SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Bet365 - Live Streaming
     
22:40AP Huracan 1 - 1(1 - 2) Godoy Cruz * 1 - 1 
     
09:00FT Sunshine Coast FC (15) 2 - 3 SWQ Thunder (14) 1 - 2
     
07:00FT South Hobart (3) 2 - 0 Hobart Zebras (4) 1 - 0 
     
08:00FT Ipswich Knights (6) 1 - 1 Wolves (7) 0 - 1 
     
07:30FT Lake Macquarie City (11) 2 - 2 Hamilton Olympic (8) 0 - 0 
07:30FT Maitland FC (4) 3 - 0 Charlestown City (5) 0 - 0 
07:30FT Weston Workers (2) 1 - 1 Newcastle Jets Youth (7) 0 - 1 
     
20:45FT Dinamo Brest (2) 1 - 2 Dinamo Minsk (4) 0 - 0
     
15:00FT Bhutan U19 (5) 0 - 6 Paro (4)  
     
01:00FT Bahia (8) 0 - 1 Santos (2) 0 - 0 
01:00FT Sao Paulo (9) 1 - 1 Palmeiras (1) 1 - 0 
17:00FT Flamengo (3) 6 - 1 Goias (6) 4 - 1 
22:00FT Atletico Paranaense (12) 1 - 0 Internacional (4) 0 - 0 
22:00FT Corinthians (10) 1 - 0 CSA (19) 0 - 0 
22:00FT Cruzeiro (18) 0 - 0 Botafogo (7) 0 - 0 
     
00:00FT Botafogo SP (3) 2 - 3 Brasilia (15) 1 - 3 
01:00FT Operario-PR (17) 2 - 0 Londrina (4) 2 - 0 
01:00FT Parana (8) 2 - 1 Bragantino (1) 0 - 1 
     
22:00FT Treze (9) 1 - 2 Imperatriz (6) 0 - 1 
23:00FT Sampaio Correa (3) 2 - 0 Globo FC (8) 0 - 0 
     
22:00FT Caxias 1 - 0 Manaus FC 1 - 0 
     
18:30FT Arda Kardzhali 0 - 0 Botev Plovdiv 0 - 0 
18:45FT Slavia Sofia 3 - 2 Vitosha Bistritsa 1 - 2 
21:00FT Cherno More Varna 3 - 1 Lokomotiv Plovdiv 1 - 1 
     
11:30FT Boeung Ket FC (6) 4 - 0 Electricite du Cambodge (12)  
11:30FT Cambodia Tiger (4) 4 - 0 Kompong Cham (14)  
14:00FT Phnom Penh Crown (5) 12 - 1 Bati Youth (13)  
14:00FT Svay Rieng FC (1) 6 - 1 Soltilo Angkor (8)  
     
01:00FT Pacific FC (5) 2 - 3 Forge FC (2) 0 - 0 
22:30FT York 9 FC (6) 2 - 1 FC Edmonton (3) 1 - 0 
     
20:00FT Ukraine United (4) 5 - 2 Csc Missisauga (7) 3 - 2 
     
10:30FT Changchun Yatai (4) 2 - 1 Guizhou Zhicheng (3) 0 - 0 
12:30FT Xinjiang Tianshan (12) 2 - 0 Meizhou Kejia (8) 2 - 0 
14:30FT Beijing Baxy (5) 5 - 0 Meizhou Meixian Techand (9) 4 - 0 
14:30FT Liaoning Hongyun FC (14) 3 - 2 Nantong Zhiyun (13) 1 - 0 
14:30FT Nei Mongol Zhongyou (2) 2 - 0 Shijiazhuang Y. J. (6) 1 - 0 
14:30FT Sichuan Longfor (15) 1 - 1 Shanghai Shenxin (16) 0 - 1 
     
14:35FT Wuhan Jiangda W (4) 2 - 1 Guangdong Haiyin W (6) 0 - 0 
     
01:00FT Junior 1 - 0 Deportes Tolima 0 - 0 
01:15FT Jaguares 1 - 0 Union Magdalena 0 - 0 
03:45FT Once Caldas 1 - 2 Atletico Nacional 0 - 1 
23:15FT Deportivo Pasto 0 - 0 Santa Fe 0 - 0 
     
13:00FT Sonderjyske 2 - 1 Randers FC 1 - 0
15:00FT AC Horsens 0 - 3 FC Nordsjaelland 0 - 1
15:00FT Lyngby 2 - 0 Aalborg 1 - 0
17:00FT Odense 2 - 3 FC Copenhagen 2 - 1
19:00FT Brondby 3 - 0 Silkeborg 2 - 0
     
00:00FT Gualaceo SC (8) 1 - 0 Orense SC (3) 0 - 0 
22:00FT Puerto Quito (6) 1 - 0 LDU Loja (9) 1 - 0 
22:05FT UT Cotopaxi (1) 2 - 2 Manta FC (4) 1 - 1 
     
18:30FT FC Lahti (8) 1 - 0 Ilves Tampere (1) 1 - 0
18:30FT IFK Mariehamn (7) 3 - 0 KPV Kokkola (11) 1 - 0
     
18:30FT FC jazz (4) 2 - 2 Saipa (3) 1 - 0 
18:30FT Honka/A (8) 2 - 1 Tampere United (11) 2 - 1 
     
01:00Canc Derby 0 - 1 Bristol City 0 - 1 
03:30FT San Antonio FC 0 - 1 Cardiff 0 - 0 
14:30FT SSV Reutlingen 1 - 5 FC Koln 0 - 4 
15:00FT Hartlepool 0 - 4 Middlesbrough 0 - 3 
15:00FT Santa Clara 3 - 1 Academico Viseu 1 - 0 
15:05FT Fortuna Dusseldorf 4 - 1 Ipswich 4 - 1 
15:30FT Emmen 1 - 1 Almere City FC 1 - 0 
16:00FT SCR Altach 1 - 1 Southampton 1 - 1
16:00AP SV Meppen 0 - 0(4 - 5) Utrecht * 0 - 0 
16:30FT Derby 2 - 1 Bristol City 1 - 0 
17:00FT Arminia Bielefeld 2 - 2 Norwich 1 - 2
17:00FT Bradford 1 - 3 Liverpool 0 - 3
17:00FT Genk 3 - 0 NK Lokomotiva Zagreb 1 - 0 
17:00FT Rangers 4 - 0 Marseille 2 - 0 
17:00Canc Rochdale -:- Blackburn  
18:00FT SG Wattenscheid 09 2 - 2 FC Schalke 04 0 - 1 
18:00FT FC Sion 0 - 0 Everton 0 - 0
18:00FT Fiorentina 6 - 1 Real Vicenza 2 - 1 
18:10FT Utrecht 1 - 0 Fortuna Dusseldorf 1 - 0 
18:30FT FC Lugano 1 - 2 Inter 0 - 2
19:00FT Ajax 2 - 1 Istanbul Basaksehir 1 - 0
19:00FT Sparta Rotterdam 1 - 2 Maccabi Tel Aviv 1 - 0 
19:50FT Rapid Vienna 2 - 1 FC Nurnberg 1 - 1 
20:00FT Guimaraes 5 - 2 Famalicao 2 - 0 
     
20:00FT HK Kopavogur (8) 2 - 1 KA Akureyri (11) 1 - 1
     
14:30FT Barito Putera (15) 1 - 0 Bali United (2) 0 - 0 
     
14:30FT GOR Mahia (1) 1 - 0 KMKM FC (4) 0 - 0 
16:30FT Ports (3) 1 - 2 AS Maniema Union (2) 0 - 2 
     
17:00FT Baghdad FC (7) 1 - 1 Al Najaf (15) 1 - 1 
18:00FT Al Quwa Al Jawiya (2) 1 - 2 Al Naft (4) 0 - 1 
19:15FT Al Minaa (16) 1 - 0 Al Shorta (1) 1 - 0 
     
07:00FT Tegevajaro Miyazaki (7) 0 - 1 Mio Biwako Shiga (11) 0 - 1 
09:00FT Suzuka Unlimited FC (13) 3 - 2 Sony Sendai FC (3) 1 - 0 
09:00FT Tokyo Musashino (4) 1 - 2 Reinmeer Aomori (14) 1 - 2 
09:00FT Veertien Kuwana (8) 2 - 0 Ryutsu Keizai Dragons (16) 1 - 0 
11:00FT FC Imabari (2) 2 - 0 Nara Club (12) 1 - 0 
11:00FT Maruyasu Okazaki (9) 0 - 0 Honda FC (1) 0 - 0 
     
13:00FT FC Tokyo (1) 0 - 3 Kawasaki Frontale (3) 0 - 1
13:00FT Shonan Bellmare (12) 3 - 1 Vissel Kobe (15) 0 - 1
     
12:00FT FC Gifu (22) 2 - 2 JEF United Chiba (17) 1 - 1
12:00FT Machida Zelvia (16) 0 - 2 Avispa Fukuoka (19) 0 - 1
13:00FT Kanazawa (8) 1 - 1 Tokyo Verdy (13) 0 - 0
     
07:00FT Vanraure Hachinohe (11) 5 - 1 Kamatamare Sanuki (6) 4 - 1 
09:03FT Azul Claro Numazu (13) 1 - 1 Thespakusatsu Gunma (5) 1 - 1 
09:03FT Fukushima United (15) 2 - 1 Gamba Osaka U23 (9) 1 - 1 
11:03FT Nagano Parceiro (18) 0 - 1 Gainare Tottori (8) 0 - 1 
11:03FT Yscc (17) 1 - 2 Blaublitz Akita (12) 0 - 1 
12:03FT Cerezo Osaka U23 (4) 2 - 1 Kitakyushu (2) 0 - 1 
13:00FT Roasso Kumamoto (1) 2 - 1 Kataller Toyama (7) 0 - 0 
     
15:00FT Okzhetpes (8) 3 - 1 Taraz (11) 0 - 1 
17:00FT Kairat Almaty (3) 5 - 1 FC Kaysar (5) 1 - 0 
17:00FT Ordabasy (4) 0 - 0 FK Tobol Kostanay (1) 0 - 0 
     
13:00FT Cheng Fung (3) 1 - 2 Tak Chun Ka I (6)  
15:15FT Sporting Macau (5) 0 - 3 CPK (1)  
     
16:00FT Penang (6) 6 - 3 Sarawak FA (11) 5 - 0 
     
12:00FT Shan United (2) 3 - 2 Hantharwady United (4)  
12:00FT Yangon United (1) 1 - 0 Zwekapin United (8)  
12:30FT Chinland FC (12) 2 - 1 Sagaing United (5)  
     
19:00FT Haugesund (8) 5 - 1 Tromso (12) 3 - 1
19:00FT Mjondalen (11) 2 - 0 ODD Ballklubb (3) 0 - 0
21:00FT Lillestrom (10) 2 - 1 Stromsgodset (16) 2 - 0
     
15:00FT Byasen (14) 2 - 2 Vidar (12) 1 - 1 
19:00FT Bryne (9) 1 - 1 Stjordals Blink (2) 1 - 1 
     
19:00FT Nordstrand (8) 0 - 1 Lorenskog (2) 0 - 0 
     
19:00FT FK Tonsberg (2) 3 - 0 Grei (10) 2 - 0 
19:00FT Halsen (7) 2 - 4 Orn-Horten (3) 1 - 4 
19:00FT Ready (12) 1 - 2 Follo (5) 1 - 1 
19:00FT Ullern (4) 6 - 3 Lyn Oslo (9) 3 - 2 
     
17:00FT 12 de Octubre (2) 1 - 1 Fulgencio Yegros (15)  
17:00FT General Caballero JLM (7) 1 - 0 2 de Mayo (4)  
22:00FT Deportivo Caaguazu (16) 1 - 2 Rubio NU (11)  
22:00FT Independiente F.b.c. (5) 1 - 1 Sportivo Trinidense (9)  
22:00FT Resistencia (6) 4 - 3 Ovetense FC (14)  
22:00FT Sportivo Iteno (12) 1 - 1 Guairena FC (1)  
     
21:00FT LOS Caimanes (11) 1 - 0 Sport Loreto (10) 1 - 0 
23:30FT Comerciantes Unidos (9) 1 - 0 Juan Aurich (5) 1 - 0 
23:30FT Cultural Santa Rosa (8) 0 - 1 Santos (1) 0 - 0 
23:30FT Sport Victoria (12) 1 - 2 Deportivo Coopsol (7) 1 - 0 
23:30FT Union Huaral (2) 1 - 1 Cienciano (3) 1 - 0 
     
19:30FT Diamond Stars (6) 1 - 1 Kamboi Eagles (5)  
21:30FT East End Tigers (10) 0 - 0 Mighty Blackpool (4)  
     
12:30FT Tampines Rovers FC (4) 1 - 2 Warriors FC (7) 0 - 1
     
13:00FT Jeonbuk Motors (1) 1 - 1 Ulsan Hyundai FC (2) 1 - 1
13:00FT Sangju Sangmu FC (8) 0 - 2 Suwon Bluewings (6) 0 - 1
13:00FT Seongnam FC (9) 0 - 1 Daegu FC (5) 0 - 0
     
13:00FT Bucheon FC 1995 (7) 1 - 2 Ansan Greeners (6) 1 - 1
13:00FT Jeonnam Dragons (8) 2 - 0 Daejeon Citizen (9) 2 - 0
13:00FT Seoul E-Land FC (10) 0 - 2 Gwangju FC (1) 0 - 1
     
22:30FT Acoconut (15) 1 - 4 WBC (6)  
     
16:00FT BK Hacken (4) 3 - 0 Orebro SK (12) 0 - 0
16:00FT Ostersunds FK (8) 2 - 1 IFK Norrkoping (7) 0 - 0
18:30FT Djurgardens IF (3) 1 - 1 Malmo FF (1) 0 - 0
     
16:00FT Gais (13) 1 - 5 Dalkurd FF (7) 1 - 2
18:30FT Norrby IF (6) 0 - 1 Halmstad (9) 0 - 1
     
14:00FT Bangkok United (3) 2 - 1 Trat FC (7) 0 - 0 
14:00FT Prachuap (10) 0 - 0 Buriram United (1) 0 - 0 
15:00FT Suphanburi (16) 1 - 1 Sukhothai FC (13) 1 - 0 
     
14:00FT Ayutthaya FC (17) 0 - 0 Khonkaen (9)  
14:00FT Rayong FC (10) 1 - 0 Nong Bua Pitchaya (8)  
15:00FT Army United (3) 2 - 2 Thai Honda FC (6)  
15:00FT Bangkok Glass (1) 0 - 1 Chiangmai United (13)  
     
02:35FT Montreal Impact (10) 0 - 2 Toronto FC (13) 0 - 0
02:35FT Orlando City SC (17) 1 - 0 Columbus Crew (23) 0 - 0
03:05FT Chicago Fire (20) 1 - 2 FC Cincinnati (24) 1 - 1
03:05FT Minnesota Stars FC (6) 1 - 0 FC Dallas (12) 0 - 0
05:05FT Real Salt Lake (11) 4 - 0 Philadelphia Union (3) 1 - 0
05:05FT Vancouver Whitecaps (22) 0 - 3 Sporting Kansas City (19) 0 - 1
06:05FT Portland Timbers (18) 2 - 2 Colorado Rapids (21) 1 - 1
23:00FT Seattle Sounders (4) 2 - 1 Atlanta United FC (7) 0 - 0
     
00:00FT Hartford Athletic (35) 2 - 1 Indy Eleven (5) 0 - 0 
00:00FT New York Red Bulls II (3) 8 - 1 Atlanta United II (34) 4 - 0 
02:00FT Charlotte Independence (22) 2 - 1 Saint Louis FC (25) 1 - 0 
02:00FT Pittsburgh Riverhounds (16) 1 - 1 FC Tampa Bay Rowdies (2) 0 - 0 
02:30Pst Charleston Battery (21) -:- Memphis 901 (33)  
03:00FT Birmingham Legion (31) 1 - 0 Carolina Railhawks (6) 0 - 0 
03:00FT Colorado Switchbacks (29) 1 - 0 Tulsa Roughnecks (28) 0 - 0 
03:30FT Austin Bold (10) 3 - 2 Orange County SC (24) 2 - 1 
03:30FT Rio Grande Valley FC Toros (26) 0 - 1 Phoenix Rising (1) 0 - 0 
05:30FT Fresno FC (7) 2 - 1 New Mexico United (17) 1 - 1 
06:00FT Sacramento Republic (15) 1 - 0 Portland Timbers II (12) 1 - 0 
21:00FT Ottawa Fury FC (11) 1 - 1 Louisville City FC (9) 0 - 0 
     
02:00FT Greenville Triumph SC (6) 1 - 0 Orlando City B (9) 0 - 0 
02:00FT Lansing Ignite FC (3) 2 - 2 FC Tucson (7) 1 - 1 
02:00FT Richmond Kickers (10) 0 - 2 North Texas SC (1) 0 - 2 
03:00FT Forward Madison FC (8) 1 - 1 Chattanooga (4) 1 - 0 
     
21:00FT Atletico Torque (3) 1 - 0 Bella Vista (11)  
     
15:00FT CAPS United (3) 2 - 0 Yadah (16) 1 - 0 
15:00FT Highlanders (13) 1 - 1 Platinum (1) 1 - 1 
15:00FT Hwange (14) 2 - 1 Chicken Inn (2) 0 - 1 
15:00FT Mushowani Stars (17) 1 - 1 Herentals College (10) 1 - 0 
15:00FT Triangle United (11) 2 - 1 TelOne (15) 1 - 1 

Get live football scores from 14/07/2019 & the football fixtures from 14/07/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 14/07/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 14/07/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement