My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
20:00FT Burnley (15) 1 - 1 Fulham (18) 0 - 0 
22:15FT Everton (7) 1 - 3 Manchester City (1) 1 - 1 
 
22:00FT Marseille (7) 3 - 2 Nice (16) 2 - 0
 
20:00FT Celtic (2) 1 - 0 Aberdeen (4) 1 - 0 
20:00FT St Mirren (6) 1 - 1 Hamilton Academical (12) 0 - 0
 
20:00FT Levante (8) 1 - 1 Atletico Madrid (1) 1 - 1
 
23:45FT Guimaraes (6) 2 - 2 Farense (15) 2 - 1
 
18:00FT Waasland-Beveren (18) 1 - 0 AS Eupen (14) 1 - 0
20:00FT Oostende (4) 3 - 1 Genk (3) 2 - 1
 
11:00FT Mohammedan Dhaka (7) 2 - 0 Rahmatgonj MFS (10) 1 - 0 
11:30FT Muktijoddha SKC (11) 1 - 0 Bangladesh Police (8) 1 - 0 
14:00FT Abahani Chittagong (3) 1 - 0 Brothers Union (12) 0 - 0 
 
20:30FT Barbalha (5) 0 - 2 Icasa (1) 0 - 1 
20:30FT Caucaia EC (6) 0 - 3 Uniclinic Atletico Clube (3) 0 - 1 
20:30FT Crato (8) 0 - 1 Guarany De Sobral (7) 0 - 1 
20:30FT Pacajus SC (2) 1 - 0 Ferroviario (4) 1 - 0 
 
01:00FT Patriotas (14) 3 - 1 Alianza Petrolera (19) 1 - 1
03:00FT Once Caldas (16) 0 - 1 Atletico Nacional (7) 0 - 0
21:00FT Bucaramanga (10) 2 - 0 Deportivo Pereira (18) 1 - 0
23:00FT Rionegro Aguilas (15) 1 - 1 Envigado (13) 1 - 0
 
16:30FT AS Veti Club (2) 1 - 0 JSK (11)  
16:30Pst Dauphin Noirs (13) -:- AS Maniema Union (4)  
16:30FT Lubumbashi Sport (15) 1 - 3 TP Mazembe (1)  
16:30Pst Sanga Balende (3) -:- RCK (12)  
 
18:00FT HNK Gorica (3) 0 - 0 HNK Rijeka (4) 0 - 0
 
16:00FT Medjimurje Cakovec (13) 2 - 2 Sesvete (10) 1 - 1 
 
15:00FT Alki Oroklinis (7) 2 - 0 A.E. Zakakiou (8) 0 - 0 
15:00FT Asil Lisis (14) 1 - 0 Akritas Chlorakas (11) 1 - 0 
15:00FT Ypsonas (17) 1 - 2 A.O. Ayias Napas (4) 1 - 0 
 
14:30FT El Mokawloon (13) 0 - 1 Aswan Sc (11) 0 - 1 
17:00FT Ceramica Cleopatra (5) 1 - 1 Al Ittihad Alexandria (10) 0 - 1 
17:00FT El Entag El Harby (16) 0 - 1 Ghazl El Mahalla (12) 0 - 1 
19:30FT Zamalek SC (1) 2 - 1 Ismaily SC (17) 0 - 0 
 
21:00FT Coventry (20) 0 - 2 Norwich (1) 0 - 2 
21:00FT Millwall (11) 2 - 0 Birmingham (21) 1 - 0 
21:00FT QPR (13) 2 - 1 Brentford (2) 0 - 1 
21:00FT Swansea (4) 1 - 0 Nottingham Forest (16) 0 - 0 
21:45FT Barnsley (8) 2 - 1 Blackburn (15) 0 - 0 
22:15FT Bournemouth (7) 1 - 0 Rotherham (22) 1 - 0
 
19:30FT Wigan (22) 0 - 5 Hull City (3) 0 - 2
21:00FT Doncaster (6) 0 - 1 Accrington ST (7) 0 - 1 
 
19:00FT Mansfield Town (19) 2 - 3 Bolton (9) 0 - 0 
 
14:30FT Sable FC 1 - 4 Saumur 0 - 2 
 
15:00Canc Serbia W 0 - 0 India W  
20:00Canc Norway W 0 - 0 Switzerland W  
22:10Canc France W 0 - 0 Iceland W  
 
13:30FT Doxa Dramas (9) 2 - 1 Ionikos (2) 1 - 0 
14:45FT Ierapetra (12) 0 - 1 Ergotelis (1) 0 - 1 
15:00FT AE Karaiskakis (11) 1 - 0 Trikala (7) 1 - 0 
15:00FT Diagoras Rodou (4) 1 - 0 Xanthi FC (5) 0 - 0 
15:00FT Kissamikos (8) 0 - 0 Panachaiki FC (6) 0 - 0 
15:00FT Levadiakos (3) 0 - 0 Apollon Larissa FC (10) 0 - 0 
 
01:00FT Lobos UPNFM (10) 1 - 2 CD Motagua (2) 1 - 0 
03:15FT CD Honduras (7) 1 - 1 CD Marathon (4) 0 - 1 
23:00FT CD Real Sociedad (8) 1 - 1 Real de Minas (9) 1 - 0 
 
16:00FT Goa (3) 3 - 1 Delhi Dynamos (11) 2 - 1
 
10:30Canc Persiraja Aceh (7) 0 - 0 Persita Tangerang (14)  
13:15Canc Bali United (2) 0 - 0 Persela Lamongan (18)  
15:30Canc Pusamania Borneo (3) 0 - 0 Persebaya Surabaya (15)  
 
13:30FT Novara (13) 1 - 1 Livorno (19) 1 - 0 
13:30FT Olbia (16) 2 - 3 Piacenza (15) 1 - 0 
16:00Pst Giana Erminio (18) -:- Pro Sesto (12)  
16:00FT Lucchese (20) 1 - 2 Pro Patria (5) 0 - 2 
16:00FT Renate (2) 0 - 2 Albinoleffe (9) 0 - 2 
16:00FT US Grosseto (11) 1 - 1 Alessandria (6) 1 - 0 
18:30FT Lecco (4) 0 - 0 Pontedera (8) 0 - 0 
18:30FT Pergolettese (14) 1 - 2 Como (1) 0 - 1 
18:30FT Pistoiese (17) 0 - 2 Carrarese (10) 0 - 0 
 
16:00FT AJ Fano (16) 1 - 2 R.C. Cesena (7) 1 - 0 
16:00FT Perugia (3) 4 - 0 Legnago Salus (18) 1 - 0 
16:00FT Sambenedettese (9) 1 - 3 Imolese (15) 0 - 2 
16:00FT Virtus Verona (6) 1 - 1 Ravenna (19) 0 - 0 
18:30FT Carpi (14) 0 - 0 Sudtirol (4) 0 - 0 
18:30FT Padova (1) 2 - 0 Arezzo (20) 1 - 0 
18:30FT Triestina (5) 3 - 2 Vis Pesaro (17) 0 - 2 
 
16:00FT Bisceglie (18) 1 - 0 Viterbese (12) 0 - 0 
16:00FT Teramo (7) 1 - 3 Potenza (17) 1 - 2 
16:00FT Ternana (1) 5 - 1 Catania (5) 3 - 1 
16:00FT Turris (13) 1 - 2 Palermo (9) 1 - 1 
16:00Canc Vibonese (15) 0 - 0 Trapani  
16:00FT Virtus Francavilla (11) 0 - 0 Paganese (16) 0 - 0 
18:30FT Catanzaro (4) 0 - 3 Casertana (10) 0 - 0 
21:30FT Avellino (2) 4 - 0 Foggia (6) 2 - 0 
21:30FT Bari (3) 1 - 0 Monopoli (14) 0 - 0 
 
15:30Pst Borgosesia (19) -:- Lavagnese (12)  
15:30FT Castellanzese (2) 2 - 0 ACSD Saluzzo (16) 1 - 0 
15:30FT Legnano (11) 0 - 1 Citta di Varese (17) 0 - 0 
16:00FT Fossano (20) 0 - 2 Sanremese (7) 0 - 1 
 
15:30FT Luparense (5) 1 - 0 Clodiense (3) 1 - 0 
15:30FT Trento (1) 2 - 1 Montebelluna (17) 1 - 0 
15:30FT Virtus Bolzano (15) 0 - 2 Delta Calcio Rovigo (13) 0 - 2 
 
15:30FT Forli (12) 2 - 0 Correggese (6) 1 - 0 
 
15:30FT Cannara (5) 0 - 0 Montespaccato (15) 0 - 0 
15:30FT Grassina (18) 1 - 1 Gavorrano (8) 0 - 0 
15:30FT San Donato (9) 1 - 1 Trestina (2) 1 - 0 
 
15:30FT Carbonia (5) 2 - 2 Insieme Formia (8) 1 - 1 
15:30FT Latina (1) 0 - 0 Arzachena (11) 0 - 0 
15:30FT Monterosi (3) 2 - 1 Afragolese (14) 0 - 1 
 
15:30FT Aversa Normanna (10) 0 - 1 Bitonto (7) 0 - 1 
15:30FT Brindisi (13) 0 - 0 Sorrento (11) 0 - 0 
 
15:30FT Acireale (4) 2 - 1 Citta di Messina (2) 0 - 1 
15:30FT Marina di Ragusa (17) 2 - 1 Castrovillari (15) 1 - 0 
15:30FT Santa Maria Cilento (6) 1 - 2 Troina (12) 0 - 1 
 
14:00FT Fiorentina U19 (12) 3 - 3 Atalanta Primavera (5) 1 - 1 
16:00FT AC Milan U19 (9) 0 - 3 Inter Primavera (3) 0 - 3 
16:00FT Cagliari U19 (13) 2 - 2 Roma Primavera (1) 1 - 0 
16:00FT Genoa U19 (11) 0 - 1 Torino U19 (14) 0 - 0 
18:00FT Juventus Primavera (4) 2 - 2 Bologna Primavera (8) 0 - 2 
18:00FT Sassuolo U19 (7) 0 - 0 Sampdoria U19 (2) 0 - 0 
 
15:30FT Montegiorgio (12) 2 - 1 Recanatese (9) 1 - 0 
15:30FT Tolentino (11) 4 - 0 Campobasso (1) 3 - 0 
15:30FT Vastogirardi (4) 0 - 1 Matese (13) 0 - 0 
 
18:00FT Senglea Athletic (16) 1 - 3 Lija Athletic (15) 1 - 1
19:30FT Birkirkara (4) 2 - 0 Valletta FC (7) 1 - 0
22:00FT Gudja United (11) 0 - 1 Mosta FC (6) 0 - 0 
 
03:05FT Pumas Tabasco (5) 0 - 0 Cimarrones (3) 0 - 0 
05:05FT Correcaminos Uat (11) 0 - 2 Leones Negros UDG (16) 0 - 0 
 
20:30FT FAR Rabat (8) 1 - 1 Raja Casablanca (2) 1 - 0 
 
17:00FT Cova de Piedade (13) 1 - 1 Vilafranquense (15) 1 - 0 
 
14:55FT Al-Raed (14) 1 - 3 Al Wehda Club (9) 1 - 1 
15:05FT Abha (13) 1 - 2 Al Baten (12) 1 - 1 
17:25FT Al Shabab (1) 1 - 2 Al-Fateh (11) 1 - 0 
19:20FT Al-Ahli Jeddah (3) 1 - 1 Al-Ain Atawlah (16) 0 - 1 
 
14:45FT Al Drae (8) 1 - 2 Al-Sahel (17) 0 - 2 
14:50FT Al-Fayha (2) 1 - 0 Al-Kawkab (10) 0 - 0 
15:00FT Al Jabalain (3) 3 - 1 Jeddah Club (15) 3 - 1 
15:00FT Najran (12) 0 - 1 Al Shoalah (14) 0 - 0 
17:10FT Al Khaleej Saihat (6) 2 - 1 Al Najoom (19) 2 - 1 
 
14:00FT Indjija (17) 1 - 0 Mladost Lucani (13) 0 - 0 
14:00FT Javor (12) 0 - 1 FK Partizan (2) 0 - 1 
17:00FT Backa (20) 0 - 2 Proleter Novi SAD (7) 0 - 1 
17:00FT Novi Pazar (14) 3 - 1 Radnicki NIS (8) 1 - 1 
17:00FT Radnik Surdulica (9) 2 - 1 Napredak (16) 2 - 1 
17:00FT Vojvodina (3) 2 - 0 FK Vozdovac (11) 0 - 0 
19:00FT Metalac GM (10) 3 - 0 FK Spartak Zdrepceva KRV (6) 1 - 0 
21:00Pst FK Crvena Zvezda (1) -:- Macva (19)  
 
16:00FT Aluminij (9) 1 - 0 NK CM Celje (7) 0 - 0 
 
15:00FT Kaizer Chiefs (10) 1 - 2 Amazulu (6) 0 - 1 
17:00FT Mamelodi Sundowns (1) 2 - 0 Baroka FC (8) 0 - 0 
 
15:30FT Jomo Cosmos (7) 0 - 0 JDR Stars (3) 0 - 0 
15:30FT Real Kings FC (4) 1 - 0 Bizana Pondo Chiefs (16) 1 - 0 
15:30FT Steenberg United (14) 1 - 1 Univ. OF Pretoria FC (13) 1 - 0 
15:30FT Ts Sporting (12) 0 - 1 Free State Stars (6) 0 - 0 
15:30FT Uthongathi FC (11) 1 - 1 Polokwane City (9) 1 - 1 
 
20:00FT Leganes (4) 2 - 1 Almeria (3) 0 - 1
 
18:00FT Barakaldo (9) 1 - 0 CD Laredo (7) 0 - 0 
20:00Pst SD Leioa (11) -:- Arenas Club (6)  
 
21:00FT AS Pontes (10) 1 - 1 Villalbes (4)  
21:00FT Bergantinos (1) 2 - 0 Arzua (6)  
21:30FT Fisterra SD (9) 1 - 1 Polvorin (3)  
 
16:30FT Al Hilal Port Sudan (7) 0 - 2 Al Hilal Omdurman (1)  
16:30FT Hilal El Fasher (10) 0 - 0 Al Shorta Al Qadarif (15) 0 - 0 
19:30FT Hay Al Wadi (12) 0 - 1 Al Ahli Khartoum (3)  
 
19:15FT FC Lugano (5) 1 - 1 Servette FC (6) 1 - 0
19:15FT FC ST. Gallen (4) 2 - 1 FC Luzern (7) 0 - 1
 
14:00FT Al-Horgelah (11) 1 - 1 Al Taliya (6) 1 - 1 
14:00FT Al-Ittihad Aleppo (9) 0 - 0 Al-Horiyah (14) 0 - 0 
14:00FT Al Jaish (2) 1 - 1 Al Karamah (4) 0 - 1 
14:00FT Al-Wathba (7) 1 - 1 Al Wahda (5) 0 - 1 
14:00FT Jableh SC (8) 1 - 2 Hutteen SC (3) 1 - 1 
14:00FT Tishreen (1) 1 - 0 Al-Fotuwa (13) 0 - 0 
 
13:00FT Dodoma Jiji FC (7) 2 - 1 Coastal Union (13) 0 - 0 
15:00FT Mtibwa Sugar (12) 1 - 1 Ihefu FC (16) 1 - 1 
18:00FT Young Africans (1) 3 - 3 Kagera Sugar (11) 2 - 3 
 
13:00FT Samut Prakan City (6) 4 - 2 Muangthong United (4) 4 - 2
13:00FT Suphanburi (14) 2 - 3 Bangkok United (5) 1 - 2
13:30FT Bangkok Glass (1) 2 - 1 Port FC (3) 1 - 1 
14:00FT Sukhothai FC (12) 2 - 4 Trat FC (15) 1 - 0
 
12:00FT Chiangmai United (3) 3 - 0 Kasetsart FC (11) 1 - 0 
12:00FT Samut Sakhon FC (18) 1 - 1 Sisaket (16) 1 - 0 
13:00FT Ayutthaya United (7) 1 - 1 Nong Bua Pitchaya (1) 0 - 0 
13:00FT Customs United (12) 1 - 0 Udon Thani (14) 1 - 0 
13:00FT Khonkaen (15) 1 - 2 Ranong FC (10) 0 - 2 
13:00FT Uthai Thani Forest (17) 1 - 3 Khon Kaen United (2) 1 - 1 
14:00FT Chainat (8) 3 - 3 Nakhon Pathom United (5) 1 - 2 
14:00FT Lampang FC (13) 0 - 1 Phrae United (4) 0 - 1 
14:00FT Navy FC (9) 2 - 2 Chiangmai FC (6) 1 - 0 
 
11:00FT Manisaspor (16) 2 - 2 Payasspor (11) 0 - 1 
12:00FT Artvin Hopaspor (7) 0 - 0 Diyarbakirspor (1) 0 - 0 
12:00FT Kizilcabolukspor (10) 0 - 1 Kemerspor 2003 (13) 0 - 0 
12:00FT Malatya Yesilyurt Belediyespor (3) 1 - 0 Edirnespor Genclik (8) 0 - 0 
12:00FT Nevsehir Sp. Genclik (12) 1 - 2 Ofspor (5) 1 - 1 
12:00FT Tire 1922 Spor (2) 1 - 1 Arnavutkoy Belediyespor (4) 1 - 0 
 
12:00FT Ceyhanspor (6) 2 - 1 Yimpas Yozgatspor (17) 0 - 1 
12:00FT Erzin Belediyespor (8) 1 - 0 Gengelkoy Futbol Yatirimlari (15) 0 - 0 
12:00FT Fethiyespor (1) 3 - 1 Tekirdagspor (14) 2 - 1 
12:00FT Kahta 02 (10) 1 - 3 Darica Genclerbirligi (5) 1 - 1 
12:00FT Kutahyaspor (2) 2 - 0 Agri 1970 Spor (13) 1 - 0 
12:00FT Mardin Buyuksehir Basakspor (7) 1 - 0 Nazilli Belediyespor (3) 0 - 0 
12:00FT Yomraspor (4) 1 - 1 Karaman Belediyespor (12) 0 - 1 
 
12:00FT Catalca Spor (6) 1 - 1 Arhavispor (15) 0 - 0 
12:00FT Cizrespor (16) 1 - 1 Carsambaspor (5) 0 - 1 
12:00FT Elazig Belediyespor (10) 2 - 0 Karsiyaka (7) 1 - 0 
12:00FT Erbaaspor (13) 1 - 0 Altindag Belediyespor (9) 0 - 0 
12:00FT Isparta 32 Spor (4) 0 - 0 Sile Yildizspor (8) 0 - 0 
12:00FT Yalovaspor (17) 1 - 1 Soma Spor Dernegi (1) 0 - 0 
15:45FT Erokspor (2) 5 - 0 Mersin Idman Yurdu (3) 1 - 0 
 
12:00FT 1954 Kelkit Belediyespor (3) 2 - 1 Muglaspor (17) 0 - 0 
12:00FT 68 Aksaray Belediye Spor (1) 2 - 0 Kirikkale Buyuk Anadoluspor (9) 1 - 0 
12:00FT Bursa Yildirim Spor (4) 1 - 0 Bayrampasa (7) 1 - 0 
12:00FT Duczespor (5) 3 - 0 Silivrispor (10) 0 - 0 
12:00FT Kestelspor (8) 2 - 0 Siirt IL Ozel Idaresispor (11) 1 - 0 
12:00FT Yeni Orduspor (6) 1 - 0 Adiyamanspor (2) 0 - 0 
 
15:00FT Express FC (3) 1 - 1 KCCA FC (8) 1 - 0 
15:00FT MYDA FC (16) 2 - 3 URA FC (4) 0 - 2 
15:00FT Wakiso Giants (10) 2 - 2 SC Villa (6) 2 - 0 

Get live football scores from 17/02/2021 & the football fixtures from 17/02/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 17/02/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 17/02/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement