SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     France: Ligue 1 (5)
20:00FT Guingamp (20) 2 - 1 Rennes (8) 1 - 0
20:00FT Monaco (19) 1 - 1 Nice (6) 0 - 1
20:00FT Nimes (11) 1 - 0 Nantes (13) 0 - 0
20:00FT Toulouse (14) 2 - 2 Lyon (4) 1 - 0
22:05FT Saint Etienne (3) 2 - 1 Marseille (9) 0 - 1
     Angola: Girabola (6)
18:00FT Academica Lobito (10) 0 - 2 Progresso Associacao (6) 0 - 0 
18:00FT Desportivo Huila (2) 2 - 1 Saurimo (16) 2 - 0 
18:00FT G.D. Interclube (12) 0 - 0 Sporting De Cabinda (11) 0 - 0 
18:00FT Onze Bravos (5) 2 - 2 Cuanda Cubango FC (15) 2 - 2 
18:00FT Santa Rita De Cassia (8) 1 - 0 C.R.D. Libolo (13) 0 - 0 
18:30FT Primeiro de Agosto (1) 3 - 3 Sagrada Esperanca (7) 2 - 2 
     Asia (AFC): Asian Cup - Group Stage (4)
15:30FT Kyrgyzstan (3) 3 - 1 Philippines (4) 1 - 0
15:30FT South Korea (1) 2 - 0 China (2) 1 - 0
18:00FT Iran (1) 0 - 0 Iraq (2) 0 - 0
18:00FT Vietnam (3) 2 - 0 Yemen (4) 1 - 0
     Bahrain: FA Cup (2)
17:00FT * Al Ahli Club Manama 2 - 0 Bahrain Club 1 - 0  
17:00FT Al Najma Club 0 - 1 East Riffa Club * 0 - 0  
     Botswana: Premier League (1)
19:00FT Centre Chiefs (14) 1 - 0 Police XI (6) 1 - 0 
     Brazil: Campeonato Catarinense (1)
23:00FT Brusque (6) 1 - 1 Joinville (7) 1 - 1 
     Brazil: Copa do Nordeste - Group Stage (4)
02:30FT Botafogo PB (10) 0 - 0 Santa Cruz (11) 0 - 0 
02:30FT CSA (7) 1 - 1 Vitoria (9) 0 - 0 
02:30FT Nautico Recife (15) 1 - 3 Fortaleza EC (2) 0 - 1 
23:00FT ABC (3) 2 - 1 Sergipe (14) 1 - 1 
     Costa Rica: Primera Division - Clausura (2)
04:00FT San Carlos (8) 0 - 0 Guadalupe FC (10) 0 - 0 
23:05FT Limon FC (4) 2 - 1 Santos de Guapiles (11) 1 - 0 
     Cyprus: FA Cup (5)
16:00FT Anorthosis 2 - 3 Paralimni 2 - 1 
17:00FT Aris Limassol 2 - 1 Pafos FC 0 - 0 
17:00FT Asil Lisis 0 - 4 Ermis 0 - 2 
17:00FT Omonia 1 - 1 Apollon Limassol 0 - 0 
18:30FT Nea Salamis 1 - 2 AEK Larnaca 1 - 1 
     England: FA Cup - Main (1)
21:45AP Southampton 2 - 2
(3 - 5)
Derby * 0 - 0
     France: FA Cup (1)
20:15AET Grenoble 0 - 1 Strasbourg * 0 - 0 
     Greece: Gamma Ethniki - Group 4 (2)
15:00Pst Anagennisi Karditsas (14) -:- Almyros (5)  
15:00FT Pierikos (9) 2 - 1 Apollon Makrychori (8)  
     Iceland: Reykjavik Tournament - Group Stage (2)
21:00FT Leiknir R. (4) 5 - 0 IR Reykjavik (9) 0 - 0 
23:00FT Fjolnir (1) 1 - 0 Valur Reykjavik (6) 1 - 0 
     Italy: Serie C - Serie C Group C (1)
15:30FT Viterbese (15) 1 - 1 Reggiana (8) 1 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. E (10)
15:30FT Aglianese (16) 0 - 0 Trestina (7) 0 - 0 
15:30FT Bastia Calcio (14) 1 - 0 Sangimignano (19) 0 - 0 
15:30FT Gavorrano (9) 1 - 0 Sinalunghese (15) 1 - 0 
15:30FT Ghivizzano Borgoamozzano (1) 2 - 0 Seravezza (6) 0 - 0 
15:30FT Massese (20) 0 - 3 Cannara (10) 0 - 1 
15:30FT Pianese (4) 0 - 0 Ponsacco (3) 0 - 0 
15:30FT Real Forte Querceta (17) 2 - 1 Prato (13) 1 - 0 
15:30FT Sangiovannese (11) 1 - 1 San Donato (8) 1 - 1 
15:30FT Scandicci (18) 4 - 1 Tuttocuoio (2) 2 - 1 
15:30FT Viareggio (12) 2 - 0 Aquila Montevarchi (5) 0 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. F (10)
15:30FT Campobasso (10) 2 - 0 Santarcangelo (16) 0 - 0 
15:30FT Castelfidardo (20) 0 - 3 Avezzano (15) 0 - 2 
15:30FT Giulianova (13) 0 - 1 Sanmaurese (9) 0 - 0 
15:30FT Isernia (18) 0 - 0 Recanatese (5) 0 - 0 
15:30FT Montegiorgio (8) 1 - 0 Francavilla Calcio 1927 (7) 0 - 0 
15:30FT San Nicolo (3) 1 - 0 Olympia Agnonese (19) 0 - 0 
15:30FT Savignanese (12) 1 - 0 Jesina (14) 1 - 0 
15:30FT Vastese (11) 0 - 1 Sangiustese (4) 0 - 1 
16:00FT ASD Pineto (6) 1 - 2 Forli (17) 1 - 0 
16:00FT Cesena (1) 2 - 1 Matelica (2) 1 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. G (10)
15:30FT Aprilia (9) 2 - 3 Trastevere (3) 0 - 2 
15:30FT ASD Lanusei (1) 2 - 1 Ladispoli (16) 0 - 1 
15:30FT Atletico SFF (7) 1 - 1 Albalonga (6) 1 - 0 
15:30FT Cassino (8) 0 - 1 Citta di Anagni (12) 0 - 0 
15:30FT Castiadas (18) 2 - 2 Budoni (14) 2 - 0 
15:30FT Flaminia (13) 0 - 0 Latina (11) 0 - 0 
15:30FT Monterosi (5) 6 - 2 Lupa Roma (19) 3 - 1 
15:30FT Vis Artena (10) 1 - 0 Ostia Mare (15) 0 - 0 
16:00FT Avellino (4) 3 - 1 Anziolavinio (20) 0 - 0 
21:30FT Latte Dolce (2) 2 - 0 Torres (17) 1 - 0 
     Italy: Serie D - Serie D Grp. H (1)
15:30FT Team Altamura (4) 2 - 1 Nardo (10) 0 - 0 
     Italy: Super Cup (1)
19:30FT Juventus 1 - 0 AC Milan 0 - 0
     Jamaica: Premier League (2)
22:00FT Dunbeholden (11) 0 - 2 Mount Pleasant (5) 0 - 1 
22:00FT Portmore United (1) 1 - 0 Montego Bay United (12) 1 - 0 
     Kenya: Premier League (1)
15:00FT GOR Mahia (5) 4 - 1 Nakumatt (18) 1 - 0 
     Libya: Premier League - Group A (1)
15:00 Al-Anwar (12) -:- Ngom Ajdabiya (8)   
     Malta: Division 1 (4)
19:00FT Gudja United (3) 2 - 0 Mqabba FC (12) 2 - 0 
19:00FT Marsa (14) 0 - 3 Naxxar Lions (4) 0 - 1 
21:15FT Swieqi United F.C. (8) 0 - 5 Sirens (1) 0 - 4 
21:15FT Vittoriosa Stars (10) 2 - 2 San Gwann FC (13) 1 - 1 
     Mexico: Copa MX - Copa Mx Clausura (5)
03:00FT FC Juarez (1) 3 - 0 Tampico Madero (2) 0 - 0 
03:00FT Necaxa (1) 1 - 2 Club America (2) 1 - 0 
05:00FT Guadalajara Chivas (1) 3 - 0 Tapachula (3) 2 - 0 
05:00FT Mineros de Zacatecas (1) 2 - 0 Veracruz (3) 1 - 0 
05:06FT Club Tijuana (2) 1 - 1 Atlante FC (3) 1 - 1 
     Namibia: Premier League (1)
20:00 Eleven Arrows (5) -:- Blue Waters (11)   
     Nigeria: Premier League - Group A (6)
17:00Pst Bendel Insurance -:- Enyimba (1)  
17:00Pst Enugu Rangers -:- Katsina United  
17:00FT MFM FC (2) 2 - 0 Kwara United (6) 0 - 0 
17:00FT Niger Tornadoes (3) 1 - 1 Rivers United (4) 0 - 0 
17:00Pst Remo Stars -:- Wikki Tourists  
17:00Pst Sunshine Stars (5) -:- Lobi Stars  
     Nigeria: Premier League - Group B (5)
17:00FT Abia Warriors (12) 1 - 2 Go Round Omoku (4) 0 - 1 
17:00Pst Gombe United -:- Akwa United (11)  
17:00FT Heartland (3) 3 - 0 Plateau United (7) 0 - 0 
17:00FT Ifeanyi Uba (2) 1 - 0 Nasarawa United (6) 0 - 0 
17:00Pst Kada City -:- Yobe Stars  
     Portugal: LigaPro (1)
17:00FT Benfica B (3) 4 - 0 Academico Viseu (13) 1 - 0 
     Portugal: Taça de Portugal (1)
22:45FT Feirense 0 - 2 Sporting CP 0 - 0 
     Saudi Arabia: Champions Cup (4)
14:30FT Al-Washm 1 - 2 Al-Ittihad FC 1 - 1 
14:35AP * Al-Raed 2 - 2
(3 - 1)
Al-Ain Atawlah 0 - 0 
14:45FT Al Orubah 0 - 1 Al Wahda 0 - 0 
16:55FT Hajer 0 - 3 Al-Hilal Saudi FC 0 - 1 
     South Africa: Premier Soccer League (3)
19:30FT Amazulu (12) 2 - 3 Kaizer Chiefs (5) 0 - 1 
19:30FT Cape Town City (4) 5 - 0 Free State Stars (13) 1 - 0 
19:30FT Mamelodi Sundowns (3) 1 - 0 Maritzburg Utd (16) 0 - 0 
     Spain: Copa del Rey (3)
20:30FT Atletico Madrid 3 - 3 Girona 1 - 1
21:30FT Sevilla 0 - 1 Athletic Club 0 - 0
22:30FT Leganes 1 - 0 Real Madrid 1 - 0
     Tunisia: Ligue Professionnelle 1 (1)
15:00FT AS Gabes (13) 1 - 2 CS Sfaxien (2) 0 - 0 

Get live football scores from 16/01/2019 & the football fixtures from 16/01/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 16/01/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 16/01/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement