SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Brazil: Serie A (1)
23:30FT Vasco DA Gama (14) 1 - 1 Atletico Paranaense (8) 0 - 0 
     Brazil: Serie B (1)
01:30FT Ponte Preta (9) 2 - 0 Coritiba (10) 2 - 0 
     Congo Dr: Super League (1)
17:30Pst Sanga Balende (7) -:- AS Veti Club (6)  
     England: National League South (1)
21:45FT Gloucester City (19) 3 - 4 Woking (2) 3 - 2 
     England: Isthmian Premier (Bostik) (2)
21:45FT Leatherhead (18) 2 - 1 Kingstonian (11) 1 - 1 
21:45FT Merstham (12) 1 - 1 Margate (9) 1 - 0 
     England: Southern League South (1)
21:45FT Taunton Town (2) 4 - 0 Walton Casuals (12) 2 - 0 
     England: Football League Trophy - Group Stage (2)
21:45FT Notts County (2) 4 - 2 Doncaster (3) 3 - 0 
21:45FT Southend (2) 3 - 0 Southampton U21 (4) 3 - 0 
     England: FA Trophy (1)
21:45FT Carlton Town 0 - 4 Farsley Celtic 0 - 3 
     Europe (UEFA): U19 Championship - Qualifying Round (14)
11:00FT England U19 (1) 4 - 0 Moldova U19 (4) 1 - 0 
12:00FT Azerbaijan U19 (3) 1 - 4 Israel U19 (2) 0 - 2 
12:00FT France U19 (2) 1 - 0 Malta U19 (3) 1 - 0 
14:30FT Greece U19 (1) 4 - 0 Gibraltar U19 (4) 3 - 0 
14:30FT Romania U19 (3) 1 - 1 Bulgaria U19 (2) 1 - 0 
15:00FT FYR Macedonia U19 (3) 1 - 1 Croatia U19 (2) 1 - 0 
15:00FT Georgia U19 (1) 7 - 0 Liechtenstein U19 (4) 2 - 0 
15:15FT Lithuania U19 (4) 0 - 5 Belgium U19 (1) 0 - 2 
16:00FT Iceland U19 (2) 2 - 1 Turkey U19 (3) 1 - 0 
16:00FT Serbia U19 (2) 2 - 2 Kazakhstan U19 (1) 0 - 2 
18:00FT Czech Republic U19 (1) 2 - 1 Luxembourg U19 (4) 1 - 1 
18:00FT Sweden U19 (2) 2 - 1 San Marino U19 (3) 0 - 0 
19:00FT Wales U19 (4) 1 - 2 Scotland U19 (1) 0 - 0 
21:00FT Northern Ireland U19 (3) 0 - 0 Poland U19 (4) 0 - 0 
     Germany: Oberliga Westfalen (1)
21:00FT FC Schalke 04 II (1) 3 - 1 Ahlen (6) 0 - 1 
     Germany: Oberliga Mittelrhein (3)
20:30FT SSV Merten (15) 3 - 1 VfL Alfter (12) 2 - 1 
21:00FT Borussia Freialdenhoven (3) 1 - 3 FC Wegberg-beeck (1) 0 - 0 
21:00FT Siegburger SV 04 (9) 1 - 1 FC Viktoria 08 (14) 0 - 0 
     Greece: FA Cup - Group Stage (1)
15:00FT Ergotelis (4) 1 - 2 PAOK (2) 0 - 1
     Iran: Pro League (1)
13:30FT Saipa (7) 0 - 0 Machine Sazi FC (9) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. A (9)
15:30FT Arconatese (8) 2 - 1 Pro Dronero (13) 2 - 1 
15:30FT Bra (6) 1 - 1 Savona (3) 0 - 0 
15:30FT Bustese Milano City (17) 3 - 0 Stresa (15) 1 - 0 
15:30FT Casale (7) 2 - 0 Folgore Caratese (12) 2 - 0 
15:30FT Inveruno (10) 3 - 1 US Fezzanese (9) 0 - 1 
15:30FT Lecco (1) 2 - 1 Chieri (11) 2 - 0 
15:30FT SCD Ligorna (4) 1 - 2 S.S.D. Unione Sanremo (2) 0 - 0 
15:30FT Sestri Levante (14) 3 - 1 Borgaro Torinese (18) 1 - 1 
16:00FT Borgosesia (16) 1 - 1 Lavagnese (5) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. B (9)
15:30FT Caravaggio (11) 1 - 2 Villa D'Alme (8) 1 - 0 
15:30FT Caronnese (5) 4 - 1 Virtus Bergamo Alzanoseriate (7) 2 - 1 
15:30FT Darfo Boario (12) 1 - 0 Olginatese (18) 0 - 0 
15:30FT Pontisola (9) 3 - 1 Ciserano (13) 1 - 0 
15:30FT Pro Sesto (4) 4 - 3 Mantova (1) 2 - 1 
15:30FT Rezzato (3) 2 - 0 Legnago Salus (17) 1 - 0 
15:30FT Sondrio Calcio (6) 1 - 1 Scanzorosciate (16) 0 - 0 
15:30FT Villafranca (15) 1 - 2 Ambrosiana (14) 0 - 0 
21:30FT Seregno (10) 3 - 3 Como (2) 1 - 1 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. C (9)
15:30FT Belluno (15) 0 - 0 ArzignanoChiampo (4) 0 - 0 
15:30FT Campodarsego (3) 2 - 0 St. Georgen (16) 0 - 0 
15:30FT Cartigliano (10) 2 - 2 Clodiense (18) 1 - 1 
15:30FT Cjarlins Muzane (8) 4 - 2 Adriese (1) 2 - 1 
15:30FT Delta Calcio Rovigo (12) 1 - 0 Chions (5) 1 - 0 
15:30FT Sandona (7) 2 - 3 Este (2) 1 - 2 
15:30FT Tamai (14) 2 - 3 Montebelluna (6) 1 - 2 
15:30FT Trento (17) 2 - 0 Levico Terme (13) 1 - 0 
15:30FT Virtus Bolzano (9) 1 - 1 Union Feltre (11) 1 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. D (9)
15:30FT Axys Zola (12) 4 - 0 Lentigione (16) 2 - 0 
15:30FT Cavenago Fanfulla (3) 1 - 0 San Marino Calcio (15) 0 - 0 
15:30FT Ciliverghe Mazzano (17) 1 - 3 Pergolettese (2) 0 - 1 
15:30FT Classe (18) 1 - 2 Modena (1) 1 - 1 
15:30FT Crema (9) 0 - 1 Adrense (10) 0 - 0 
15:30FT Fiorenzuola (6) 3 - 1 Sasso Marconi (8) 2 - 0 
15:30FT OltrepoVoghera (14) 0 - 0 Vigor Carpaneto (7) 0 - 0 
19:30FT Reggio Audace (4) 3 - 1 Mezzolara (11) 3 - 0 
21:30FT Pavia (5) 3 - 1 Calvina (13) 1 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. E (10)
15:30FT Aquila Montevarchi (8) 2 - 3 Sangiovannese (5) 2 - 2 
15:30FT Cannara (10) 1 - 2 Ponsacco (2) 0 - 1 
15:30FT Gavorrano (9) 1 - 0 Bastia Calcio (12) 0 - 0 
15:30FT Ghivizzano Borgoamozzano (3) 1 - 4 Aglianese (18) 0 - 3 
15:30FT Massese (20) 0 - 0 San Donato (11) 0 - 0 
15:30FT Scandicci (13) 2 - 1 Pianese (4) 1 - 0 
15:30FT Seravezza (6) 3 - 0 Prato (17) 2 - 0 
15:30FT Sinalunghese (16) 3 - 3 Trestina (7) 2 - 0 
15:30FT Tuttocuoio (1) 3 - 0 Sangimignano (19) 2 - 0 
15:30FT Viareggio (14) 3 - 0 Real Forte Querceta (15) 1 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. F (10)
15:30FT Avezzano (18) 2 - 0 Forli (16) 0 - 0 
15:30FT Castelfidardo (20) 3 - 2 Recanatese (5) 0 - 1 
15:30FT Giulianova (11) 0 - 0 Jesina (14) 0 - 0 
15:30FT Matelica (1) 1 - 0 Francavilla Calcio 1927 (6) 1 - 0 
15:30FT Montegiorgio (12) 2 - 0 Isernia (15) 0 - 0 
15:30FT Olympia Agnonese (19) 1 - 1 Santarcangelo (8) 0 - 1 
15:30FT San Nicolo (3) 2 - 1 ASD Pineto (10) 0 - 1 
15:30FT Sanmaurese (9) 0 - 1 Sangiustese (4) 0 - 0 
15:30FT Vastese (13) 2 - 2 Campobasso (17) 0 - 1 
21:45FT Cesena (2) 1 - 0 Savignanese (7) 1 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. G (10)
15:30FT Aprilia (5) 2 - 1 Avellino (4) 2 - 0 
15:30FT Budoni (17) 6 - 0 Ladispoli (16) 1 - 0 
15:30FT Cassino (9) 0 - 1 Torres (14) 0 - 0 
15:30FT Castiadas (15) 0 - 0 Atletico SFF (7) 0 - 0 
15:30FT Latte Dolce (6) 1 - 0 Flaminia (13) 1 - 0 
15:30FT Lupa Roma (18) 1 - 1 Latina (11) 1 - 0 
15:30FT Monterosi (2) 1 - 0 ASD Lanusei (3) 0 - 0 
15:30FT Ostia Mare (10) 6 - 1 Anziolavinio (20) 1 - 0 
15:30FT Trastevere (1) 1 - 1 Albalonga (12) 1 - 0 
15:30FT Vis Artena (8) 1 - 1 Citta di Anagni (19) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. H (9)
15:30FT Citta di Fasano (7) 2 - 1 Audace Cerignola (3) 1 - 0 
15:30FT Ercolanese (18) 0 - 2 Francavilla (11) 0 - 1 
15:30FT Gelbison Cilento (12) 1 - 1 AZ Picerno (1) 0 - 1 
15:30FT Nardo (4) 2 - 0 Sorrento (13) 1 - 0 
15:30FT Nola (16) 1 - 2 Gragnano (15) 0 - 1 
15:30FT Team Altamura (9) 2 - 2 Taranto (2) 1 - 2 
16:30FT Gravina (10) 3 - 1 Pomigliano (17) 1 - 0 
20:00FT Sarnese 1926 (14) 0 - 1 Savoia (8) 0 - 0 
21:30FT Fidelis Andria (6) 0 - 0 Bitonto (5) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. I (9)
15:30FT Acireale (11) 0 - 1 Marsala (5) 0 - 0 
15:30FT Castrovillari (8) 1 - 1 Bari (1) 0 - 1 
15:30FT Citta di Messina (15) 3 - 2 Messina (16) 2 - 1 
15:30FT Gela (4) 2 - 1 Sancataldese (12) 1 - 0 
15:30FT Igea Virtus B. (17) 1 - 3 Turris (2) 0 - 0 
15:30FT Nocerina (3) 1 - 1 Troina (14) 0 - 1 
15:30FT Portici (10) 1 - 1 Roccella (13) 1 - 0 
21:30FT Locri (7) 0 - 2 Cittanovese (9) 0 - 1 
21:30FT Palmese (6) 0 - 0 Rotonda (18) 0 - 0 
     Russia: Football National League (11)
13:00FT Spartak Moscow 2 (6) 3 - 0 Sibir (19) 2 - 0
13:30FT Tambov (2) 0 - 1 FC Armavir (18) 0 - 1
14:00Canc Anzhi 0 - 0 Tyumen (16)  
14:00FT Chertanovo Moscow (5) 3 - 1 Nizhny Novgorod (8) 0 - 0
14:00FT Krasnodar 2 (4) 0 - 0 Tyumen (16) 0 - 0
16:00FT Zenit 2 (20) 0 - 1 Tom Tomsk (1) 0 - 0
17:00FT PFC Sochi (7) 4 - 2 Rotor Volgograd (14) 3 - 0
17:00FT Mordovia Saransk (12) 0 - 1 Ska-Khabarovsk (9) 0 - 1
17:30FT Shinnik Yaroslavl (10) 1 - 0 Fakel Voronezh (15) 0 - 0 
18:00FT Avangard Kursk (3) 4 - 0 Khimki (13) 1 - 0
19:00FT Baltika (17) 0 - 2 Luch-Energiya (11) 0 - 1 
     Saudi Arabia: Division 1 (5)
14:10FT Al Mojzel (12) 0 - 0 Al-Washm (13) 0 - 0 
14:30FT Abha (1) 1 - 0 Al Shoalah (17) 0 - 0 
14:35FT Al-Ain Atawlah (6) 2 - 2 Jeddah Club (5) 0 - 1 
14:35FT Al-Ansar (4) 0 - 0 Al Khaleej Saihat (10) 0 - 0 
16:35FT Al-Adalah (11) 2 - 0 Al Jabalain (7) 0 - 0 
     Spain: Tercera Division - Group 6 (1)
21:00FT Roda CF (9) 1 - 0 Torre Levante (18)   
     Spain: Tercera Division - Group 11 (2)
17:00Pst Pena Deportiva (1) -:- CE Mercadal (20)   
21:00FT CE Esporles (16) 0 - 2 UD Poblense (3)   
     Tunisia: Ligue Professionnelle 1 (1)
15:00FT Esperance Tunis (5) 3 - 0 AS Gabes (13) 2 - 0 

Get live football scores from 14/11/2018 & the football fixtures from 14/11/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 14/11/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 14/11/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement