My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
20:00FT Rennes (7) 0 - 1 Bordeaux (13) 0 - 1
22:00FT Monaco (4) 3 - 2 Paris Saint Germain (1) 0 - 2
 
22:00FT Osasuna (16) 1 - 1 Huesca (20) 0 - 1
 
19:00FT FC BW Linz (4) 3 - 2 SV Horn (10) 3 - 0
19:30FT Austria Lustenau (8) 2 - 1 Floridsdorfer AC (6) 1 - 1
19:30FT FC Liefering (1) 6 - 1 SV Kapfenberg (14) 3 - 0
19:30FT SKU Amstetten (13) 1 - 2 Austria Vienna (Am) (15) 1 - 1
19:30FT SV Lafnitz (2) 3 - 0 SK Vorwarts Steyr (11) 2 - 0
21:25FT Austria Klagenfurt (3) 1 - 1 Wacker Innsbruck (5) 0 - 0
 
21:00FT Charleroi W (10) 0 - 3 Eendracht Aalst W (8) 0 - 0 
21:00FT Gent W (4) 1 - 3 Standard Liege W (2) 1 - 2 
 
00:00FT Vasco Da Gama (17) 0 - 0 Fortaleza EC (9) 0 - 0
 
21:30FT Avai (7) 1 - 0 Confianca-Se (9) 1 - 0
21:30FT Vitoria (15) 0 - 0 Ponte Preta (8) 0 - 0
 
01:00FT Criciuma (8) 4 - 4 Ypiranga-RS (2) 3 - 1 
 
13:40FT River AC (6) 1 - 1 Altos (3) 1 - 0 
 
14:00FT Septemvri Simitli (11) 1 - 2 Neftochimic Burgas (16) 0 - 0 
14:30FT Yantra Gabrovo (15) 1 - 1 Lokomotiv Sofia (2) 0 - 1 
 
17:30FT AS Leopards (14) 0 - 2 Kozaf (13)  
17:30FT RC Bobo Dioulasso (10) 0 - 1 Usfa (2) 0 - 0 
17:30FT Royal FC (16) 1 - 1 Vitesse FC (17)  
18:00FT AS Police (9) 0 - 1 AS Douanes (5)  
20:15Pst Salitas (3) -:- Rahimo (11)  
 
16:30FT Lubumbashi Sport (14) 0 - 1 JSK (5)  
 
18:00FT NK Lokomotiva Zagreb (8) 2 - 2 NK Varazdin (9) 1 - 1
20:05FT Sibenik (7) 1 - 3 HNK Gorica (3) 1 - 0
 
14:30FT Hrvatski Dragovoljac (2) 0 - 1 Rudes (8) 0 - 0 
16:00FT Inter Zapresic (15) 2 - 0 Dinamo Zagreb II (16) 1 - 0 
18:00FT Medjimurje Cakovec (7) 2 - 5 Bsk Bijelo Brdo (5) 2 - 4 
 
18:00Pst Digenis Morphou (16) -:- Ypsonas (15)  
 
20:00FT Lyngby (12) 1 - 1 AC Horsens (11) 1 - 1
 
19:00FT Viborg (1) 2 - 1 Hobro (8) 0 - 0
20:00FT Kolding FC (10) 1 - 2 FC Fredericia (2) 0 - 2
 
20:00FT HIK (2) 1 - 2 Nykobing FC (1) 0 - 1 
 
21:45FT Coventry (20) 0 - 0 Birmingham (17) 0 - 0
 
21:00FT Mansfield Town (22) 1 - 1 Colchester (11) 0 - 0 
 
19:00FT Laval (6) 0 - 0 Boulogne (15) 0 - 0 
19:00FT Lyon Duchere (17) 0 - 0 Cholet (4) 0 - 0 
19:00FT Quevilly (3) 2 - 0 Bourg-en-bresse 01 (12) 0 - 0 
19:00FT Sete (9) 1 - 1 Red Star FC 93 (2) 0 - 0 
20:00FT Annecy (16) 1 - 0 Villefranche (18) 1 - 0 
 
21:00Pst Etoile Matoury (4) -:- Oyapock  
21:00Pst Saint Georges (7) -:- Sinnamary  
22:00FT SC Kourou (8) 3 - 4 Agouado (2)  
 
10:00FT FC Sioni Bolnisi (8) 0 - 0 Shukura (1) 0 - 0 
10:00FT Samgurali Tskhaltubo (2) 0 - 0 Gagra (3) 0 - 0 
10:00FT WIT Georgia (7) 1 - 1 Merani Martvili (5) 0 - 1 
13:00Canc FC Metalurgi Rustavi (4) -:- FC Baia Zugdidi (9)  
13:00Canc FC Shevardeni 1906 (6) -:- Aragvi Dusheti (10)  
13:00Canc FC Sioni Bolnisi (8) -:- Shukura (1)  
13:00Canc Samgurali Tskhaltubo (2) -:- Gagra (3)  
13:00Canc WIT Georgia (7) -:- Merani Martvili (5)  
 
20:00FT MSV Duisburg (19) 0 - 4 SC Verl (5) 0 - 1 
 
20:00Pst Germania Halberstadt (15) -:- Lokomotive Leipzig (6)  
20:00Pst SV Babelsberg 03 (10) -:- Union Furstenwalde (11)  
20:00Pst Tennis Borussia (19) -:- FSV 63 Luckenwalde (13)  
 
17:00FT Eleven Wonders (3) 2 - 0 Ebusua Dwarfs (5) 1 - 0 
20:00FT Great Olympics (6) 3 - 0 WA All Stars (15) 1 - 0 
 
21:30FT Brunos Magpies (9) 0 - 0 Lions Gibraltar (5) 0 - 0 
 
21:00FT Kisvarda FC (3) 3 - 1 Paks (5) 2 - 1 
 
10:30Pst Persiraja Aceh (7) -:- Pusamania Borneo (3)  
10:30Pst Persita Tangerang (14) -:- PSS Sleman (16)  
13:15Pst PSIS Semarang (5) -:- Persebaya Surabaya (15)  
15:30Pst Barito Putera (17) -:- Arema FC (12)  
 
14:40FT Mes Rafsanjan (15) 0 - 2 Gol Gohar (1) 0 - 0 
15:05FT Machine Sazi FC (16) 1 - 1 ZOB Ahan (11) 0 - 0 
15:10FT Foolad FC (4) 2 - 1 Esteghlal FC (3) 0 - 0 
 
15:00FT Hapoel Akko (10) 1 - 1 Hapoel R. H. I. Nir (6) 1 - 0 
15:00FT Hapoel Iksal (2) 3 - 3 Hapoel Raanana (11) 0 - 2 
15:00FT Hapoel Kfar Shalem (16) 2 - 1 Hapoel Petah Tikva (14) 1 - 0 
15:00FT Hapoel Ramat Gan (3) 1 - 0 Beitar Tel Aviv (4) 1 - 0 
15:00FT Sektzya Ness Ziona (8) 2 - 0 Hapoel Umm al-Fahm (12) 0 - 0 
 
22:00FT Frosinone (6) 0 - 2 Cosenza (12) 0 - 0
 
15:30Pst Roma Primavera (1) -:- Torino U19 (13)  
17:30Pst Sassuolo U19 (2) -:- Atalanta U19 (10)  
 
16:00FT Sahab SC (11) 1 - 1 Al Jazeera Amman (2) 0 - 1 
18:30FT Al Ahli Amman (12) 0 - 1 Ramtha SC (3) 0 - 0 
 
15:00FT Al Fahaheel (10) 1 - 2 Al Jahra (9) 0 - 0 
15:00FT Yarmouk (15) 1 - 3 Al Kuwait (7) 1 - 2 
17:30FT Al Qadsia (2) 0 - 1 Al Salmiyah (3) 0 - 0 
17:30FT Al Sulaibikhat (14) 0 - 6 Al Nasr SC (1) 0 - 0 
 
13:00FT FK Jelgava (7) 2 - 2 Valmieras (3) 1 - 0
13:00FT FK Liepaja (5) 1 - 0 RFS (2) 0 - 0
 
18:00FT Santa Lucia F.C. (9) 3 - 2 Lija Athletic (15) 0 - 2 
22:15FT Sirens (12) 0 - 4 Zejtun Corinthians FC (11) 0 - 3 
 
18:00FT Swieqi United F.C. (2) 1 - 0 St. Andrews FC (10) 0 - 0 
22:15FT Qormi FC (14) 1 - 1 Zebbug Rangers (8) 0 - 0 
 
03:00FT Monarcas (4) 3 - 0 Tlaxcala F.C. (10) 2 - 0 
05:05FT Dorados (13) 0 - 1 Tampico Madero (6) 0 - 1 
 
01:00FT Club Leon W (13) 3 - 2 Pumas UNAM W (6) 0 - 2 
01:00FT Necaxa W (18) 1 - 2 Club Tijuana W (16) 1 - 1 
03:00FT Santos Laguna W (9) 2 - 0 Toluca W (15) 1 - 0 
18:00FT Mazatlan FC W (10) 1 - 1 Atletico de San Luis W (11) 0 - 1 
20:00FT CF America W (5) 3 - 0 Pachuca W (8) 0 - 0 
 
13:00FT Dinamo-Auto (5) 2 - 1 FC Floresti (8) 1 - 1 
16:00FT Zimbru Chisinau (9) 1 - 3 Dacia Buiucani (6) 1 - 2 
 
19:45FT Excelsior (9) 4 - 1 Jong AZ (19) 0 - 0
19:45FT FC Volendam (6) 1 - 1 FC OSS (16) 1 - 0
19:45FT NEC Nijmegen (5) 1 - 1 Roda (10) 0 - 1
22:00FT Den Bosch (18) 2 - 2 Jong Ajax (11) 0 - 2
22:00FT Jong Utrecht (13) 2 - 1 Helmond Sport (15) 1 - 1
22:00FT MVV (17) 3 - 3 Jong PSV (14) 2 - 0
 
20:30FT ADO Den Haag W (4) 2 - 0 PEC Zwolle W (6) 1 - 0 
20:30FT Heerenveen W (5) 3 - 0 Excelsior W (7) 3 - 0 
20:30FT VV Alkmaar W (8) 1 - 2 PSV/Eindhoven W (2) 0 - 0 
 
03:00FT Diriangen (3) 6 - 1 Deportivo Ocotal (7)  
03:00FT Jalapa (4) 2 - 1 Real Madriz (10)  
03:00FT Junior Managua (9) 1 - 1 Juventus Managua (5)  
03:00FT Real Esteli (1) 1 - 0 Managua (8)  
03:00FT Walter Ferreti (2) 4 - 0 Chinandega (6)  
 
19:00FT Lechia Gdansk (6) 3 - 2 Slask Wroclaw (5) 0 - 1
21:30FT Gornik Zabrze (3) 1 - 2 Piast Gliwice (14) 0 - 1
 
16:30AP Oleiros 0 - 0(2 - 4) GIL Vicente * 0 - 0 
19:30FT Feirense 0 - 1 Amora 0 - 1 
23:00FT Leiria 1 - 0 Portimonense 0 - 0 
 
13:00FT Inter Cherkessk (15) 0 - 0 FK Makhachkala (11) 0 - 0 
 
13:55FT Al Taraji (7) 0 - 2 Al-Wajj (1) 0 - 2 
14:15FT Al Selmiyah (10) 1 - 0 Al Mojzel (13) 0 - 0 
14:15FT Al-Washm (9) 0 - 0 Al-Sharq (5) 0 - 0 
14:20FT Afif (14) 1 - 2 Al-Riyadh (8) 0 - 1 
14:20FT Al Najma (2) 2 - 0 Al Dahab (12) 2 - 0 
 
18:00FT Javor (13) 1 - 3 FK Spartak Zdrepceva KRV (6) 1 - 3 
18:00FT Mladost Lucani (9) 1 - 1 Cukaricki (4) 0 - 0 
18:00FT Radnik Surdulica (11) 3 - 0 Macva (19) 2 - 0 
 
14:00FT FK IMT Beograd (9) 3 - 1 FK Dubocica (11) 3 - 0 
14:00FT Radnicki 1923 (1) 2 - 0 Buducnost Dobanovci (10) 1 - 0 
 
20:00FT Alcorcon (18) 1 - 0 Lugo (12) 0 - 0
22:00FT Espanyol (2) 1 - 2 Girona (15) 1 - 0
 
13:00FT Tanzania Prisons (6) 0 - 0 Mtibwa Sugar (14) 0 - 0 
15:00FT Dodoma Jiji FC (9) 1 - 1 Biashara Mara United (7) 0 - 0 
15:00FT Ruvu Shooting (4) 3 - 0 Mbeya City (15) 1 - 0 
 
13:30FT Port FC (2) 4 - 0 Suphanburi (10) 1 - 0 
 
16:00FT Al-Wasl FC (7) 1 - 2 Al Ain (4) 1 - 1
16:00FT Baniyas SC (9) 0 - 2 Al-Ittihad Kalba (8) 0 - 1
19:00FT Al Fujairah SC (12) 1 - 0 Hatta SC (14) 0 - 0
19:00FT Sharjah FC (1) 2 - 1 Al Nasr (3) 1 - 0
 
19:00FT Rukh Vynnyky (14) 0 - 0 FC Mariupol (6)  
 
13:00FT Ahrobiznes Volochysk (1) 4 - 0 Nyva Ternopil (11) 2 - 0 
13:00FT Avanhard Kramatorsk (15) 1 - 2 Veres (2) 0 - 0 
13:00FT Chaika Kiev. Oblast (16) 1 - 2 VPK-Ahro Shevchenkivka (13) 1 - 1 
13:00FT Hirnyk-sport (4) 2 - 3 Obolon-brovar Kyiv (8) 0 - 1 
13:00FT Polissya Zhytomyr (10) 1 - 3 MFK Mykolaiv (5) 0 - 2 
14:00FT Alians (9) 0 - 0 Chornomorets Odesa (3) 0 - 0 
14:00FT Metalist 1925 Kharkiv (6) 0 - 1 FC Kremin Kremenchuk (12) 0 - 0 
 
15:30FT Rocha FC (8) 1 - 2 Cerrito (1)  
17:45FT Atenas (10) 2 - 3 Juventud (3)  
20:00FT Rampla Juniors (4) 1 - 3 SUD America (6)  
22:15FT Villa Espanola (2) 0 - 2 Racing Montevideo (5)  

Get live football scores from 20/11/2020 & the football fixtures from 20/11/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 20/11/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 20/11/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement