SOCCER LIVESCORE

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

All Sports In-Play now
     England: Premier League (2)
21:45 Tottenham (3) -:- Brighton (17)  
21:45 Watford (10) -:- Southampton (16)  
     Spain: Primera Division (3)
20:30 Huesca (20) -:- Eibar (13)
21:30 Valladolid (18) -:- Girona (14)
22:30 Alaves (8) -:- Barcelona (1)
     Netherlands: Eredivisie (4)
19:30 De Graafschap (16) -:- Emmen (15)  
20:45 AZ Alkmaar (4) -:- Heracles (6)  
20:45 Heerenveen (10) -:- VVV Venlo (13)  
21:45 Ajax (1) -:- Vitesse (7)  
     Algeria: Algerian Cup (2)
19:00 CR Belouizdad -:- CS Constantine   
19:00 JSM Bejaia -:- ES Setif   
     Argentina: Primera B Nacional (1)
02:30 Santamarina (23) -:- Villa Dalmine (13)  
     Armenia: First Division (4)
15:00 Gandzasar II (11) -:- Shirak II (7)   
15:00 Lokomotiv (4) -:- Banants III (9)   
15:30Awd Junior Sevan (1) 3 - 0 Erebuni (12)  
15:30 Yerevan (2) -:- Ararat Armenia II (5)   
     Asia (AFC): AFC Champions League - Group Stage (8)
12:30 Melbourne Victory (4) -:- Guangzhou Evergrande FC (1)  
13:00 Kawasaki Frontale (3) -:- Ulsan Hyundai FC (1)  
14:00 Daegu FC (2) -:- Sanfrecce Hiroshima (3)  
14:30 Shanghai SIPG (2) -:- Sydney FC (4)  
18:00 Al-Hilal Saudi FC (1) -:- Esteghlal FC (3)  
18:00 Al Zawraa (2) -:- Al-Nassr (4)  
18:30 ZOB Ahan (1) -:- Al-Wasl FC (3)  
19:00 Al Ain (4) -:- Al-Duhail SC (2)  
     Asia (AFC): AFC Cup - Group Stage (1)
11:30 Persija Jakarta (3) -:- Ceres FC (1)  
     Austria: Tipp3 Bundesliga - Relegation Group (3)
20:00 Admira Wacker (4) -:- SV Mattersburg (2)  
20:00 TSV Hartberg (5) -:- Rapid Vienna (1)  
20:00 Wacker Innsbruck (6) -:- SCR Altach (3)  
     Colombia: Primera A - Apertura (1)
04:00 Bucaramanga (10) -:- Huila (19)  
     Colombia: Primera B - Apertura (1)
02:00 Quindio (2) -:- Barranquilla (3)   
     Congo Dr: Super League (2)
15:30 Bukavu Dawa (13) -:- Dauphin Noirs (12)   
17:30 FC Saint Eloi Lupopo (9) -:- Lubumbashi Sport (11)   
     Croatia: Kup (1)
19:00 Dinamo Zagreb -:- NK Osijek  
     Croatia: Druga Hnl (4)
14:00 Dinamo Zagreb II (4) -:- Solin (14)  
15:30 HNK Hajduk Split II (5) -:- Medjimurje Cakovec (12)  
16:30 Lucko (8) -:- Sibenik (1)  
17:30 Dugopolje (7) -:- Hrvatski Dragovoljac (10)  
     Denmark: Superligaen - Championship Group (1)
20:00 Esbjerg (4) -:- Odense (3)  
     Ecuador: Serie A - Stage 1 (1)
03:15 Tecnico Universitario (13) -:- El Nacional (14)  
     Ecuador: Serie B - Stage 1 (1)
00:00 Duros del Balon (8) -:- Puerto Quito (9)   
     Egypt: Premier League (2)
21:00 Al Assiouty (3) -:- Zamalek SC (2)  
21:00 Wadi Degla (12) -:- Ismaily SC (7)  
     England: League One (2)
21:45 Doncaster (6) -:- Accrington ST (16)  
21:45 Luton (1) -:- AFC Wimbledon (21)  
     Finland: Veikkausliiga (1)
18:30 HJK helsinki (1) -:- HIFK Elsinki (11)  
     France: Ligue 2 (9)
21:00 Ajaccio (15) -:- Stade Brestois 29 (2)  
21:00 Auxerre (14) -:- Le Havre (8)  
21:00 Beziers (19) -:- Clermont Foot (10)  
21:00 Estac Troyes (3) -:- Red Star FC 93 (20)  
21:00 Lens (6) -:- Lorient (5)  
21:00 Metz (1) -:- Grenoble (9)  
21:00 Nancy (18) -:- Orleans (7)  
21:00 Niort (11) -:- Gazelec FC Ajaccio (13)  
21:00 Sochaux (17) -:- Chateauroux (16)  
     Georgia: Erovnuli Liga 2 (3)
14:00 FC Tskhinvali (3) -:- Guria Lanchkhuti (8)   
14:00 Kolkheti Poti (10) -:- Gagra (7)   
14:00 Samtredia (2) -:- Norchi Dinamo (1)   
     Germany: Regionalliga Nordost (1)
20:00 Wacker Nordhausen (4) -:- BFC Dynamo (13)  
     Germany: DFB Pokal (1)
21:45 Hamburger SV -:- RB Leipzig  
     Hungary: Magyar Kupa (1)
21:00 Debreceni VSC -:- Videoton FC  
     Iran: Azadegan League (7)
15:30 Arvand Khorramshahr FC (15) -:- Qashqai Shiraz (9)   
15:30 Baderan Tehran (7) -:- Aluminium Arak (4)   
15:30 Fajr Sepasi (8) -:- Mes Kerman (6)   
15:30 Gol Gohar (1) -:- Shahrdari Mahshahr (16)   
15:30 Mes Rafsanjan (10) -:- Khooneh Be Khooneh (12)   
15:30 Shahrdari Tabriz (14) -:- Oxin Alborz (3)   
15:30 SorkhPooshan Pakdasht (5) -:- Shahin Bushehr (2)   
     Italy: Serie C - Serie C Group A (1)
21:30 Piacenza (2) -:- Virtus Entella (1)  
     Jordan: Premier League (1)
19:30 Al Wehdat SC (4) -:- Al Ahli Amman (11)  
     Kenya: Premier League (1)
16:00 GOR Mahia (3) -:- Bandari (2)   
     Kuwait: Emir Cup (1)
18:45 Al Kuwait -:- Al Qadsia  
     Latvia: Virsliga (2)
18:00 BFC Daugava (7) -:- Spartaks Jurmala (9)  
18:00 Valmieras (3) -:- FK Jelgava (6)  
     Lithuania: 1. Division (1)
18:30 Hegelmann Litauen (2) -:- Trakai FK B (5)   
     Malaysia: Super League (1)
16:00 Kuala Lumpur FA (12) -:- Perak (8)  
     Nicaragua: Primera Division - Clausura (5)
03:00 Diriangen (4) -:- Real Esteli (1)   
03:00 Juventus Managua (5) -:- Chinandega (10)   
03:00 Managua (2) -:- Deportivo Ocotal (6)   
03:00 UNAN Managua (8) -:- Real Madriz (9)   
03:00 Walter Ferretti (3) -:- Jalapa (7)   
     Northern Ireland: NIFL Premiership - Relegation Group (3)
21:45 Ards (6) -:- Dungannon Swifts (3)  
21:45 Glentoran FC (1) -:- Warrenpoint Town (4)  
21:45 Institute FC (2) -:- Newry City FC (5)  
     Norway: Eliteserien (1)
20:00 ODD Ballklubb (4) -:- Viking (1)  
     Norway: 3. Division - Group 1 (5)
19:00 Krakeroy (5) -:- Sarpsborg 08 2 (2)   
19:00 Spjelkavik (11) -:- Herd (13)   
20:00 Molde 2 (7) -:- Sunndal (14)   
20:00 Stabaek 2 (4) -:- Arvoll (6)   
20:00 Traeff (9) -:- Aalesund 2 (12)   
     Norway: 3. Division - Group 2 (2)
19:00 Norild (13) -:- Valerenga 2 (1)   
20:00 Orn-Horten (10) -:- Mjoendalen 2 (2)   
     Norway: 3. Division - Group 3 (1)
20:00 Start 2 (13) -:- Donn (6)   
     Norway: 3. Division - Group 4 (2)
19:00 Vestfossen (14) -:- Stromsgodset 2 (12)   
20:00 Fyllingen (9) -:- Brann 2 (7)   
     Norway: 3. Division - Group 5 (2)
18:00 Brumunddal (13) -:- Rosenborg 2 (2)   
19:00 Ranheim 2 (6) -:- Raufoss 2 (7)   
     Norway: 3. Division - Group 6 (3)
19:00 Bodo/Glimt 2 (12) -:- Junkeren (1)   
19:30 Gjellerasen (5) -:- Lillestrom 2 (3)   
21:00 Ull/Kisa 2 (9) -:- Skjetten (11)   
     Portugal: LigaPro (1)
18:00 FC Porto B (6) -:- Varzim (16)  
     Rep. Of Ireland: Premier Division (1)
22:00 Shamrock Rovers (1) -:- Bohemians (3)  
     Romania: Liga II (1)
19:30 CS Mioveni (7) -:- Petrolul Ploiesti (5)  
     Saudi Arabia: Division 1 (4)
15:40 Al-Kawkab (16) -:- Al Khaleej Saihat (4)   
15:55 Al-Ain Atawlah (9) -:- Najran (5)   
16:05 Al Taee (7) -:- Al Qaisoma (18)   
18:50 Al-Adalah (3) -:- Al Najoom (11)   
     Scotland: Championship (1)
21:45 Ayr Utd (3) -:- Partick (10)  
     Slovakia: 2. Liga (1)
17:30 Inter Bratislava (15) -:- FK Poprad (2)   
     South Africa: Premier Soccer League (3)
14:00 Mamelodi Sundowns (3) -:- Chippa United (14)  
18:30 Cape Town City (6) -:- Highlands Park FC (8)  
18:30 Kaizer Chiefs (7) -:- Golden Arrows (9)  
     Switzerland: FA Cup (1)
21:15 FC Luzern -:- FC Thun  
     Tunisia: Ligue Professionnelle 1 (7)
15:00 AS Gabes (14) -:- Club Africain (5)  
15:00Pst CA Bizertin (4) -:- Etoile Du Sahel (3)  
15:00 CS Sfaxien (2) -:- Stade Tunisien (10)  
15:00 Esperance Tunis (1) -:- Stade Gabesien (11)  
15:00 Etoile S. Metlaoui (12) -:- US Monastirienne (8)  
15:00 US BEN Guerdane (7) -:- JS Kairouanaise (9)  
15:00 US Tataouine (6) -:- CS Hammam-Lif (13)  
     Wales: Division 1 (3)
21:15 Ton Pentre (16) -:- Ammanford AFC (9)   
21:30 Afan Lido (5) -:- Port Talbot Town (13)   
21:45 Haverfordwest County AFC (2) -:- Taffs Well (15)   

Get live football scores from 23/04/2019 & the football fixtures from 23/04/2019 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 23/04/2019 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 23/04/2019 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2019

Livescore Data Services


advertisement