SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Bet365 - Live Streaming
     
02:00FT Estudiantes L.P. (7) 3 - 0 Independiente (18) 0 - 0
     
21:30 Midland (12) -:- Dock Sud (16)   
     
16:00 Alashkert FC II (4) -:- Ararat Armenia II (9)   
16:00 Masis (17) -:- Shirak II (11)   
16:00 Van (3) -:- Aragats (5)   
     
21:00 Telfs (4) -:- Wacker Innsbruck (Am) (9)   
     
02:00FT Criciuma (18) 0 - 2 Bragantino (1) 0 - 1 
02:00FT Oeste (15) 0 - 2 Coritiba (2) 0 - 0 
     
02:00FT Volta Redonda (5) 2 - 2 Juventude (1) 0 - 0 
     
03:00FT Valour FC (7) 3 - 1 FC Edmonton (3) 0 - 1 
     
02:30FT Deportes Santa Cruz (9) 2 - 3 San Luis (14)  
     
14:35 Shanghai SIPG -:- Shandong Luneng  
     
14:35 Guangdong Haiyin W (7) -:- Wuhan Jiangda W (6)   
     
22:00 Deportivo Pasto (18) -:- Huila (13)  
     
02:00FT Deportivo Pereira (5) 1 - 0 Chico (10) 1 - 0 
04:00FT Quindio (3) 2 - 0 Real Cartagena (4) 1 - 0 
     
17:30 TP Mazembe -:- OC Bukavu Dawa   
     
19:30 Damsoe W (7) -:- FB W (8)   
     
03:15FT Universidad Catolica (2) 1 - 3 Macara (1) 1 - 2
     
21:45 Birmingham (15) -:- Barnsley (14)  
21:45 Derby (8) -:- Bristol City (11)  
21:45 Hull City (10) -:- Blackburn (18)  
21:45 Middlesbrough (22) -:- Wigan (20)  
21:45 Sheffield Wednesday (6) -:- Luton (21)  
     
21:45 Accrington ST (19) -:- Shrewsbury (12)  
21:45 Bristol Rovers (21) -:- Tranmere (13)  
21:45 Fleetwood Town (5) -:- Wycombe (3)  
21:45 Gillingham (17) -:- Blackpool (2)  
21:45 Ipswich (8) -:- AFC Wimbledon (18)  
21:45 Milton Keynes Dons (14) -:- Lincoln (1)  
21:45 Oxford United (11) -:- Burton Albion (16)  
21:45 Portsmouth (15) -:- Coventry (4)  
21:45 Rochdale (10) -:- Sunderland (9)  
21:45Pst Rotherham (6) -:- Bury  
21:45 Southend (22) -:- Peterborough (20)  
22:00Pst Bolton (23) -:- Doncaster (7)  
     
21:45 Cambridge United (10) -:- Scunthorpe (23)  
21:45 Cheltenham (11) -:- Carlisle (18)  
21:45 Crawley Town (12) -:- Crewe (6)  
21:45 Grimsby (13) -:- Colchester (20)  
21:45 Macclesfield (4) -:- Morecambe (19)  
21:45 Mansfield Town (8) -:- Leyton Orient (16)  
21:45 Oldham (24) -:- Exeter City (2)  
21:45 Plymouth (5) -:- Salford City (14)  
21:45 Port Vale (17) -:- Forest Green (3)  
21:45 Stevenage (22) -:- Bradford (7)  
21:45 Swindon Town (1) -:- Northampton (21)  
21:45 Walsall (15) -:- Newport County (9)  
     
21:45 Atherton Collieries (10) -:- Warrington Town (22)   
21:45 Bamber Bridge (19) -:- Radcliffe Borough (20)   
21:45 Buxton (11) -:- Nantwich Town (5)   
21:45 FC Utd of Manchester (15) -:- Hyde United (16)   
21:45 Gainsborough (17) -:- Whitby (13)   
21:45 Morpeth Town FC (2) -:- Lancaster (4)   
21:45 South Shields (7) -:- Ashton United (9)   
21:45 Stafford Rangers (18) -:- Grantham Town (3)   
21:45 Stalybridge (21) -:- Scarborough (12)   
21:45 Witton Albion (14) -:- Mickleover Sports (6)   
     
16:30 Torpedo Kutaisi (5) -:- Dinamo Tbilisi (2)  
19:00 FC Saburtalo (3) -:- Dila Gori (8)  
     
21:15 FC 08 Homburg (12) -:- VfR Aalen (8)  
     
20:30 Alemannia Aachen (19) -:- TuS Haltern (4)  
20:30 Bergisch Gladbach 09 (15) -:- SV Rodinghausen (3)  
     
11:30 Bhayangkara FC (10) -:- PSIS Semarang (13)  
11:30 Persija Jakarta (17) -:- Kalteng Putra FC (12)  
11:30 Semen Padang (18) -:- Persela Lamongan (16)  
14:30 Perseru Serui (15) -:- Persebaya Surabaya (8)  
14:30 Persepam Madura Utd (4) -:- Bali United (2)  
     
16:00Canc Zalgiris Vilnius B (15) -:- Stumbras Kaunas B (13)  
     
15:15 Sarawak FA (6) -:- Kelantan FA (5)  
16:00 UKM FC (2) -:- Kuala Lumpur FA (4)  
     
16:00 Kedah (9) -:- Pkns FC (10)  
     
12:30 Yadanarbon (6) -:- Zwekapin United (10)   
     
20:00 Rommen (13) -:- Sarpsborg 08 2 (3)   
     
18:45 Turris-Oltul (5) -:- Rapid Bucuresti (9)  
     
16:00 Spartak Moscow 2 (7) -:- Enisey (19)  
     
20:30 Amazulu (16) -:- Orlando Pirates (9)  
20:30 Mamelodi Sundowns (4) -:- Cape Town City (6)  
     
20:00 IF Limhamn Bunkeflo W (11) -:- Kungsbacka DFF W (12)
20:00 Vaxjo DFF W (9) -:- Rosengard W (1)
     
16:05 Villa Espanola (4) -:- Villa Teresa (5)   
21:00 Atletico Torque (3) -:- Atenas (7)   
21:00 Central Espanol (12) -:- Deportivo Maldonado (2)   
21:00 Cerrito (6) -:- Rentistas (1)   

Get live football scores from 20/08/2019 & the football fixtures from 20/08/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 20/08/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 20/08/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement