My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
22:00FT Wolves (6) 0 - 0 Leicester (3) 0 - 0 
 
22:00FT Valencia (7) 2 - 2 Atletico Madrid (6) 1 - 2
 
21:30FT AS Eupen (13) 2 - 3 Gent (2) 2 - 2
 
21:45FT Monaco (9) 1 - 0 Montpellier (8) 0 - 0
 
21:00FT VVV Venlo (13) 1 - 0 Heracles (8) 1 - 0
 
19:00FT Gornik Zabrze (12) 2 - 0 Arka Gdynia (15) 0 - 0
21:30FT Lechia Gdansk (7) 1 - 0 Piast Gliwice (2) 0 - 0
 
11:15FT Saif Sporting Club (5) 1 - 0 Rahmatgonj MFS (7) 0 - 0 
14:30FT Arambagh (10) 0 - 1 Mohammedan Dhaka (4) 0 - 1 
 
19:00FT Notwane FC (10) 2 - 0 Morupule Wanderers (13) 1 - 0 
19:00FT Orapa United (3) 2 - 0 Sharps Shooting Stars (15) 1 - 0 
 
17:00FT Tsarsko Selo (11) 1 - 0 Vitosha Bistritsa (14) 0 - 0 
 
20:00FT Esbjerg (13) 1 - 0 FC Copenhagen (2) 1 - 0
 
20:15FT Al Ahly (1) 3 - 0 Al Masry (10) 1 - 0 
 
21:45FT Hull City (21) 4 - 4 Swansea (11) 1 - 1
 
18:30FT KuPS (2) 1 - 0 SJK (5) 0 - 0 
 
19:00FT Musa (5) 1 - 1 IF Gnistan (4) 0 - 0 
 
21:00FT Auxerre (11) 0 - 0 Chambly Thelle FC (10) 0 - 0
21:00FT Caen (13) 0 - 1 Estac Troyes (4) 0 - 0
21:00FT Grenoble (9) 3 - 1 Niort (18) 1 - 0
21:00FT Le Mans (19) 0 - 0 Rodez (16) 0 - 0
21:00FT Orleans (20) 0 - 3 Ajaccio (3) 0 - 1
21:00FT Paris FC (17) 1 - 0 Le Havre (6) 1 - 0
21:00FT Valenciennes (7) 3 - 2 Sochaux (14) 0 - 2
 
19:00FT Villefranche (7) 0 - 0 Red Star FC 93 (4) 0 - 0 
21:00FT Avranches (6) 1 - 0 Cholet (12) 1 - 0 
21:00FT Concarneau (11) 3 - 0 Lyon Duchere (8) 1 - 0 
21:00FT Creteil (9) 1 - 3 Quevilly (14) 0 - 2 
21:00FT Dunkerque (2) 3 - 4 Bourg-en-bresse 01 (5) 1 - 2 
21:00FT FC Bastia-Borgo (13) 1 - 0 Boulogne (3) 1 - 0 
21:00FT Laval (10) 1 - 0 Beziers (16) 1 - 0 
21:00FT Le Puy (15) 1 - 0 Gazelec FC Ajaccio (17) 0 - 0 
21:00FT PAU (1) 3 - 0 Toulon (18) 2 - 0 
 
21:00FT Marignane (13) 2 - 1 Nimes II (16) 0 - 1 
 
01:00FT Remire (10) 0 - 0 CSC Cayenne (8)  
 
15:00FT IFK Norrkoping 4 - 2 Breidablik 3 - 1 
15:30FT Stromsgodset 0 - 5 Bodo/Glimt 0 - 2 
16:00FT Akhmat Grozny 2 - 2 PFC Sochi 0 - 2 
16:00FT Sarpsborg 08 FF 2 - 0 BK Hacken 1 - 0 
16:30FT Dinamo Moscow 5 - 0 Spartaks Jurmala 4 - 0 
17:00FT Orenburg 1 - 0 Dalian Aerbin 0 - 0 
17:00FT Start 1 - 1 Flekkeroy 1 - 0 
18:00FT Aalesund 4 - 2 hodd 4 - 0 
18:00FT Kristiansund BK 3 - 1 Rosenborg 3 - 0 
18:15Canc Ural 0 - 0 Fakel Voronezh  
18:30FT IF Elfsborg 4 - 0 Helsingborg 2 - 0 
 
19:30FT FC Heidenheim (4) 2 - 2 FC Nurnberg (14) 1 - 1
19:30FT FC St. Pauli (11) 0 - 0 Dynamo Dresden (18) 0 - 0
 
20:00FT Preussen Munster (18) 0 - 0 FC Wurzburger Kickers (10) 0 - 0 
 
20:00FT Bramfelder SV (18) 1 - 3 Teutonia Ottensen (2) 1 - 1 
20:30FT SC Victoria Hamburg (4) 0 - 1 SV Rugenbergen (14) 0 - 1 
20:30FT TuS Osdorf (8) 1 - 3 Hamburger SV III (7) 1 - 1 
21:00FT FC Suederelbe (11) 0 - 3 Barmbek-Uhlenhorst (3) 0 - 0 
 
17:00FT Eleven Wonders (11) 2 - 1 King Faisal Babes (18) 1 - 1 
21:00FT Legon Cities (15) 1 - 1 Great Olympics (12) 1 - 1 
 
07:00FT Hong Kong Pegasus (6) 9 - 3 BC Rangers (10) 1 - 2 
10:00FT Kitchee SC (1) 1 - 0 Eastern SC (3) 0 - 0 
 
13:30FT Mohun Bagan (1) 6 - 2 Neroca FC (9) 5 - 2
 
13:30FT Tractor Sazi (3) 3 - 1 Saipa (14) 3 - 1 
14:00FT Nassaji Mazandaran (10) 0 - 0 Pars Jonoubi JAM (12) 0 - 0 
14:00FT Paykan (16) 1 - 2 Foolad FC (6) 0 - 1 
14:30FT Sanat Naft (7) 1 - 2 Gol Gohar (13) 0 - 1 
14:45FT Shahin Bushehr (15) 3 - 1 Machine Sazi FC (9) 2 - 0 
 
15:00FT Hapoel Afula (15) 1 - 0 SC Kfar Kasem (6) 1 - 0 
15:00FT Hapoel Katamon (4) 2 - 2 Hapoel Ashkelon (16) 2 - 2 
15:00FT Hapoel Bney Lod FC (14) 0 - 1 Hapoel Akko (10) 0 - 0 
15:00FT Hapoel Petah Tikva (11) 0 - 0 Hap. Nazareth-Illit (12) 0 - 0 
15:00FT Hapoel R. H. I. Nir (5) 0 - 4 Maccabi Petah Tikva (1) 0 - 2 
15:00FT Hapoel Ramat Gan (8) 1 - 5 Bnei Sakhnin (3) 0 - 1 
15:00FT Maccabi Ahi Nazareth (13) 0 - 0 Hapoel Umm al-Fahm (9) 0 - 0 
 
22:00FT Pescara (14) 1 - 2 Cittadella (6) 1 - 1
 
15:45FT Al Nasr SC (8) 1 - 0 Al Shabab (6) 0 - 0 
18:15FT Al Tadhamon (9) 1 - 3 Al Salmiyah (3) 1 - 1 
 
18:00FT Ittihad Tanger (15) 2 - 1 FUS Rabat (2) 1 - 0 
20:00FT Mouloudia Oujda (3) 1 - 0 Rapide Oued ZEM (11) 0 - 0 
 
07:45FT Himalayan Sherpa (10) 2 - 1 New Road Team (8) 2 - 1 
11:15FT Jawalakhel Youth (6) 0 - 1 Manang Marshyangdi (3) 0 - 0 
11:15FT Three Star (4) 2 - 0 Chyasal Youth (9) 0 - 0 
 
21:00FT Almere City FC (9) 0 - 1 Cambuur (1) 0 - 0 
21:00FT De Graafschap (2) 2 - 0 Roda (17) 0 - 0
21:00FT Den Bosch (11) 3 - 2 Jong Utrecht (12) 1 - 2
21:00FT Excelsior (7) 3 - 3 Jong AZ (14) 0 - 1 
21:00FT FC Eindhoven (13) 1 - 1 Jong PSV (18) 0 - 1
21:00FT FC OSS (16) 1 - 3 Dordrecht (19) 1 - 3 
21:00FT FC Volendam (3) 1 - 1 Telstar (10) 1 - 1 
21:00FT NEC Nijmegen (8) 2 - 0 Helmond Sport (20) 1 - 0 
 
20:30FT Ajax W (2) 1 - 0 ADO Den Haag W (5) 0 - 0 
20:30FT Excelsior W (8) 1 - 5 PSV/Eindhoven W (1) 0 - 1 
20:30FT Heerenveen W (4) 1 - 0 PEC Zwolle W (7) 0 - 0 
 
21:45FT Ballymena United (10) 1 - 4 Linfield (1) 1 - 2 
21:45FT Dungannon Swifts (9) 0 - 2 Larne (6) 0 - 1 
21:45FT Glentoran FC (5) 0 - 0 Carrick Rangers (8) 0 - 0 
21:45FT Warrenpoint Town (11) 2 - 2 Institute FC (12) 1 - 1 
 
15:15FT Muscat Club (6) 1 - 0 Bahla (11) 1 - 0 
15:40FT Al Nasr Salalah (4) 2 - 1 Al Oruba (13) 1 - 1 
17:45FT Fanja (9) 2 - 2 Oman Club (12) 2 - 0 
17:45FT Saham (5) 4 - 4 Mirbat SC (14) 1 - 2 
 
15:00FT Hilal Al-Quds (4) 0 - 0 Shabab Al-Bireh (7) 0 - 0 
15:00FT Markaz Balata (1) 2 - 1 Al Quwwat Al Falistinia (12) 0 - 1 
 
17:30FT Chindia Targoviste (11) 1 - 2 FC Voluntari (14) 0 - 1
20:00FT CFR 1907 Cluj (1) 0 - 0 Viitorul Constanta (7) 0 - 0
 
14:30FT Al Adalh (16) 0 - 0 Al Taawon (6) 0 - 0 
17:25FT Al Shabab (8) 2 - 4 Al-Nassr (2) 1 - 1 
19:25FT Al Wehda Club (3) 2 - 0 Al-Ahli Jeddah (4) 1 - 0 
 
14:55FT Afif (11) 1 - 1 Al Entesar (10) 0 - 0 
14:55FT Al-Washm (6) 1 - 1 Al Jabalain (9) 0 - 1 
15:15FT Al-Wajj (5) 0 - 1 Al-Sahel (2) 0 - 0 
 
14:30FT Al Safa (10) 1 - 0 Al-Riyadh (6) 1 - 0 
14:45FT Al Qaisoma (4) 3 - 2 Arar (3) 1 - 0 
14:45FT Al-Sharq (9) 3 - 2 Al-Anwar (11) 0 - 0 
15:05FT Al Orubah (5) 6 - 3 Al-Khlood (2) 0 - 0 
15:10FT Al-Hjazz (8) 1 - 0 Al Arabi SC (7) 0 - 0 
 
21:05FT Alloa Athletic (8) 0 - 0 Dundee Utd (1) 0 - 0
 
22:00FT Deportivo La Coruna (19) 2 - 2 Girona (5) 1 - 0
 
14:00FT Chainat (10) 1 - 0 Phrae United (6) 1 - 0 
 
21:45FT Aberystwyth Town (9) 5 - 3 Airbus UK Broughton (12) 2 - 1 
21:45FT GAP Connah S Quay FC (1) 4 - 0 Caernarfon Town (5) 2 - 0 
22:00FT Bala Town (3) 1 - 1 The New Saints (2) 1 - 0 

Get live football scores from 14/02/2020 & the football fixtures from 14/02/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 14/02/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 14/02/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement