My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
21:30FT Leicester (11) 2 - 3 Tottenham (6) 1 - 1 
22:00FT Brentford (14) 1 - 3 Manchester United (4) 0 - 0 
 
20:00FT Clermont Foot (17) 0 - 2 Strasbourg (4) 0 - 1
20:00FT Lille (8) 3 - 1 Lorient (18) 3 - 0
20:00FT Montpellier (9) 0 - 1 Estac Troyes (15) 0 - 0
 
20:00FT Celta Vigo (12) 2 - 0 Osasuna (13) 2 - 0
21:00Pst Barcelona (7) -:- Rayo Vallecano (8)  
22:30FT Valencia (9) 1 - 1 Sevilla (2) 1 - 1
 
21:45Pst Genk (9) -:- KV Mechelen (7)
 
21:00FT Egypt (2) 1 - 0 Sudan (3) 1 - 0
21:00FT Guinea-Bissau (4) 0 - 2 Nigeria (1) 0 - 0
 
17:45FT FK Kukesi (3) 0 - 1 Dinamo Tirana (7) 0 - 0 
 
18:00FT UE Sant Julia (4) 0 - 0 FC Santa Coloma (5) 0 - 0 
21:45FT Inter Club d'Escaldes (1) 4 - 2 CE Carroi (8) 1 - 2 
 
08:25Pst Newcastle Jets FC (11) -:- Western United FC (3)
10:45Pst Adelaide United (7) -:- Western Sydney (10)
10:45FT Brisbane Roar FC (12) 1 - 0 Perth Glory FC (8) 0 - 0
 
14:30FT ENY Digenis Ipsonas (3) 2 - 1 Elia Lythrodonta (6) 0 - 0 
14:30FT Kourris Erimis (10) 0 - 4 A.E. Zakakiou (4) 0 - 0 
14:30FT Thoi Lakatamias (8) 3 - 0 PO Ormidias (9) 0 - 0 
 
21:45FT Hull City (19) 2 - 0 Blackburn (3) 1 - 0 
22:00FT Reading (21) 0 - 2 Luton (13) 0 - 1 
 
21:45FT Gosport Borough (6) 0 - 1 Hayes & Yeading (3) 0 - 1 
21:45FT Tiverton (17) 0 - 1 Yate Town (5) 0 - 1 
 
21:45FT Cray Wanderers (19) 0 - 0 Leatherhead (22) 0 - 0 
 
20:00FT Amiens (18) 0 - 1 Ajaccio (2) 0 - 1
20:00FT Toulouse (1) 4 - 0 Nancy (20) 2 - 0
 
15:00FT Volos NFC (10) 1 - 0 Apollon Smirnis (14) 1 - 0
 
15:00FT Almopos Arideas (5) 0 - 0 Niki Volou (8) 0 - 0 
15:00Pst Apollon Larissa FC (16) -:- Thesprotos (6)  
15:00FT Apollon Pontou (11) 1 - 1 Iraklis (9) 0 - 0 
15:00FT Pierikos (14) 1 - 2 Olympiacos B (7) 0 - 1 
15:00FT Thesprotos (6) 0 - 0 Larisa (2) 0 - 0 
 
14:00FT Kifisia (7) 3 - 0 Zakinthos (17) 0 - 0 
15:00FT AEK Athens B (1) 1 - 1 Egaleo (5) 0 - 0 
15:00FT Asteras Vlahioti (15) 0 - 0 Kalamata (3) 0 - 0 
15:00FT Irodotos (16) 0 - 1 Episkopi (13) 0 - 1 
15:00FT Panathinaikos B (6) 3 - 1 Ierapetra (9) 2 - 0 
 
16:00FT Goa (9) 1 - 2 East Bengal (10) 1 - 2
 
10:30Pst Indian Arrows (6) -:- Aizawl FC (9)  
13:00Pst Sudeva (11) -:- Sreenidi Deccan (10)  
16:00Pst Punjab FC (1) -:- Neroca FC (2)  
 
19:00FT Lecco (10) 0 - 0 Pro Vercelli (7) 0 - 0 
 
15:30Pst ASD Imperia (16) -:- Casale (8)  
15:30Pst Asti (12) -:- P.D.H.A.E. (6)  
15:30Pst Casale (8) -:- Asti (12)  
15:30FT Citta di Varese (2) 2 - 0 Caronnese (18) 1 - 0 
 
15:30FT Caravaggio (19) 2 - 2 Crema (16) 1 - 0 
15:30FT Castellanzese (20) 1 - 2 Arconatese (2) 1 - 0 
15:30FT Folgore Caratese (5) 2 - 1 Calvina (4) 1 - 0 
15:30FT Real Calepina (17) 0 - 1 NibionnoOggiono (1) 0 - 1 
15:30Pst Villa D'Alme (18) -:- Legnano (7)  
 
15:30FT Aglianese (5) 3 - 2 Athletic Carpi (8) 2 - 1 
15:30Pst Cavenago Fanfulla (15) -:- Forli (16)  
15:30FT Ghivizzano Borgoamozzano (17) 2 - 1 Rimini (1) 1 - 0 
 
15:30FT Scandicci (11) 2 - 2 Arezzo (5) 0 - 1 
15:30FT Tiferno Lerchi (10) 2 - 1 Cannara (13) 1 - 1 
 
15:30FT Vastese (8) 1 - 1 Montegiorgio (16) 1 - 0 
 
15:30Pst Carbonia (18) -:- Aprilia (5)  
15:30FT Gladiator (16) 0 - 1 Team Nuova Florida 2005 (3) 0 - 0 
15:30Pst Vis Artena (10) -:- Arzachena (7)  
 
15:30FT Rende (14) 1 - 2 Gelbison Cilento (1) 0 - 2 
15:30FT Troina (18) 2 - 0 Calcio Biancavilla 1990 (19) 0 - 0 
 
18:30FT Sassuolo 1 - 0 Cagliari 1 - 0
22:00AET * Inter 3 - 2 Empoli 1 - 0
 
13:00FT Sofapaka (10) 0 - 0 Kariobangi Sharks (4) 0 - 0 
14:00FT GOR Mahia (3) 1 - 1 Bidco United (12) 0 - 1 
14:00FT Kenya Police (9) 0 - 0 Ulinzi Stars (13) 0 - 0 
14:00FT Nzoia Sugar (16) 2 - 3 FC Talanta (7) 1 - 2 
14:00Pst Posta Rangers FC (8) -:- KCB (5)  
 
15:00FT Al Sadaqa (8) 1 - 0 Khaleej Sart (10) 1 - 0 
15:00FT Al Taawon (4) 1 - 0 Al Tahaddy (9) 0 - 0 
 
01:00FT Cancun FC (10) 1 - 2 Dorados (4) 1 - 2
03:05FT Tlaxcala F.C. (7) 1 - 0 Cimarrones (17) 1 - 0 
05:05FT Correcaminos Uat (13) 0 - 0 Mineros de Zacatecas (16) 0 - 0 
 
17:00FT Akwa Starlets (16) 0 - 1 Wikki Tourists (9) 0 - 0 
17:00FT Katsina United (14) 0 - 0 Lobi Stars (11) 0 - 0 
17:00FT MFM FC (20) 1 - 3 Rivers United (2) 0 - 2 
17:00FT Niger Tornadoes (13) 2 - 0 Shooting Stars (19) 1 - 0 
17:00FT Plateau United (4) 3 - 2 Nasarawa United (10) 1 - 1 
17:00FT Sunshine Stars (8) 2 - 0 Gombe United (18) 1 - 0 
 
20:00FT Academica (18) 1 - 2 Rio Ave (4) 0 - 1
 
14:25FT Al-Kawkab (18) 0 - 1 Al Adalh (2) 0 - 0 
14:50FT Al Akhdoud (9) 1 - 1 Al Wahda (7) 1 - 1 
16:45FT Al-Sahel (5) 1 - 1 Al Shoalah (14) 1 - 0 
 
22:00FT Lugo (13) 2 - 1 Almeria (1) 2 - 0
 
20:00FT Gerena (3) 5 - 1 Puente Genil (7)  
20:30FT Ceuta B (11) 0 - 1 Recreativo Huelva (2)  
20:30FT Utrera (1) 1 - 0 Tomares (16)  
21:00FT Pozoblanco (9) 2 - 0 Atletico Antoniano (15)  
 
17:00FT CD Lealtad (8) 1 - 0 Urraca (9)  
19:00FT Navarro (16) 0 - 2 UP Langreo II (20)  
19:30FT Mosconia (18) 2 - 4 CD Tuilla (7)  
21:00FT Lenense (6) 1 - 0 Roces (19)  
 
13:00FT Deportivo Alaves B (2) 1 - 2 San Ignacio (4)  
20:30FT Aurrera de Ondarroa (16) 3 - 0 Tolosa (20)  
20:30FT Basconia (6) 1 - 0 Anaitasuna (10)  
20:30FT Beasain (3) 1 - 1 Uritarra (18)  
20:30FT Beti Gazte (19) 1 - 3 Urduliz (14)  
20:30FT Lagun Onak (17) 1 - 1 CD Vitoria (8)  
20:30FT Portugalete (1) 2 - 3 SD Leioa (12)  
20:30FT Santutxu (13) 0 - 0 Pasaia KE (11)  
20:45FT SCD Durango (7) 1 - 2 Barakaldo (5)  
21:15FT Deusto (9) 2 - 2 Amurrio (15)  
 
19:00FT Atletico Saguntino (3) 2 - 2 Roda CF (4)  
19:00FT Torrellano (7) 1 - 2 Callosa Deportiva (15)  
20:00FT Beniganim (19) 0 - 0 RC Catarroja (18)  
20:00FT Torrent (5) 1 - 0 Atzeneta (2)  
20:30FT Jove Espanol (14) 0 - 0 Olimpic De Xativa (12)  
21:00FT Villajoyosa (16) 0 - 3 Silla (10)  
 
21:00Pst AD Villaviciosa de Odon (19) -:- Moratalaz (16)  
21:00FT Getafe B (5) 2 - 1 Colonia Moscardo (21)  
21:30FT Torrejon (11) 0 - 1 Alcorcon B (9)  
21:30FT Trival Valderas (13) 0 - 0 Pozuelo de Alarcon (8)  
21:30FT Villaverde-Boetticher (7) 0 - 1 RSD Alcala (3)  
 
17:30Pst Almazan (8) -:- Ciudad Rodrigo (17)  
20:00Pst Real Avila (7) -:- Guijuelo (1)  
 
19:45FT Almeria B (5) 0 - 3 Huetor Tajar (3)  
21:00FT Huetor Vega (10) 1 - 2 Alhaurino (16)  
21:00FT UD San Pedro (14) 1 - 1 Torre del Mar (9)  
21:30FT Alhaurin de la Torre (15) 1 - 1 Intergym (17)  
21:30FT Juventud Torremolinos (1) 1 - 0 El Palo (8)  
 
14:00FT Al Jaish (4) 0 - 0 Jableh SC (5) 0 - 0 
 
04:30FT AS Pirae (1) 11 - 1 AS Mataiea (10)  
07:30FT Venus (3) 0 - 2 AS Dragon (2)  
 
16:00Pst Gaziantep FK (11) -:- Yeni Malatyaspor (20)
16:00FT Goztepe (13) 2 - 1 Sivasspor (9) 1 - 0
17:00FT Kayserispor (10) 1 - 0 Istanbul Basaksehir (8) 0 - 0
19:00FT Fenerbahce (4) 2 - 1 Altay (19) 1 - 1
19:00FT Trabzonspor (1) 1 - 1 Giresunspor (15) 0 - 0
 
15:00FT Prison Leopards (11) 0 - 0 Zanaco (9) 0 - 0 

Get live football scores from 19/01/2022 & the football fixtures from 19/01/2022 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 19/01/2022 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 19/01/2022 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2022

Livescore Data Services


advertisement