My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
22:00FT Monaco (9) 2 - 2 Lille (13) 1 - 2
 
21:30FT FC Augsburg (16) 2 - 1 Bayern Munich (1) 2 - 1
 
22:00FT Levante (20) 0 - 0 Athletic Club (8) 0 - 0
 
00:15FT Patronato (24) 3 - 2 Lanus (7) 1 - 2
02:30FT Banfield (20) 0 - 2 Aldosivi (19) 0 - 0 
22:00FT Estudiantes L.P. (5) 4 - 1 Huracan (11) 3 - 1 
 
02:00FT Sport Recife (19) 1 - 0 Bahia (17) 0 - 0
 
16:00FT Chelghoum (17) 0 - 0 JS Saoura (9) 0 - 0 
18:00FT JS Kabylie (11) 1 - 1 RC Arbaa (16) 1 - 0 
18:00FT MC Oran (12) 0 - 0 ES Setif (10) 0 - 0 
 
15:30FT AS Ain Mlila (1) 1 - 0 JSM Bejaia (11) 1 - 0 
15:30FT CA Batna (6) 3 - 2 JS Bordj Menaiel (5) 1 - 0 
15:30FT El Eulma (16) 0 - 1 USM Annaba (3) 0 - 1 
15:30FT Hamra Annaba (12) 3 - 0 MO Constantine (15) 1 - 0 
15:30FT Ib Lakhdaria (14) 0 - 1 RB Ouargla (7) 0 - 1 
15:30FT Khenchela (8) 1 - 1 Bordj Bou Arreridj (10) 0 - 0 
15:30FT MO Bejaia (9) 0 - 0 US Chaouia (4) 0 - 0 
15:30FT Nrb Teleghma (2) 3 - 1 US Chaouia (4) 2 - 0 
 
16:00FT Ain Defla (16) 1 - 1 GC Mascara (3) 1 - 0 
16:00FT Ain Ouessara (6) 0 - 0 Temouchent (5) 0 - 0 
16:00FT ASM Oran (10) 1 - 1 USMM Hadjout (8) 0 - 0 
16:00FT El Bayadh (1) 2 - 0 Wa Boufarik (7) 0 - 0 
16:00FT JSM Tiaret (9) 2 - 0 SKAF Khemis Melina (15) 0 - 0 
16:00FT MC Saida (4) 3 - 0 ES Ben Aknoun (13) 1 - 0 
16:00FT Oued Sly (11) 0 - 1 USM El Harrach (14) 0 - 0 
16:00FT RC Kouba (2) 1 - 0 USM Bel Abbes (12) 1 - 0 
 
12:00FT Van (9) 0 - 2 Pyunik Yerevan (2) 0 - 2 
14:00FT Noah (5) 0 - 1 FC Ararat-Armenia (1) 0 - 0 
 
19:30FT Lask Juniors Linz (15) 0 - 1 Floridsdorfer AC (3) 0 - 0
19:30FT SKN ST. Polten (9) 1 - 1 SK Vorwarts Steyr (16) 0 - 1
19:30FT SKU Amstetten (4) 5 - 2 Rapid Vienna (Am) (11) 1 - 2
19:30FT SV Horn (12) 2 - 3 FC Liefering (2) 1 - 0
21:25FT Austria Vienna (Am) (13) 1 - 4 Austria Lustenau (1) 1 - 1
 
17:00FT Qarabag (1) 1 - 0 Keshla FC (7) 0 - 0 
 
21:00FT Charleroi W (9) 0 - 2 Anderlecht W (2) 0 - 0 
21:30FT Gent W (5) 0 - 2 Standard Liege W (4) 0 - 0 
 
02:00FT Sampaio Correa (15) 1 - 1 Cruzeiro (14) 1 - 1
 
17:30FT Beroe (6) 1 - 1 Pirin Blagoevgrad (13) 0 - 0 
 
14:30FT Etar Veliko Tarnovo (1) 2 - 1 Litex (17) 0 - 0 
14:30FT Marek (14) 2 - 0 Hebar Pazardzhik (4) 1 - 0 
14:30FT Minyor Pernik (2) 0 - 0 Dobrudzha (18) 0 - 0 
14:30Canc Neftochimic Burgas 0 - 0 Strumska Slava (7)  
14:30FT Septemvri Simitli (15) 2 - 1 Ludogorets II (6) 2 - 0 
14:30FT Sportist Svoge (10) 0 - 3 Spartak Varna (3) 0 - 2 
 
14:30FT Akademik Svishtov (15) 2 - 1 Peshtera Galata (9) 2 - 0 
14:30FT Drenovets (10) 2 - 1 Lokomotiv Mezdra (13) 2 - 1 
14:30FT Lokomotiv 1927 Dryanovo (11) 0 - 2 Bdin Vidin (2) 0 - 1 
14:30FT Partizan Cherven Bryag (8) 1 - 0 Vihar Slavyanovo (5) 0 - 0 
14:30FT Parva Atomna (17) 1 - 0 Botev Vratsa II (14) 0 - 0 
14:30FT Pavlikeni (6) 3 - 0 Yantra Polski Trambesh (7) 1 - 0 
14:30FT Sevlievo (3) 2 - 1 Spartak Pleven (1) 0 - 0 
 
14:30FT Asenovets 2005 (5) 3 - 0 Chernomorets Burgas (4) 2 - 0 
14:30FT Atletik Kuklen (9) 0 - 0 Sayana Haskovo (1) 0 - 0 
14:30FT Beroe II (14) 3 - 0 Borislav Parvomay (6) 0 - 0 
14:30FT Dimitrovgrad (12) 0 - 0 Nesebar (15) 0 - 0 
14:30FT Lokomotiv Plovdiv II (17) 2 - 3 Karnobat (16) 1 - 1 
14:30FT Sokol Markovo (13) 1 - 2 Rozova Dolina (18) 0 - 0 
14:30FT Yambol 1915 (10) 2 - 0 Levski Karlovo (8) 1 - 0 
 
14:30FT Kustosija (12) 0 - 0 NK Osijek II (11) 0 - 0 
 
19:00FT Nea Salamis (5) 3 - 0 Olympias Lympion (8) 3 - 0 
 
17:30FT Usti nad Labem (11) 0 - 2 Opava (5) 0 - 2 
 
19:30FT Hobro (11) 2 - 1 Hvidovre (3) 1 - 0
20:00FT HB Koge (7) 3 - 0 Esbjerg (8) 3 - 0
 
20:00FT Naesby (5) 1 - 0 Vanlose (7) 0 - 0 
20:00FT Roskilde (1) 2 - 2 Kfum Bk Roskilde (9) 1 - 1 
 
15:00FT Al Masry (9) 2 - 2 Pyramids (2) 0 - 2 
15:00FT El Geish (16) 0 - 0 Ghazl El Mahalla (5) 0 - 0 
17:30FT ENPPI (11) 1 - 1 Smouha SC (13) 1 - 1 
17:30FT Ismaily SC (17) 0 - 2 Zamalek SC (3) 0 - 0 
20:00FT Al Ahly (1) 1 - 0 El Mokawloon (15) 0 - 0 
 
21:45FT QPR (3) 2 - 0 Luton (15) 1 - 0
 
21:45FT Grimsby (4) 1 - 0 Southend (21) 1 - 0 
 
20:00FT Avranches (10) 3 - 2 FC Bastia-Borgo (18) 2 - 0 
20:00FT Chateauroux (5) 4 - 1 Orleans (14) 0 - 1 
20:00FT Creteil (17) 0 - 1 Annecy (2) 0 - 1 
20:00FT Le Mans (8) 0 - 2 Villefranche (3) 0 - 1 
20:00FT Sedan (7) 0 - 0 Boulogne (16) 0 - 0 
20:00FT Sete (11) 2 - 1 Red Star FC 93 (15) 0 - 1 
20:00FT Stade Briochin (13) 1 - 1 Cholet (9) 0 - 0 
 
21:00FT Andrezieux (6) 2 - 1 Beziers (10) 1 - 0 
 
19:30FT Hannover 96 (16) 0 - 0 SC Paderborn 07 (4) 0 - 0
19:30FT SV Sandhausen (17) 1 - 2 FC Nurnberg (7) 0 - 0
 
20:00FT SC Verl (17) 2 - 4 FC Saarbrucken (6) 0 - 1 
 
20:30FT Barmbek-Uhlenhorst (6) 2 - 1 VfL Lohbruegge (8) 0 - 0 
20:30FT Hamm United (7) 3 - 2 TSV Sasel (2) 2 - 1 
20:30FT Wandsbeker Concordia (4) 3 - 0 Bramfelder SV (10) 0 - 0 
 
20:30FT MSV Pampow (14) 3 - 1 Neuruppin (15) 1 - 1 
 
20:15FT Werder Bremen W (10) 0 - 0 FC Cologne W (9) 0 - 0 
 
21:45FT Lynx (7) 1 - 2 Manchester 62 FC (4) 1 - 1 
 
21:00FT Zalaegerszegi TE (8) 1 - 1 Mezokovesd-zsory (5) 0 - 0 
 
16:00FT ATK (1) 4 - 2 Kerala Blasters (8) 3 - 1 
 
10:15FT Barito Putera (14) 4 - 1 Persiraja Aceh (18) 2 - 0 
13:15FT Persik Kediri (16) 2 - 3 Arema FC (2) 1 - 3
15:45FT Bali United (4) 2 - 1 Persela Lamongan (15) 1 - 1
 
13:30FT Paykan (7) 0 - 1 Fajr Sepasi (11) 0 - 1 
14:30FT Mes Rafsanjan (6) 1 - 1 Persepolis FC (2) 0 - 0 
15:30FT Foolad FC (8) 1 - 0 SorkhPooshan Pakdasht (15) 0 - 0 
16:30FT Esteghlal FC (5) 0 - 0 Nassaji Mazandaran (12) 0 - 0 
16:30FT Sepahan FC (1) 0 - 0 Tractor Sazi (10) 0 - 0 
 
12:00Pst KCB (7) -:- Tusker (12)  
14:00Pst Posta Rangers FC (8) -:- Mathare United (13)  
14:00Pst Ulinzi Stars (6) -:- Homeboyz (5)  
 
14:00FT Prishtina (5) 0 - 0 Dukagjini (9) 0 - 0 
 
17:40FT Kazma (2) 1 - 0 Al Fahaheel (7) 0 - 0 
 
18:00FT FK Zalgiris Vilnius (1) 0 - 0 Zalgiris Kaunas (3) 0 - 0 
20:00FT Banga Gargzdai (7) 1 - 1 Dainava Alytus (9) 0 - 0 
 
17:00FT Chabab Riadi Salmi (4) 3 - 4 Wydad AC (1) 1 - 2 
19:15FT Raja Casablanca (2) 2 - 1 Chabab Mohammedia (7) 0 - 1 
 
13:00FT Friends Club (12) 0 - 0 Satdobato (6)  
 
21:00FT Almere City FC (18) 0 - 2 MVV (12) 0 - 0 
21:00FT Den Bosch (8) 1 - 0 FC OSS (19) 1 - 0 
21:00FT Dordrecht (20) 0 - 4 De Graafschap (5) 0 - 0 
21:00FT Emmen (3) 2 - 0 Jong PSV (11) 1 - 0
21:00FT Helmond Sport (17) 1 - 5 Excelsior (2) 0 - 2
21:00FT Jong Ajax (4) 4 - 4 FC Volendam (1) 4 - 2
21:00FT NAC Breda (10) 1 - 1 Jong Utrecht (15) 0 - 0 
21:00FT Roda (9) 2 - 2 Jong AZ (13) 1 - 1
21:00FT Telstar (16) 0 - 2 ADO Den Haag (6) 0 - 2
21:00FT VVV Venlo (14) 2 - 0 FC Eindhoven (7) 1 - 0 
 
20:30FT Feyenoord W (3) 1 - 1 ADO Den Haag W (6) 0 - 1 
20:30FT VV Alkmaar W (8) 1 - 5 Twente W (1) 0 - 3 
 
01:00FT UNAN Managua (9) 2 - 3 Deportivo Ocotal (5) 1 - 2 
02:00FT Jalapa (10) 1 - 1 Juventus Managua (6) 0 - 1 
04:00FT Walter Ferreti (4) 4 - 0 Real Esteli (1) 0 - 0 
 
19:00FT Puszcza Niepolomice (13) 0 - 0 GKS Jastrzebie (18) 0 - 0 
21:30FT Miedz Legnica (1) 2 - 0 Odra Opole (10) 0 - 0 
 
21:45FT Dundalk (6) 1 - 2 Derry City (4) 1 - 1
21:45FT Finn Harps (8) 5 - 0 Longford Town FC (10) 2 - 0
21:45FT Shamrock Rovers (1) 2 - 1 Drogheda Utd (7) 0 - 1
21:45FT Sligo Rovers (3) 1 - 1 Bohemians (5) 1 - 0
21:45FT Waterford United (9) 0 - 0 St. Patricks Ath. (2) 0 - 0
 
14:00FT Arges Pitesti II (10) 1 - 2 Real Bradu (7) 0 - 1 
14:00FT FCSB II (8) 1 - 3 CS Tunari (2) 0 - 2 
14:00FT Flacara Moreni (5) 2 - 1 Academica Clinceni II (9) 1 - 1 
14:00FT Rapid Bucuresti II (3) 1 - 0 Dinamo Bucuresti II (4) 0 - 0 
14:00FT Unirea Bascov (6) 0 - 2 Progresul Spartac (1) 0 - 2 
 
14:00FT Sanatatea Cluj (9) 1 - 2 Ariesul Turda (7) 1 - 1 
14:00FT Unirea Ungheni (3) 1 - 1 Avantul Reghin (8) 1 - 0 
14:00FT Viitorul Cluj (4) 2 - 2 Gloria Bistrita (5) 1 - 2 
 
12:30FT Anzhi (5) 0 - 0 SKA Rostov (1) 0 - 0
13:00FT Druzhba Maykop (15) 1 - 0 Tuapse (10) 1 - 0
13:00FT Spartak Nalchik (8) 1 - 0 Chernomorets Novorossiysk (7) 1 - 0
 
14:10FT Al-Sadd (7) 1 - 0 Al Bukayriyah (11) 1 - 0 
19:15FT Al Dahab (13) 0 - 0 Al-Riyadh (2) 0 - 0 
 
14:55FT Al Nairyah (11) 1 - 1 Al Jndal (7) 0 - 1 
14:55FT Al Safa (2) 2 - 0 Arar (13) 1 - 0 
14:55FT Al Taraji (4) 1 - 0 Al-Thuqbah (14) 1 - 0 
15:20FT Al Najma (3) 2 - 3 Al-Rayyan (KSA) (9) 1 - 2 
15:20FT Al-Taqdom (10) 0 - 2 Al Qaisoma (6) 0 - 1 
15:45FT Al-Ansar (1) 3 - 2 Afif (12) 2 - 1 
 
19:00FT TSC Backa Topola (8) 1 - 2 Metalac GM (14) 1 - 1 
 
18:00FT MFK Ruzomberok (3) 3 - 0 AS Trencin (6) 2 - 0 
 
19:00FT Triglav Kranj (2) 2 - 1 Krka (12) 1 - 0 
 
22:00FT Fuenlabrada (19) 1 - 1 Mirandes (18) 1 - 0
 
21:30FT FC Schaffhausen (3) 2 - 0 FC Aarau (6) 1 - 0 
21:30FT FC Stade Lausanne-Ouchy (7) 2 - 0 FC Thun (4) 2 - 0 
21:30FT Yverdon-Sport FC (9) 2 - 1 FC Winterthur (1) 1 - 0 
 
14:00FT Al-Fotuwa (12) 2 - 1 Al Nawaeir (9) 0 - 1 
14:00FT Al-Ittihad Aleppo (13) 1 - 1 Al-Horgelah (11) 1 - 1 
14:00FT Al Jaish (4) 2 - 0 Al Shorta (10) 1 - 0 
14:00FT Al Karamah (6) 0 - 1 Hutteen SC (8) 0 - 0 
14:00FT Al Taliya (7) 1 - 0 Al Wahda (2) 0 - 0 
14:00FT Jableh SC (5) 2 - 2 Efrin (14) 0 - 0 
14:00FT Tishreen (1) 1 - 0 Al-Wathba (3) 0 - 0 
 
13:00FT Tanzania Prisons (11) 2 - 1 Mbeya Kwanza FC (12) 1 - 1 
15:00FT Polisi Tanzania FC (5) 0 - 1 Coastal Union (9) 0 - 0 
15:00FT Ruvu Shooting (7) 1 - 3 Simba SC (2) 0 - 3 
 
12:00FT Kopetdag Asgabat (4) 4 - 1 Energetik Mary (8) 2 - 0 
12:00FT Merw (7) 1 - 1 Ahal (2) 0 - 1 
12:00FT Nebitci (5) 1 - 2 Altyn Asyr (1) 1 - 2 
14:45FT FC Asgabat (6) 1 - 1 Sagadam (3) 1 - 0 
 
14:00FT Gadaffi FC (10) 1 - 0 Arua Hill SC (8) 1 - 0 
14:00FT Jinja Sss (12) 0 - 0 Bright Stars FC (14) 0 - 0 
14:00FT KCCA FC (1) 2 - 1 UPDF FC (4) 0 - 1 
14:00FT Mbarara City (9) 1 - 2 Vipers FC (5) 0 - 1 
14:00FT Wakiso Giants (2) 3 - 0 Tooro United (15) 2 - 0 
 
13:15FT Hirnyk-sport (6) 0 - 2 Nyva Ternopil (5) 0 - 1 
 
02:45FT Club Nacional (4) 1 - 0 Cerrito (9) 0 - 0
14:45FT Villa Espanola (16) 0 - 3 Liverpool Montevideo (13) 0 - 1
21:30FT Fenix (8) 2 - 1 Deportivo Maldonado (11) 1 - 0
23:45FT Wanderers (3) 4 - 1 SUD America (15) 2 - 1
 
21:45FT Bala Town (5) 3 - 1 Flint Town United (2) 1 - 0 
21:45FT Cardiff MET (11) 0 - 1 Aberystwyth Town (9) 0 - 1 
21:45FT The New Saints (1) 2 - 0 Newtown AFC (3) 0 - 0 
 
21:30FT Airbus UK Broughton (1) 2 - 2 Guilsfield (3) 1 - 0 
21:30FT Buckley Town (4) 4 - 2 Llanrhaeadr FC (16) 1 - 1 
21:30FT Llangefni Town (15) 1 - 3 Llandudno (2) 1 - 1 
21:45FT Ruthin Town FC (6) 6 - 1 Conwy Borough (7) 2 - 1 
 
21:30FT Afan Lido (10) 3 - 2 Pontypridd Town (2) 0 - 1 
21:30FT Ammanford AFC (9) 2 - 2 Risca United (14) 2 - 1 
21:30FT Briton Ferry (3) 3 - 4 Llantwit Major (1) 3 - 2 
21:30FT Carmarthen Town (8) 1 - 1 Trefelin (11) 0 - 1 
21:30FT Goytre United (4) 3 - 0 Llanelli AFC (6) 2 - 0 

Get live football scores from 19/11/2021 & the football fixtures from 19/11/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 19/11/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 19/11/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement