00FT Notwane FC (16) 0 - 1 Security Systems (2) 0 - 0 
20:00FT Sharps Shooting Stars (14) 0 - 0 Tafic FC (12) 0 - 0 
     
03:30FT Ponte Preta (10) 0 - 1 Vila Nova (16) 0 - 0 
     
17:30FT Tsarsko Selo (11) 2 - 3 Lokomotiv Plovdiv (3) 0 - 1 
20:00FT Arda Kardzhali (5) 2 - 1 Botev Vratsa (12) 1 - 0 
     
20:45 Etoile Filante (7) -:- Majestic (12)   
     
03:00FT Valour FC (7) 1 - 3 Forge FC (2) 0 - 3 
     
19:00FT Dinamo Zagreb (2) 1 - 0 Istra 1961 (7) 0 - 0
     
17:00FT Hrvatski Dragovoljac (12) 3 - 0 Bsk Bijelo Brdo (13) 1 - 0 
17:30FT Sesvete (4) 3 - 0 Dinamo Zagreb II (10) 2 - 0 
     
19:00FT Sigma Olomouc (7) 2 - 0 Opava (16) 0 - 0
     
19:00FT Usti nad Labem (7) 2 - 2 Sokolov (14) 1 - 1 
19:00FT Vysocina Jihlava (2) 4 - 2 MFK Chrudim (11) 2 - 2 
     
20:00FT Sonderjyske (8) 0 - 0 AC Horsens (11) 0 - 0
     
20:00FT Skive (7) 2 - 2 FC Fredericia (1) 1 - 2 
     
20:00FT HIK (3) 0 - 0 Slagelse (8) 0 - 0 
     
04:15FT Santa Tecla (10) 2 - 2 AD Isidro Metapan (5) 1 - 1 
04:30FT Alianza (1) 2 - 0 Aguila (4) 1 - 0 
     
21:45FT Derby (19) 1 - 1 Cardiff (14) 1 - 1
     
14:00FT Tottenham U23 (3) 2 - 2 Southampton U23 (11) 2 - 1 
21:00FT Chelsea U23 (1) 2 - 1 Brighton U23 (7) 1 - 0 
     
19:30FT Flora Tallinn (1) 5 - 0 Tallinn Kalev (8) 1 - 0 
     
19:30FT Green Mamba (9) 0 - 1 Tambuti (4)  
21:35FT Moneni Pirates (12) 1 - 1 Manzini Wanderers (11)  
     
18:30FT HIFK Elsinki (2) 3 - 1 KPV Kokkola (6) 0 - 0
18:30FT SJK (3) 1 - 1 vaasa PS (5) 0 - 1
     
18:30FT Kajha (11) 2 - 3 Pk-37 (10) 1 - 2 
     
21:00FT Ajaccio (10) 0 - 0 Orleans (17) 0 - 0
21:00FT Chambly Thelle FC (6) 1 - 4 Auxerre (7) 0 - 0
21:00FT Estac Troyes (4) 2 - 1 Caen (16) 1 - 0
21:00FT Guingamp (12) 1 - 1 Nancy (14) 1 - 1
21:00FT Le Havre (2) 0 - 0 Paris FC (20) 0 - 0
21:00FT Niort (9) 0 - 1 Grenoble (15) 0 - 0
21:00FT Rodez (5) 4 - 1 Le Mans (18) 2 - 0
21:00FT Sochaux (11) 0 - 0 Valenciennes (3) 0 - 0
     
19:00FT Laval (9) 0 - 2 Red Star FC 93 (8) 0 - 1 
21:00FT Avranches (6) 2 - 1 Lyon Duchere (7) 0 - 0 
21:00FT Concarneau (12) 0 - 0 Quevilly (18) 0 - 0 
21:00FT Creteil (4) 3 - 1 Beziers (16) 2 - 1 
21:00FT Dunkerque (3) 0 - 1 Gazelec FC Ajaccio (10) 0 - 1 
21:00FT FC Bastia-Borgo (11) 3 - 2 Cholet (13) 0 - 0 
21:00FT Le Puy (17) 0 - 2 Boulogne (5) 0 - 0 
21:00FT PAU (2) 2 - 1 Bourg-en-bresse 01 (14) 0 - 1 
21:00FT Villefranche (1) 2 - 1 Toulon (15) 0 - 1 
     
02:00 Remire (10) -:- Etoile Matoury (1)   
02:00 SC Kourou (12) -:- CSC Cayenne (8)   
     
15:00FT FC Baia Zugdidi (8) 2 - 1 Guria Lanchkhuti (10) 1 - 0 
15:00FT Shukura (5) 1 - 3 FC Shevardeni 1906 (3) 1 - 1 
     
19:30FT Karlsruher SC (8) 1 - 0 SV Sandhausen (6) 0 - 0
19:30FT SpVgg Greuther Furth (4) 2 - 1 SV Wehen (18) 0 - 0
     
20:00FT FC Magdeburg (9) 1 - 1 MSV Duisburg (6) 0 - 1 
     
20:00FT FC Augsburg II (14) 2 - 1 1896 Rain Am Lech (17) 0 - 0 
20:00FT TSV 1860 Rosenheim (16) 0 - 3 Viktoria Aschaffenburg (10) 0 - 1 
20:30FT FC Memmingen (15) 2 - 1 SV Heimstetten (18) 0 - 0 
     
18:30FT Weiche Flensburg (4) 1 - 0 Hannover 96 II (12) 0 - 0 
     
20:00FT SC Verl (3) 5 - 3 Borussia Monchengladbach II (7) 3 - 1 
20:00FT SV Lippstadt 08 (15) 2 - 4 Rot-weiss Essen (2) 1 - 1 
20:00FT VfB Homberg (19) 2 - 4 Fortuna Dusseldorf II (10) 1 - 2 
20:30FT Rot-weiss Oberhausen (5) 5 - 1 Wuppertaler SV (9) 2 - 0 
     
19:00FT 1860 Muenchen II (12) 1 - 0 SV Pullach (15) 1 - 0 
20:30FT TSV 1880 Wasserburg (2) 0 - 2 FC Pipinsried (1) 0 - 0 
     
20:30FT FC Oberneuland (2) 4 - 1 BSC Hastedt (10) 1 - 0 
     
20:00FT Bramfelder SV (18) 1 - 3 SV Curslack-Neuengamme (10) 1 - 0 
20:30FT Hamm United (9) 2 - 1 TuS Osdorf (14) 1 - 0 
20:30FT SC Victoria Hamburg (3) 4 - 2 Barmbek-Uhlenhorst (8) 1 - 1 
21:00FT FC Suederelbe (11) 4 - 3 Hamburger SV III (7) 3 - 3 
     
21:00FT FC Wegberg-beeck (3) 2 - 0 FC Huerth (14) 1 - 0 
     
21:00FT SV Victoria Seelow (13) 2 - 2 TB Berlin (7) 1 - 0 
     
20:00FT Union Sandersdorf (11) 0 - 2 1. FC Merseburg (5) 0 - 1 
21:00FT FSV 63 Luckenwalde (1) 4 - 2 Carl Zeiss Jena II (8) 1 - 1 
     
20:15FT FC Cologne W (9) 1 - 2 Turbine Potsdam W (3) 1 - 1 
     
21:30FT Glacis United (13) 0 - 5 Mons Calpe SC (5) 0 - 3 
     
04:00FT CD Honduras (9) 0 - 1 CD Motagua (2) 0 - 0 
04:00FT Real Espana (6) 1 - 2 Lobos UPNFM (4) 1 - 1 
     
11:30FT Bhayangkara FC (11) 0 - 0 Bali United (1) 0 - 0 
11:30FT Semen Padang (18) 0 - 1 PSS Sleman (4) 0 - 0 
14:30FT Arema FC (5) 2 - 2 Pusamania Borneo (7) 2 - 2 
14:30FT Kalteng Putra FC (14) 1 - 1 Persebaya Surabaya (6) 1 - 1 
     
17:45FT Gol Gohar (7) 1 - 1 Pars Jonoubi JAM (14) 1 - 0 
     
22:00FT Pordenone (6) 1 - 0 Spezia (12) 0 - 0
     
18:30Pst Afad Djekanou (2) -:- Africa Sports (12)  
     
13:30FT Shimizu S-pulse (10) 3 - 2 Nagoya Grampus (11) 1 - 1
13:30FT Urawa (15) 1 - 2 Cerezo Osaka (6) 0 - 0
     
17:00FT KF Ballkani (3) 3 - 2 Trepca 89 (7) 2 - 0 
20:00FT Prishtina (11) 0 - 1 Llapi (4) 0 - 1 
     
19:00FT FK Zalgiris Vilnius (1) 5 - 0 FK Panevezys (5) 1 - 0 
19:00FT Atlantas (6) 0 - 4 Suduva Marijampole (2) 0 - 3 
     
16:00FT Petaling Jaya City (5) 2 - 3 Johor Darul Takzim FC (1) 1 - 2 
16:00FT Pknp (9) 4 - 0 UiTM FC (16) 1 - 0 
16:00FT Pkns FC (14) 1 - 3 Negeri Sembilan (11) 1 - 1 
16:00FT Terengganu (4) 2 - 3 Kedah (3) 1 - 2 
     
20:00FT Tarxien Rainbows (14) 2 - 3 Hamrun Spartans (4) 1 - 1 
     
19:00FT Pieta Hotspurs (4) 1 - 0 Mqabba FC (13) 0 - 0 
21:15FT Fgura United (14) 0 - 3 St. Andrews FC (1) 0 - 1 
     
04:30FT Atlante FC (9) 0 - 0 Tampico Madero (4) 0 - 0 
     
21:00FT Cambuur (3) 5 - 1 Helmond Sport (16) 3 - 0
21:00FT De Graafschap (1) 3 - 2 Jong Ajax (11) 0 - 2 
21:00FT Den Bosch (19) 2 - 2 NEC Nijmegen (8) 1 - 0
21:00FT Excelsior (2) 4 - 2 Almere City FC (10) 0 - 0 
21:00FT FC Eindhoven (4) 1 - 1 Roda (15) 1 - 0 
21:00FT FC Volendam (9) 1 - 1 Dordrecht (20) 1 - 1 
21:00FT Jong PSV (17) 3 - 2 Jong AZ (14) 0 - 2 
21:00FT MVV (13) 1 - 2 Telstar (6) 0 - 0 
21:00FT NAC Breda (5) 0 - 0 Jong Utrecht (12) 0 - 0
     
20:30FT ADO Den Haag W (4) 0 - 0 Excelsior W (6) 0 - 0 
20:30FT Heerenveen W (5) 3 - 1 VV Alkmaar W (7) 2 - 0 
20:30FT PEC Zwolle W (8) 2 - 4 Ajax W (2) 2 - 3 
     
16:00FT Akademija Pandev (1) 2 - 0 FK Renova (5) 1 - 0 
     
20:00FT Bergen Nord (13) 0 - 6 fana (5) 0 - 2 
     
18:00FT Bodo/Glimt 2 (4) 1 - 2 Floya (2) 1 - 0 
18:00FT Junkeren (5) 2 - 1 Finnsnes (1) 0 - 1 
     
17:45FT Dhofar 4 - 0 SUR 2 - 0 
     
23:00FT Ayacucho FC (13) 0 - 1 Sport Boys (8) 0 - 1
     
20:00FT Chojniczanka Chojnice (10) 3 - 0 GKS Belchatow (15) 2 - 0 
20:45FT Odra Opole (18) 1 - 1 Sandecja Nowy Sacz (13) 1 - 1 
20:45FT Stomil Olsztyn (2) 1 - 0 Stal Mielec (3) 0 - 0 
     
21:00FT Benfica B (10) 0 - 0 Academico Viseu (11) 0 - 0 
     
16:55FT Al-Khor (7) 2 - 3 Al Ahli Doha (4) 1 - 0 
19:05FT UMM Salal (10) 1 - 5 Al-Arabi SC (1) 1 - 2 
     
21:45FT Cabinteely (4) 3 - 1 Athlone Town (9) 3 - 0 
21:45FT Drogheda Utd (2) 1 - 3 Shelbourne (1) 0 - 0 
21:45FT Galway United (8) 7 - 1 Cobh Ramblers (7) 0 - 1 
21:45FT Limerick FC (6) 4 - 1 Wexford Youths (10) 2 - 0 
     
21:45FT Bohemians (3) 1 - 2 Waterford United (7) 0 - 1
21:45FT St. Patricks Ath. (5) 0 - 0 UCD (10) 0 - 0
22:00FT Sligo Rovers (6) 3 - 1 Finn Harps (9) 3 - 0 
     
17:30FT FC Clinceni (12) 1 - 1 FC Astra II Giurgiu (7) 1 - 1
21:00FT CFR 1907 Cluj (1) 5 - 0 FC Voluntari (14) 3 - 0
     
17:00FT Aerostar Bacau (1) 3 - 2 Bucovina Radauti (3) 1 - 1 
17:00FT FC Botosani II (12) 4 - 2 CSM Pascani (16) 1 - 1 
17:00FT Ozana Targu Neamt (9) 1 - 2 Ceahlaul Piatra Neamt (4) 1 - 2 
     
17:00FT FC Astra II Giurgiu (16) 0 - 1 Flacara Moreni (3) 0 - 1 
17:00FT FCM Alexandria (7) 0 - 2 CSM Slatina (1) 0 - 2 
     
17:00FT Cetate Deva (12) 1 - 3 National Sebis (11) 1 - 1 
     
17:00FT Odorheiu Secuiesc (10) 1 - 1 Ariesu Turda (5) 1 - 1 
17:00FT Sanatatea Cluj (13) 2 - 3 CFR Cluj II (4) 2 - 3 
17:00FT Unirea DEJ (12) 0 - 1 Minaur Baia Mare (7) 0 - 1 
17:00FT Viitorul Selimbar (3) 0 - 0 ACS Gloria Bistrita (15) 0 - 0 
     
18:00FT Dolgoprudny (2) 2 - 0 Znamya Truda (11) 2 - 0 
18:30FT Luki-Energiya (9) 4 - 2 Kolomna (13) 1 - 0 
     
18:50FT Al Taawon (8) 3 - 2 Al Adalh (7) 1 - 2 
18:50FT Damac FC (13) 2 - 1 Al-Ittihad FC (11) 2 - 1 
20:35FT Al-Nassr (2) 0 - 0 Al Shabab (6) 0 - 0
     
21:05FT Arbroath (4) 1 - 1 Partick (9) 1 - 0 
     
19:00FT Radnicki NIS (6) 1 - 2 Vojvodina (1) 1 - 1 
     
17:30FT Sindjelic Beograd (15) 1 - 3 FK Smederevo (14) 0 - 0 
     
19:00FT Rudar Velenje (10) 1 - 4 Ask Bravo (6) 0 - 2 
     
17:00FT Fuzinar (6) 2 - 1 brda (12) 1 - 0 
     
22:00FT Rayo Vallecano (6) 2 - 0 Racing Santander (20) 1 - 0
     
20:00FT Gais (12) 1 - 1 Halmstad (10) 0 - 0
     
19:30FT Linkopings W (6) 0 - 1 Eskilstuna Utd W (5) 0 - 1 
     
20:15FT IFK Lidingoe (7) 2 - 4 Taeby FK (1) 1 - 1 
     
20:00FT Esloevs (9) 2 - 2 IS Halmia (6) 2 - 1 
     
20:00FT Grasshoppers 1 - 0 Servette FC 0 - 0 
21:00FT FC Winterthur 2 - 0 FC ST. Gallen 0 - 0 
     
16:00FT Coastal Union (8) 2 - 0 Kinondoni MC (19)  
16:00FT Simba SC (1) 2 - 1 Mtibwa Sugar (16)  
     
20:30FT Galatasaray (5) 1 - 0 Kasimpasa (18) 1 - 0
     
19:00FT Balikesirspor (9) 2 - 0 Umraniyespor (1) 2 - 0 
     
15:00FT FC Asgabat (6) 2 - 1 Merw (8)  
15:30FT Nebitci (7) 0 - 2 Kopetdag Asgabat (4)  
     
16:00FT Express FC (13) 0 - 1 SC Villa (1) 0 - 0 
16:30FT URA FC (11) 1 - 2 Tooro United (9) 0 - 0 
     
16:00FT Andijon (13) 0 - 0 Sogdiana Jizzakh (4) 0 - 0 
     
21:45FT GAP Connah S Quay FC (3) 4 - 1 Aberystwyth Town (9) 2 - 0 
     
21:30FT Llangefni Town (14) 0 - 1 Bangor City (7) 0 - 1 
21:45FT Guilsfield (10) 3 - 3 Corwen (16) 1 - 2 
21:45FT Prestatyn Town (1) 2 - 1 Buckley Town (12) 1 - 1 
     
21:30FT Briton Ferry (8) 2 - 0 Cwmamman United FC (15) 1 - 0 
21:30FT Haverfordwest County AFC (4) 5 - 1 Afan Lido (12) 2 - 1 
21:30FT llanelli AFC (1) 5 - 0 Cambrian & Clydach (2) 2 - 0 

Get live football scores from 13/09/2019 & the football fixtures from 13/09/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 13/09/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 13/09/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement