SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Portugal: Primeira Liga (1)
20:35FT Belenenses (9) 3 - 0 Nacional (17) 1 - 0 
     Algeria: Ligue 1 (2)
18:00FT AS Ain Mlila (10) 2 - 0 Tadjenant (15) 1 - 0 
18:00FT Olympique Medea (16) 1 - 0 Hussein Dey (9) 1 - 0 
     Bangladesh: Premier League (4)
13:00FT Saif Sporting Club (4) 3 - 0 Team BJMC (13) 2 - 0 
13:00FT Sheikh Jamal (5) 1 - 1 Muktijoddha SKC (8) 1 - 1 
16:00FT Abahani Chittagong (7) 1 - 2 Rahmatgonj MFS (9) 1 - 1 
16:00FT Sheikh Russel (3) 3 - 1 Brothers Union (12) 1 - 0 
     Belgium: Jupiler Pro League - Playoff Championship Group (3)
21:30FT Anderlecht (6) 1 - 1 Genk (1) 0 - 1
21:30FT Antwerp (4) 1 - 2 Gent (5) 1 - 1
21:30FT Standard Liege (3) 2 - 0 Club Brugge KV (2) 0 - 0
     Bolivia: Liga de Fútbol Profesional - Apertura (5)
01:15FT Real Potosi (11) 2 - 1 Club Always Ready (9) 1 - 0
03:00FT Guabira (8) 1 - 0 Club Destroyers (14) 1 - 0 
03:30FT Jorge Wilstermann (6) 0 - 0 San Jose (5) 0 - 0
03:30FT The Strongest (3) 3 - 1 Blooming (4) 2 - 0
22:00FT Sport Boys Warnes (13) 2 - 0 Nacional Potosi (2) 0 - 0 
     Brazil: Copa do Brasil (3)
01:15FT Atletico-MG 0 - 0 Santos 0 - 0 
03:30FT Corinthians 0 - 1 Flamengo 0 - 0
03:30FT Fluminense 1 - 1 Cruzeiro 0 - 0
     Denmark: U17 League (1)
18:45FT AaB U17 (12) 1 - 4 Randers Freja U17 (9)  
     Egypt: Premier League (1)
23:00FT Al Ahly (1) 2 - 0 ENPPI (9) 1 - 0 
     Estonia: Esiliiga A (2)
19:00FT Levadia U21 (8) 1 - 1 Flora Tallinn U21 (3) 0 - 0 
19:00FT Tammeka Tartu II (5) 1 - 0 Tallinna Kalev II (7) 1 - 0 
     Finland: Ykkonen (1)
18:30FT haka (1) 6 - 1 Musa (5) 3 - 0 
     Georgia: Erovnuli Liga 2 (2)
16:00FT FC Kakheti Telavi (3) 0 - 0 FC Shevardeni 1906 (2) 0 - 0 
16:00FT Samtredia (6) 1 - 1 Guria Lanchkhuti (9) 1 - 1 
     Germany: Oberliga Bremen (1)
19:00FT Werder Bremen III (11) 1 - 0 Bremer Sv (1) 1 - 0 
     Iceland: Premier (Urvalsdeild) (3)
21:45FT HK Kopavogur (10) 2 - 0 IBV Vestmannaeyjar (12) 2 - 0
22:15FT Fylkir (8) 0 - 1 Valur Reykjavik (9) 0 - 1
22:15FT Grindavik (6) 2 - 1 KR Reykjavik (4) 2 - 0
     Iceland: 1. Deild (1)
22:15FT Fram Reykjavik (6) 1 - 1 Haukar (10) 1 - 1 
     Indonesia: Super League (3)
16:30FT Bali United (1) 2 - 1 Persebaya Surabaya (13) 1 - 1 
16:30FT PSIS Semarang (15) 1 - 2 Kalteng Putra FC (3) 1 - 2 
16:30FT Pusamania Borneo (2) 1 - 1 Bhayangkara FC (14) 0 - 0 
     Iran: Persian Gulf Cup (8)
20:00FT Esteghlal FC (3) 2 - 1 Sepidrood Rasht (15) 2 - 0 
20:00FT Foolad FC (8) 2 - 2 Tractor Sazi (5) 1 - 0 
20:00FT Machine Sazi FC (13) 1 - 2 Padideh Khorasan (4) 0 - 1 
20:00FT Naft Masjed Soleyman (14) 2 - 2 ZOB Ahan (6) 1 - 1 
20:00FT Nassaji Mazandaran (10) 2 - 0 Paykan (11) 1 - 0 
20:00FT Pars Jonoubi JAM (12) 0 - 1 Persepolis FC (1) 0 - 1 
20:00FT Saipa (7) 0 - 3 Sanat Naft (9) 0 - 0 
20:00FT Sepahan FC (2) 2 - 0 Esteghlal Khuzestan (16) 2 - 0 
     Iraq: Premier League (5)
16:00FT Al Diwaniya (14) 3 - 1 Al Semawah (18) 2 - 0 
16:00FT Al Kahraba (15) 1 - 0 Baghdad FC (9) 1 - 0 
16:00FT Al Karkh (3) 2 - 1 Al Talaba (8) 2 - 1 
22:00FT Al Zawraa (4) 3 - 3 Naft Al Wasat (5) 0 - 2 
22:00FT Naft Maysan (6) 1 - 1 Al Shorta (1) 1 - 1 
     Kenya: Premier League (1)
15:00FT Bandari (2) 3 - 1 Tusker (7) 1 - 1 
     Kosovo: Superliga (2)
17:00FT Gjilani (10) 4 - 0 Liria (11) 2 - 0 
17:00FT Kek-U (12) 2 - 5 Ferizaj (5) 1 - 1 
     Lithuania: 1. Division (1)
19:00FT Dainava Alytus (8) 0 - 1 Zalgiris Vilnius B (15) 0 - 0 
     Nigeria: Premier League - Group A (4)
18:00FT Katsina United (7) 3 - 1 Sunshine Stars (9) 3 - 0 
18:00FT Remo Stars (12) 0 - 0 Enyimba (3) 0 - 0 
18:00FT Rivers United (6) 1 - 1 Lobi Stars (2) 0 - 1 
18:00FT Wikki Tourists (8) 2 - 1 Kwara United (10) 1 - 0 
     Nigeria: Premier League - Group B (5)
18:00FT Go Round Omoku (11) 1 - 1 Plateau United (7) 1 - 0 
18:00FT Ifeanyi Uba (3) 1 - 2 Heartland (9) 0 - 1 
18:00FT Nasarawa United (4) 2 - 1 Gombe United (10) 2 - 0 
18:00FT Yobe Stars (12) 0 - 1 Kano Pillars (2) 0 - 1 
20:00FT Kada City (6) 2 - 1 Akwa United (1) 1 - 0 
     Norway: Eliteserien (8)
19:00FT Brann (5) 2 - 1 Sarpsborg 08 FF (14) 2 - 0
19:00FT Kristiansund BK (6) 3 - 2 Molde (1) 2 - 2
19:00FT ODD Ballklubb (2) 1 - 0 Ranheim (9) 0 - 0
19:00FT Rosenborg (12) 0 - 2 Haugesund (8) 0 - 1
19:00FT Tromso (16) 1 - 2 Bodo/Glimt (4) 1 - 0
19:00FT Viking (7) 3 - 0 Stabaek (15) 0 - 0
19:45FT Mjondalen (11) 2 - 2 Lillestrom (13) 2 - 0
21:00FT Valerenga (3) 2 - 0 Stromsgodset (10) 1 - 0
     Norway: OBOS-ligaen - 1. Divisjon (8)
19:00FT Aalesund (1) 5 - 0 Tromsdalen Uil (16) 2 - 0 
19:00FT Ham-Kam (9) 2 - 0 Kongsvinger (8) 1 - 0 
19:00FT KFUM Oslo (5) 1 - 0 Strommen (14) 1 - 0 
19:00FT Nest-Sotra (10) 1 - 0 Sogndal (13) 1 - 0 
19:00FT Raufoss (6) 2 - 5 Sandnes ULF (7) 1 - 0 
19:00FT Sandefjord (2) 1 - 0 Skeid (12) 0 - 0 
19:00FT Start (3) 3 - 2 jerv (11) 2 - 2 
19:00FT Ull/Kisa (4) 3 - 1 Notodden (15) 1 - 0 
     Norway: 2. Divisjon - Group 1 (4)
18:00FT Vidar (8) 0 - 1 Arendal (9) 0 - 0 
19:00FT Fredrikstad (4) 1 - 0 Stjordals Blink (1) 0 - 0 
19:30FT hodd (11) 1 - 2 Brattvag (10) 0 - 2 
20:00FT Moss (5) 1 - 4 Halden (2) 1 - 3 
     Norway: 2. Divisjon - Group 2 (1)
19:00FT Floro (7) 2 - 0 Elverum (12) 1 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 3 (2)
20:00FT Mandalskameratene (8) 5 - 1 Vardeneset (12) 1 - 1 
20:00FT Staal Jorpeland (10) 2 - 2 Donn (11) 0 - 2 
     Norway: 3. Division - Group 4 (3)
17:00FT Vard Haugesund (2) 8 - 0 Fjora (13) 4 - 0 
19:00FT fana (3) 4 - 1 OS (8) 1 - 1 
20:00FT Lysekloster (6) 2 - 1 Stord (5) 2 - 0 
     Norway: 3. Division - Group 6 (1)
20:00FT Harstad (12) 0 - 3 Melbo (4) 0 - 1 
     Qatar: Emir Cup (1)
22:30FT Al Sadd 1 - 4 Al-Duhail SC 1 - 1 
     Romania: Liga II (2)
18:00FT FC Clinceni (2) 0 - 0 Universitatea Cluj (3) 0 - 0 
20:00FT Ripensia Timisoara (12) 0 - 2 Petrolul Ploiesti (4) 0 - 2 
     Russia: PFL - Ural-Povolzhye - Promotion Group (3)
16:00FT Nosta (5) 0 - 0 Volga UL (4) 0 - 0 
17:00FT Zvezda Perm (6) 0 - 0 Kamaz Chelny (2) 0 - 0 
18:00FT Syzran-2003 (3) 0 - 2 FK Neftekhimik (1) 0 - 0 
     Russia: PFL - Ural-Povolzhye - Relegation Group (2)
12:00FT Ural II (3) 0 - 2 Zenit Izhevsk (1) 0 - 2 
14:00FT FC Ufa 2 (4) 1 - 1 FC Chelyabinsk (2) 0 - 0 
     Saudi Arabia: Pro League (8)
22:30FT Al-Ahli Jeddah (4) 5 - 0 Al-Ettifaq (11) 1 - 0 
22:30FT Al-Fateh (9) 0 - 4 Al-Raed (8) 0 - 1 
22:30FT Al-Fayha (12) 5 - 2 Al Wehda Club (7) 5 - 1 
22:30FT Al-Hilal Saudi FC (2) 3 - 2 Al Shabab (5) 1 - 0 
22:30FT Al-Nassr (1) 2 - 1 Al Baten (15) 1 - 0 
22:30FT Al-Qadisiyah FC (14) 2 - 2 Al-Hazm (13) 0 - 2 
22:30FT Al Taawon (3) 2 - 1 Al-Faisaly FC (6) 2 - 1 
22:30FT Ohod (16) 1 - 0 Al-Ittihad FC (10) 1 - 0 
     Suriname: Eerste Divisie (1)
02:00FT Politie VV (5) 2 - 1 Nishan 42 (12)  
     Sweden: Allsvenskan (2)
20:00FT IFK Goteborg (4) 0 - 0 Malmo FF (1) 0 - 0
20:00FT Orebro SK (11) 1 - 2 IFK Norrkoping (8) 0 - 1
     Sweden: Superettan (4)
20:00FT dalkurd FF (11) 1 - 3 IK brage (3) 1 - 3
20:00FT Degerfors IF (6) 0 - 0 Norrby IF (4) 0 - 0
20:00FT Jonkopings Sodra (5) 2 - 0 Osters IF (13) 2 - 0
20:00FT Vasteras SK FK (9) 0 - 0 Syrianska FC (16) 0 - 0
     Switzerland: Super League (2)
21:00FT BSC Young Boys (1) 6 - 1 Grasshoppers (10) 3 - 0
21:00FT FC Lugano (4) 1 - 0 FC ST. Gallen (5) 1 - 0
     Switzerland: Challenge League (3)
21:00FT FC WIL 1900 (5) 1 - 1 FC Vaduz (6) 1 - 0
21:00FT FC Winterthur (4) 2 - 0 FC Chiasso (10) 2 - 0
21:00FT Servette FC (1) 5 - 3 Rapperswil (9) 1 - 0
     Tanzania: Premier League (1)
16:00FT Simba SC (1) 3 - 0 Mtibwa Sugar (5)  
     UAE: Arabian Gulf League (3)
21:00FT Ajman (7) 4 - 1 Emirates Club (12) 0 - 0
21:00FT Al Fujairah SC (13) 0 - 3 Al Nasr (8) 0 - 0 
21:00FT Al-Ittihad Kalba (11) 1 - 3 Dibba Al-Fujairah (14) 1 - 1
     USA: Major League Soccer (4)
03:15FT Toronto FC (13) 0 - 0 DC United (4) 0 - 0
03:40FT Houston Dynamo (5) 1 - 1 Portland Timbers (21) 1 - 0
05:15FT Vancouver Whitecaps (19) 0 - 1 Atlanta United FC (8) 0 - 1
05:35FT Seattle Sounders (2) 2 - 1 Orlando City SC (17) 1 - 0
     Uzbekistan: Professional Football League (1)
16:30FT Andijon (13) 0 - 3 Pakhtakor (1) 0 - 1 
     Zimbabwe: Premier League (1)
16:00FT CAPS United (1) 1 - 2 Chapungu United (4) 1 - 1 

Get live football scores from 16/05/2019 & the football fixtures from 16/05/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 16/05/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 16/05/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement