My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
18:00FT Turkey (4) 0 - 2 Wales (2) 0 - 1 
21:00FT Italy (1) 3 - 0 Switzerland (3) 1 - 0 
 
20:10FT Atlanta (3) 0 - 0 Quilmes (6) 0 - 0
22:10FT Atletico Mitre (8) 4 - 2 Tigre (2) 2 - 1
 
20:30FT Berazategui (15) 1 - 3 Argentino de Merlo (3) 0 - 2 
20:30FT Central Cordoba (1) 0 - 0 Dock Sud (2) 0 - 0 
20:30FT Deportivo Espanol (16) 0 - 1 General Lamadrid (12) 0 - 0 
20:30FT El Porvenir (11) 1 - 1 Real Pilar (8) 0 - 0 
20:30FT Excursionistas (9) 0 - 0 Ituzaingo (5) 0 - 0 
20:30FT Lujan (10) 1 - 0 Victoriano Arenas (19) 0 - 0 
20:30FT Midland (14) 1 - 0 Atletico Atlas (6) 1 - 0 
20:30FT San Martin Burzaco (13) 2 - 2 Deportivo Laferrere (4) 0 - 1 
20:30FT Sportivo Italiano (7) 1 - 1 Claypole (18) 0 - 1 
 
14:00 Gelephu (10) -:- Transport United (2)   
 
00:00FT CSA (13) 1 - 1 Guarani Campinas (5) 0 - 0
00:00FT Nautico Recife (1) 2 - 0 Vila Nova (15) 1 - 0
02:30FT Confianca-Se (17) 1 - 1 Brasilia (12) 1 - 1
02:30FT Goias (6) 1 - 0 CRB (10) 1 - 0
21:00Pst Brusque (3) -:- Coritiba (8)  
21:00FT Remo (14) 0 - 0 Vitoria (11) 0 - 0
23:00FT Operario-PR (2) 1 - 0 Sampaio Correa (7) 0 - 0 
 
21:00FT Oeste (9) 0 - 1 Mirassol (4) 0 - 0 
 
18:00FT ASFA Yennenga (8) 0 - 0 Asfb (12) 0 - 0 
18:00FT Majestic (5) 3 - 2 Asec-k (14) 0 - 1 
18:00FT Rahimo (11) 2 - 0 Kozaf (18) 1 - 0 
18:00FT Rail Club de Kadiogo (7) 1 - 1 US Ouagadougou (16) 1 - 1 
18:00FT RC Bobo Dioulasso (6) 0 - 0 Etoile Filante (9) 0 - 0 
18:00FT Royal FC (10) 1 - 2 Sonabel (1) 1 - 1 
18:00FT Salitas (3) 1 - 1 AS Police (13) 1 - 0 
18:00FT Usfa (4) 1 - 1 AS Leopards (17) 0 - 1 
18:00FT Vitesse FC (15) 1 - 2 AS Douanes (2) 1 - 1 
 
23:00FT Cortulua (1) 3 - 0 Leones FC (3) 3 - 0 
23:00FT Fortaleza FC (4) 0 - 2 Huila (2) 0 - 1 
 
02:00FT LDU Portoviejo (9) 0 - 0 Chacaritas (4) 0 - 0
22:00FT America de Quito (6) 1 - 1 UT Cotopaxi (3) 1 - 0 
22:00FT Puerto Quito (7) 0 - 1 Guayaquil SC (5) 0 - 0 
 
19:00FT National Bank (16) 2 - 3 ENPPI (6) 0 - 1 
21:00FT Ceramica Cleopatra (10) 1 - 2 Al Masry (2) 0 - 1 
 
17:30FT MyPa (11) 1 - 0 SC Kufu-98 (4) 0 - 0 
 
17:30FT GBK (12) 3 - 1 PS Kemi Kings (11) 1 - 0 
 
20:00FT IA Akranes (12) 0 - 2 KA Akureyri (3) 0 - 1
20:00FT Keflavik (9) 2 - 0 HK Kopavogur (11) 1 - 0
22:15FT FH Hafnarfjordur (6) 1 - 1 Stjarnan (8) 1 - 1
22:15FT Valur Reykjavik (1) 3 - 1 Breidablik (4) 2 - 0
 
16:00FT ACSD Saluzzo (17) 1 - 1 ASD Imperia (11) 1 - 0 
16:00FT Arconatese (14) 3 - 2 Casale (12) 2 - 0 
16:00FT Borgosesia (19) 2 - 3 Caronnese (10) 1 - 1 
16:00FT Bra (4) 2 - 2 Sestri Levante (7) 1 - 1 
16:00FT Castellanzese (2) 3 - 1 Folgore Caratese (8) 3 - 1 
16:00FT Chieri (15) 0 - 2 Citta di Varese (16) 0 - 0 
16:00FT Derthona (13) 2 - 1 P.D.H.A.E. (3) 0 - 0 
16:00FT Gozzano (1) 1 - 2 Fossano (18) 1 - 1 
16:00FT Lavagnese (9) 5 - 2 Vado (20) 2 - 2 
16:00FT Legnano (6) 3 - 1 Sanremese (5) 1 - 1 
 
16:00FT Aglianese (2) 1 - 2 Prato (4) 1 - 1 
16:00FT Correggese (8) 3 - 2 Real Forte Querceta (9) 3 - 0 
16:00FT Corticella (18) 2 - 0 Pro Livorno 1919 Sorgenti (7) 2 - 0 
16:00FT Fiorenzuola (1) 3 - 0 Mezzolara (13) 2 - 0 
16:00FT Forli (6) 4 - 3 SSDRL Marignanese Calcio (17) 0 - 1 
16:00FT Progresso (15) 0 - 1 Lentigione (3) 0 - 1 
16:00FT Rimini (5) 1 - 3 Ghivizzano Borgoamozzano (11) 0 - 1 
16:00FT Sammaurese (10) 1 - 2 Sasso Marconi (16) 1 - 1 
16:00FT Seravezza (14) 1 - 2 GS Bagnolese (12) 1 - 2 
 
16:00FT Aquila Montevarchi (1) 4 - 0 Tiferno Lerchi (9) 3 - 0 
16:00FT Foligno (15) 3 - 3 Ostia Mare (13) 2 - 1 
16:00FT Gavorrano (6) 4 - 0 Cannara (10) 1 - 0 
16:00FT Lornano Badesse (8) 3 - 0 Montespaccato (12) 0 - 0 
16:00FT Pianese (7) 0 - 2 Robur Siena (5) 0 - 0 
16:00FT San Donato (4) 4 - 0 Grassina (17) 1 - 0 
16:00FT Sinalunghese (18) 0 - 3 Scandicci (16) 0 - 0 
16:00FT Trastevere (2) 1 - 1 Flaminia (14) 0 - 0 
16:00FT Trestina (3) 2 - 3 Sangiovannese (11) 1 - 1 
 
16:00FT Dattilo Noir (6) 0 - 1 Gelbison Cilento (3) 0 - 0 
16:00Pst Licata (10) -:- SantAgata (15)  
16:00Pst Messina (1) -:- Marina di Ragusa (16)  
16:00Pst Paterno (12) -:- Citta di Messina (2)  
16:00Pst Rende (17) -:- Calcio Biancavilla 1990 (9)  
16:00FT Roccella (18) 1 - 1 Castrovillari (11) 0 - 1 
16:00FT San Luca (4) 2 - 0 Rotonda (7) 0 - 0 
16:00FT Santa Maria Cilento (8) 1 - 0 Acireale (5) 0 - 0 
16:00Pst Troina (13) -:- Cittanovese (14)  
 
15:00FT AC Milan U19 (10) 1 - 2 Genoa U19 (9) 0 - 1 
15:00FT Atalanta Primavera (5) 2 - 2 Inter Primavera (2) 1 - 2 
15:00FT Bologna Primavera (14) 2 - 4 Roma Primavera (4) 0 - 3 
15:00FT Empoli U19 (6) 3 - 0 SPAL 2013 Primavera (7) 1 - 0 
15:00FT Juventus Primavera (3) 2 - 0 Cagliari U19 (11) 1 - 0 
15:00FT Lazio Primavera (15) 2 - 3 Ascoli Calcio 1898 FC Primavera (16) 0 - 0 
15:00FT Sampdoria U19 (1) 5 - 0 Torino U19 (13) 4 - 0 
15:00FT Sassuolo U19 (8) 1 - 2 Fiorentina U19 (12) 1 - 1 
 
15:00FT Campobasso (1) 1 - 1 Atletico SFF (14) 1 - 1 
15:00FT Vastogirardi (15) 2 - 2 Recanatese (7) 1 - 1 
16:00FT Castelfidardo (6) 4 - 0 Olympia Agnonese (18) 3 - 0 
16:00FT Castelnuovo Vomano (8) 1 - 1 Rieti (11) 0 - 0 
16:00FT Cynthialbalonga (3) 1 - 1 Tolentino (13) 1 - 0 
16:00FT Matese (5) 1 - 1 ASD Pineto (4) 1 - 1 
16:00FT Montegiorgio (10) 0 - 1 Aprilia (12) 0 - 0 
16:00FT San Nicolo (2) 2 - 2 Giulianova (16) 1 - 2 
16:00FT Vastese (9) 1 - 0 ASD Porto Sant Elpidio (17) 0 - 0 
 
14:00FT Bidco United (11) 0 - 1 KCB (1) 0 - 1 
14:00FT Mathare United (17) 0 - 1 GOR Mahia (3) 0 - 1 
14:00FT Wazito FC (10) 2 - 0 Kariobangi Sharks (5) 1 - 0 
14:05FT Sofapaka (12) 2 - 2 AFC Leopards (4) 2 - 1 
 
20:15FT Wydad AC (1) 0 - 0 CR Khemis Zemamra (16) 0 - 0 
22:30FT Ittihad Tanger (4) 0 - 3 Raja Casablanca (2) 0 - 2 
 
18:00FT Bodo/Glimt (1) 7 - 2 Stromsgodset (12) 4 - 0
18:00FT Molde (2) 4 - 1 Sarpsborg 08 FF (8) 0 - 0
20:00FT Valerenga (5) 1 - 1 ODD Ballklubb (7) 1 - 1
 
18:45FT FC Kosova (10) 1 - 5 FC Tuggen (2) 1 - 1 
19:30FT FC Balzers (11) 3 - 4 Paradiso (6) 1 - 0 
20:00FT FC St. Gallen II (9) 2 - 0 Eschen (8) 2 - 0 
 
13:00FT JKT Tanzania (14) 2 - 0 Ihefu FC (15) 2 - 0 
15:00FT Kagera Sugar (11) 1 - 0 Tanzania Prisons (9) 1 - 0 
 
15:00FT Kyetume (14) 1 - 3 Mbarara City (7) 0 - 2 
 
00:00FT Danubio (9) 2 - 1 Atenas (11)  
02:15FT Juventud (2) 1 - 0 Uruguay Montevideo (12)  
17:30FT Villa Teresa (10) 0 - 1 Rampla Juniors (4)
22:15FT Albion FC (5) 2 - 2 Defensor Sporting (3)
 
15:00FT Kabwe Warriors (4) 0 - 2 Prison Leopards (10) 0 - 1 
15:05FT Buildcon (5) 1 - 2 Nkwazi (12) 1 - 1 
15:05FT Zanaco (2) 1 - 1 Nkana FC (15) 0 - 0 

Get live football scores from 16/06/2021 & the football fixtures from 16/06/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 16/06/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 16/06/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement