SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Europe (UEFA): Super Cup (1)
22:00AET Real Madrid 2 - 4 Atletico Madrid * 1 - 1  
     Asia (AFC): Asian Games - Group Stage (7)
12:00FT Hong Kong U23 (3) 4 - 0 Chinese Taipei U23 (5) 4 - 0 
12:00FT Kyrgyzstan U23 (4) 1 - 3 Malaysia U23 (1) 0 - 1 
12:00FT Saudi Arabia U23 (3) 0 - 0 Iran U23 (1) 0 - 0 
15:00FT Indonesia U23 (1) 1 - 2 Palestine U23 (2) 1 - 1 
15:00FT North Korea U23 (2) 1 - 1 Myanmar U23 (4) 0 - 1 
15:00FT South Korea U23 (2) 6 - 0 Bahrain U23 (3) 5 - 0 
15:00Canc South Korea U23 (2) 0 - 0 United Arab Emirates U23 (3)  
     Austria: Regional Liga - Regional League West (7)
17:00FT Fc Langenegg (12) 0 - 3 SV Grodig (9) 0 - 0 
18:00FT SCR Altach (AM) (11) 2 - 0 Bsk 1933 (15) 1 - 0 
18:00FT TSV St. Johann (4) 2 - 1 SC Schwaz (10) 1 - 1 
18:00FT VfB Hohenems (16) 3 - 4 FC Kufstein (7) 1 - 3 
19:00FT FC Kitzbuhel (3) 1 - 2 FC Dornbirn 1913 (1) 0 - 0 
19:00FT SV Seekirchen (2) 3 - 3 Usk Anif (5) 1 - 2 
19:00FT SV Wals Grunau (13) 1 - 0 SVG Reichenau (8) 0 - 0 
     Bosnia And Herzegovina: Premier League (5)
18:00FT Mladost Doboj Kakanj (11) 0 - 1 Siroki Brijeg (3) 0 - 0 
18:30FT Gosk Gabela (9) 3 - 2 Fk Sloga Simin Han (10) 2 - 0 
18:30FT Radnik Bijeljina (8) 0 - 0 NK Celik Zenica (6) 0 - 0 
18:30FT Sloboda Tuzla (5) 1 - 0 FK Krupa (7) 0 - 0 
21:15FT Zeljeznicar Sarajevo (2) 2 - 2 FK Sarajevo (1) 1 - 2 
     Brazil: Serie B (2)
01:15FT Brasil DE Pelotas (17) 1 - 1 Avai (3) 0 - 1  
03:30FT Ponte Preta (5) 3 - 1 Criciuma (14) 2 - 1  
     Brazil: Brasileiro Women (7)
21:00FT Corinthians (W) (2) 0 - 0 Sao Jose (W) (8) 0 - 0  
21:00FT Gremio Osasco Audax (W) (11) 0 - 0 Vitoria Das Tab. (W) (14) 0 - 0  
21:00FT Pinheirense (W) (16) 0 - 3 Sao Francisco (W) (13) 0 - 1  
21:00FT Ponte Preta (W) (9) 2 - 1 Flamengo (W) (3) 1 - 1  
21:00FT Portuguesa (W) (15) 2 - 3 Foz Cataratas (W) (12) 0 - 3  
21:00FT Santos (W) (1) 3 - 1 Rio Preto (W) (6) 2 - 1  
21:00FT Sport Recife (W) (10) 0 - 0 Iranduba (W) (4) 0 - 0  
     China: Super League (7)
13:00FT Shanghai Sipg FC (2) 3 - 1 Guangzhou R&F F.C. (12) 2 - 0 
14:35FT Jiangsu Sainty (5) 0 - 0 Chongqing Lifan (15) 0 - 0  
14:35FT Shaanxi Zhong.Chanba (6) 1 - 3 Changchun Yatai (11) 1 - 2  
14:35FT Shandong Luneng (4) 3 - 1 Hebei Zhongji (10) 1 - 1 
14:35FT Tianjin Songjiang (8) 0 - 0 Tianjin Teda (7) 0 - 0 
15:00FT Henan Jianye FC (14) 0 - 5 Guangzhou Evergrande F.C. (3) 0 - 1 
15:00FT Shanghai Shenhua (9) 3 - 1 Guizhou Zhicheng (16) 1 - 0 
     China: League One (8)
14:30FT Beijing Baxy (14) 1 - 1 Shenzhen Ruby FC (3) 0 - 1  
14:30FT Heilongjiang Lava Spring (10) 1 - 1 Qingdao Huanghai (6) 1 - 1  
14:30FT Liaoning Hongyun FC (9) 0 - 2 Wuhan Zall (1) 0 - 0  
14:30FT Shijiazhuang Y. J. (4) 2 - 3 Shanghai Shenxin F.C. (11) 1 - 1  
14:30FT Yanbian Tigers FC (7) 1 - 0 Dalian Transcendence (15) 0 - 0  
14:35FT Hangzhou Greentown (2) 2 - 2 Zhejiang Yiteng (8) 0 - 2  
14:35FT Nei Mongol Zhongyou (12) 1 - 0 Meizhou Meixian Techand (13) 0 - 0  
15:00FT Xinjiang Tianshan (16) 3 - 2 Meizhou Kejia (5) 2 - 2  
     Colombia: Primera B (1)
03:45FT Cortulua (7) 1 - 2 Barranquilla (15)  
     Denmark: Landspokal - First Round (3)
19:00FT Greve 0 - 4 Roskilde * 0 - 2  
19:00PEN * Hundested 2 - 2
(4 - 1)
Bk Union 1 - 2  
19:30FT Hvidovre 1 - 4 Fremad Amager * 0 - 2  
     Denmark: Danmarksserien - Goup. 2 (1)
20:00FT FC Odsherred (3) 1 - 1 FA 2000 (5) 0 - 1 
     Denmark: 3F Ligaen Women (1)
19:30FT Odense (W) (8) 0 - 1 BSF (W) (1) 0 - 1 
     Germany: Oberliga Bremen (1)
19:30FT BTS Neustadt (11) 1 - 4 Habenhauser FV (7) 1 - 1 
     Germany: Oberliga Hessen (4)
19:45FT Bayern Alzenau (2) 2 - 1 Turk Gucu Friedberg (15) 1 - 1 
20:00FT FC 1931 Eddersheim (5) 1 - 3 KSV Hessen Kassel (3) 0 - 0 
20:00FT SC Waldgirmes (8) 3 - 0 FC Ederbergland (14) 1 - 0 
20:30FT VFB Ginsheim (6) 1 - 2 KSV Baunatal (4) 0 - 2 
     Germany: Oberliga Bayern Nord (5)
17:00FT ASV Neumarkt (12) 0 - 2 Wuerzburger Kickers II (11) 0 - 2 
19:00FT TSV Aubstadt (2) 1 - 1 SpVgg Ansbach (8) 1 - 0 
19:30FT DJK Ammerthal (6) 3 - 0 Jahn Forchheim (14) 3 - 0 
19:30FT SpVgg Bayern Hof (7) 1 - 1 DJK Don Bosco Bamberg (4) 0 - 0 
19:30FT TSV Abtswind (10) 2 - 1 FSV Erlangen-Bruck (16) 0 - 1 
     Germany: Oberliga Bayern Süd (5)
14:00FT SV Tuerkguecue Ataspor (1) 2 - 0 TSV Schwaben Augsburg (11) 0 - 0 
15:00FT FC Ismaning (16) 1 - 4 FC Sonthofen (8) 1 - 3 
15:00FT TSV Dachau (4) 5 - 0 SV Kirchanschoring (13) 2 - 0 
17:00FT TSV Kottern (3) 3 - 1 1896 Rain Am Lech (10) 1 - 0 
18:30FT TSV 1861 Noerdlingen (7) 3 - 1 DJK Vilzing (15) 1 - 1 
     Germany: Oberliga Niederrhein (8)
20:30FT FC Bocholt (4) 2 - 1 FSV Duisburg (18) 0 - 1 
20:30FT FC Monheim (9) 2 - 0 TV Jahn Hiesfeld (16) 1 - 0 
20:30FT SC Velbert (5) 2 - 1 Ratinger SV (14) 1 - 1 
20:30FT SpVg Schonnebeck (6) 3 - 2 Tsv Meerbusch (3) 0 - 0 
20:30FT TuRU Dusseldorf (11) 3 - 2 FC Kleve (8) 1 - 1 
20:30FT VfB Hilden (17) 3 - 3 SSVg Velbert (2) 2 - 1 
20:30FT VfB Homberg (1) 2 - 1 Sportfreunde Baumberg (13) 1 - 1 
20:30FT VfB Speldorf (12) 2 - 3 SC Dusseldorf West (10) 1 - 1 
     Gibraltar: Premier Division (1)
21:30FT Lynx (5) 0 - 0 Gibraltar Phoenix (8) 0 - 0 
     Japan: J. League Div.1 - J1 League (9)
13:00FT Cerezo Osaka (6) 3 - 1 Shimizu S-pulse (11) 1 - 1 
13:00FT Vegalta Sendai (8) 4 - 1 Shonan Bellmare (14) 2 - 1 
13:05FT FC Tokyo (3) 0 - 1 Kashiwa Reysol (12) 0 - 0 
13:05FT Gamba Osaka (17) 1 - 1 Consadole Sapporo (4) 1 - 0 
13:05FT Kawasaki Frontale (2) 0 - 0 Sagan Tosu (16) 0 - 0 
13:05FT Urawa (9) 4 - 0 Jubilo Iwata (10) 0 - 0 
13:05FT V-varen Nagasaki (18) 1 - 2 Kashima (7) 1 - 2 
13:05FT Vissel Kobe (5) 1 - 1 Sanfrecce Hiroshima (1) 1 - 1 
13:35FT Yokohama F. Marinos (15) 1 - 2 Nagoya Grampus (13) 0 - 1  
     Lithuania: A Lyga - Division 1 (1)
18:00FT Atlantas (6) 0 - 1 Spyris Kaunas (5) 0 - 1  
     Malaysia: Challenge Cup - Group Stage (2)
16:00FT Johor FA (2) 4 - 0 Penang (7) 4 - 0 
16:00FT UiTM FC (5) 2 - 0 ATM FA (3) 2 - 0 
     Mexico: Copa Mx Apertura - Group Stage (5)
03:00FT Guadalajara Chivas (1) 1 - 0 Alebrijes De Oaxaca (3) 1 - 0 
03:00FT Leon (2) 2 - 1 Mineros De Zacatecas (3) 0 - 0 
05:00FT Puebla (2) 1 - 1 Monterrey (1) 0 - 1 
05:00FT Tampico Madero (2) 3 - 1 Necaxa (1) 2 - 1 
05:00FT Veracruz (3) 0 - 3 Club America (1) 0 - 3 
     Montenegro: Prva Crnogorska Liga - Prva Cfl (5)
18:30FT FK Grbalj (8) 0 - 1 Rudar Pljevlja (7) 0 - 1 
18:30FT FK Mladost Podgorica (1) 1 - 0 Buducnost Podgorica (2) 0 - 0 
18:30FT Mornar (10) 2 - 4 Lovcen (3) 1 - 2 
18:30FT Zeta (9) 1 - 3 Iskra Danilovgrad (5) 0 - 2 
20:00FT Sutjeska (4) 2 - 1 FK Petrovac (6) 0 - 0 
     Norway: Toppserien Women (1)
20:00FT Kolbotn (W) (5) 1 - 0 Lyn (W) (11) 0 - 0  
     Norway: 3. Division Group 3 (1)
20:00FT Sola (2) 2 - 1 Madla (8) 1 - 1 
     Peru: Primera Division - Apertura (3)
01:45FT Sport Boys (9) 1 - 0 Deportivo Binacional (8) 1 - 0  
04:00FT Alianza Lima (2) 1 - 0 Ayacucho FC (15) 1 - 0  
23:30FT Comerciantes Unidos (16) 0 - 4 Academia Cantolao (13) 0 - 3 
     Singapore: S.League (4)
14:45FT Garena Young Lions (7) 1 - 1 Dpmm FC (4) 0 - 0  
14:45FT Geylang International (8) 1 - 5 Home United FC (3) 0 - 2  
14:45FT Hougang United FC (9) 1 - 2 Balestier Khalsa FC (6) 1 - 0  
14:45FT Warriors FC (5) 2 - 1 Tampines Rovers FC (2) 0 - 1  
     Slovenia: Hervis Pokal - First Round (10)
17:00FT Drava Ptuj 0 - 2 Ask Bravo * 0 - 1  
17:00FT Grad 1 - 2 Aluminij * 1 - 1  
17:00FT Jesenice 0 - 12 Luka Koper * 0 - 4  
17:00FT * Nafta 2 - 1 Ankaran Hrvatini 0 - 0  
17:00FT Plama Podgrad 0 - 5 ND Gorica * 0 - 0  
17:00AET Sampion 0 - 0 Livar Ivancna Gorica * 0 - 0  
17:00FT Tab Akumulator 1 - 7 Brda * 0 - 3  
17:00AET Videm 1 - 1 Triglav Kranj * 1 - 1  
17:00FT Vitanest Bilje 0 - 2 NK CM Celje * 0 - 0  
19:00FT * Korotan Prevalje 5 - 1 Nk Zarica Kranj 3 - 1  
     South Korea: K-League Classic - K League (6)
13:00FT Jeju United FC (8) 2 - 3 Daegu FC (10) 0 - 0 
13:00FT Jeonnam Dragons (11) 0 - 1 Gangwon FC (6) 0 - 0 
13:00FT Pohang Steelers (5) 5 - 2 Jeonbuk Motors (1) 2 - 0 
13:00FT Suwon Bluewings (4) 1 - 2 FC Seoul (7) 1 - 0 
13:30FT Gyeongnam FC (2) 3 - 3 Ulsan Hyundai FC (3) 0 - 2  
13:30FT Incheon United (12) 0 - 0 Sangju Sangmu FC (9) 0 - 0  
     Sweden: FA Cup - Second Round (1)
19:00FT * Karlstad BK 1 - 0 Gefle IF 0 - 0  
     USA: Major League Soccer (1)
05:30FT Los Angeles Galaxy (12) 2 - 2 Colorado Rapids (21) 0 - 0 
     Venezuela: Copa Venezuela - Round 32 (16)
22:00FT * Mineros De Guyana 5 - 0 Angostura FC 4 - 0  
22:00FT * Aragua FC 1 - 2 Libertador Fc 1 - 1  
22:00FT * Atletico Venezuela 4 - 2 Estudiantes Caracas 1 - 1  
22:00FT * Carabobo FC 3 - 0 Yaracuyanos FC 1 - 0  
22:00FT * Caracas FC 3 - 0 Petare Fc 3 - 0  
22:00FT * Deportivo Anzoategui 3 - 1 Margarita FC 0 - 1  
22:00FT Deportivo Lara 1 - 2 Yaracuy FC * 1 - 0  
22:00FT * Deportivo Tachira FC 1 - 0 Real Frontera 0 - 0  
22:00FT * Estudiantes De Merida FC 4 - 1 Urena SC 2 - 0  
22:00FT * Metropolitanos FC 0 - 0 Puerto Cabello 0 - 0  
22:00FT * Monagas SC 5 - 1 Lala Fc 2 - 1  
22:00FT Portuguesa FC 1 - 3 Llaneros De Guanare 0 - 1  
22:00FT * Real Esppor Club 1 - 0 Ca Furrial 1 - 0  
22:00FT Trujillanos FC 1 - 2 Deportivo JBL Del Zulia * 0 - 0  
22:00FT * Zamora FC 2 - 1 Ula FC 0 - 1  
22:00FT * Zulia FC 0 - 0 Titanes Fc 0 - 0  

Get live football scores from 15/08/2018 & the football fixtures from 15/08/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 15/08/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 15/08/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement