SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Spain: Primera Division (1)
22:00FT Getafe (6) 4 - 0 Alaves (5) 1 - 0
     Belgium: Jupiler Pro League (1)
21:35FT St. Truiden (8) 2 - 3 Genk (1) 1 - 1
     France: Ligue 1 (1)
21:45FT Lille (2) 2 - 1 Amiens (17) 1 - 1
     Germany: Bundesliga (1)
21:30FT 1899 Hoffenheim (8) 1 - 3 Bayern Munich (2) 0 - 2
     Netherlands: Eredivisie (1)
21:00FT Vitesse (4) 3 - 2 Excelsior (16) 2 - 0
     Portugal: Primeira Liga (3)
20:45FT Nacional (14) 0 - 3 SC Braga (3) 0 - 0
21:05FT Chaves (18) 1 - 4 FC Porto (1) 0 - 2
23:15FT Guimaraes (6) 0 - 1 Benfica (2) 0 - 0
     Africa (CAF): CAF Champions League - Group Stage (4)
15:00FT Esperance Tunis (2) 2 - 0 Platinum (3) 1 - 0
18:00FT Ismaily SC (4) 1 - 2 Club Africain (2) 1 - 2
18:00FT Orlando Pirates (1) 3 - 0 Horoya AC (4) 1 - 0
21:00FT JS Saoura (4) 1 - 1 Al Ahly (1) 0 - 0
     Algeria: Ligue 1 (3)
16:00FT Bordj Bou Arreridj (11) 1 - 1 USM Alger (1) 1 - 0 
17:00FT MO Bejaia (13) 0 - 3 MC Oran (10) 0 - 2 
18:45FT Paradou AC (5) 1 - 0 ES Setif (6) 0 - 0 
     Algeria: Ligue 2 (4)
16:00FT ASM Oran (14) 1 - 2 JSM Bejaia (9) 1 - 2 
16:00FT Mostaganem (10) 1 - 1 NC Magra (2) 1 - 0 
16:00FT USM Annaba (7) 1 - 0 Blida (16) 0 - 0 
18:00FT El Eulma (4) 1 - 2 USM El Harrach (13) 0 - 0 
     Australia: A-League (1)
10:55FT Western Sydney (8) 1 - 2 Adelaide United (6) 0 - 1
     Botswana: Premier League (1)
19:00FT Township Rollers (1) 1 - 1 Notwane FC (10) 1 - 1 
     Brazil: Campeonato Catarinense (2)
01:00FT Avai (2) 4 - 0 Gremio Metropolitano (9) 1 - 0 
01:00FT Chapecoense-SC (3) 1 - 0 Marcilio Dias (10) 0 - 0 
     Brazil: Copa do Nordeste - Group Stage (2)
01:00FT Ceara (1) 5 - 0 Sampaio Correa (16) 1 - 0 
01:00FT Confianca-Se (14) 0 - 1 Salgueiro (4) 0 - 0 
     Cyprus: Division 2 (2)
19:00FT Akritas Chlorakas (13) 1 - 4 Olympiakos Nicosia (1) 1 - 4 
19:00FT Thoi Lakatamias (9) 2 - 1 Karmiotissa Polemidion (7) 2 - 1 
     England: Championship (1)
21:45FT Norwich (2) 3 - 1 Birmingham (11) 3 - 1
     Finland: Suomen Cup - Group Stage (1)
18:30FT Ilves Tampere (1) 4 - 1 KuPS (6) 1 - 0
     France: Ligue 2 (6)
21:00FT Auxerre (11) 3 - 0 Orleans (12) 1 - 0
21:00FT Beziers (18) 0 - 0 Estac Troyes (9) 0 - 0
21:00FT Chateauroux (15) 1 - 1 Valenciennes (16) 0 - 1
21:00FT Lorient (6) 0 - 1 Gazelec FC Ajaccio (14) 0 - 1
21:00FT Metz (1) 1 - 2 Clermont Foot (4) 0 - 1
21:00FT Sochaux (17) 0 - 0 Ajaccio (13) 0 - 0
     France: National (8)
21:00FT Boulogne (7) 1 - 1 Lyon Duchere (5) 0 - 1 
21:00FT Concarneau (11) 0 - 0 Drancy (18) 0 - 0 
21:00FT Le Mans (1) 1 - 1 Dunkerque (17) 0 - 0 
21:00FT PAU (10) 2 - 0 Avranches (15) 0 - 0 
21:00FT Quevilly (8) 1 - 2 Cholet (6) 1 - 0 
21:00FT Rodez (3) 1 - 0 Entente S St Gratien (16) 0 - 0 
21:00FT Tours (14) 1 - 0 Marignane (9) 0 - 0 
21:00FT Villefranche (13) 0 - 0 Chambly Thelle FC (2) 0 - 0 
     France: National 2 Group B (1)
20:00FT Sete (8) 1 - 2 Romorantin (14) 1 - 1 
     Friendly Games: Club Friendly (16)
13:45FT Sarpsborg 08 FF 4 - 0 Valerenga 2 - 0 
14:00Canc Odense -:- Holstein Kiel  
14:05FT CFR 1907 Cluj 2 - 1 FC Zurich 1 - 0 
15:00FT Orenburg 3 - 2 FC Astra Giurgiu 1 - 2 
15:00FT SCR Altach 4 - 4 SSV Reutlingen 0 - 2 
15:30FT FC Liefering 1 - 1 Lask Linz 1 - 1 
16:00FT Dinamo Moscow 3 - 1 Pogon Szczecin 0 - 1 
16:00FT FC Lugano 0 - 1 Hamburger SV 0 - 0 
16:30FT SKN ST. Polten 3 - 0 FC BW Linz 1 - 0 
17:00FT Admira Wacker 3 - 1 SV Horn 2 - 1 
18:00FT Malmo FF 2 - 2 IFK Malmo FK 1 - 1 
18:00FT Notodden 1 - 3 Mjondalen 0 - 2 
18:00FT Red Bull Salzburg 8 - 2 USK Anif 4 - 2 
18:30FT Sturm Graz 2 - 2 SK Vorwarts Steyr 1 - 1 
19:00FT Orebro SK 4 - 2 FC Linkoping City 1 - 2 
19:00FT SV Mattersburg 1 - 1 SV Lafnitz 0 - 0 
     Gibraltar: Premier Division (1)
21:30FT Lions Gibraltar (10) 0 - 4 Mons Calpe SC (4) 0 - 1 
     Iceland: Group Stage (1)
20:15FT HK Kopavogur (4) 1 - 1 Breidablik (2) 0 - 1 
     Iceland: Reykjavik Tournament - Group Stage (2)
21:00FT KR Reykjavik (2) 2 - 2 Fylkir (4) 0 - 0 
23:00FT Fram Reykjavik (7) 1 - 0 Throttur Reykjavik (8) 0 - 0 
     India: Ileague (2)
13:30FT East Bengal (4) 1 - 0 Indian Arrows (8) 0 - 0 
16:00FT Chennai City (1) 4 - 3 Aizawl FC (10) 1 - 1 
     Israel: Liga Leumit (5)
15:00FT Hapoel Afula (5) 1 - 0 Hapoel Bney Lod FC (15) 1 - 0 
15:00FT Hapoel Petah Tikva (14) 1 - 1 Hapoel Ashkelon (6) 0 - 0 
15:00FT Hapoel Rishon Lezion (8) 4 - 1 Hapoel Iksal (12) 2 - 1 
15:00FT Maccabi Ahi Nazareth (13) 0 - 2 Hapoel Marmorek (16) 0 - 0 
15:00FT Sektzya Ness Ziona (4) 2 - 1 Hapoel Ramat Gan (9) 1 - 0 
     Italy: Serie B (1)
22:00FT Palermo (1) 1 - 2 Salernitana (8) 1 - 1 
     Italy: Campionato Primavera 1 (1)
15:30FT Atalanta U19 (1) 1 - 0 Empoli U19 (15) 0 - 0 
     Jamaica: Premier League (1)
02:00FT Tivoli Gardens (6) 0 - 2 Arnett Gardens (4) 0 - 2 
     Malta: Premier League (3)
19:00FT Birkirkara (4) 3 - 0 Pieta Hotspurs (12) 1 - 0 
20:00FT Hamrun Spartans (6) 1 - 1 Gzira United (3) 1 - 0 
21:15FT Sliema Wanderers (7) 1 - 1 Floriana FC (9) 0 - 1 
     Namibia: Premier League (1)
20:00FT Tigers (3) 1 - 0 Young Africans FC (10)  
     Netherlands: Eerste Divisie (9)
21:00FT Den Bosch (1) 3 - 0 FC OSS (6) 0 - 0
21:00FT Go Ahead Eagles (3) 2 - 1 Almere City FC (12) 1 - 1 
21:00FT Helmond Sport (17) 0 - 1 Cambuur (9) 0 - 0
21:00FT Jong AZ (20) 0 - 1 Dordrecht (18) 0 - 0
21:00FT NEC Nijmegen (15) 1 - 1 Telstar (16) 1 - 1
21:00FT Sparta Rotterdam (4) 2 - 2 Roda (5) 2 - 1 
21:00FT Twente (2) 1 - 0 Jong Utrecht (19) 1 - 0
21:00FT FC Volendam (13) 1 - 3 FC Eindhoven (11) 1 - 0 
21:00FT Waalwijk (10) 4 - 1 Jong Ajax (8) 4 - 0 
     Northern Ireland: Nifl Premiership (1)
22:00FT Ards (12) 1 - 2 Coleraine FC (5) 1 - 1 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group A (4)
15:05FT Al-Suqoor (7) 2 - 2 Al-Ghazwa (11) 0 - 2 
15:30FT Al-Riyadh (10) 0 - 3 Al-Sahel (3) 0 - 2 
15:45FT Al Jndal (2) 1 - 0 Al-Draih (12) 0 - 0 
15:50FT Al Akhdoud (9) 2 - 2 Al Sadd (4) 1 - 1 
     Saudi Arabia: Division 2 - Group B (3)
15:15FT Al-Jabil (11) 0 - 2 Afif (12) 0 - 2 
15:15FT Al-Thuqbah (1) 0 - 0 Al Arabi SC (5) 0 - 0 
15:40FT Al-Khlood (3) 2 - 2 Arar (10) 1 - 1 
     Saudi Arabia: Champions Cup (4)
14:10FT Al-Ettifaq 9 - 1 Al Amgad 2 - 0 
14:35FT Al Taawon 6 - 0 Al Nahdha 4 - 0 
16:55FT Al Najoom 0 - 1 Al-Ahli Jeddah 0 - 1 
19:00FT Jeddah Club 0 - 2 Al Shabab 0 - 0 
     South Africa: National First Division (1)
15:30FT Ubuntu Cape Town FC (16) 0 - 0 Uthongathi FC (9) 0 - 0 
     Spain: Tercera Division - Group 6 (1)
17:00FT Elche B (16) 2 - 1 Villarreal C (11)   
     Suriname: Eerste Divisie (1)
21:30 Nishan 42 (8) -:- SNL (7)   
     Turkey: Super Lig (1)
19:30FT Akhisar Belediye (15) 1 - 3 Besiktas (6) 0 - 1 
     Turkey: TFF 1. Lig (1)
18:00FT Adana Demirspor (9) 1 - 0 Kardemir Karabukspor (18) 0 - 0 
     Wales: Division 1 (1)
21:30Pst Ammanford AFC (8) -:- Taffs Well (15)  

Get live football scores from 18/01/2019 & the football fixtures from 18/01/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 18/01/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 18/01/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement