SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Europe (UEFA): UEFA Nations League - League B (2)
21:45FT Slovakia (3) 4 - 1 Ukraine (1) 2 - 0 
21:45FT Wales (2) 1 - 2 Denmark (1) 0 - 1 
     Europe (UEFA): UEFA Nations League - League C (2)
21:45FT Cyprus (3) 1 - 1 Bulgaria (2) 1 - 0 
21:45FT Slovenia (4) 1 - 1 Norway (1) 1 - 0 
     Europe (UEFA): UEFA Nations League - League D (2)
21:45FT Gibraltar (3) 2 - 6 Armenia (2) 1 - 1 
21:45FT Liechtenstein (4) 0 - 2 FYR Macedonia (1) 0 - 0 
     Africa (CAF): Africa Cup of Nations - Final Qualifying Round (3)
15:00FT South Sudan (4) 2 - 5 Burundi (2) 1 - 2 
18:00FT Egypt (2) 3 - 2 Tunisia (1) 1 - 1
21:00FT Morocco (1) 2 - 0 Cameroon (2) 0 - 0
     Algeria: Ligue 1 (2)
17:00FT Paradou AC (5) 2 - 0 Bordj Bou Arreridj (13) 2 - 0 
19:00FT ES Setif (4) 0 - 1 Hussein Dey (6) 0 - 1 
     Algeria: Ligue 2 (1)
17:00FT JSM Bejaia (11) 1 - 1 Mostaganem (6) 1 - 0 
     Angola: Girabola (8)
16:00 G.D. Interclube (11) -:- Desportivo Huila (14)   
16:00 Kabuscorp SC (6) -:- AS Aviacao (9)   
16:00 Onze Bravos (10) -:- Academica Lobito (7)   
16:00 Primeiro de Agosto (3) -:- Santa Rita De Cassia (16)   
16:00 Recreativo Da Caala (8) -:- C.R.D. Libolo (12)   
16:00 Sagrada Esperanca (5) -:- Progresso Associacao (2)   
16:00 Saurimo (4) -:- Cuanda Cubango FC (13)   
17:00FT Onze Bravos (10) 1 - 1 AS Aviacao (9)  
     Asia (AFC): East Asian Cup - Round 2 (2)
09:10FT Mongolia (4) 1 - 5 Hong Kong (1) 0 - 2 
13:10FT Chinese Taipei (3) 0 - 2 North Korea (2) 0 - 0 
     Asia (AFC): Asean Football Championship - Group Stage (2)
14:30FT Laos (9) 1 - 3 Myanmar (3) 1 - 1 
14:30FT Vietnam (2) 2 - 0 Malaysia (4) 1 - 0 
     Australia: W-League (1)
10:30FT Melbourne City W (7) 0 - 2 Melbourne Victory W (1) 0 - 1 
     Austria: Regionalliga East (6)
20:00FT Admira Wacker (Am) (14) 4 - 2 Team Wiener Linien (13) 2 - 1 
20:00FT Mattersburg (Am) (9) 0 - 1 Leobendorf (3) 0 - 1 
20:00FT SKN ST. Polten (Am) (12) 0 - 2 SV Schwechat (16) 0 - 2 
20:30FT Ebreichsdorf (2) 4 - 1 Marchfeld (6) 3 - 0 
20:30FT FC Mauerwerk (1) 1 - 0 SG Traiskirchen (8) 0 - 0 
20:30FT Wiener Sportklub (5) 2 - 0 ASK-BSC Bruck/Leitha (7) 1 - 0 
     Belgium: Super League Women (2)
21:00FT Genk W (3) 1 - 2 Gent W (1) 1 - 0 
21:00Susp Standard Liege W (4) 0 - 1 Anderlecht W (2) 0 - 1 
     Brazil: Serie A (1)
01:00FT Internacional (2) 2 - 0 America Mineiro (19) 2 - 0 
     Burkina Faso: 1ère Division (1)
19:45 AS Police (14) -:- Usfa (12)   
     Czech Republic: Pohar CMFS (2)
18:00FT Dukla Praha 1 - 3 Teplice 0 - 2 
19:30FT Slavia Praha 3 - 1 MFK Chrudim 2 - 0 
     France: FA Cup (2)
19:00FT Croix Football IC 1 - 0 Paris FC 0 - 0 
19:00FT Valenciennes 3 - 1 Dunkerque 2 - 1 
     Friendly Games: Friendly International (8)
03:30FT Peru 0 - 2 Ecuador 0 - 0
12:35FT Japan 1 - 1 Venezuela 1 - 0 
15:00FT Pakistan 1 - 2 Palestine 1 - 1 
16:25FT United Arab Emirates 0 - 0 Bolivia 0 - 0 
18:30FT Saudi Arabia 1 - 0 Yemen 1 - 0 
22:05FT Uruguay 0 - 1 Brazil 0 - 0
23:00Canc Colombia 0 - 0 Panama  
23:00Canc Peru 0 - 0 Honduras  
     Germany: Regionalliga Nord (2)
20:00FT BSV SW Rehden (16) 1 - 2 Hamburger SV II (13) 0 - 1 
20:00FT Germania Egestorf (12) 1 - 0 TSV Havelse (15) 0 - 0 
     Germany: Regionalliga West (2)
20:00FT SC Verl (12) 4 - 0 SC Wiedenbruck 2000 (16) 1 - 0 
20:30FT Alemannia Aachen (9) 1 - 1 FC Viktoria Koln (1) 0 - 0 
     Germany: Oberliga NOFV-Süd (1)
20:00FT FC Eilenburg (5) 3 - 2 VFC Plauen (9) 2 - 1 
     Germany: Oberliga Hamburg (4)
20:00FT Wandsbeker Concordia (13) 1 - 4 TSV Buchholz (10) 1 - 1 
20:30FT SC Victoria Hamburg (5) 7 - 2 HEBS Hamburg (15) 1 - 1 
20:30FT TuS Osdorf (7) 3 - 0 SV Rugenbergen (11) 0 - 0 
21:00FT FC Suederelbe (9) 0 - 1 Teutonia Ottensen (1) 0 - 0 
     Germany: Oberliga Bremen (3)
19:30FT Habenhauser FV (14) 2 - 7 TuS Schwachhausen (3) 1 - 3 
20:00FT Brinkumer SV (6) 7 - 3 SC Borgfeld (9) 6 - 1 
20:30FT FC Oberneuland (2) 4 - 1 Blumenthaler SV (12) 1 - 1 
     Germany: Oberliga Westfalen (1)
21:00FT FC Bruenninghausen (8) 4 - 4 SV Schermbeck (9) 2 - 3 
     Germany: Oberliga Bayern Nord (2)
19:30FT SV Seligenporten (6) 2 - 2 SpVgg Ansbach (11) 1 - 1 
19:30FT Wuerzburger Kickers II (12) 2 - 2 FC Sand (15) 1 - 1 
     India: Ileague (1)
10:30FT Aizawl FC (11) 1 - 2 Chennai City (1) 0 - 0 
     Indonesia: Super League (2)
10:30FT PSM Makassar (1) 2 - 2 Persija Jakarta (2) 0 - 2 
13:30FT Persela Lamongan (9) 4 - 0 Arema FC (11) 1 - 0 
     Netherlands: Eredivisie Women (4)
20:30FT Achiless 29 W (9) 0 - 8 Twente W (4) 0 - 2 
20:30FT ADO Den Haag W (2) 3 - 2 PEC Zwolle W (7) 2 - 2 
20:30FT Excelsior W (8) 2 - 2 Heerenveen W (6) 1 - 2 
20:30FT PSV/Eindhoven W (1) 1 - 0 Ajax W (3) 1 - 0 
     Pakistan: Premier League (4)
07:00FT Afghan FC (10) 0 - 1 National Bank (8) 0 - 0 
07:00FT Baloch Nushki (14) 0 - 5 Pakistan Army (4) 0 - 1 
12:00FT Pakistan Navy (7) 0 - 3 KRL (1) 0 - 2 
12:00FT Wapda (3) 1 - 0 SNGPL FC (9) 0 - 0 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group A (5)
14:05FT Al-Draih (10) 0 - 0 Al-Taqdom (5) 0 - 0 
14:05FT Al-Riyadh (6) 2 - 3 Al Akhdoud (12) 2 - 2 
14:05FT Al Sadd (8) 1 - 1 Al-Ghazwa (13) 1 - 0 
14:20FT Al Jndal (1) 1 - 0 Al-Hjazz (7) 0 - 0 
14:40FT Al-Suqoor (9) 0 - 1 Al-Muzahmiyya (4) 0 - 1 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group B (4)
13:50FT Al-Jabil (12) 1 - 3 Hetten FC (2) 0 - 2 
14:15FT Al Arabi SC (8) 4 - 1 Afif (10) 2 - 1 
14:30FT Al Drae (11) 0 - 2 Al-Khlood (5) 0 - 1 
14:30FT Al-Wajj (3) 4 - 3 Al-Watani (9) 2 - 0 
     Senegal: Ligue 1 (5)
18:30FT Sonacos (14) 0 - 2 Dakar Sacre Coeur (4)  
19:00FT AS Pikine (5) 1 - 1 Casa Sport (10)  
19:00FT ASC Linguere (12) 0 - 0 ASEC Ndiambour (8)  
19:00FT Stade de Mbour (7) 2 - 1 Niarry Tally (11)  
19:00FT US Goreenne (6) 1 - 1 Generation Foot (2)  
     Spain: Segunda Division (1)
22:00FT Las Palmas (5) 2 - 2 Granada CF (2) 1 - 0
     Syria: Premier League (7)
15:00Pst Al Jaish (3) -:- Al Nawaeir (8)  
15:00Pst Al Majd (13) -:- Tishreen (1)  
15:00Pst Al Taliya (10) -:- Jableh SC (11)  
15:00Pst Al Wahda (2) -:- Al-Ittihad Aleppo (6)  
15:00Pst Al-Wathba (9) -:- Al Shorta (5)  
15:00Pst Herafio Halab (14) -:- Al-Sahel (7)  
15:00Pst Hutteen SC (12) -:- Al Karamah (4)  
     Wales: Division 1 (1)
21:30Pst Taffs Well (16) -:- Cambrian & Clydach (5)  

Get live football scores from 16/11/2018 & the football fixtures from 16/11/2018 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 16/11/2018 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 16/11/2018 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2018

Livescore Data Services


advertisement