SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Belgium: Jupiler Pro League (1)
20:30FT Club Brugge KV (1) 2 - 1 Lokeren (14) 0 - 1
     France: Ligue 1 (2)
19:00FT Nice (9) 2 - 1 Rennes (8) 0 - 0
20:45FT Paris Saint Germain (1) 4 - 0 Saint Etienne (14) 1 - 0
     Germany: Bundesliga (1)
20:30FT Borussia Dortmund (2) 3 - 1 Eintracht Frankfurt (12) 1 - 0
     Scotland: Premiership (1)
20:45FT ST Mirren (10) 0 - 0 Celtic (2) 0 - 0
     Spain: Primera Division (1)
21:00FT Huesca (16) 0 - 1 Rayo Vallecano (18) 0 - 1
     Algeria: Ligue 1 (1)
18:00FT AS AIN Mlila (7) 0 - 0 CS Constantine (4) 0 - 0 
     Algeria: Ligue 2 (7)
17:00FT Amal BOU Saada (5) 0 - 0 JSM Bejaia (11) 0 - 0 
17:00FT RC Kouba (15) 0 - 0 MC Saida (10) 0 - 0 
17:00FT RC Relizane (8) 0 - 0 El Eulma (6) 0 - 0 
18:00FT ASM Oran (9) 0 - 0 Usm El Harrach (16) 0 - 0 
18:00FT USM Annaba (7) 0 - 0 JSM Skikda (13) 0 - 0 
20:00FT ASO Chlef (2) 1 - 0 NC Magra (12) 0 - 0 
20:00FT US Biskra (3) 4 - 1 Blida (14) 1 - 1 
     Argentina: Primera B Nacional (1)
20:30FT Almagro (6) 1 - 0 Independ. Rivadavia (5) 0 - 0 
     Armenia: First Division (1)
14:00FT Lokomotiv (4) 0 - 0 Alashkert FC II (6)  
     Austria: Erste Division - Erste Liga (6)
19:10FT Austria Vienna (AM) (9) 2 - 1 Lask Juniors Linz (13) 0 - 1
19:10FT FC Liefering (4) 1 - 0 SKU Amstetten (10) 0 - 0
19:10FT Floridsdorfer AC (12) 1 - 0 Ried (3) 0 - 0
19:10FT SV Horn (16) 0 - 1 Austria Klagenfurt (14) 0 - 1
19:10FT SV Lafnitz (11) 5 - 1 SV Kapfenberg (6) 2 - 1
19:10FT WSG Wattens (2) 2 - 0 SC Wiener Neustadt (8) 1 - 0
     Austria: Regional Liga - Regional League Central (7)
19:00FT Atsv Stadl-Paura (1) 5 - 2 SC Weiz (5) 4 - 0 
19:00FT Deutschlandsberger (3) 1 - 0 FC Gleisdorf 09 (8) 1 - 0 
19:00FT Gleichenberg (11) 4 - 4 SV Allerheiligen (13) 2 - 1 
19:00FT Wolfsberger AC II (4) 2 - 1 Union Gurten (10) 1 - 1 
19:00FT Sturm Graz (AM) (7) 2 - 2 FC Wels (14) 0 - 1 
19:00FT SV Lendorf (16) 0 - 2 SC Kalsdorf (12) 0 - 0 
19:00FT WSC Hertha (6) 3 - 0 Union VB Vocklamarkt (9) 1 - 0 
     Austria: Regional Liga - Regional League East (5)
19:00FT Ask-bsc Bruck/leitha (2) 1 - 0 Rapid Vienna (AM) (6) 0 - 0 
19:00FT Mattersburg (AM) (8) 2 - 1 SC-ESV Parndorf (15) 1 - 1 
19:00FT SC Neusiedl 1919 (7) 4 - 0 SV Schwechat (16) 3 - 0 
19:30FT FC Karabakh (1) 4 - 0 Admira Wacker (AM) (13) 2 - 0 
19:30FT SG Traiskirchen (12) 1 - 1 SC Mannsdorf (9) 0 - 0 
     Azerbaijan: Premier League (1)
18:00FT Qarabag (2) 1 - 0 Sumqayit (5) 1 - 0 
     Belarus: Vyscha Liga (1)
17:30FT Fc Luch Minsk (14) 3 - 1 Torpedo Minsk (16) 1 - 0
     Belgium: Super League Women (2)
20:00FT Anderlecht W (1) 3 - 2 Gent W (4) 1 - 1 
20:00FT Standard Liege W (3) 0 - 0 OH Leuven W (6) 0 - 0 
     Brazil: Serie B (1)
02:00FT Guarani Campinas (9) 1 - 0 Juventude (13) 0 - 0  
     Brazil: Serie A (1)
01:00FT Chapecoense-SC (18) 2 - 1 Atletico Paranaense (14) 0 - 0  
     Burkina Faso: 1ère Division (1)
17:30FT Douanes (5) 0 - 0 AS Police (11)  
     China: Super League (3)
11:30FT Tianjin Songjiang (9) 0 - 1 Dalian Aerbin (13) 0 - 0
13:35FT Guangzhou Evergrande F.C. (2) 1 - 0 Beijing Guoan (3) 0 - 0
13:35FT Tianjin Teda (12) 2 - 5 Shanghai Sipg FC (1) 1 - 2
     Croatia: Druga HNL - Druga Hnl (3)
16:00FT Hrvatski Dragovoljac (8) 1 - 1 Sibenik (5) 0 - 1 
18:00FT Medjimurje Cakovec (2) 1 - 1 Sesvete (12) 0 - 0 
18:00FT Nk Osijek Ii (7) 0 - 0 Lucko (4) 0 - 0 
     Croatia: Prva Hnl (1)
18:00FT Inter Zapresic (8) 1 - 2 Istra 1961 (9) 0 - 1
     Cyprus: Division 2 (2)
18:00FT Ethnikos Achnas (5) 1 - 1 Digenis Oroklinis (4) 0 - 0 
18:00FT Olympiakos Nicosia (15) 0 - 1 Akritas Chlorakas (2) 0 - 0 
     Czech Republic: Gambrinus Liga (1)
18:00FT Bohemians 1905 (7) 0 - 1 Zlin (2) 0 - 0 
     Denmark: Superligaen (1)
19:00FT Esbjerg (4) 2 - 0 Odense (13) 1 - 0
     Denmark: 2. Division - Pool 1 (1)
19:00FT Kolding FC (1) 2 - 0 Tarup-Paarup (8) 0 - 0 
     Denmark: Danmarksserien - Group 1 (1)
18:30FT Herlev (3) 4 - 0 Avedore (1)  
     England: Premier League 2 - Division 2 (4)
20:00FT Aston Villa U23 (4) 0 - 3 Stoke City U23 (7) 0 - 0 
20:00FT Fulham U23 (8) 1 - 0 Wolves U23 (2) 1 - 0 
20:00FT Manchester United U23 (3) 1 - 1 Reading U23 (5) 0 - 1 
20:00FT Newcastle U23 (9) 0 - 1 Southampton U23 (1) 0 - 1 
     England: Championship (1)
20:45FT Birmingham (21) 1 - 1 West Brom (8) 1 - 1
     Estonia: Meistriliiga (1)
18:30FT Tammeka Tartu (6) 0 - 1 Kalju Nomme (1) 0 - 0 
     Finland: Veikkausliiga (1)
16:30FT PS Kemi Kings (12) 0 - 2 Rops (2) 0 - 1 
     Finland: Ykkonen (1)
17:30FT AC Oulu (4) 1 - 0 Kooteepee (7) 0 - 0  
     France: National - Championnat National (8)
20:00FT Avranches (8) 1 - 1 Quevilly (11) 0 - 0 
20:00FT Chambly Thelle FC (5) 2 - 0 Boulogne (3) 1 - 0 
20:00FT Cholet (10) 1 - 2 Laval (1) 0 - 0 
20:00FT Dunkerque (17) 1 - 2 Rodez (7) 0 - 1 
20:00FT Entente S ST Gratien (12) 2 - 0 Drancy (18) 1 - 0 
20:00FT Lyon Duchere (4) 1 - 1 Concarneau (9) 1 - 1 
20:00FT Marignane (15) 1 - 1 Bourg-en-bresse 01 (14) 1 - 0 
20:00FT PAU (16) 1 - 1 Villefranche (13) 0 - 0 
     France: Ligue 2 (8)
20:00FT Ajaccio (18) 0 - 0 Paris FC (7) 0 - 0 
20:00FT Clermont Foot (8) 2 - 0 Auxerre (16) 1 - 0 
20:00FT Estac Troyes (17) 2 - 0 Niort (5) 1 - 0 
20:00FT Grenoble (9) 4 - 2 Valenciennes (12) 2 - 1 
20:00FT Nancy (20) 0 - 1 Le Havre (6) 0 - 1 
20:00FT Orleans (14) 2 - 0 Chateauroux (13) 1 - 0 
20:00FT RED Star FC 93 (19) 0 - 3 Lorient (2) 0 - 2 
20:00FT Stade Brestois 29 (4) 4 - 1 Gazelec FC Ajaccio (10) 2 - 1 
     Friendly Games: Club Friendly (1)
11:30FT Boavista 3 - 0 Ac. Viseu 2 - 0 
     Georgia: Erovnuli Liga (1)
14:30FT Samtredia (9) 3 - 5 Dila Gori (3) 0 - 1 
     Germany: 3. Liga (1)
19:00FT Eintracht Braunschweig (19) 2 - 0 Carl Zeiss Jena (8) 0 - 0 
     Germany: Oberliga NOFV-Nord (2)
19:30FT Malchower SV (14) 1 - 1 Hansa Rostock II (6) 1 - 1 
19:30FT Tennis Borussia (5) 1 - 0 FC Strausberg (3) 0 - 0 
     Germany: Oberliga Hamburg (3)
19:00FT Wandsbeker Concordia (11) 1 - 3 Altonaer FC 93 (2) 1 - 0 
19:30FT Barmbek-Uhlenhorst (5) 2 - 1 SC Victoria Hamburg (9) 1 - 1 
19:30FT TuS Osdorf (6) 2 - 2 FC Suederelbe (10) 1 - 0 
     Germany: Oberliga Bremen (2)
19:00FT Brinkumer SV (9) 1 - 0 BTS Neustadt (15) 0 - 0 
19:30FT FC Oberneuland (2) 1 - 3 Bremer Sv (1) 0 - 2 
     Germany: Oberliga Niedersachsen (1)
17:30FT VfV 06 Hildesheim (9) 3 - 0 VfL Oythe (7) 0 - 0 
     Germany: 2. Bundesliga (2)
18:30FT Jahn Regensburg (14) 0 - 2 Dynamo Dresden (9) 0 - 1
18:30FT Union Berlin (6) 2 - 2 MSV Duisburg (18) 1 - 0
     Germany: Oberliga Bayern Nord (1)
19:00FT SC Eltersdorf (8) 3 - 1 FC Sand (18) 2 - 1 
     Germany: Oberliga Mittelrhein (1)
20:00FT FC Huerth (7) 3 - 1 FC Viktoria 08 (9) 0 - 0 
     Hong Kong: Premier League (1)
14:00FT Dreams SC (10) 0 - 2 Southern (1) 0 - 0 
     Iran: Hazfi Cup (7)
14:00FT Malavan 0 - 1 Sepidrood Rasht * 0 - 0  
14:30FT Caspian Babol 1 - 2 Machine Sazi FC * 0 - 0  
14:30FT Padideh Malekshahi 0 - 5 Mes Kerman * 0 - 2  
14:30FT * Siraf Kangan 1 - 0 Khooneh Be Khooneh 1 - 0  
15:00FT * Sepahan FC 3 - 1 Shahrdari Mahshahr 3 - 0  
16:10PEN Paykan 0 - 0
(5 - 6)
Pars Jonoubi JAM * 0 - 0  
17:30PEN * Sanat Naft 3 - 3
(4 - 3)
Tractor Sazi 1 - 1  
     Iraq: Premier League (4)
14:45FT Al Naft (3) 2 - 2 Erbil (4)  
14:45FT Al Najaf (7) 1 - 1 Al Karkh (6)  
14:45FT Alsinaat Alkahrabaiya (19) 0 - 1 Al Quwa Al Jawiya (2)  
14:45FT Baghdad FC (10) 0 - 0 Al Bahri (9)  
     Italy: Serie B (1)
21:00FT Venezia (10) 2 - 3 Benevento (6) 0 - 2 
     Japan: J. League Div.1 - J1 League (2)
12:05FT Cerezo Osaka (6) 1 - 1 Jubilo Iwata (11) 0 - 0
12:05FT Kashima (7) 2 - 1 Shonan Bellmare (13) 0 - 0
     Jordan: Premier League - Pro League (2)
16:00FT Al Jazeera Amman (1) 3 - 1 Al Hussein SC (12) 3 - 0 
18:30FT Al Wehdat SC (6) 0 - 0 Al Sareeh (8) 0 - 0 
     Lebanon: Premier League (2)
14:30Pst Shabab Al Ghazieh -:- Tadamon Sour  
15:00Pst Bekaa SC -:- Racing Beirut  
     Malta: Premier League (1)
19:00FT Hibernians FC (4) 0 - 2 Floriana FC (10) 0 - 1 
     Malta: Division 1 (3)
18:00FT Naxxar Lions (5) 2 - 2 Lija Athletic (4) 2 - 1 
19:00FT Sirens (2) 2 - 1 Marsa (13) 1 - 0 
20:15FT Santa Lucia F.C. (1) 3 - 0 Qrendi (14) 2 - 0 
     Mexico: Copa MX - Copa Mx Apertura (1)
02:00FT Zacatepec 1948 (2) 3 - 2 Atlas (3) 1 - 2 
     Myanmar: National League (3)
11:00FT Hantharwady United (5) 2 - 2 Yadanarbon (4)  
11:00FT Yangon United (1) 4 - 1 Mawyawadi (12)  
11:30FT Rakhine United (9) 0 - 2 Shan United (2)  
     Netherlands: Eerste Divisie (8)
20:00FT Almere City FC (5) 3 - 1 Jong Utrecht (17) 2 - 0
20:00FT Cambuur (1) 2 - 0 Telstar (12) 1 - 0
20:00FT Dordrecht (19) 0 - 2 Twente (6) 0 - 2 
20:00FT FC Eindhoven (20) 0 - 1 MVV (11) 0 - 0 
20:00FT Jong AZ (15) 3 - 2 GO Ahead Eagles (2) 2 - 1
20:00FT NEC Nijmegen (4) 4 - 4 Jong PSV (14) 2 - 2
20:00FT FC Volendam (18) 0 - 0 FC OSS (7) 0 - 0 
20:00FT Waalwijk (13) 0 - 1 Roda (8) 0 - 0 
     Netherlands: Eredivisie Women (3)
19:30FT Achiless 29 W (9) 2 - 6 Heerenveen W (3) 1 - 4 
19:30FT PEC Zwolle W (5) 4 - 2 Twente W (6) 1 - 2 
19:30FT PSV/Eindhoven W (2) 5 - 0 VV Alkmaar W (7) 1 - 0 
     Oman: Omani League - Pro League (7)
15:25FT Al Suwaiq SC (7) 1 - 1 Al Oruba (6) 0 - 0 
15:30FT Mrbat (8) 1 - 2 Saham (9) 1 - 0 
15:45FT Al Rustaq Sc (11) 1 - 2 Dhofar (1) 1 - 2 
17:30FT SUR (12) 0 - 1 Muscat Club (2) 0 - 1 
17:45FT Al Nahda Club (3) 4 - 0 Majees FC (13) 3 - 0 
18:30FT Sohar (5) 3 - 2 Oman Club (14) 3 - 2 
18:45FT Al Nasr Salalah (4) 2 - 1 Al Shabab SC (Seeb) (10) 0 - 1 
     Palestine: Premier League (3)
16:00FT Markaz Balata (3) 5 - 1 Shabab Al-Dhahiriya (12) 1 - 0 
16:00FT Mosaset Al Bireh (6) 0 - 1 Shabab Al-Khalil (4) 0 - 0 
16:00FT Taraji Wadi Al-Nes (1) 2 - 1 Markaz Sh. Al-Amari (8) 0 - 1 
     Poland: Ekstraklasa (2)
18:00FT Zaglebie Lubin (5) 4 - 0 Slask Wroclaw (13) 2 - 0
20:30FT Jagiellonia (3) 3 - 1 Cracovia Krakow (16) 1 - 0
     Poland: I Liga (4)
18:00FT Puszcza Niepolomice (12) 0 - 2 LKS Lodz (7) 0 - 0 
18:00FT Wigry Suwalki (5) 1 - 1 Warta Poznan (15) 0 - 0 
19:00FT Chrobry Glogow (10) 2 - 0 GKS Katowice (17) 0 - 0 
19:00FT Odra Opole (6) 4 - 1 B-B Termalica Nieciecza (18) 1 - 1 
     Portugal: League Cup - League Cup Grp. C (1)
21:30FT FC Porto (2) 1 - 1 Chaves (1) 0 - 0 
     Qatar: Stars League (2)
17:00FT Al-arabi SC (5) 0 - 1 Al-rayyan SC (1) 0 - 1 
19:10FT Al Shahaniya (8) 3 - 2 Qatar SC (10) 2 - 0 
     Rep. Of Ireland: Premier League - Premier Division (3)
20:35FT Bohemians (6) 4 - 2 Cork City (2) 4 - 1 
20:45FT Waterford United (4) 2 - 0 Bray Wanderers (10) 1 - 0 
21:00FT Shamrock Rovers (3) 5 - 0 Limerick FC (9) 4 - 0 
     Rep. Of Ireland: First Division (4)
20:45FT Cabinteely (7) 1 - 1 Shelbourne (3) 0 - 0  
20:45FT Drogheda Utd (4) 2 - 1 Longford Town FC (5) 1 - 1  
20:45FT Galway United (6) 1 - 1 Wexford Youths (9) 0 - 1  
20:45FT UCD (1) 1 - 1 Finn Harps (2) 0 - 0  
     Romania: Liga I (2)
17:00FT Concordia (13) 0 - 3 Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (3) 0 - 0
20:00FT Dinamo Bucuresti (9) 1 - 2 FC Astra Giurgiu (2) 0 - 1
     Russia: Professional Football League - Professional Football League West (4)
17:00FT Dolgoprudny (8) 4 - 2 Dnepr Smolensk (7) 2 - 2 
17:00FT Luki-Energiya (12) 0 - 0 Kolomna (9) 0 - 0 
17:30FT Murom (10) 0 - 0 Leningradets (3) 0 - 0 
17:30FT Tekstilshtik-Telekom (2) 1 - 1 Lokomotiv Moscow B (4) 1 - 1 
     Russia: Premier League (1)
18:30FT Lokomotiv Moscow (9) 1 - 1 Dinamo Moscow (5) 1 - 1 
     Saudi Arabia: Pro League (3)
17:40FT Al-nassr Riyadh (3) 2 - 1 Al-faisaly FC (11) 1 - 1 
17:45FT Al-fayha (15) 1 - 3 Al-shabab Riyadh (2) 0 - 0 
19:30FT Ohod (16) 0 - 2 Al-ahli Jeddah (4) 0 - 1 
     Serbia: Super Liga - Superliga (1)
18:30FT Radnicki NIS (2) 1 - 0 Vojvodina (8) 0 - 0 
     Serbia: Prva Liga (1)
16:00FT Buducnost Dobanovci (7) 3 - 0 Novi Pazar (14) 2 - 0 
     Slovakia: 2. Liga (1)
19:00FT FK Pohronie (3) 2 - 1 FC Tatran Presov (9) 0 - 0 
     South Korea: WK League (4)
09:00FT Changnyeong Wfc W (8) 2 - 2 Suwon W (2) 1 - 0 
12:00FT Boeun Sangmu W (7) 0 - 2 Hwacheon Kspo W (5) 0 - 1 
12:00FT Gyeongju Khnp W (3) 1 - 5 Red Angels W (1) 0 - 5 
12:00FT Seoul Amazones W (6) 3 - 4 Gumi Sportstoto W (4) 2 - 1 
     Spain: Tercera Division - Grupo 15 (3)
19:00FT Alesves (10) 1 - 2 Beti Kozkor (2)  
20:00FT CD Subiza (19) 1 - 1 Ardoi (11)  
20:45FT CD Baztan (13) 1 - 1 Beti Onak (8)  
     Sweden: Division 2 Norra Goetaland (1)
19:00FT Hisingsbacka FC (13) 1 - 0 Torslanda IK (10) 1 - 0 
     Sweden: Division 2 Norra Svealand (1)
19:15FT Bollnaes GIF FF (13) 0 - 4 Valbo FF (9) 0 - 2 
     Sweden: Division 2 Norrland (3)
19:00FT IFK Timraa (6) 1 - 2 Haernoesands FF (13) 1 - 1 
19:00FT Kramfors-Alliansen (11) 0 - 2 Gottne IF (8) 0 - 0 
19:00FT Taefteaa IK (10) 2 - 3 IFK Umeaa (12) 0 - 1 
     Sweden: Superettan (1)
19:00FT Halmstad (4) 1 - 1 Varbergs BoIS FC (15) 1 - 0 
     Switzerland: FA Cup - Round 64 (1)
20:00AET FC Bavois 2 - 3 Rapperswil * 0 - 0 
     Tajikistan: Tajik League (2)
13:30FT CSKA Pomir (5) 1 - 1 Panjsher (7)  
13:30FT Khatlon (6) 1 - 0 Kuktosh (3)  
     Turkey: Super Lig (1)
20:00FT Galatasaray (1) 4 - 1 Kasimpasa (2) 0 - 0
     Turkey: Tff 1. Lig (1)
19:00FT Giresunspor (4) 0 - 1 Afjet Afyonspor (6) 0 - 0 
     Turkmenistan: Yokary Liga (1)
14:00FT Kopetdag Asgabat (6) 2 - 0 Merw (5)  
     UAE: Arabian Gulf League (4)
15:35FT Al-Ittihad Kalba (7) 2 - 0 Emirates Club (12) 2 - 0
15:35FT Dibba Al-fujairah (14) 1 - 4 Al-wahda SCC (1) 1 - 3
18:15FT Baniyas SC (9) 1 - 1 Al-wasl FC (5) 1 - 0
18:15FT Sharjah FC (2) 6 - 3 Al-nasr SC Dubai (11) 5 - 2
     USA: United Soccer League (1)
01:00FT New York Red Bulls II (17) 3 - 3 Toronto FC II (33) 2 - 2 
     Ukraine: Premier League (1)
18:05FT Desna Chernihiv (6) 1 - 0 Arsenal Kyiv (12) 1 - 0 
     Vietnam: V League 1 (3)
12:00FT Becamex Binh Duong (8) 1 - 1 Than Quang Ninh (5) 0 - 0 
12:00FT Sanna Khanh HOA (2) 1 - 1 Hanoi T&T (1) 1 - 0 
12:00FT Song Lam Nghe An (3) 3 - 1 SHB DA Nang (10) 2 - 0 
     Wales: Premier League (2)
20:45FT GAP Connah S Quay FC (2) 3 - 1 Newtown AFC (8) 1 - 0 
20:45FT Llanelli AFC (12) 0 - 2 The New Saints (1) 0 - 2 

Get live football scores from 14/09/2018 & the football fixtures from 14/09/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 14/09/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 14/09/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement