My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
21:00FT Fulham 2 - 0 Sheffield Wednesday 2 - 0 
21:00FT Millwall 0 - 2 Burnley 0 - 1 
21:00FT Preston 0 - 2 Brighton 0 - 0 
21:00FT Stoke City 1 - 0 Gillingham 1 - 0 
21:45FT Chelsea 6 - 0 Barnsley 2 - 0
21:45FT Fleetwood Town 2 - 5 Everton 0 - 2
21:45FT Leicester 0 - 2 Arsenal 0 - 0
21:45FT Morecambe 0 - 7 Newcastle 0 - 5 
 
15:15FT Gandzasar (8) 5 - 0 Shirak FC (10) 3 - 0 
15:15FT Lori FC (6) 1 - 0 Pyunik Yerevan (7) 1 - 0 
 
15:00Canc Ho Chi Minh City (1) 0 - 0 Lao Toyota FC (4)  
15:00Canc Hougang United FC (3) 0 - 0 Yangon United (2)  
 
15:00Canc Bali United (4) 0 - 0 Ceres FC (1)  
15:00Canc Than Quang Ninh (2) 0 - 0 Svay Rieng (3)  
 
15:00Canc Kaya (2) 0 - 0 PSM Makassar (3)  
15:00Canc Shan United (4) 0 - 0 Tampines Rovers FC (1)  
 
16:00FT Smolevichi-Sti (16) 0 - 4 FC Minsk (11) 0 - 1
 
02:00FT Operario-PR (7) 1 - 1 Cuiaba (1) 1 - 0
 
17:00FT Cobreloa (11) 0 - 2 Union San Felipe (3)  
17:30FT Deportes Copiapo (10) 3 - 1 San Marcos de Arica (9)  
19:30FT Nublense (1) 2 - 0 D. Puerto Montt (5)  
21:00FT Magallanes (7) 5 - 5 Rangers de Talca (2)  
22:00FT San Luis (12) 0 - 0 Deportes Santa Cruz (14)  
22:00FT Santiago Morning (15) 1 - 1 Deportes Valdivia (6)  
 
09:00Canc Dalian Aerbin 0 - 0 Shijiazhuang Y. J.  
09:00Canc Guangzhou Evergrande FC 0 - 0 Wuhan Zall  
09:00Canc Hebei Zhongji 0 - 0 Tianjin Teda  
09:00Canc Henan Jianye 0 - 0 Jiangsu Suning  
09:00Canc Qingdao Huanghai 0 - 0 Guangzhou R&F  
09:00Canc Shanghai Shenhua 0 - 0 Chongqing Lifan  
09:00Canc Shanghai SIPG 0 - 0 Shandong Luneng  
09:00Canc Tianjin Songjiang 0 - 0 Beijing Guoan  
 
17:30FT NK Osijek II (3) 0 - 1 Croatia Zmijavci (8) 0 - 1 
17:30FT Opatija (2) 1 - 1 Solin (18) 1 - 0 
17:30FT Orijent Rijeka (14) 1 - 2 Junak Sinj (15) 1 - 0 
 
20:00FT FA 2000 0 - 3 HB Koge 0 - 2 
 
21:00FT FC Masr (17) 0 - 3 Al Ahly (1) 0 - 1 
 
19:00FT Tammeka Tartu (6) 0 - 0 Kalju Nomme (3) 0 - 0 
 
18:30FT TB/FCS/Royn (8) 0 - 1 NSI Runavik (3) 0 - 0 
21:00FT EB/Streymur (7) 1 - 5 HB Torshavn (1) 1 - 2 
21:00FT Skala IF (10) 4 - 4 IF Fuglafjordur (6) 2 - 2 
 
18:30FT haka (10) 0 - 2 Rops (12) 0 - 0
18:30FT IFK Mariehamn (9) 0 - 2 Ilves Tampere (5) 0 - 0
18:30FT Inter Turku (3) 0 - 0 Honka (4) 0 - 0
18:30FT SJK (7) 0 - 1 FC Lahti (8) 0 - 0
 
15:00FT FC Baia Zugdidi (8) 0 - 2 Gagra (2) 0 - 2 
15:00FT FC Shevardeni 1906 (9) 0 - 4 FC Sioni Bolnisi (3) 0 - 1 
16:00FT Aragvi Dusheti (10) 2 - 0 WIT Georgia (7) 0 - 0 
 
18:00FT Delmenhorst (10) 1 - 6 TSV Havelse (1) 1 - 4 
18:00FT Hannoverscher SC (11) 1 - 3 Hannover 96 II (2) 1 - 1 
18:00FT VfB Oldenburg (4) 1 - 1 SSV Jeddeloh (7) 0 - 1 
20:00FT FC Oberneuland (6) 1 - 0 VfL Wolfsburg II (3) 1 - 0 
 
17:30FT BSG Chemie Leipzig (6) 0 - 2 Carl Zeiss Jena (3) 0 - 1 
17:30FT SV Lichtenberg 47 (14) 3 - 2 VfB Auerbach (12) 1 - 2 
20:00FT Bischofswerdaer (17) 1 - 1 Hertha Berlin II (9) 0 - 0 
20:00FT Chemnitzer FC (15) 0 - 1 BFC Dynamo (4) 0 - 1 
20:00FT Energie Cottbus (10) 3 - 1 Union Furstenwalde (7) 2 - 0 
20:00FT Optik Rathenow (19) 2 - 2 Lokomotive Leipzig (5) 1 - 0 
20:00FT VSG Altglienicke (2) 1 - 1 SV Babelsberg 03 (11) 0 - 0 
20:00FT ZFC Meuselwitz (16) 0 - 3 Viktoria Berlin (1) 0 - 1 
20:30FT FSV 63 Luckenwalde (13) 1 - 1 Berliner AK 07 (8) 0 - 0 
20:30FT Tennis Borussia (18) 1 - 1 Germania Halberstadt (20) 0 - 1 
 
15:00FT FC Koln II (13) 0 - 0 Fortuna Dusseldorf II (3) 0 - 0 
20:30FT Bergisch Gladbach 09 (19) 1 - 1 FC Schalke 04 II (7) 0 - 0 
20:30FT FC Wegberg-beeck (18) 0 - 2 SV Rodinghausen (8) 0 - 1 
20:30FT Rot-weiss Essen (6) 3 - 2 Ahlen (15) 1 - 2 
20:30FT SC Wiedenbruck 2000 (9) 1 - 4 Borussia Dortmund II (1) 1 - 0 
20:30FT Sportfreunde Lotte (21) 2 - 2 SV Lippstadt 08 (10) 1 - 1 
20:30FT Sv Straelen (11) 1 - 1 Rot-weiss Oberhausen (14) 0 - 0 
20:30FT VfB Homberg (16) 2 - 2 Borussia Monchengladbach II (4) 0 - 1 
20:30FT Wuppertaler SV (12) 1 - 1 Preussen Munster (5) 1 - 0 
 
20:00FT Luebeck II (6) 2 - 3 Eutin 08 (5) 1 - 2 
20:00Pst Oldenburger SV (3) -:- SV Preussen 09 Reinfeld  
20:00FT SV Todesfelde (2) 4 - 0 FC Dornbreite Luebeck (9) 3 - 0 
20:30FT Pansdorf (7) 0 - 3 SV Eichede (1) 0 - 2 
 
20:00FT Buchonia Flieden (7) 0 - 2 SV Steinbach 1920 (6) 0 - 0 
20:00FT RW Walldorf (5) 6 - 2 FC Hanau 93 (9) 3 - 1 
20:00FT SV Neuhof (8) 3 - 4 KSV Baunatal (17) 1 - 1 
20:00FT SV Rot-Weiss Hadamar (4) 2 - 0 TUS Dietkirchen (13) 0 - 0 
20:30FT FSV Fernwald (20) 0 - 4 VFB Ginsheim (11) 0 - 0 
20:30FT FV Bad Vilbel (16) 1 - 1 Huenfelder SV (14) 0 - 1 
20:30FT SC Viktoria 06 Griesheim (18) 0 - 2 FC 1931 Eddersheim (12) 0 - 1 
20:30FT Turk Gucu Friedberg (1) 3 - 1 FC 1906 Erlensee (19) 1 - 0 
21:00FT SG Barockstadt Fulda Lehnerz (2) 3 - 1 Hessen Dreieich (3) 2 - 0 
21:00FT SV Zeilsheim (15) 1 - 3 SC Waldgirmes (10) 1 - 2 
 
18:00FT Carl Zeiss Jena II (17) 0 - 3 Rot-weiss Erfurt (6) 0 - 3 
20:00FT FC Eilenburg (2) 4 - 0 VFC Plauen (8) 0 - 0 
 
20:30FT Cronenberger SC (7) 4 - 0 TV Jahn Hiesfeld (21) 4 - 0 
20:30FT FC kleve (12) 4 - 1 FC Kray (14) 2 - 1 
20:30FT Niederwenigern (16) 1 - 2 SSVg Velbert (2) 0 - 1 
20:30FT Ratinger SV (13) 5 - 1 TuRU Dusseldorf (23) 3 - 1 
20:30FT SC Velbert (18) 1 - 0 SW Essen (9) 0 - 0 
20:30FT Sportfreunde Baumberg (3) 2 - 3 FC Bocholt (1) 1 - 1 
20:30FT SpVg Schonnebeck (6) 2 - 2 SpVgg Sterkrade-Nord (22) 1 - 2 
 
23:00Canc CSD Municipal (2) 0 - 0 Comunicaciones (3)  
23:00Canc Santa Lucia Cotzumalguapa (8) 0 - 0 Coban Imperial (1)  
23:00Canc Xelaju (6) 0 - 0 Guastatoya (11)  
 
10:00FT Southern (5) 0 - 1 Eastern SC (4) 0 - 1 
 
16:30FT Piacenza 1 - 2 Teramo 1 - 2 
17:00AET Carpi 1 - 3 Casarano 0 - 1 
17:30FT Alessandria 3 - 2 Sambenedettese 2 - 1 
17:30FT Novara 3 - 1 Gelbison Cilento 2 - 1 
18:00FT Carrarese 4 - 0 Ambrosiana 3 - 0 
18:00FT Catanzaro 2 - 1 Virtus Francavilla 2 - 1 
18:00FT Livorno 1 - 2 Pro Patria 0 - 1 
18:00FT Pontedera 1 - 2 Arezzo 0 - 0 
18:30FT Bari 4 - 0 Trastevere 3 - 0 
19:00FT Juve Stabia 2 - 1 Tritium 1 - 0 
19:00FT Renate 2 - 1 Avellino 1 - 0 
19:30FT Feralpisalo 1 - 0 ASD Pineto 1 - 0 
19:30FT Potenza 0 - 2 Triestina 0 - 2 
20:00FT Padova 2 - 0 Breno 1 - 0 
20:25AET Catania 1 - 2 San Nicolo 1 - 0 
21:10FT Monopoli 1 - 0 Modena 0 - 0 
 
12:30FT Consadole Sapporo (15) 0 - 1 Kashiwa Reysol (8) 0 - 0
13:00FT FC Tokyo (3) 2 - 0 Cerezo Osaka (2) 0 - 0
13:00FT Gamba Osaka (7) 2 - 1 Nagoya Grampus (4) 0 - 1
13:00FT Kashima (6) 1 - 0 Shonan Bellmare (18) 0 - 0
13:00FT Kawasaki Frontale (1) 3 - 2 Yokohama FC (13) 1 - 0
13:00FT Oita Trinita (12) 0 - 2 Sanfrecce Hiroshima (11) 0 - 0
13:00FT Vissel Kobe (10) 4 - 3 Sagan Tosu (14) 2 - 1
13:30FT Shimizu S-pulse (16) 1 - 2 Urawa (9) 0 - 1
13:30FT Yokohama F. Marinos (5) 3 - 1 Vegalta Sendai (17) 1 - 1
 
12:30FT Kyoto Sanga (6) 3 - 2 Tochigi SC (7) 1 - 1
13:00FT Avispa Fukuoka (4) 1 - 0 Thespakusatsu Gunma (21) 0 - 0
13:00FT Ehime FC (22) 0 - 0 Albirex Niigata (9) 0 - 0
13:00FT Fagiano Okayama (16) 2 - 1 Montedio Yamagata (17) 0 - 0
13:00FT JEF United Chiba (12) 1 - 2 Renofa Yamaguchi (20) 0 - 0
13:00FT Kanazawa (15) 0 - 0 Tokyo Verdy (8) 0 - 0
13:00FT Kitakyushu (2) 0 - 3 Mito Hollyhock (11) 0 - 1
13:00FT Machida Zelvia (13) 1 - 1 V-varen Nagasaki (3) 1 - 0
13:00FT Matsumoto Yamaga (19) 1 - 6 FC Ryukyu (18) 0 - 3
13:00FT Omiya Ardija (14) 1 - 2 Tokushima Vortis (1) 0 - 2
13:30FT Jubilo Iwata (10) 1 - 1 Ventforet Kofu (5) 1 - 0
 
17:00FT Al Jazeera Amman (3) 3 - 0 FC Maan (9) 3 - 0 
19:30FT Sahab SC (7) 0 - 1 Al Wehdat SC (1) 0 - 1 
 
12:00FT Kaspyi Aktau (11) 0 - 2 Taraz (8) 0 - 1 
 
17:00Pst Drita -:- Trepca 89 (7)  
17:00FT KF Ballkani (2) 3 - 2 Feronikeli (3) 2 - 0 
17:00FT Llapi (9) 0 - 1 Gjilani (6) 0 - 0 
 
21:00FT Etzella Ettelbruck (16) 1 - 1 AS Jeunesse Esch (6) 0 - 1 
21:00FT FC Rodange 91 (9) 1 - 0 Wiltz (2) 1 - 0 
21:00FT Fola Esch (3) 4 - 0 RM Hamm Benfica (15) 2 - 0 
21:00FT Progres Niederkorn (8) 3 - 2 Union Titus Petange (13) 1 - 1 
21:00FT Swift Hesperange (7) 1 - 2 F91 Dudelange (1) 1 - 1 
21:00FT US Hostert (11) 4 - 5 FC Differdange 03 (5) 2 - 3 
21:00FT US Mondorf-les-bains (12) 3 - 2 Racing FC Union Luxembourg (10) 1 - 0 
21:00FT Victoria Rosport (4) 2 - 0 UNA Strassen (14) 0 - 0 
 
01:00FT Mineros de Zacatecas (5) 1 - 0 CD Tepatitlan de Morelos (7) 0 - 0 
03:05FT Correcaminos Uat (9) 2 - 1 Cimarrones (2) 1 - 0 
05:05FT Dorados (8) 1 - 1 Cancun FC (3) 0 - 1 
 
17:30Pst Arsenal Tivat (4) -:- FK Grbalj (8)  
17:30FT FK Drezga (10) 3 - 3 Mornar (2)  
17:30FT Ibar (9) 1 - 2 Bokelj (6)  
17:30FT Igalo (3) 2 - 1 Berane (7)  
17:30FT Jedinstvo B. Polje (5) 1 - 2 KOM (1)  
 
21:15FT Ittihad Tanger (14) 0 - 0 CR Khemis Zemamra (13) 0 - 0 
23:30FT Renaissance Berkane (2) 2 - 1 FAR Rabat (6) 1 - 1 
 
12:00FT Magwe (9) 0 - 1 Southern Myanmar (10) 0 - 0 
12:00FT Sagaing United (6) 3 - 1 Ispe FC (8) 2 - 0 
12:00FT Yadanarbon (5) 1 - 3 Hantharwady United (2) 1 - 1 
 
18:00FT Benfica B (5) 3 - 4 Chaves (3) 0 - 3 
18:00FT Cova de Piedade (12) 0 - 0 Academica (11) 0 - 0 
18:00FT Oliveirense (8) 2 - 2 FC Porto B (10) 1 - 0 
20:30FT Penafiel (7) 1 - 2 Vilafranquense (13) 1 - 2 
22:00FT Leixoes (16) 0 - 2 Mafra (1) 0 - 1 
 
15:00Awd Akron Tolyatti (18) 3 - 0 Enisey (16)  
15:30FT Krasnodar 2 (10) 1 - 1 Orenburg (1) 0 - 0
17:30FT Volgar Astrakhan (15) 1 - 1 Irtysh Omsk (21) 1 - 1
18:00FT FK Neftekhimik (7) 4 - 0 Tekstilshtik-Telekom (13) 1 - 0
18:00FT Krylya Sovetov (5) 7 - 0 Dinamo Bryansk (14) 4 - 0
18:30FT Shinnik Yaroslavl (19) 1 - 1 Chertanovo Moscow (20) 0 - 0 
19:00FT Fakel Voronezh (17) 0 - 0 Tom Tomsk (22) 0 - 0 
19:00FT FC Alania Vladikavkaz (6) 2 - 1 Spartak Moscow 2 (2) 1 - 0 
19:00FT Veles Moscow (4) 1 - 0 Ska-Khabarovsk (12) 0 - 0
19:30FT FC Torpedo Moscow (8) 0 - 2 Nizhny Novgorod (3) 0 - 0
20:00FT Baltika (9) 0 - 1 FC Chayka (11) 0 - 0
 
17:00FT Buducnost Dobanovci (7) 3 - 0 Jagodina (10) 2 - 0 
17:00FT Fk Loznica (9) 2 - 1 Sloga Kraljevo (17) 2 - 0 
17:00FT Kabel Novi Sad (1) 2 - 1 Dinamo Vranje (18) 1 - 0 
17:00FT Radnicki 1923 (2) 2 - 1 Radnicki Pirot (13) 1 - 1 
17:00FT Zarkovo (8) 1 - 3 FK IMT Beograd (11) 0 - 1 
17:00FT Zemun (15) 0 - 3 Radnicki Sremska M. (16) 0 - 1 
20:00FT Borac Cacak (6) 0 - 1 FK Graficar (4) 0 - 0 
20:00FT FK Trayal (12) 2 - 1 Zeleznicar Pancevo (5) 1 - 1 
20:00FT Kolubara (3) 1 - 0 FK Dubocica (14) 0 - 0 
 
16:30FT FC Kosice (4) 3 - 0 Slovan Bratislava B (15) 1 - 0 
16:30FT Liptovsky Mikulas (2) 2 - 1 MFK Skalica (3) 1 - 1 
16:30FT MSK Zilina B (13) 2 - 2 Slavoj Trebisov (7) 1 - 0 
16:30FT Partizan Bardejov (8) 1 - 1 FC petrzalka 1898 (9) 1 - 1 
16:30FT Puchov (10) 0 - 3 Dukla Banska Bystrica (1) 0 - 3 
16:30FT STK 1914 Samorin (11) 0 - 1 KFC Komarno (6) 0 - 0 
19:00Pst FK Poprad (14) -:- ZP Sport Podbrezova (5)  
 
20:00Canc Falkenbergs FF (16) 0 - 0 IK brage  
 
20:00Canc Ostersunds FK 0 - 0 Umea FC (15)  
 
17:00FT IFK Luleaa (10) 4 - 1 Oerebro Syrianska IF (12) 2 - 0
18:00FT Nykopings BIS (15) 2 - 6 IFK Haninge BRB (2) 2 - 1 
19:00FT vasalunds IF (1) 3 - 0 karlstad BK (11) 1 - 0 
20:00FT Gefle IF (8) 6 - 2 Sollentuna FK (5) 2 - 2 
20:00FT IFK Berga (16) 1 - 1 IF Sylvia (4) 1 - 0 
20:00FT Sandvikens IF (6) 1 - 0 IF Brommapojkarna (3) 0 - 0 
20:00FT Team TG FF (13) 2 - 1 Taeby FK (7) 0 - 1
21:00FT IK Frej (9) 3 - 2 Karlslunds IF (14) 2 - 0 
 
20:00FT Eskilsminne IF (14) 3 - 1 Fk Karlskrona (16) 2 - 1 
20:00FT FC Linkoping City (9) 2 - 1 Oskarshamns AIK (8) 0 - 1 
20:00FT motala AIF FK (15) 5 - 3 IFK Varnamo (1) 2 - 1 
20:00FT Qviding FIF (13) 0 - 0 lunds BK (11) 0 - 0 
20:00FT Skovde AIK (7) 3 - 2 Assyriska Turabdin (6) 1 - 1 
20:00FT Tvaakers If (12) 0 - 2 Landskrona BoIS (3) 0 - 1
21:00FT FC Trollhaettan (10) 1 - 2 Utsiktens BK (2) 1 - 2
21:00FT Lindome Gif (4) 2 - 0 Torns IF (5) 0 - 0
 
20:30FT FC Bavois (7) 0 - 3 SC Cham (4) 0 - 1 
21:00FT FC Koniz (15) 2 - 0 Munsingen (16) 1 - 0 
 
21:00FT FC Bassecourt (11) 1 - 3 Solothurn (6) 0 - 1 
21:00FT SV Muttenz (12) 0 - 5 FC Langenthal (3) 0 - 2 

Get live football scores from 23/09/2020 & the football fixtures from 23/09/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 23/09/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 23/09/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement