My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
21:00FT Newcastle (18) 1 - 1 Leeds (17) 1 - 1 
 
21:00FT Strasbourg (9) 3 - 0 Metz (20) 3 - 0
 
20:45FT Sassuolo (14) 0 - 1 Torino (9) 0 - 0
 
21:00FT Celta Vigo (17) 1 - 2 Cadiz (14) 0 - 2
 
19:45FT Dinamo Tirana (5) 1 - 1 Laci (8) 0 - 0 
 
11:00FT Western Pride (4) 0 - 2 Ipswich Knights (6) 0 - 1 
11:30FT Wolves (11) 2 - 4 Mitchelton (5) 1 - 3 
 
18:10FT Wacker Innsbruck (3) 2 - 2 FC Liefering (2) 1 - 2
18:30FT Lask Juniors Linz (12) 2 - 2 Austria Vienna (Am) (10) 0 - 1
18:30FT SKU Amstetten (7) 1 - 0 FC BW Linz (5) 1 - 0
18:30FT SV Horn (8) 0 - 1 SV Kapfenberg (11) 0 - 1
18:30FT SV Lafnitz (4) 1 - 0 SKN ST. Polten (15) 0 - 0
 
19:00FT ASK-BSC Bruck/Leitha (11) 1 - 1 SG Traiskirchen (8) 0 - 1 
19:30FT Marchfeld (7) 1 - 1 First Vienna FC (1) 0 - 1 
19:30FT Team Wiener Linien (2) 3 - 1 FC Mauerwerk (13) 1 - 0 
19:30FT Wiener Sportklub (5) 0 - 0 ASV Drassburg (12) 0 - 0 
 
19:00FT Gleichenberg (5) 0 - 1 Deutschlandsberger (1) 0 - 0 
19:00FT SC Kalsdorf (9) 0 - 4 SV St. Anna (7) 0 - 2 
19:00FT SV Spittal (15) 0 - 0 SC weiz (11) 0 - 0 
19:00FT Treibach (14) 1 - 6 Wolfsberger AC II (10) 1 - 5 
19:00FT WSC Hertha (3) 2 - 0 SV Allerheiligen (12) 0 - 0 
 
19:00FT SV Grodig (9) 3 - 3 FC Pinzgau (5) 1 - 1 
19:00FT SV Wals Grunau (8) 3 - 2 USK Anif (4) 1 - 1 
19:00FT TSV St. Johann (1) 0 - 0 Salzburger AK 1914 (10) 0 - 0 
 
19:00FT SV Innsbruck (12) 1 - 3 SC Schwaz (3) 1 - 1 
19:30FT Worgl (2) 1 - 1 SVG Reichenau (7) 0 - 0 
 
17:30FT Al Hala (3) 2 - 1 Budaiya (10) 1 - 1 
20:00FT Riffa SC (4) 0 - 0 East Riffa Club (5) 0 - 0 
 
20:00FT RWDM 47 (6) 1 - 3 Waasland-Beveren (2) 1 - 1
 
00:00FT CRB (4) 1 - 1 Vasco Da Gama (9) 0 - 1
00:00FT Cruzeiro (13) 1 - 1 Operario-PR (10) 1 - 1
02:30FT Remo (11) 2 - 1 Avai (6) 1 - 0
21:00FT Brusque (15) 0 - 0 Vitoria (17) 0 - 0
 
15:00FT Tsarsko Selo (12) 0 - 2 Lokomotiv Plovdiv (11) 0 - 0 
17:15FT Arda Kardzhali (9) 3 - 0 Pirin Blagoevgrad (14) 2 - 0 
19:30FT Botev Plovdiv (1) 2 - 1 Beroe (6) 0 - 0 
 
16:00FT Dobrudzha (17) 1 - 3 Maritsa Plovdiv (7) 1 - 1 
16:00Pst Levski Lom (20) -:- CSKA 1948 II (15)  
16:00FT Marek (12) 1 - 1 Litex (16) 1 - 0 
16:00FT Septemvri Simitli (11) 1 - 3 Strumska Slava (5) 1 - 0 
18:00FT Etar Veliko Tarnovo (2) 4 - 0 Sportist Svoge (14) 1 - 0 
 
16:00FT Cobresal (7) 1 - 1 Huachipato (13) 1 - 0
 
09:30FT Shaanxi Changan Athletic (6) 2 - 0 Beijing Technology (17) 2 - 0 
13:35FT Guizhou Zhicheng (9) 0 - 0 Beijing Baxy (15) 0 - 0 
13:35FT Hangzhou Greentown (4) 1 - 0 Nanjing City FC (12) 0 - 0 
13:35FT Heilongjiang Lava Spring (8) 2 - 1 Chengdu Qianbao (3) 1 - 0 
 
18:00FT Paeek Kerynias (5) 0 - 0 Aris Limassol (4) 0 - 0 
 
18:00FT Akritas Chlorakas (16) 0 - 1 Asil Lisis (9) 0 - 1 
18:00FT Nea Salamis (8) 0 - 1 Paralimni (4) 0 - 0 
 
16:30FT Dukla Praha (3) 2 - 3 FK Pribram (12) 1 - 2 
16:30FT Vlasim (6) 0 - 1 Prostejov (8) 0 - 0 
18:00FT Usti nad Labem (10) 2 - 0 Varnsdorf (5) 1 - 0 
 
18:00FT FC Fredericia (2) 2 - 4 FC Helsingor (1) 0 - 0
19:00FT Lyngby (4) 1 - 1 HB Koge (9) 0 - 0
 
19:00FT HIK (9) 0 - 1 B93 (2) 0 - 1 
 
16:00FT Skala (1) 3 - 4 HB Torshavn II (7) 0 - 3 
 
17:30FT Ilves-Kissat (8) 3 - 0 EPS (11) 0 - 0 
 
19:00FT Boulogne (12) 2 - 3 Cholet (10) 0 - 1 
19:00FT Bourg-en-bresse 01 (1) 1 - 0 Chateauroux (6) 0 - 0 
19:00FT Chambly Thelle FC (13) 2 - 2 FC Bastia-Borgo (18) 1 - 0 
19:00FT Laval (5) 2 - 1 Le Mans (8) 0 - 1 
19:00FT Orleans (16) 2 - 2 Annecy (3) 1 - 2 
19:00FT Red Star FC 93 (15) 0 - 1 Villefranche (2) 0 - 1 
19:00FT Sedan (4) 0 - 0 Creteil (17) 0 - 0 
19:00FT Sete (14) 0 - 0 Stade Briochin (11) 0 - 0 
 
18:30FT FC Nurnberg (4) 1 - 0 Hansa Rostock (14) 0 - 0
18:30FT FC Schalke 04 (11) 1 - 2 Karlsruher SC (5) 1 - 1
 
19:00FT TSV Havelse (20) 1 - 0 FC Viktoria Koln (19) 1 - 0 
 
10:15FT Persela Lamongan (12) 0 - 1 Persita Tangerang (6) 0 - 0 
10:15FT Pusamania Borneo (8) 1 - 1 Barito Putera (18) 0 - 0 
13:15FT PS Tira (7) 2 - 2 Persik Kediri (10) 1 - 1 
 
18:00Canc Hapoel Afula (9) 0 - 0 Hapoel Iksal  
 
18:00FT Como (17) 0 - 2 Frosinone (5) 0 - 2
20:30FT Brescia (3) 2 - 2 Crotone (16) 1 - 0
 
17:00FT Al Jazeera Amman (7) 0 - 4 Al-Faisaly Amman (4) 0 - 3 
19:30FT Al Jalil (11) 0 - 1 Al Hussein SC (5) 0 - 0 
19:30FT Ramtha SC (2) 1 - 0 Sahab SC (8) 1 - 0 
 
16:00FT Riteriai B (10) 0 - 3 Banga Gargzdai B (7) 0 - 0 
17:00FT FK Panevezys B (5) 1 - 1 Zalgiris Vilnius B (3) 1 - 1 
 
18:00FT Petrocub (2) 1 - 1 Milsami Orhei (1) 0 - 0 
18:00FT Zaria Balti (4) 1 - 2 Sfintul Gheorghe (6) 0 - 2 
 
22:30FT FUS Rabat (12) 1 - 1 Youssoufia Berrechid (11) 0 - 0 
 
18:00FT Moghreb Tetouan (15) 0 - 1 AS Sale (2)  
18:00FT Wydad FES (10) 1 - 0 CR Khemis Zemamra (7)  
 
20:00FT Almere City FC (15) 2 - 4 Jong Ajax (13) 1 - 1
20:00FT De Graafschap (6) 3 - 1 Excelsior (3) 0 - 0 
20:00FT Den Bosch (14) 2 - 1 Jong AZ (1) 1 - 0
20:00FT Dordrecht (20) 0 - 1 Telstar (18) 0 - 0 
20:00FT FC Volendam (5) 2 - 1 VVV Venlo (10) 1 - 1
20:00FT Helmond Sport (19) 0 - 3 Jong Utrecht (2) 0 - 1 
20:00FT MVV (7) 1 - 0 FC Eindhoven (11) 0 - 0
20:00FT NAC Breda (17) 1 - 2 Emmen (9) 1 - 1 
20:00FT Roda (8) 2 - 0 FC OSS (12) 1 - 0 
 
18:00FT Alianza Atletico (15) 2 - 2 Cienciano (9) 0 - 0
20:15FT UTC (6) 1 - 6 Sporting Cristal (3) 0 - 3
22:30FT Real Garcilaso Cusco (17) 0 - 2 Alianza Lima (1) 0 - 0
 
18:00FT GKS Jastrzebie (15) 1 - 1 Zaglebie Sosnowiec (17) 0 - 1 
20:30Pst Resovia Rzeszow (12) -:- Miedz Legnica (4)  
 
14:30FT Slask Wroclaw ll (8) 2 - 0 Kks 1925 Kalisz (9) 0 - 0 
 
19:00FT SC Covilha (8) 0 - 0 Penafiel (4) 0 - 0 
 
18:00FT Amora (12) 0 - 1 Oriental Dragon (8)  
20:30FT Leiria (1) 3 - 0 Alverca (10)  
 
15:50FT UMM Salal (6) 1 - 1 Al-Khor (12) 1 - 0 
18:30FT Al Ahli Doha (9) 0 - 1 Al-Gharafa (3) 0 - 0 
18:30FT Al Wakrah (5) 1 - 1 Al-Rayyan SC (10) 1 - 0 
 
17:00FT FC Voluntari (7) 4 - 0 CS Mioveni (11) 0 - 0
20:00FT Rapid Bucuresti (3) 1 - 2 GAZ Metan Medias (14) 1 - 1
 
16:00FT Farul Constanta II (1) 2 - 0 Gloria Popesti Leordeni (5) 0 - 0 
16:00FT Gloria Albesti (4) 1 - 0 CS Afumati (8) 1 - 0 
16:00FT Inainte Modelu (3) 2 - 0 CSM Oltenita (10) 2 - 0 
 
11:30FT Dinamo Barnaul (8) 3 - 0 Spartak Tuymazy (11) 1 - 0 
15:00FT Irtysh Omsk (6) 1 - 0 Torpedo Miass (12) 0 - 0 
 
17:45FT Al Taawon (16) 3 - 5 Al-Raed (4) 0 - 1 
17:45FT Damac FC (7) 1 - 1 Al Shabab (9) 0 - 0 
19:30FT Al-Ahli Jeddah (12) 1 - 1 Al-Fateh (6) 1 - 1 
 
16:00FT Novi Pazar (15) 2 - 1 Radnicki NIS (12) 1 - 1 
19:00FT Metalac GM (13) 3 - 1 Kolubara (10) 1 - 1 
19:00FT Radnik Surdulica (11) 0 - 2 Vojvodina (6) 0 - 2 
 
16:00FT FK Graficar (15) 1 - 2 Javor (5) 1 - 1 
16:00FT Timok (10) 2 - 0 Kabel Novi Sad (16) 2 - 0 
 
21:00 FC Kallon (5) -:- RSLAF (7)   
 
17:00FT Spartak Trnava (2) 2 - 0 SKF Sered (9) 1 - 0 
 
15:30FT Drava Ptuj (13) 2 - 6 Triglav Kranj (2) 1 - 3 
 
21:00FT Alcorcon (22) 0 - 4 Almeria (3) 0 - 3
 
19:30AET Bulle 2 - 3 Lausanne * 0 - 2 
19:30FT SC Kriens 0 - 1 FC Zurich 0 - 1 
20:00FT FC Concordia BS 1 - 4 Servette FC 1 - 1 
20:00FT Neuchatel Xamax FC 0 - 1 FC Lugano 0 - 0 
20:00FT Yverdon-Sport FC 3 - 0 FC Wil 1900 2 - 0 
 
15:00FT Al Nawaeir (8) 2 - 1 Al Jaish (6) 1 - 0 
15:00FT Al Shorta (7) 0 - 0 Al-Ittihad Aleppo (11) 0 - 0 
15:00FT Al-Wathba (2) 4 - 0 Al-Fotuwa (13) 1 - 0 
15:00FT Efrin (14) 1 - 2 Al Taliya (9) 1 - 0 
15:00FT Hutteen SC (10) 0 - 2 Tishreen (3) 0 - 0 
18:00FT Al Wahda (1) 2 - 1 Al Karamah (5) 1 - 0 
 
13:00FT Eskhata (4) 1 - 2 CSKA Pomir (3) 0 - 1 
13:00Pst Istaravshan (5) -:- Faizkand (9)  
 
19:00FT Altay (5) 2 - 1 Goztepe (15) 0 - 1
19:00FT Yeni Malatyaspor (14) 3 - 4 Fatih Karagumruk AS (8) 3 - 2
 
16:45FT Ajman (8) 1 - 1 Al-Urooba (12) 1 - 0
16:45FT Al-Jazira (3) 3 - 2 Emirates Club (14) 1 - 0
19:00FT Al Ain (1) 4 - 1 Al-Ittihad Kalba (11) 4 - 0
 
04:00FT LA Force (2) 1 - 0 Chicago House (10) 0 - 0 
 
15:30FT Alians (4) 4 - 0 Hirnyk-sport (13) 1 - 0 
17:30FT Metalist Kharkiv (1) 1 - 1 Polissya Zhytomyr (3) 0 - 1 
 
20:30FT Afan Lido (14) 1 - 2 Goytre United (3) 0 - 0 
20:30FT Llanelli AFC (7) 1 - 2 Llantwit Major (1) 0 - 1 
20:30FT Port Talbot Town (16) 1 - 7 Ammanford AFC (6) 0 - 3 
20:30FT Taffs Well (8) 3 - 0 Undy Athletic (15) 0 - 0 
20:45FT Pontypridd Town (2) 0 - 0 Briton Ferry (4) 0 - 0 

Get live football scores from 17/09/2021 & the football fixtures from 17/09/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 17/09/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 17/09/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement