SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     World (FIFA): World Cup - Final (1)
18:00FT France 4 - 2 Croatia 2 - 1  
     Angola: Division 1 (3)
18:00FT Cuanda Cubango Fc (11) 0 - 0 Primeiro De Maio (14) 0 - 0  
18:00FT Desportivo Huila (4) 1 - 1 Kabuscorp SC (10) 0 - 0 
18:00FT Recreativo Da Caala (15) 1 - 1 Progresso Associacao (8) 0 - 0  
     Australia: Australian Capital Territory (3)
08:00FT Canberra Olympic (2) 3 - 2 Tuggeranong United (3) 1 - 2  
08:00FT Gungahlin United (6) 1 - 1 Woden Vellet (7) 1 - 0  
08:00FT Monaro Panthers (9) 1 - 3 Cooma (5) 1 - 1  
     Australia: Northern NSW (4)
07:30FT Broadmeadow Magic (3) 1 - 1 Adamstown Rosebud (8) 1 - 0  
07:30FT Edgeworth Eagles (1) 1 - 0 Hamilton Olympic (7) 0 - 0  
07:30FT Maitland FC (4) 2 - 0 Newcastle Jets Youth (6) 0 - 0  
07:30FT Weston Workers (10) 3 - 0 Charlestown City (5) 0 - 0  
     Australia: Queensland (2)
08:00FT Magpies Crusaders (11) 3 - 1 Gold Coast United (9) 1 - 1  
10:00FT Olympic FC (2) 3 - 0 Brisbane Roar Youth (8) 2 - 0  
     Australia: South Australia (1)
08:30FT West Adelaide (6) 1 - 0 Para Hills Knights (8) 1 - 0  
     Australia: Tasmania (1)
07:00FT South Hobart (4) 2 - 3 Northern Rangers (6) 1 - 2  
     Belarus: Vyscha Liga - Division 1 (2)
14:00FT Torpedo Minsk (12) 1 - 1 FC Isloch Minsk R. (9) 0 - 1 
15:45FT FC Dnepr Mogilev (7) 1 - 2 Gorodeya (16) 0 - 1 
     Brazil: Serie B (1)
00:00FT Sao Bento (8) 0 - 2 Ponte Preta (16) 0 - 1  
     Brazil: Serie C - Serie C Group A (1)
01:00FT Santa Cruz (3) 1 - 1 Globo Fc (7) 0 - 0 
     Brazil: Serie C - Serie C Group B (1)
00:00FT Volta Redonda (5) 2 - 0 Luverdense (7) 2 - 0  
     Cameroon: Division 1 (18)
15:30FT Aigle Royal (17) 0 - 3 Astres (10) 0 - 2  
15:30FT As Fortuna (15) 4 - 0 Stade Renard (14) 2 - 0  
15:30FT Colombe (16) 1 - 1 Union Douala (9) 0 - 1  
15:30FT Cotonsport (1) 4 - 0 Feutcheu (11) 3 - 0  
15:30FT Dragon De Yaounde (12) 4 - 0 Yaounde 2 (18) 2 - 0  
15:30FT Eding Sport Fc (8) 0 - 1 Apejes (7) 0 - 0  
15:30FT Fovu Club (5) 0 - 0 Unisport Bafang (13) 0 - 0  
15:30FT New Star (6) 0 - 0 Young Sports Academy (4) 0 - 0 
15:30FT UMS De Loum (2) 0 - 0 Bamboutos (3) 0 - 0  
17:30Pst As Fortuna (15) -:- Aigle Royal (17)   
17:30Pst Astres (10) -:- Colombe (16)   
17:30Pst Bamboutos (3) -:- Fovu Club (5)   
17:30Pst New Star (6) -:- Dragon De Yaounde (12)  
17:30Pst Stade Renard (14) -:- Feutcheu (11)   
17:30Pst Union Douala (9) -:- Eding Sport Fc (8)   
17:30Pst Unisport Bafang (13) -:- Apejes (7)   
17:30Pst Yaounde 2 (18) -:- Cotonsport (1)   
17:30Pst Young Sports Academy (4) -:- UMS De Loum (2)   
     Canada: Canadian Soccer League (2)
01:30FT London City (5) 1 - 2 Real Mississauga (6) 0 - 0 
03:30FT Brantford Galaxy (7) 1 - 7 Ukraine United (2) 0 - 0  
     China: League One (1)
14:30FT Liaoning Hongyun FC (12) 1 - 0 Harbin Yiteng (10) 0 - 0  
     Chinese Taipei: Taiwan Football Premier League - Premier League (4)
09:00FT Tatung (1) 4 - 1 Royal Blues Fc (7) 1 - 1  
10:00FT Ntus (3) 1 - 3 Taicheng Lions (5) 0 - 1  
11:00FT Tainan City (6) 1 - 4 Fu Jen University (4) 1 - 3  
12:00FT Taipower (2) 1 - 0 Nstc (8) 1 - 0  
     Denmark: Superligaen (2)
13:00FT FC Nordsjaelland (7) 1 - 1 Esbjerg (6) 1 - 0 
15:00FT Vendsyssel FF (3) 3 - 2 Odense (10) 0 - 0 
     Ecuador: Campeonato Serie A - Division 1 Stage 1 (3)
00:00FT Delfin SC (5) 1 - 1 Aucas (7) 0 - 0  
02:30FT Emelec (4) 1 - 0 El Nacional (9) 0 - 0  
23:00FT LDU Quito (1) 0 - 2 Deportivo Cuenca (10) 0 - 0  
     Ecuador: Division 2 - Division 2 Stage 1 (2)
00:00FT CD Olmedo (2) 2 - 1 Orense Sc (12) 0 - 0  
23:00FT Fuerza Amarilla (3) 1 - 1 America DE Quito (1) 0 - 1  
     Finland: Kakkonen - Kakkonen Group B (1)
15:00FT Bk-46 (11) 0 - 1 Saipa (1) 0 - 1  
     Finland: Kakkonen - Kakkonen Group C (1)
15:00FT Hercules (1) 7 - 0 Narpes Kraft (11) 1 - 0  
     Finland: Naisten Liga (3)
14:00FT Honka (W) (2) 2 - 0 Ilves (W) (7) 2 - 0  
15:00FT Hjk Helsinki (W) (1) 3 - 0 Pallokissat (W) (9) 2 - 0  
15:00FT Jypk (W) (5) 3 - 1 Pk-35 (W) (4) 2 - 0  
     Friendly Games: Club Friendlies (21)
12:00FT Paris Saint Germain 2 - 4 Chambly Thelle FC 0 - 2  
12:00FT VfB Oldenburg 1 - 2 SC Verl 1 - 1 
12:00FT Viktoria Zizkov 0 - 0 Bohemians 1905 0 - 0 
12:00FT Werder Bremen 1 - 1 FK Pribram 1 - 0 
12:30FT Thisted FC 0 - 0 Skive 0 - 0 
13:30FT Antwerp 3 - 1 PAOK 2 - 1 
14:00FT Arminia Bielefeld 1 - 4 Dinamo Moscow 1 - 1 
14:00FT AS Eupen 3 - 2 Olympiakos Piraeus 0 - 0 
14:00FT Genk 6 - 1 Spouwen-Mopertingen 2 - 1 
14:00FT SC Paderborn 07 2 - 3 Norwich 2 - 0 
14:00FT Spartak Moscow 3 - 0 Proleter Novi SAD 3 - 0 
14:00FT Triglav Kranj 0 - 2 Trabzonspor 0 - 1 
14:00FT Werder Bremen 1 - 0 MSV Duisburg 1 - 0
14:30FT Stuttgarter Kickers 0 - 1 VfR Aalen 0 - 1 
15:00Abd Cove Rangers -:- Aberdeen   
15:00FT CSKA Moscow 4 - 1 Besiktas 2 - 1
15:30FT Heracles 3 - 1 Jong Ajax 2 - 0 
15:30FT Slovan Liberec 1 - 1 Slask Wroclaw 0 - 1 
16:00FT Bologna 4 - 0 SP La Fiorita 3 - 0 
18:00FT Atalanta 6 - 1 FC Chiasso 3 - 1 
22:00FT Millwall 0 - 3 SC Braga 0 - 3 
     Indonesia: Super League - Liga 1 (2)
11:30FT Arema FC (12) 2 - 2 Ps Tni (15) 1 - 0  
14:30FT PSM Makassar (1) 2 - 1 Persebaya Surabaya (5) 2 - 1  
     Japan: J. League Div.2 - J2 League (8)
12:00FT Avispa Fukuoka (5) 3 - 1 Kamatamare Sanuki (21) 1 - 1 
12:00FT JEF United Chiba (16) 3 - 4 Zweigen Kanazawa (13) 1 - 1 
12:00FT Tokyo Verdy (8) 3 - 1 Renofa Yamaguchi (4) 1 - 0 
12:00FT Ventforet Kofu (12) 1 - 3 FC Gifu (11) 1 - 0 
13:00FT Albirex Niigata (17) 0 - 1 Yokohama FC (6) 0 - 0 
13:00FT Ehime FC (20) 1 - 0 Tokushima Vortis (15) 0 - 0 
13:00FT Omiya Ardija (7) 1 - 0 Oita Trinita (3) 1 - 0 
13:00FT Tochigi SC (18) 1 - 0 Montedio Yamagata (10) 0 - 0 
     Japan: J. League Div.3 - J3 League (4)
09:00FT Grulla Morioka 0 - 3 SC Sagamihara 0 - 2  
11:00FT FC Tokyo U23 1 - 3 Cerezo Osaka U23 0 - 1  
11:00FT Yscc 0 - 0 Kitakyushu 0 - 0  
13:00FT Thespakusatsu Gunma 0 - 1 Nagano Parceiro 0 - 1  
     Japan: Football League - 2nd Stage (5)
07:00FT Cobaltore Onagawa (14) 0 - 1 Mio Biwako Shiga (8) 0 - 0  
08:00FT FC Osaka (13) 2 - 3 Tegavajaro Miyazaki (6) 1 - 1  
09:00FT Yokogawa Musashino (11) 0 - 0 Maruyasu Okazaki (12) 0 - 0  
10:00FT FC Imabari (5) 2 - 2 Veertien Kuwana (7) 1 - 0  
12:00FT Honda FC (1) 3 - 0 Verspah Oita (16) 2 - 0  
     Kazakhstan: Premier League (2)
15:30FT Irtysh Pavlodar (10) 1 - 2 Ordabasy (4) 0 - 1  
16:00FT Kairat Almaty (2) 2 - 1 Zhetysu (6) 0 - 0  
     Kenya: Division 1 (5)
14:00FT Nakumatt (12) 1 - 1 Zoo Kericho (13) 0 - 0  
15:00FT Chemelil Sugar (14) 1 - 0 Nzoia Sugar (10) 1 - 0  
15:00Pst Posta Rangers FC (11) -:- GOR Mahia (1)   
15:00FT Sony Sugar (15) 2 - 0 Sofapaka (2) 1 - 0  
15:00FT Vihiga United Fc (16) 0 - 2 Ulinzi Stars (3) 0 - 0  
     Latvia: Virsliga (2)
13:00FT FK Jelgava (6) 3 - 2 Valmieras (8) 1 - 1 
15:00FT FK Ventspils (4) 3 - 1 FS Metta/Lu (7) 0 - 1 
     Malaysia: Super League (1)
16:00FT Selangor 3 - 3 Kuala Lumpur FA 2 - 2  
     Myanmar: National League (3)
12:00FT Yangon United (1) 5 - 2 Mahar United (10)  
12:30FT Mawyawadi (12) 0 - 1 Zwekapin United (4)  
12:30FT Yadanarbon (3) 3 - 2 GFA (11)  
     Norway: 2. Division - 2. Divisjon Group 1 (4)
15:00FT Asker (7) 3 - 2 Fredrikstad (2) 1 - 2  
15:00FT Elverum (3) 2 - 1 Raufoss (1) 1 - 0  
15:00FT Grorud (4) 4 - 0 Honefoss (13) 2 - 0  
15:00FT Moss (9) 0 - 0 Baerum (8) 0 - 0  
     Paraguay: Segunda Division (4)
21:45FT Fulgencio Yegros 1 - 0 Club Sp. San Lorenzo 0 - 0  
21:45FT Ri 3 Corrales 0 - 0 Martin Ledesma 0 - 0  
22:00FT Resistencia 0 - 2 2 De Mayo 0 - 2  
22:00FT Sportivo Trinidense 0 - 0 Club River Plate 0 - 0  
     Peru: Segunda Division (5)
21:00FT LOS Caimanes (7) 2 - 1 Atletico Grau (9) 2 - 1 
23:30FT Cultural Santa Rosa (8) 0 - 1 Cienciano (2) 0 - 1 
23:30FT Sport Loreto (13) 2 - 7 Juan Aurich (5) 1 - 1 
23:45FT Carlos A. Mannucci (6) 2 - 3 Cesar Vallejo (1) 1 - 3 
23:45FT Serrato Pacasmayo (15) 2 - 2 Union Huaral (4) 2 - 1 
     Singapore: S-League - S.League (2)
12:30FT Geylang International (8) 0 - 1 Warriors FC (5) 0 - 1  
12:30FT Home United FC (3) 1 - 1 Balestier Khalsa FC (6) 1 - 1  
     South Korea: K-League Classic - K League (3)
13:00FT FC Seoul (8) 1 - 1 Ulsan Hyundai FC (5) 1 - 1 
13:00FT Jeju United FC (4) 1 - 2 Daegu FC (11) 1 - 0 
13:00FT Pohang Steelers (9) 0 - 0 Gangwon FC (6) 0 - 0 
     Sweden: Allsvenskan (3)
15:00FT GIF Sundsvall (10) 0 - 1 AIK Stockholm (1) 0 - 0 
15:00FT IFK Norrkoping (3) 2 - 1 BK Hacken (9) 1 - 1 
15:00FT Kalmar FF (6) 0 - 1 Djurgardens IF (4) 0 - 1 
     Sweden: Division 1 - Division 1 North (2)
16:00FT Team Tg Ff (14) 2 - 2 Fc Linkoping City (4) 2 - 0  
17:00FT Skelleftea FF (16) 0 - 2 Nykopings Bis (8) 0 - 2  
     Thailand: Thai Premier League - Premier League (4)
14:00FT Muangthong United (4) 0 - 0 Nakhon Ratchasima FC (8) 0 - 0  
14:00FT Police Tero (13) 1 - 1 Suphanburi (12) 1 - 1  
15:00FT Air Force Central FC (18) 3 - 2 Port FC (3) 2 - 1  
15:00FT Pattaya United (11) 1 - 1 Bangkok Glass (15) 0 - 1  
     USA: Major League Soccer (10)
02:00FT New York City FC (2) 2 - 0 Columbus Crew (4) 0 - 0 
02:00FT New York Red Bulls (3) 3 - 2 Sporting Kansas City (3) 1 - 1 
02:30FT Montreal Impact (6) 2 - 0 San Jose (12) 1 - 0 
02:30FT New England Revolution (5) 2 - 3 Los Angeles Galaxy (6) 2 - 1 
03:00FT DC United (11) 3 - 1 Vancouver Whitecaps (8) 1 - 0 
03:00FT FC Dallas (1) 3 - 1 Chicago Fire (8) 1 - 0 
03:00FT Minnesota Stars FC (9) 3 - 2 Real Salt Lake (5) 0 - 0 
03:00FT Orlando City SC (9) 2 - 1 Toronto FC (10) 1 - 0 
04:00FT Colorado Rapids (11) 0 - 0 Houston Dynamo (7) 0 - 0 
21:00FT Atlanta United Fc (1) 1 - 1 Seattle Sounders (10) 0 - 1 
     USA: North American Soccer League - United Soccer League (10)
00:00FT Bathlehem Steel Fc (11) 1 - 1 Carolina Railhawks (13) 0 - 1  
02:00FT Charleston Battery (3) 2 - 1 Louisville City Fc (4) 2 - 0  
02:30FT Fc Cincinnati (1) 2 - 0 FC Tampa Bay Rowdies (12) 0 - 0  
03:00FT Colorado Switchbacks (9) 0 - 1 Sacramento Republic (3) 0 - 1  
03:30FT Rgv Toros Fc (15) 2 - 0 Las Vegas Lights Fc (13) 1 - 0  
03:30Abd Saint Louis Fc (10) -:- Tulsa Roughnecks (16)   
05:00FT Fresno Fc (8) 4 - 0 Phoenix Rising (4) 1 - 0  
05:00FT Orange County Sc (5) 3 - 0 San Antonio Fc (11) 1 - 0  
05:00FT Portland Timbers 2 (7) 2 - 1 Swope Park Rangers (6) 2 - 0  
05:00FT Real Monarchs Slc (1) 2 - 0 Seattle Sounders 2 (17) 1 - 0  
     Vietnam: V League 1 - V.League 1 (3)
13:00FT Song LAM Nghe AN (4) 2 - 1 QNK Quang NAM (9) 1 - 1 
13:00FT Thanh HOA (3) 1 - 1 Than Quang Ninh (5) 0 - 1 
15:00FT Hanoi T&T (1) 3 - 3 Nam Dinh (12) 0 - 0 
     Zambia: Premier League (4)
16:00FT Green Buffaloes (2) 1 - 0 Nchanga Rangers (18)  
16:00FT Kabwe YSA (19) 0 - 0 Nkwazi (10)  
16:00FT NAPSA Stars (17) 1 - 0 Forest Rangers (14)  
16:00FT Zanaco (6) 2 - 0 Buildcon (9)  
     Zimbabwe: Premier League (3)
14:00FT CAPS United (6) 0 - 0 Bulawayo Chiefs (13)  
14:00FT Highlanders (5) 1 - 0 Herentals College (10)  
14:00FT Shabanie Mine (17) 2 - 2 Dynamos (11)  

Get live football scores from 15/07/2018 & the football fixtures from 15/07/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 15/07/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 15/07/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement