My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
21:00FT Chelsea (1) 0 - 0 Sevilla (2) 0 - 0 
21:00FT Rennes (3) 1 - 1 Krasnodar (4) 0 - 0 
 
01:00FT Bahia (14) 3 - 1 Atletico-MG (3) 0 - 1
01:00FT Botafogo (16) 0 - 0 Goias (20) 0 - 0
 
21:30FT America Mineiro (2) 3 - 1 Brasilia (15) 2 - 1
 
01:00FT Manaus FC (5) 3 - 2 Botafogo PB (9) 3 - 1 
 
16:00FT Deportes Iquique (15) 2 - 0 D. La Serena (18) 1 - 0
18:30FT Union La Calera (1) 3 - 0 Huachipato (6) 0 - 0
21:00FT O'Higgins (16) 2 - 2 Curico Unido (8) 1 - 0
 
19:00FT Esbjerg (4) 0 - 2 Hvidovre (11) 0 - 1
19:00FT Kolding FC (10) 2 - 1 Hobro (7) 1 - 0
 
20:45FT Bristol City (6) 0 - 1 Middlesbrough (8) 0 - 0 
20:45FT Coventry (22) 1 - 1 Swansea (3) 1 - 1 
20:45FT Huddersfield (16) 1 - 0 Derby (21) 0 - 0 
20:45FT Millwall (4) 2 - 0 Luton (9) 1 - 0 
20:45FT Norwich (7) 1 - 0 Birmingham (15) 0 - 0 
20:45FT Nottingham Forest (20) 1 - 1 Rotherham (17) 0 - 0 
21:00FT Reading (1) 1 - 0 Wycombe (23) 0 - 0 
 
19:00FT Shrewsbury (21) 0 - 1 Bristol Rovers (13) 0 - 1 
19:30FT Gillingham (16) 0 - 2 Portsmouth (5) 0 - 2 
20:00FT Accrington ST (12) 1 - 0 Fleetwood Town (10) 0 - 0 
20:00FT Blackpool (18) 0 - 1 Charlton (6) 0 - 0 
20:00FT Doncaster (9) 4 - 1 Ipswich (3) 2 - 1 
20:00FT Hull City (2) 1 - 0 AFC Wimbledon (11) 1 - 0 
20:00FT Lincoln (1) 2 - 0 Plymouth (8) 0 - 0 
20:00FT Oxford United (23) 3 - 2 Milton Keynes Dons (17) 1 - 1 
20:00FT Sunderland (7) 1 - 0 Crewe (15) 1 - 0 
20:00FT Wigan (19) 0 - 1 Peterborough (4) 0 - 1 
20:45FT Burton Albion (24) 0 - 1 Rochdale (14) 0 - 0 
20:45FT Northampton (20) 2 - 1 Swindon Town (22) 2 - 0 
 
19:00FT Cheltenham (5) 1 - 0 Scunthorpe (23) 1 - 0 
19:30FT Morecambe (12) 1 - 1 Mansfield Town (22) 1 - 1 
20:00FT Barrow (18) 3 - 3 Bolton (16) 3 - 2 
20:00FT Cambridge United (2) 3 - 1 Port Vale (7) 1 - 1 
20:00FT Colchester (11) 1 - 0 Forest Green (3) 1 - 0 
20:00FT Exeter City (6) 2 - 1 Crawley Town (9) 0 - 1 
20:00FT Oldham (20) 1 - 1 Carlisle (4) 0 - 0 
20:00FT Stevenage (21) 0 - 1 Newport County (1) 0 - 1 
20:00FT Tranmere (17) 0 - 1 Leyton Orient (13) 0 - 0 
20:45FT Bradford (15) 1 - 1 Walsall (14) 0 - 1 
20:45FT Grimsby (19) 1 - 2 Harrogate Town (8) 1 - 2 
20:45FT Salford City (10) 3 - 0 Southend (24) 1 - 0 
 
20:45FT Wealdstone (6) 3 - 2 Chesterfield (22) 2 - 1 
 
20:30FT Scarborough (11) 2 - 1 Whitby (10) 1 - 1 
20:45FT Atherton Collieries (7) 5 - 0 Bamber Bridge (20) 4 - 0 
20:45FT Basford United (1) 1 - 0 Stafford Rangers (22) 0 - 0 
20:45FT Buxton (5) 2 - 2 Mickleover Sports (3) 2 - 2 
20:45FT FC Utd of Manchester (15) 1 - 1 Lancaster (14) 0 - 0 
20:45FT Gainsborough (9) 3 - 2 Stalybridge (19) 3 - 2 
20:45FT Grantham Town (21) 0 - 1 Matlock Town (6) 0 - 1 
20:45FT South Shields (8) 0 - 0 Morpeth Town FC (16) 0 - 0 
20:45FT Warrington Town (2) 2 - 2 Nantwich Town (13) 0 - 1 
 
20:45FT Brightlingsea Regent (19) 3 - 0 Leatherhead (11) 3 - 0 
20:45FT Cheshunt (2) 0 - 3 AFC Hornchurch (7) 0 - 2 
20:45FT East Thurrock United (21) 3 - 2 Horsham (12) 2 - 1 
20:45FT Enfield Town (5) 1 - 0 Margate (20) 0 - 0 
20:45Pst Folkestone (15) -:- Bowers (13)  
20:45FT Lewes (18) 1 - 0 Merstham (22) 0 - 0 
20:45FT Wingate & Finchley (17) 4 - 1 Corinthian Casuals (16) 1 - 0 
20:45Pst Worthing (1) -:- Bishop S Stortford (6)  
 
19:00FT B68 Toftir (4) 4 - 1 AB Argir II (9) 1 - 1 
20:30FT B36 Torshavn II (8) 1 - 2 07 Vestur Sorvagur (3) 1 - 2 
 
17:30FT MP (8) 2 - 3 Kooteepee (2) 1 - 0 
17:30FT Musa (6) 0 - 2 vaasa PS (5) 0 - 1 
17:30FT SJK Akatemia (11) 2 - 3 FF Jaro (3) 1 - 3 
 
17:30FT Saipa (9) 1 - 1 Kaapo (6) 1 - 0 
 
12:00FT FC Baia Zugdidi (7) 1 - 4 Samgurali Tskhaltubo (2) 0 - 3 
12:00FT Gagra (3) 0 - 2 FC Metalurgi Rustavi (4) 0 - 1 
12:00FT WIT Georgia (8) 0 - 0 FC Sioni Bolnisi (6) 0 - 0 
13:00Canc Aragvi Dusheti (10) 0 - 0 Merani Martvili (5)  
13:00Canc FC Baia Zugdidi (7) 0 - 0 Shukura (1)  
13:00Canc FC Metalurgi Rustavi (4) 0 - 0 WIT Georgia (8)  
13:00Canc FC Shevardeni 1906 (9) 0 - 0 Gagra (3)  
13:00Canc Samgurali Tskhaltubo (2) 0 - 0 FC Sioni Bolnisi (6)  
 
19:00FT Dynamo Dresden (9) 1 - 2 FSV Zwickau (8) 1 - 2 
19:00FT KFC Uerdingen 05 (14) 0 - 4 SV Wehen (7) 0 - 3 
19:00FT SC Verl (4) 3 - 1 FC Magdeburg (19) 1 - 0 
19:00FT SV Tuerkguecue Ataspor (10) 4 - 3 VfB Lubeck (20) 2 - 1 
19:00FT Waldhof Mannheim (15) 1 - 2 Hansa Rostock (2) 1 - 1 
 
16:30FT Bahlinger SC (11) 4 - 3 TSV Schott Mainz (17) 2 - 2 
19:00FT 1899 Hoffenheim II (13) 2 - 1 SSV ULM 1846 (6) 1 - 0 
19:00FT FC Astoria Walldorf (19) 2 - 3 FC 08 Homburg (4) 2 - 0 
19:00FT FSV Frankfurt (7) 1 - 5 SV Elversberg (3) 0 - 3 
19:00FT Kickers Offenbach (5) 1 - 0 FC Giessen (21) 1 - 0 
19:00FT VfR Aalen (12) 1 - 1 KSV Hessen Kassel (10) 0 - 0 
 
19:00FT Huenfelder SV (18) 0 - 1 KSV Baunatal (13) 0 - 1 
 
10:30Pst PS Tira (10) -:- PSM Makassar (6)  
 
21:00FT Ascoli (14) 2 - 1 Reggiana (11) 2 - 0
21:00FT Chievo (5) 1 - 0 Brescia (12) 1 - 0
21:00FT Cittadella (3) 2 - 0 Pordenone (13) 1 - 0
21:00FT Empoli (1) 2 - 1 SPAL (8) 0 - 1
21:00FT Frosinone (4) 0 - 0 Virtus Entella (17) 0 - 0
21:00FT Pisa (18) 1 - 1 Monza (15) 0 - 0 
21:00FT Reggina (7) 0 - 0 Cosenza (10) 0 - 0
21:00FT Venezia (6) 4 - 0 Pescara (20) 1 - 0
21:00FT Vicenza Virtus (19) 1 - 1 Salernitana (2) 1 - 1
 
14:00FT Besa Peje (10) 2 - 2 Llapi (9) 0 - 2 
14:00FT Drenica (7) 0 - 1 Arberia (5) 0 - 1 
 
16:40FT Al Kuwait (7) 1 - 1 Al Shabab (11) 1 - 0 
16:40FT Al Salmiyah (4) 2 - 2 Khaitan (14) 2 - 1 
18:55FT Burgan (3) 0 - 3 Al Qadsia (1) 0 - 0 
18:55FT Yarmouk (15) 1 - 3 Al Tadhamon (8) 0 - 3 
 
17:00FT Banga Gargzdai (4) 0 - 4 FK Zalgiris Vilnius (2) 0 - 1
17:00Canc Banga Gargzdai (4) 0 - 0 FK Zalgiris Vilnius (2)  
18:00Canc FK Panevezys (6) 0 - 0 Zalgiris Kaunas (3)  
19:00Canc Suduva Marijampole (1) 0 - 0 Riteriai (5)  
19:00FT Suduva Marijampole (1) 1 - 1 Zalgiris Kaunas (3) 1 - 1
 
17:00FT Lija Athletic (13) 0 - 3 Gzira United (2) 0 - 1 
17:00FT Tarxien Rainbows (14) 0 - 2 Santa Lucia F.C. (9) 0 - 1 
21:15FT Hamrun Spartans (4) 0 - 2 Birkirkara (12) 0 - 1 
21:15FT Zejtun Corinthians FC (10) 0 - 0 Balzan FC (7) 0 - 0 
 
17:00FT Mqabba FC (8) 0 - 2 Pembroke Athleta (1) 0 - 1 
21:15Pst Marsaxlokk FC (13) -:- Fgura United (4)  
 
04:00FT Leon (1) 3 - 2 Club America (4) 2 - 2
 
00:00FT Pachuca W (6) 3 - 0 Mazatlan FC W (10) 3 - 0 
02:00FT Club Tijuana W (18) 0 - 0 Pumas UNAM W (7) 0 - 0 
 
13:00FT Dinamo-Auto (6) 1 - 2 Sheriff Tiraspol (1) 0 - 0 
13:00FT FC Floresti (8) 1 - 4 Sfintul Gheorghe (4) 0 - 2 
17:00FT Milsami Orhei (3) 2 - 0 Zimbru Chisinau (9) 1 - 0 
 
18:45FT Jong PSV (13) 1 - 1 NEC Nijmegen (5) 1 - 0
18:45FT NAC Breda (4) 0 - 4 Cambuur (1) 0 - 1
21:00FT FC OSS (14) 2 - 0 Den Bosch (16) 1 - 0
 
19:30FT Chaves (3) 0 - 2 Oliveirense (12) 0 - 2 
21:30FT Estoril (1) 3 - 3 Feirense (4) 2 - 1 
 
17:45FT Al Mesaimeer (4) 2 - 0 Al Bidda SC (7) 0 - 0 
17:45FT Al Shahaniya (3) 2 - 0 Lusail City (6) 1 - 0 
17:45FT Al Shamal (2) 2 - 0 Muaither SC (5) 0 - 0 
17:45FT Al Waab (8) 0 - 4 Al-Markhiya (1) 0 - 2 
 
16:45FT Al-Thuqbah (19) 1 - 2 Al-Kawkab (4) 1 - 0 
16:45FT Hajer (15) 1 - 1 Al Adalh (5) 0 - 1 
17:00FT Al Drae (12) 1 - 1 Al Nahdha (6) 0 - 0 
17:10FT Al-Hazm (1) 2 - 0 Arar (18) 0 - 0 
17:25FT Ohod (8) 0 - 0 Al Jeel (7) 0 - 0 
 
15:00FT Smartno 1928 (15) 0 - 4 Krka (2) 0 - 2 
 
19:00FT FC Stade Lausanne-Ouchy (1) 4 - 1 FC Chiasso (10) 3 - 0
19:00FT FC Thun (9) 0 - 1 FC Winterthur (3) 0 - 0
19:00FT Neuchatel Xamax FC (6) 2 - 1 FC WIL 1900 (8) 2 - 0
19:30FT SC Kriens (5) 5 - 2 Grasshoppers (2) 1 - 1
 
13:00FT Ihefu FC (18) 0 - 2 Azam (1) 0 - 0 
13:00FT Ruvu Shooting (7) 1 - 1 Kinondoni MC (8) 0 - 1 
15:00FT Kagera Sugar (16) 0 - 0 Dodoma Jiji FC (6) 0 - 0 
15:00FT Mwadui (14) 2 - 1 Mbeya City (17) 1 - 0 
 
12:30FT Keciorengucu (5) 1 - 0 Bandirmaspor (14) 1 - 0
18:00FT Eskisehirspor (18) 0 - 1 Samsunspor (4) 0 - 1
 
13:00FT Bayburt (12) 1 - 0 Etimesgut Belediyespor (7) 0 - 0 
13:00FT Elazigspor (11) 3 - 2 Kastamonuspor (19) 0 - 1 
13:00FT Kirsehir Belediyespor (8) 2 - 2 Tarsus Idman Yurdu (4) 0 - 1 
 
00:00FT Rocha FC (10) 0 - 0 Atenas (7)  
 
12:00FT Da Nang (1) 2 - 0 Song Lam Nghe An (2) 1 - 0 
12:00FT HAI Phong (4) 2 - 0 Thanh HOA (3) 1 - 0 
12:00FT QNK Quang NAM (6) 2 - 0 Nam Dinh (5) 1 - 0 
 
20:45FT Flint Town United (11) 1 - 2 Bala Town (3) 1 - 1 

Get live football scores from 20/10/2020 & the football fixtures from 20/10/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 20/10/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 20/10/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement