SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Bet365 - Live Streaming
     Belarus: Vyscha Liga (2)
17:00 Gorodeya (7) -:- FC Isloch Minsk R. (6)  
20:45 Dinamo Brest (2) -:- Torpedo Zhodino (5)  
     Belgium: Super Cup (1)
21:30 Genk -:- KV Mechelen
     Brazil: Serie A (2)
17:00 Vasco DA Gama (15) -:- Fluminense (16)  
23:00 Bahia (8) -:- Cruzeiro (18)  
     Brazil: Serie B (4)
01:15 Figueirense (9) -:- Londrina (4)  
03:30 Vitoria (20) -:- Criciuma (11)  
17:00 Oeste (13) -:- Bragantino (1)  
22:30 Vila Nova (14) -:- America Mineiro (18)  
     Bulgaria: A PFG (2)
18:45 CSKA Sofia (3) -:- Cherno More Varna  
21:00 Beroe (1) -:- Ludogorets  
     Canada: Canadian Premier League (1)
22:30 Forge FC (2) -:- Valour FC (7)  
     China: Super League (2)
14:35 Guangzhou R&F (6) -:- Guangzhou Evergrande FC (1)
14:35 Tianjin Teda (10) -:- Dalian Aerbin (8)
     China: League One (7)
10:30 Guizhou Zhicheng (3) -:- Meizhou Kejia (8)  
10:30 Nei Mongol Zhongyou (2) -:- Beijing Baxy (5)  
12:30 Xinjiang Tianshan (12) -:- Qingdao Huanghai (1)  
14:00 Shaanxi Changan Athletic (11) -:- Liaoning Hongyun FC (14)  
14:30 Heilongjiang Lava Spring (10) -:- Shanghai Shenxin (16)  
14:30 Shijiazhuang Y. J. (6) -:- Hangzhou Greentown (7)  
14:35 Nantong Zhiyun (13) -:- Changchun Yatai (4)  
     Czech Republic: Druha Liga (5)
11:15 Dukla Praha -:- Trinec  
11:15 Pardubice -:- Viktoria Zizkov  
11:15 Sokolov -:- Hradec Kralove  
18:00 Lisen -:- Varnsdorf  
18:00 Prostejov -:- Slavoj Vysehrad  
     Estonia: Meistriliiga (1)
16:00 Tammeka Tartu (6) -:- Tallinn Kalev (10)  
     Finland: Veikkausliiga (3)
17:00 Ilves Tampere (1) -:- HJK Helsinki (4)  
17:00 KPV Kokkola (11) -:- SJK (6)  
17:00 vaasa PS (12) -:- FC Lahti (8)  
     Finland: Ykkonen (2)
17:00 EIF (7) -:- AC Kajaani (8)  
17:00 Turku PS (2) -:- haka (1)  
     Finland: Kakkonen - Group B (4)
17:00 EPS (9) -:- FC Espoo (5)  
17:00 Honka/A (8) -:- P-Iirot (6)  
17:00 Kaapo (2) -:- IF Gnistan (1)  
17:00 Kapa (10) -:- Saipa (3)  
     Finland: Kakkonen - Group C (4)
17:00 FCV (6) -:- JBK (4)  
17:00 Kajha (12) -:- SC Kufu-98 (2)  
17:00 SJK Akatemia (1) -:- OLS (8)  
19:00 Hercules (7) -:- Vaasa PS - Juniorit (11)  
     Finland: Naisten Liiga (4)
13:00 Honka W (2) -:- Ilves W (8)  
15:00 Ons W (10) -:- Jypk W (7)  
16:00 Tips W (4) -:- TPS W (5)  
17:00 Aland United W (6) -:- Hjk Helsinki W (1)  
     Friendly Games: Club Friendly (59)
03:00 Borussia Dortmund -:- Liverpool  
10:00 Fuenlabrada -:- Leganes  
11:00 Lincoln -:- Reading  
12:00 Western Sydney -:- Leeds  
13:00 Arenas Club -:- Athletic Club  
13:00 Lens -:- Espanyol  
14:00 Sparta Rotterdam -:- NAC Breda  
14:30 Hamburger SV -:- Anderlecht  
15:00 Bristol Rovers -:- Birmingham  
15:30 Twente -:- OH Leuven  
16:00 Bayer Leverkusen -:- Watford  
16:00 Gillingham -:- Charlton  
16:00 Hannover 96 -:- Groningen  
16:00 Heerenveen -:- FC St. Pauli  
16:00 Istanbul Basaksehir -:- Fortuna Dusseldorf  
16:00 Oxford United -:- QPR  
16:00 Tranmere -:- Stoke City  
16:00 Zulte Waregem -:- Willem II  
16:15 Werder Bremen -:- VfL Osnabruck  
16:30 Arminia Bielefeld -:- Barnsley  
16:30 Erzgebirge Aue -:- Union Berlin  
17:00 Bradford -:- Wigan  
17:00 Wycombe -:- Brentford  
17:00 Bromley -:- Crystal Palace  
17:00 Burton Albion -:- Derby  
17:00 Cheltenham -:- Leicester  
17:00 Crewe -:- Burnley  
17:00 FC Heidenheim -:- Middlesbrough  
17:00 Fulham -:- Brighton  
17:00 Hull City -:- Mansfield Town  
17:00 Northampton -:- Sheffield Utd  
17:00 Port Vale -:- Burnley  
17:00 Preston -:- Southampton  
17:00 Scunthorpe -:- West Brom  
17:00 SSV ULM 1846 -:- SC Freiburg  
17:00 VVV Venlo -:- FC Eindhoven  
17:30 FC Koln -:- Werder Bremen  
17:30 Sampdoria -:- Real Vicenza  
18:00 Bologna -:- Virtus Bolzano  
18:00 Exeter City -:- Swansea  
18:00 Fiorentina -:- Benevento  
18:00 Monaco -:- Valencia  
18:00 Reims -:- Gent  
18:30 Borussia Monchengladbach -:- Rayo Vallecano  
19:00 Angers -:- Le Havre  
19:00 Guingamp -:- Stade Brestois 29  
19:00 VfL Bochum -:- Hertha Berlin  
19:30 Bayer Leverkusen -:- Eibar  
19:30 FC Nurnberg -:- Paris Saint Germain  
19:30 VfL Osnabruck -:- FC Koln  
20:00 Lyon -:- Genoa  
20:00 Nancy -:- Dijon  
20:00 Numancia -:- Atletico Madrid  
20:00 Racing Santander -:- Real Sociedad  
20:30 Granada CF -:- Reading  
20:30 Villarreal -:- Levante  
21:15 Portimonense -:- Getafe  
21:30 Celta Vigo -:- Lugo  
22:00 Maritimo -:- Lille  
     Iceland: 1. Deild (5)
17:00 Grotta (2) -:- Vikingur Olafsiik (4)  
17:00 Haukar (9) -:- Fjolnir (1)  
17:00 Njardvik (10) -:- Throttur Reykjavik (8)  
19:00 Afturelding (11) -:- Thor Akureyri (3)  
19:00 Magni (12) -:- Leiknir R. (6)  
     Indonesia: Super League (4)
11:30 Bhayangkara FC (3) -:- Persipura Jayapura (15)  
11:30 Persija Jakarta (16) -:- Semen Padang (18)  
14:30 Persebaya Surabaya (7) -:- PS Tira (1)  
14:30 Persepam Madura Utd (4) -:- Arema FC (8)  
     Japan: Football League (1)
11:00 Ryutsu Keizai Dragons (16) -:- Tokyo Musashino (4)  
     Japan: J. League Div 1 - J1 League (8)
07:00 Consadole Sapporo (8) -:- Shonan Bellmare (12)
12:00 Matsumoto Yamaga (17) -:- Sanfrecce Hiroshima (7)
12:00 Nagoya Grampus (9) -:- Gamba Osaka (11)
12:00 Vissel Kobe (15) -:- Yokohama F. Marinos (2)
12:30 Kashima (4) -:- Sagan Tosu (18)  
13:00 Cerezo Osaka (6) -:- Vegalta Sendai (13)  
13:00 Jubilo Iwata (16) -:- Urawa (10)  
13:00 Shimizu S-pulse (14) -:- FC Tokyo (1)  
     Japan: J. League Div 2 - J2 League (8)
12:00 JEF United Chiba (17) -:- Avispa Fukuoka (19)
12:00 V-varen Nagasaki (10) -:- Ventforet Kofu (6)
12:00 Yokohama FC (9) -:- Tochigi SC (21)  
13:00 Kagoshima United (20) -:- FC Gifu (22)  
13:00 Kashiwa Reysol (3) -:- Kanazawa (8)  
13:00 Kyoto Sanga (1) -:- Omiya Ardija (4)
13:00 Renofa Yamaguchi (15) -:- Albirex Niigata (12)  
13:00 Tokyo Verdy (13) -:- Ehime FC (18)  
     Kazakhstan: Premier League (2)
16:00 Shakhter Karagandy (7) -:- Okzhetpes (8)  
18:00 FC Kaysar (5) -:- Aktobe (12)  
     Latvia: Virsliga (1)
18:00 Riga FC (1) -:- BFC Daugava (7)  
     Malaysia: Super League (2)
16:00 Pahang (2) -:- Melaka United (5)  
16:00 Pkns FC (9) -:- Selangor (4)  
     Mexico: Liga MX - Apertura (2)
03:00 Puebla -:- Club Tijuana
05:00 Atlas -:- FC Juarez
     Paraguay: Primera Division - Clausura (2)
01:15 Nacional Asuncion (7) -:- Olimpia (1)  
23:00 Cerro Porteno (3) -:- Deportivo Capiata (6)  
     Rep. Of Ireland: First Division (1)
21:00 Cobh Ramblers (7) -:- Wexford Youths (10)  
     Romania: Liga I (2)
18:00 FC Botosani -:- FC Voluntari (1)
21:00 FC Clinceni -:- CFR 1907 Cluj
     Russia: Premier League (4)
14:00 FC UFA -:- Krasnodar  
16:30 Krylya Sovetov -:- Arsenal Tula (2)  
19:00 CSKA Moscow -:- Orenburg  
21:30 FC Rostov -:- Spartak Moscow  
     Russia: Football National League (9)
10:00 Luch-Energiya (19) -:- Tom Tomsk (4)  
11:00 Enisey (8) -:- Rotor Volgograd (3)  
11:00 Ska-Khabarovsk (11) -:- FC Torpedo Moscow (10)  
16:00 Tekstilshtik-Telekom (17) -:- Khimki (2)  
17:00 Fakel Voronezh (15) -:- Chertanovo Moscow (7)  
17:00 Mordovia Saransk (16) -:- Spartak Moscow 2 (1)  
18:00 Avangard Kursk (20) -:- Krasnodar 2 (12)  
19:00 Baltika (13) -:- FC Chayka (14)  
19:00 FC Armavir (5) -:- FK Neftekhimik (9)  
     Serbia: Super Liga (5)
19:00 FK Spartak Zdrepceva KRV -:- RAD  
21:00 Cukaricki -:- Napredak  
21:00 FK Crvena Zvezda -:- Javor  
21:00 Mladost Lucani -:- Radnik Surdulica  
21:00 Vojvodina -:- Macva  
     South Korea: K-League Classic (3)
13:00 FC Seoul (3) -:- Jeonbuk Motors (1)  
13:00 Gyeongnam FC (11) -:- Jeju United FC (10)  
13:00 Pohang Steelers (7) -:- Incheon United (12)  
     South Korea: K-League Challenge (2)
13:00 FC Anyang (3) -:- Gwangju FC (1)
14:00 Busan I Park (2) -:- Bucheon FC 1995 (7)
     Sweden: Allsvenskan (3)
17:00 AIK Stockholm (2) -:- Helsingborg (11)
17:00 Orebro SK (12) -:- Falkenbergs FF (16)
19:00 GIF Sundsvall (14) -:- BK Hacken (4)
     Sweden: Superettan (5)
17:00 Dalkurd FF (7) -:- Varbergs BoIS FC (1)
17:00 Degerfors IF (8) -:- Gais (13)
17:00 IF Brommapojkarna (16) -:- Norrby IF (6)
17:00 Syrianska FC (12) -:- IK brage (3)
19:00 IK Frej (14) -:- Orgryte IS (4)
     Sweden: Damallsvenskan (2)
14:45 IF Limhamn Bunkeflo W (11) -:- Djurgarden W (8)  
16:00 Kungsbacka DFF W (12) -:- Kristianstads DFF W (7)  
     Thailand: Thai Premier League (4)
13:45 PTT Rayong (6) -:- Port FC (5)  
14:00 Chainat (14) -:- Prachuap (10)  
15:00 Ratchaburi (11) -:- Chiangmai FC (15)  
16:00 Chonburi FC (9) -:- Suphanburi (16)  
     USA: United Soccer League (1)
05:30 Phoenix Rising (2) -:- Austin Bold (10)  

Get live football scores from 20/07/2019 & the football fixtures from 20/07/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 20/07/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 20/07/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement