My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
20:00Awd Leyton Orient 0 - 0 Tottenham
21:00FT Newport County 3 - 1 Watford 2 - 0 
21:00AP West Brom 2 - 2(4 - 5) Brentford 0 - 0 
21:30FT West Ham 5 - 1 Hull City 2 - 0 
22:15FT Luton 0 - 3 Manchester United 0 - 1
 
16:30Pst Ararat Yerevan (5) -:- FC Ararat-Armenia (9)  
18:30FT FC Urartu (4) 0 - 3 Noah (2) 0 - 2 
 
02:00FT Botafogo SP (18) 0 - 1 Brasilia (11) 0 - 0
 
02:00FT Vila Nova (4) 3 - 0 Imperatriz (10) 1 - 0 
 
23:00FT Barnechea (13) 0 - 1 D. Melipilla (4)  
 
10:30FT Beijing Guoan (2) 5 - 1 Qingdao Huanghai (7) 3 - 0
13:00FT Tianjin Teda (8) 0 - 1 Hebei Zhongji (4) 0 - 0
14:35FT Chongqing Lifan (3) 1 - 0 Wuhan Zall (5) 1 - 0
15:00FT Shijiazhuang Y. J. (6) 0 - 1 Shanghai SIPG (1) 0 - 0
 
03:40FT Quindio (1) 1 - 0 Real Santander (11) 0 - 0 
23:00FT Barranquilla (14) 0 - 1 Bogota FC (6) 0 - 0 
 
02:00FT America de Quito (9) 1 - 2 Chacaritas (5) 0 - 2 
 
21:00FT Zamalek SC (2) 3 - 1 Tanta SC (18) 0 - 0 
 
19:30FT Shrewsbury (1) 3 - 0 Newcastle U21 (4) 2 - 0 
21:00FT Wigan (1) 6 - 1 Liverpool Academy (4) 0 - 1 
21:45FT Oldham (1) 4 - 0 Wolves U21 (4) 1 - 0 
 
21:30FT Cowes Sports 0 - 5 Weston Super Mare 0 - 2 
21:30FT Crawley Down 1 - 2 Hendon 0 - 0 
21:30AP East Grinstead Town 3 - 3(4 - 3) Worthing 0 - 2 
21:30FT Hartley Wintney 5 - 0 Erith 3 - 0 
21:45FT AFC Rushden & Diamonds 0 - 5 Newark 0 - 3 
21:45FT Ashford United 1 - 4 Bracknell Town 0 - 2 
21:45Canc Atherton Collieries 0 - 0 Bamber Bridge  
21:45AP Aylesbury United 2 - 2(3 - 4) Moneyfields FC 0 - 0 
21:45FT Banbury United 1 - 0 Carlton Town 0 - 0 
21:45FT Barking 6 - 1 Dunstable Town 3 - 0 
21:45FT Barnstaple Town 2 - 3 Wimborne Town 0 - 2 
21:45FT Barwell 3 - 1 Bedworth United 0 - 1 
21:45FT Bedfont Sports Club 3 - 1 Lewes 1 - 0 
21:45FT Bowers 0 - 3 AFC Hornchurch 0 - 1 
21:45FT Brantham Athletic 1 - 0 St Ives 1 - 0 
21:45FT Bromsgrove Sporting 1 - 2 Stratford 1 - 0 
21:45FT Burnham 1 - 0 Northwood 1 - 0 
21:45FT Bury Town 2 - 1 Brightlingsea Regent 1 - 1 
21:45FT Buxton 7 - 0 Belper Town 3 - 0 
21:45AP Cambridge City 1 - 1(4 - 2) Stowmarket Town 1 - 0 
21:45FT Chalfont St Peter 2 - 3 Farnborough 2 - 1 
21:45FT Chasetown 2 - 1 Basford United 1 - 1 
21:45FT Chatham Town 3 - 2 Southall 3 - 1 
21:45AP Chertsey Town 0 - 0(5 - 4) Leatherhead 0 - 0 
21:45FT Chichester City FC 3 - 1 Cribbs 3 - 1 
21:45AP Chipstead 1 - 1(4 - 2) Deal Town 0 - 0 
21:45FT Christchurch 2 - 1 Dorchester 0 - 1 
21:45PEN Cinderford Town 2 - 2(5 - 6) Royal Wootton Bassett Town 1 - 0 
21:45FT City of Liverpool 0 - 3 Morpeth Town FC 0 - 1 
21:45FT Coalville 2 - 0 Sheffield FC 1 - 0 
21:45FT Cobham 1 - 3 Risborough Rangers 0 - 1 
21:45FT Coggeshall Town 0 - 1 Stansted 0 - 1 
21:45FT Consett AFC 1 - 0 Stockton Town 0 - 0 
21:45FT Corinthian 3 - 1 Sevenoaks Town 0 - 1 
21:45FT Coventry Sphinx 0 - 2 Ilkeston FC 0 - 0 
21:45FT Daventry Town 0 - 2 Evesham United 0 - 1 
21:45FT Dereham Town 0 - 2 Canvey 0 - 2 
21:45FT Ely City 1 - 2 Biggleswade FC 1 - 1 
21:45FT Fairford Town 1 - 2 Sholing 0 - 0 
21:45FT FC Utd of Manchester 6 - 2 Pontefract Collieries 5 - 0 
21:45FT Frickley Athletic 0 - 1 Marine 0 - 0 
21:45AP Frimley Green 1 - 1(1 - 4) Marlow 1 - 0 
21:45FT Frome 4 - 1 AFC Stoneham 3 - 1 
21:45AP Grantham Town 2 - 2(3 - 1) Rushall Olympic 2 - 1 
21:45FT Hanley Town 3 - 2 Redditch 1 - 0 
21:45FT Haringey Borough 5 - 1 Tunbridge Wells 2 - 1 
21:45FT Harlow Town 0 - 1 Waltham Abbey 0 - 1 
21:45AP Hastings United 0 - 0(6 - 5) Chesham United 0 - 0 
21:45FT Haverhill Rovers 0 - 3 Maldon 0 - 1 
21:45FT Haywards Heath Town 0 - 1 Hanwell Town 0 - 1 
21:45FT Hednesford Town 3 - 2 Long Eaton United 1 - 0 
21:45FT Horsham 2 - 1 Kingstonian 2 - 0 
21:45AP Kings Langley 1 - 1(4 - 2) FC Clacton 1 - 1 
21:45AP Lancaster 0 - 0(4 - 3) Runcorn Town 0 - 0 
21:45FT Leek Town 1 - 2 Mickleover Sports 1 - 1 
21:45FT Leighton Town 4 - 0 Mildenhall Town 2 - 0 
21:45FT Leiston FC 5 - 1 Biggleswade Town 2 - 0 
21:45FT Little Common 0 - 3 Corinthian Casuals 0 - 0 
21:45FT Long Melford 1 - 3 Cheshunt 0 - 1 
21:45FT Longridge Town 2 - 0 Charnock Richard 0 - 0 
21:45FT Mansfield Town 3 - 0 Gainsborough 1 - 0 
21:45FT Margate 1 - 2 Hayes & Yeading 0 - 1 
21:45FT Marske United 1 - 0 Trafford 0 - 0 
21:45AP Merstham 2 - 2(6 - 7) AFC Dunstable 1 - 0 
21:45Canc Merthyr 0 - 0 Poole Town  
21:45FT Mossley AFC 2 - 1 Ramsbottom United 1 - 0 
21:45FT Nuneaton 2 - 1 Loughborough Dynamo 1 - 1 
21:45AP Peterborough Sports 2 - 2(5 - 4) Enfield Town 1 - 1 
21:45FT Potters Bar Town 1 - 0 East Thurrock United 0 - 0 
21:45FT Quorn 0 - 2 Matlock Town 0 - 0 
21:45FT Radcliffe Borough 5 - 3 Workington 1 - 1 
21:45FT Royston Town 2 - 0 Wroxham 1 - 0 
21:45FT Saltash United 3 - 1 Cirencester Town 2 - 1 
21:45FT Scarborough 0 - 2 Ashton United 0 - 1 
21:45FT Shifnal Town 0 - 2 Alvechurch 0 - 1 
21:45AP South Park 2 - 2(2 - 4) Bognor Regis 2 - 0 
21:45FT Staines Town 1 - 2 Walton Casuals 1 - 0 
21:45FT Stalybridge 3 - 0 Bishop Auckland 1 - 0 
21:45FT Stamford AFC 4 - 0 AFC Sudbury 2 - 0 
21:45FT Steyning Town 0 - 5 Sheppey United 0 - 3 
21:45FT Sunderland RCA 0 - 4 Prescot Cables 0 - 0 
21:45FT Swindon Supermarine 3 - 0 Shepton Mallet 1 - 0 
21:45FT Tadcaster Albion 7 - 2 Litherland Remyca 2 - 1 
21:45FT Tadley Calleva 0 - 1 Truro City 0 - 1 
21:45AP Tamworth 3 - 3(5 - 4) Stourbridge 0 - 1 
21:45FT Taunton Town 5 - 0 Wantage Town 2 - 0 
21:45FT Tividale 2 - 4 Nantwich Town 0 - 2 
21:45AP Walthamstow 0 - 0(4 - 3) St. Margaretsbury 0 - 0 
21:45AP Warrington Town 0 - 0(5 - 6) South Shields 0 - 0 
21:45AP Welwyn Garden City 1 - 1(3 - 4) Bishop S Stortford 1 - 0 
21:45FT West Allotment Celtic 0 - 5 Hyde United 0 - 2 
21:45AP West Auckland Town 0 - 0(2 - 3) Runcorn 0 - 0 
21:45FT West Bridgford 0 - 1 Halesowen Town 0 - 1 
21:45FT Westfield FC 1 - 3 Worksop 1 - 3 
21:45AP Whitby 1 - 1(3 - 4) Warrington Rylands 0 - 0 
21:45FT Whitley Bay FC 3 - 2 Witton Albion 1 - 1 
21:45FT Whyteleafe 2 - 0 Binfield 1 - 0 
21:45FT Winchester City 3 - 2 Clevedon 2 - 0 
21:45FT Yate Town 1 - 2 Bristol Manor Farm 0 - 1 
22:00FT Lowestoft Town 2 - 3 Aveley 1 - 2 
22:00FT Skelmersdale United 2 - 1 Bootle 1 - 0 
 
13:00FT Kazakhstan W (5) 0 - 5 Austria W (1) 0 - 1 
16:00Pst Azerbaijan W (5) -:- Spain W (1)  
16:00FT Estonia W (5) 0 - 3 Russia W (2) 0 - 1 
17:00FT Bosnia & Herzegovina W (3) 0 - 5 Italy W (2) 0 - 2
17:07FT Montenegro W (5) 0 - 3 Germany W (1) 0 - 2
18:00FT Latvia W (5) 0 - 5 Hungary W (3) 0 - 3 
19:00Pst Cyprus W (5) -:- Finland W (1)  
19:00FT Faroe Islands W (5) 0 - 2 Belarus W (3) 0 - 0 
19:00FT Norway W (1) 1 - 0 Wales W (2) 1 - 0 
19:00FT Poland W (3) 0 - 2 Czech Republic W (2) 0 - 1 
19:00FT Romania W (3) 4 - 1 Croatia W (4) 3 - 1
19:00FT Ukraine W (3) 4 - 0 Greece W (4) 0 - 0 
19:30FT Malta W (5) 0 - 8 Denmark W (1) 0 - 3
20:00FT Switzerland W (1) 2 - 1 Belgium W (2) 1 - 0 
21:00FT Iceland W (2) 1 - 1 Sweden W (1) 0 - 1 
21:30Pst Scotland W (2) -:- Portugal W (3)  
22:00FT North Macedonia W (4) 0 - 7 France W (2) 0 - 3
 
15:00Pst B36 Torshavn II (6) -:- B71 Sandur (8)  
21:00Pst 07 Vestur Sorvagur (4) -:- AB Argir II (9)  
21:00FT B68 Toftir (3) 1 - 0 NSI Runavik II (2) 0 - 0 
22:00Pst FC Hoyvik (10) -:- Vikingur II (1)  
22:00Pst HB Torshavn II (5) -:- Klaksvik II (7)  
 
18:30FT JJK (6) 3 - 1 FCV (9) 1 - 0 
 
15:30FT Sudtirol 2 - 1 Latte Dolce 2 - 0 
21:30FT Ternana 1 - 2 Albinoleffe 0 - 2 
 
07:00FT Grulla Morioka (11) 1 - 0 Gamba Osaka U23 (12) 0 - 0 
07:00FT Vanraure Hachinohe (13) 2 - 3 Fujieda MYFC (5) 0 - 2 
08:00FT Fukushima United (16) 0 - 2 FC Imabari (8) 0 - 1 
08:00FT Gainare Tottori (6) 0 - 1 SC Sagamihara (7) 0 - 0 
09:00FT Azul Claro Numazu (15) 5 - 0 Cerezo Osaka U23 (17) 3 - 0 
09:00Canc Blaublitz Akita (1) 0 - 0 FC Tokyo U23  
09:00FT Blaublitz Akita (1) 0 - 0 Kagoshima United (9) 0 - 0 
12:00FT Nagano Parceiro (3) 1 - 0 Kamatamare Sanuki (18) 0 - 0 
12:00FT Roasso Kumamoto (2) 2 - 0 Yscc (14) 1 - 0 
12:30FT Kataller Toyama (10) 1 - 2 FC Gifu (4) 1 - 0 
 
18:00FT Al Sareeh (2) 2 - 2 Al Salt (6) 1 - 1 
 
17:00FT Arberia (1) 1 - 1 Prishtina (4) 1 - 1 
17:00FT Drenica (5) 2 - 1 Besa Peje (10) 1 - 1 
 
00:00FT Queretaro W (10) 1 - 3 Tigres W (2) 1 - 1 
01:00FT Pachuca W (6) 3 - 1 Puebla W (11) 1 - 0 
03:00FT Monterrey W (1) 6 - 0 Mazatlan FC W (15) 1 - 0 
03:00FT Santos Laguna W (14) 1 - 1 Club Leon W (12) 1 - 0 
04:00FT Atletico de San Luis W (9) 2 - 3 FC Juarez W (8) 1 - 1 
 
16:00FT Dinamo-Auto (5) 1 - 1 Petrocub (3) 0 - 1 
19:00FT Milsami Orhei (2) 2 - 0 Dacia Buiucani (6) 0 - 0 
 
19:45FT Excelsior (9) 1 - 2 Telstar (4) 0 - 0
22:00FT Den Bosch (14) 2 - 0 MVV (8) 0 - 0
 
19:00FT U. San Martin (18) 1 - 1 UTC (3) 1 - 0
21:15FT Carlos A. Mannucci (6) 2 - 2 Universitario (1) 0 - 1
23:00FT Atletico Grau (17) 3 - 2 Deportivo Municipal (14) 0 - 2 
23:30FT Academia Cantolao (15) 1 - 3 Sport Huancayo (4) 0 - 1
 
20:00FT Feirense (6) 2 - 1 Casa Pia (17) 0 - 1 
20:00FT Vizela (4) 2 - 1 SC Covilha (15) 0 - 1 
22:00FT Varzim (9) 0 - 0 Arouca (14) 0 - 0 
 
22:15FT SS Cosmos (9) 1 - 6 Tre Fiori (6) 1 - 1 
 
20:00FT SKF Sered (4) 1 - 1 AS Trencin (10) 0 - 1 
 
20:00FT Norrby IF (10) 0 - 1 GIF Sundsvall (6) 0 - 1
 
18:15FT Juventud (8) 1 - 0 Atenas (12)  
20:30FT Villa Teresa (6) 2 - 1 Central Espanol (10)  
22:45FT SUD America (3) 1 - 1 Rampla Juniors (4)  

Get live football scores from 22/09/2020 & the football fixtures from 22/09/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 22/09/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 22/09/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement