SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     Algeria: Ligue 1 (7)
00:30FT Bordj Bou Arreridj (8) 1 - 0 Olympique Medea (16) 1 - 0 
00:30FT Hussein Dey (9) 1 - 2 JS Kabylie (2) 0 - 0 
00:30FT JS Saoura (4) 2 - 1 ES Setif (5) 2 - 1 
00:30FT MO Bejaia (14) 1 - 0 CR Belouizdad (11) 0 - 0 
00:30FT Tadjenant (15) 0 - 0 CS Constantine (6) 0 - 0 
00:30FT USM Alger (1) 1 - 1 MC Oran (13) 1 - 0 
00:30FT USM Bel Abbes (12) 2 - 1 MC Alger (7) 0 - 0 
     Australia: NPL Queensland (4)
12:15Pst Peninsula Power (1) -:- Eastern Suburbs Brisbane (6)  
12:30FT Brisbane City (5) 3 - 2 Sunshine Coast FC (15) 1 - 0 
12:30FT Olympic FC (4) 8 - 1 Magpies Crusaders (13) 5 - 0 
12:30FT Queensland Lions FC (2) 3 - 1 Gold Coast United (9) 1 - 1 
     Bangladesh: Premier League (3)
13:00FT Arambagh (6) 1 - 1 Saif Sporting Club (4) 0 - 0 
13:00FT Brothers Union (12) 3 - 3 Mohammedan Dhaka (10) 0 - 3 
16:00FT Rahmatgonj MFS (9) 0 - 4 Sheikh Jamal (5) 0 - 0 
     Belarus: Vyscha Liga (2)
18:45FT FC Vitebsk (8) 3 - 0 FC Energetik-Bgu Minsk (13) 1 - 0 
20:45FT Torpedo Zhodino (5) 0 - 1 Shakhter Soligorsk (2) 0 - 1 
     Belgium: First Amateur Division - Promotion Playoff (2)
21:00FT Lierse Kempenzonen (4) 0 - 4 Virton (1) 0 - 0 
21:00FT Thes Sport (2) 4 - 1 Deinze (3) 2 - 0 
     Bosnia And Herzegovina: FBiH (8)
18:30FT Hnk Capljina (12) 2 - 0 Nk Novi Travnik (15) 0 - 0 
18:30FT Jedinstvo Bihac (10) 1 - 0 NK Metalleghe-BSI (9) 1 - 0 
18:30FT Nk Bosna Visoko (16) 1 - 4 Bratstvo Gracanica (4) 0 - 2 
18:30FT Nk Slaven Zivinice (13) 2 - 0 Olimpik Sarajevo (2) 0 - 0 
18:30FT Orasje (6) 0 - 0 Igman Konjic (11) 0 - 0 
18:30FT Rudar Kakanj (8) 2 - 0 Gorazde (7) 0 - 0 
18:30FT TOSK Tesanj (5) 1 - 1 Zvijezda (3) 1 - 0 
18:30FT Velez Mostar (1) 1 - 0 Vitez (14) 1 - 0 
     Bosnia And Herzegovina: RS - Relegation Group (3)
18:00FT Drina Zvornik (4) 1 - 1 Sloboda M. Grad (6) 1 - 0 
18:00FT Fk Sutjeska Foca (5) 0 - 0 Fk Tekstilac Derventa (3) 0 - 0 
18:00FT Modrica (1) 1 - 0 Slavija Sarajevo (2) 1 - 0 
     Brazil: Serie B (2)
01:15FT Criciuma (14) 1 - 0 Guarani Campinas (15) 1 - 0 
03:30FT Bragantino (1) 2 - 0 Figueirense (11) 0 - 0 
     Congo Dr: Super League (2)
17:30Pst AS Maniema Union (4) -:- FC Renaissance (11)  
17:30FT FC Mont Bleu (14) 0 - 1 DC Motema Pembe (3)  
     Croatia: Kup (1)
19:00FT Dinamo Zagreb 1 - 3 HNK Rijeka 0 - 2 
     Cyprus: FA Cup (1)
19:00FT Apoel Nicosia 0 - 2 A.E.L. 0 - 1 
     Denmark: 2. Division - Promotion Group (6)
20:00FT B93 (9) 1 - 0 AB Copenhagen (7) 0 - 0 
20:00FT Brabrand (3) 1 - 3 Vanlose (11) 0 - 3 
20:00FT HIK (10) 3 - 0 Bronshoj BK (8) 1 - 0 
20:00FT Middelfart (4) 1 - 1 Aarhus Fremad (5) 1 - 1 
20:00FT Ringkobing IF (12) 1 - 1 Jammerbugt FC (6) 0 - 1 
20:00FT Skive (1) 1 - 0 Kolding FC (2) 1 - 0 
     Denmark: 2. Division - Relegation Group (5)
20:00FT Dalum (5) 2 - 2 Slagelse (2) 0 - 1 
20:00FT Hillerod Fodbold (3) 0 - 0 Avarta (4) 0 - 0 
20:00FT Kjellerup (11) 0 - 3 Vejgaard B (6) 0 - 1 
20:00FT Marienlyst (12) 2 - 1 Tarup-Paarup (9) 1 - 0 
20:00FT Odder IGF (10) 1 - 1 FC Sydvest 05 (7) 0 - 0 
     Denmark: U19 League (1)
20:00FT Esbjerg U19 (5) 0 - 4 FC Nordsjaelland U19 (3)  
     Egypt: Premier League (2)
23:00FT Al Assiouty (2) 2 - 0 Nogoom El Mostakbal FC (18) 2 - 0 
23:00FT Ismaily SC (7) 1 - 1 Al Ahly (1) 0 - 0 
     Estonia: Meistriliiga (2)
19:00FT Trans Narva (5) 5 - 1 Maardu Linnameeskond (9) 1 - 1 
19:30FT Tammeka Tartu (7) 0 - 2 Flora Tallinn (1) 0 - 1 
     Finland: Ykkonen (1)
18:30FT TPV (8) 1 - 0 EIF (6) 1 - 0 
     Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar (9)
20:30FT Arminia Ludwigshafen (13) 2 - 3 FSV Jaegersburg (15) 1 - 2 
20:30FT FC Kaiserslautern II (9) 1 - 2 Eintracht Trier (6) 0 - 1 
20:30FT FV Diefflen (14) 3 - 2 TSG Pfeddersheim (3) 0 - 2 
20:30FT FV Engers (5) 4 - 0 TuS Mechtersheim (8) 3 - 0 
20:30FT Hertha Wiesbach (10) 3 - 0 VfB Dillingen (18) 2 - 0 
20:30FT SV Roechling (2) 7 - 0 SC Idar-Oberstein (17) 5 - 0 
20:30FT TSV Emmelshausen (16) 1 - 2 TuS Koblenz (4) 1 - 0 
20:30FT TSV Schott Mainz (7) 4 - 3 Hassia Bingen (11) 2 - 0 
20:30FT TuS RW Koblenz (1) 3 - 1 FC Karbach (12) 1 - 0 
     Iceland: Urvalsdeild Women (1)
22:15FT Stjarnan W (3) 3 - 1 Fylkir W (6) 0 - 0 
     Indonesia: Super League (2)
16:30FT Persela Lamongan (12) 2 - 2 Persipura Jayapura (11) 1 - 2 
16:30FT Pusamania Borneo (4) 2 - 0 Arema FC (17) 0 - 0 
     Iraq: Premier League (4)
16:00FT Al Diwaniya (14) 0 - 0 Erbil (12) 0 - 0 
16:00FT Baghdad FC (9) 1 - 0 Naft Maysan (6) 0 - 0 
22:00FT Al Talaba (8) 3 - 2 Al Bahri (20) 3 - 1 
22:00FT Naft Al Wasat (5) 2 - 2 Al Naft (7) 1 - 1 
     Italy: Serie C - Promotion Playoff Final Stage (5)
18:00FT Catanzaro 2 - 2 Feralpisalo 0 - 1 
21:30FT Viterbese 0 - 2 Arezzo 0 - 0 
21:30FT Catania 1 - 1 Potenza 0 - 1 
21:30FT Imolese 1 - 3 Monza 0 - 2 
21:30FT Pisa 2 - 1 Carrarese 1 - 1 
     Italy: Serie D - Championship Group (3)
17:00FT AZ Picerno 0 - 1 Avellino 0 - 0 
17:00FT Cesena 3 - 1 Pergolettese 2 - 0 
17:00FT Como 3 - 3 Lecco 0 - 2 
     Italy: Campionato Primavera 1 (1)
16:00FT Genoa U19 (14) 1 - 0 Fiorentina U19 (5) 0 - 0 
     Italy: Serie B - Promotion Playoff (1)
22:00FT Verona 0 - 0 Pescara 0 - 0 
     Japan: League Cup - Group Stage (8)
13:00FT Cerezo Osaka (1) 2 - 0 Oita Trinita (3) 1 - 0 
13:00FT Jubilo Iwata (2) 0 - 2 Shimizu S-pulse (3) 0 - 0 
13:00FT Kashiwa Reysol (3) 1 - 1 Vegalta Sendai (1) 1 - 0 
13:00FT Matsumoto Yamaga (4) 0 - 0 Gamba Osaka (1) 0 - 0 
13:00FT Sagan Tosu (4) 0 - 1 FC Tokyo (2) 0 - 1 
13:00FT Shonan Bellmare (4) 2 - 2 Consadole Sapporo (1) 0 - 1 
13:00FT V-varen Nagasaki (2) 3 - 1 Yokohama F. Marinos (3) 1 - 0 
13:00FT Vissel Kobe (4) 1 - 3 Nagoya Grampus (2) 0 - 0 
     Kenya: Premier League (7)
14:00FT Nzoia Sugar (13) 0 - 1 KCB (8) 0 - 1 
14:00FT Sofapaka (3) 0 - 0 Chemelil Sugar (15) 0 - 0 
15:00FT Homeboyz (5) 1 - 2 Sony Sugar (4) 0 - 1 
15:00FT Mathare United (6) 0 - 0 Bandari (2) 0 - 0 
15:00FT Ulinzi Stars (10) 3 - 3 Kariobangi Sharks (11) 3 - 1 
15:00FT Western Stima (12) 2 - 1 Posta Rangers FC (14) 0 - 1 
16:15FT GOR Mahia (1) 1 - 1 Vihiga United FC (17) 1 - 0 
     Latvia: Virsliga (2)
18:00FT BFC Daugava (5) 0 - 3 FK Ventspils (4) 0 - 1 
19:45FT RFS (1) 0 - 1 Valmieras (3) 0 - 1 
     Lithuania: A Lyga (2)
18:00FT Zalgiris Kaunas (3) 4 - 3 Stumbras (5) 1 - 3 
20:00FT Suduva Marijampole (1) 1 - 0 FK Zalgiris Vilnius (2) 0 - 0 
     Macau: Primeira Divisão (2)
14:05FT CPK (1) 7 - 0 Tim Iec (8)  
16:00FT Monte Carlo (3) 5 - 1 Macau U23 (10)  
     Namibia: Premier League (3)
20:00FT Citizens (4) 3 - 4 Black Africa (1)  
20:00FT Life Fighters (10) 1 - 1 Unam (6)  
20:00FT Okahandja United (15) 2 - 2 African Stars (2)  
     Norway: NM Cupen - NM Cup (27)
18:00AET * Strommen 2 - 1 Bodo/Glimt 1 - 0 
19:00FT Arendal 0 - 2 ODD Ballklubb 0 - 1 
19:00FT Asker 2 - 3 KFUM Oslo 1 - 1 
19:00FT Baerum 2 - 1 Notodden 1 - 1 
19:00AET Brattvag 1 - 2 Kristiansund BK * 0 - 0 
19:00AP Egersund 2 - 2
(4 - 5)
Bryne * 1 - 1 
19:00FT Floro 0 - 1 Aalesund 0 - 0 
19:00FT Floya 0 - 3 Alta 0 - 2 
19:00AP * Fram Larvik 1 - 1
(4 - 3)
Raufoss 0 - 1 
19:00FT Fyllingen 0 - 4 Nest-Sotra 0 - 2 
19:00AET * Grorud 1 - 0 Ham-Kam 0 - 0 
19:00FT Halden 1 - 4 Lillestrom 0 - 2 
19:00FT Harstad 2 - 3 Tromsdalen Uil 0 - 0 
19:00FT hodd 0 - 2 Sogndal 0 - 1 
19:00FT jerv 1 - 2 Sandefjord 0 - 0 
19:00AET Kjelsas 3 - 4 Skeid * 1 - 0 
19:00FT Levanger 3 - 0 Stjordals Blink 0 - 0 
19:00FT Lorenskog 1 - 3 Ull/Kisa 0 - 3 
19:00FT Melbo 1 - 2 Tromso 1 - 0 
19:00FT Moss 1 - 2 Kongsvinger 1 - 1 
19:00FT Nardo 0 - 3 Ranheim 0 - 1 
19:00FT Pors Grenland 2 - 4 Mjondalen 1 - 2 
19:00FT Sotra 1 - 3 Haugesund 0 - 1 
19:00FT Tillerbyen 0 - 3 Rosenborg 0 - 0 
19:00AET Vard Haugesund 0 - 2 Sandnes ULF * 0 - 0 
20:00FT Eidsvold TF 0 - 5 Valerenga 0 - 1 
21:00FT Fredrikstad 0 - 2 Sarpsborg 08 FF 0 - 0 
     Romania: Liga I - Relegation Group (2)
18:30FT Dunarea Calarasi (6) 2 - 0 Concordia (8) 0 - 0 
21:00FT Dinamo Bucuresti (1) 0 - 0 Politehnica Iasi (4) 0 - 0 
     Romania: Liga III - Serie 5 (1)
18:00FT MSE Targu Mures (14) 2 - 1 CFR Cluj II (8) 2 - 1  
     Russia: FA Cup (1)
18:30FT Lokomotiv Moscow 1 - 0 Ural 1 - 0 
     Sierra Leone: Premier League (1)
19:30FT East End Tigers (6) 0 - 0 Diamond Stars (5)  
     Slovenia: Prva Liga (5)
17:55FT Maribor (1) 2 - 0 Krsko (10) 1 - 0 
17:55FT ND Gorica (9) 0 - 0 Aluminij (6) 0 - 0 
17:55FT NK CM Celje (5) 0 - 2 Rudar Velenje (7) 0 - 0 
17:55FT Olimpija Ljubljana (2) 1 - 0 NS Mura (4) 0 - 0 
17:55FT Triglav Kranj (8) 1 - 4 NK Domzale (3) 1 - 1 
     Suriname: Eerste Divisie (1)
02:00Pst SNL (7) -:- Robin Hood (1)  
     Sweden: Division 2 Vastra Gotaland (1)
20:00FT IS Halmia (9) 2 - 1 Hittarps Ik (7) 0 - 1 
     Switzerland: Super League (5)
21:00FT FC Luzern (3) 3 - 0 FC Zurich (8) 2 - 0 
21:00FT FC ST. Gallen (5) 4 - 1 BSC Young Boys (1) 2 - 0 
21:00FT FC Thun (6) 1 - 2 FC Basel 1893 (2) 0 - 0 
21:00FT Grasshoppers (10) 0 - 3 FC Sion (7) 0 - 2 
21:00FT Neuchatel Xamax FC (9) 1 - 1 FC Lugano (4) 0 - 1 
     Switzerland: 1. Liga Classic - Group 1 (1)
21:00FT Martigny Sports (3) 3 - 1 Vevey (8) 0 - 1 
     Syria: Final Stage (1)
15:00FT Al Jaish 2 - 1 Al Taliya 1 - 1  
     Tanzania: Premier League (1)
16:00FT Young Africans (2) 1 - 0 Mbeya City (7)  
     Thailand: Thai League 2 (1)
14:00FT Chiangmai United (13) 1 - 0 Ayutthaya FC (15)  
     Tunisia: Ligue Professionnelle 1 (6)
15:30FT US Tataouine (7) 2 - 2 Stade Tunisien (9) 0 - 2 
17:00FT AS Gabes (13) 0 - 0 CS Hammam-Lif (12) 0 - 0 
17:00FT CA Bizertin (5) 2 - 1 Stade Gabesien (14) 1 - 1 
17:00FT CS Sfaxien (3) 0 - 0 Etoile Du Sahel (2) 0 - 0 
17:00FT Etoile S. Metlaoui (10) 1 - 0 Club Africain (6) 0 - 0 
17:00FT US BEN Guerdane (4) 1 - 1 US Monastirienne (8) 1 - 0 
     Turkmenistan: Yokary Liga (1)
15:45FT Energetik Mary (4) 0 - 2 Altyn Asyr (3)  
     Ukraine: Premier League - Championship Group (3)
17:00FT FC Mariupol (5) 1 - 1 FC Oleksandriya (3) 1 - 1 
17:00FT FK lviv (6) 0 - 0 Zorya Luhansk (4) 0 - 0 
19:35FT Shakhtar Donetsk (1) 1 - 1 Dynamo Kyiv (2) 0 - 1 

Get live football scores from 22/05/2019 & the football fixtures from 22/05/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 22/05/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 22/05/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement