My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
21:00FT Aston Villa (3) 0 - 3 Leeds (6) 0 - 0 
 
21:00FT Elche (8) 2 - 1 Valencia (14) 2 - 0
 
21:00FT Rennes (3) 1 - 2 Angers (8) 1 - 1
 
20:30FT VfB Stuttgart (5) 1 - 1 FC Koln (16) 1 - 1
 
20:45FT Sassuolo (3) 3 - 3 Torino (19) 0 - 1
 
21:30FT Tondela (13) 1 - 0 Portimonense (16) 1 - 0
 
17:30Canc Al Qadsia (1) 0 - 0 Dhofar (2)
 
14:00Canc Altyn Asyr 0 - 0 Istiklol Fergana (1)  
14:00Canc FK Khujand (4) 0 - 0 Dordoi-Dynamo Naryn  
 
18:30FT Austria Vienna (Am) (16) 1 - 1 Austria Lustenau (7) 0 - 0
18:30FT FC Dornbirn 1913 (8) 0 - 0 SV Horn (12) 0 - 0
18:30FT Grazer AK (2) 2 - 1 SKU Amstetten (14) 1 - 1
18:30FT Lask Juniors Linz (11) 0 - 5 SV Kapfenberg (10) 0 - 2
18:30FT SK Vorwarts Steyr (13) 1 - 1 Rapid Vienna (Am) (15) 0 - 1
18:30FT SV Lafnitz (3) 2 - 1 Austria Klagenfurt (4) 0 - 1
18:30FT Wacker Innsbruck (9) 0 - 4 FC BW Linz (5) 0 - 2
20:25FT Floridsdorfer AC (6) 1 - 3 FC Liefering (1) 0 - 1
 
19:00Pst ASK-BSC Bruck/Leitha (2) -:- Team Wiener Linien (6)  
19:30Pst SC Wiener Neustadt (13) -:- Marchfeld (7)  
19:30Canc SC Wiener Neustadt (13) 0 - 0 Mattersburg (Am)  
19:30FT SG Traiskirchen (4) 3 - 1 Leobendorf (3) 2 - 1 
19:30FT Wiener Sportklub (1) 2 - 0 Neusiedl (11) 1 - 0 
 
15:00FT Wolfsberger AC II (8) 0 - 0 FC Gleisdorf 09 (2) 0 - 0 
19:00FT Gleichenberg (3) 2 - 1 SV Spittal (14) 1 - 0 
19:00FT SC Kalsdorf (7) 4 - 1 FC Wels (16) 3 - 1 
19:00FT SC weiz (9) 2 - 0 SV Allerheiligen (10) 0 - 0 
19:00FT Union Gurten (4) 2 - 1 Sturm Graz (Am) (6) 2 - 0 
19:00FT Union VB Vocklamarkt (15) 0 - 2 SV St. Anna (1) 0 - 0 
19:00FT WSC Hertha (5) 7 - 2 ATSV Stadl-Paura (13) 3 - 1 
 
19:00Pst FC Pinzgau (7) -:- Salzburger AK 1914 (9)  
19:00Pst SV Austria Salzburg (2) -:- SV Kuchl (1)  
19:00Pst SV Grodig (5) -:- USK Anif (6)  
19:00Pst SV Wals Grunau (10) -:- TSV St. Johann (8)  
 
19:00FT FC Kitzbuhel (1) 2 - 0 Worgl (3) 1 - 0 
19:00FT FC Kufstein (5) 3 - 1 WSG Swarovski Tirol II (7) 2 - 1 
19:00FT Telfs (9) 1 - 1 Wacker Innsbruck (Am) (6) 0 - 1 
 
20:00FT Deinze (3) 2 - 2 KVC Westerlo (6) 1 - 0
 
11:00FT Paro (3) 5 - 1 Tensung (6)  
 
02:30FT Vitoria (14) 1 - 1 Guarani Campinas (13) 1 - 0
 
19:00FT Lokomotiv G. Oryahovitsa (14) 0 - 0 Hebar Pazardzhik (6) 0 - 0 
 
17:30FT AS Police (7) 1 - 2 Sonabel (3)  
19:45FT Etoile Filante (11) 2 - 0 Asfb (17)  
 
15:00FT Sesvete (3) 5 - 4 Orijent Rijeka (8) 4 - 2 
 
17:00Pst Hradec Kralove (1) -:- Usti nad Labem (4)  
18:00Pst Vysocina Jihlava (6) -:- Blansko (10)  
 
19:00FT Lyngby (11) 0 - 3 Odense (8) 0 - 2
 
19:00FT HIK (4) 2 - 0 Bronshoj BK (12) 2 - 0 
19:00FT Roskilde (9) 1 - 0 Skovshoved IF (11) 0 - 0 
 
02:00FT UT Cotopaxi (7) 0 - 0 Puerto Quito (10) 0 - 0 
 
20:45FT Nottingham Forest (20) 1 - 1 Derby (21) 0 - 1
 
14:00FT Derby U23 (6) 3 - 1 Southampton U23 (11) 1 - 1 
15:00FT West Ham U23 (12) 0 - 0 Blackburn U23 (2) 0 - 0 
20:00FT Brighton U23 (4) 0 - 4 Leicester U23 (9) 0 - 2 
20:00FT Manchester United U23 (10) 2 - 1 Everton U23 (8) 0 - 0 
 
16:30FT Russia W (2) 1 - 0 Slovenia W (3) 0 - 0
17:00FT Poland W (1) 3 - 0 Azerbaijan W (5) 1 - 0 
18:00FT Cyprus W (5) 0 - 3 Portugal W (2) 0 - 1 
18:00FT Lithuania W (5) 0 - 4 Romania W (3) 0 - 0 
18:00FT Turkey W (5) 0 - 0 Kosovo W (4) 0 - 0 
18:00FT Ukraine W (3) 1 - 0 Ireland W (2) 1 - 0 
19:30FT Netherlands W (1) 7 - 0 Estonia W (6) 4 - 0
20:00FT Hungary W (4) 1 - 2 Slovakia W (3) 0 - 0 
20:30FT Scotland W (3) 3 - 0 Albania W (4) 1 - 0 
21:00FT France W (1) 11 - 0 North Macedonia W (4) 5 - 0
21:00FT Spain W (2) 4 - 0 Czech Republic W (3) 3 - 0 
 
18:00Pst Quevilly (4) -:- Stade Briochin (13)  
20:00Pst Annecy (17) -:- Lyon Duchere (18)  
20:00FT Boulogne (12) 2 - 2 Creteil (2) 2 - 0 
20:00FT Bourg-en-bresse 01 (15) 1 - 1 Concarneau (7) 0 - 1 
20:00Pst Cholet (5) -:- FC Bastia-Borgo (10)  
20:00Pst Red Star FC 93 (11) -:- Avranches (1)  
20:00FT SC Bastia (6) 1 - 1 Orleans (8) 1 - 1 
20:00Pst Villefranche (16) -:- Sete (14)  
 
19:00Pst Sedan (13) -:- Epinal (2)  
 
19:00Pst Tennis Borussia (18) -:- BFC Dynamo (7)  
19:00FT Viktoria Berlin (1) 3 - 0 SV Babelsberg 03 (11) 0 - 0 
19:00Pst VSG Altglienicke (2) -:- Hertha Berlin II (14)  
 
10:30Pst Persita Tangerang (14) -:- Pusamania Borneo (3)  
10:30Pst PSS Sleman (16) -:- Persebaya Surabaya (15)  
13:15Pst Persepam Madura Utd (8) -:- Persib Bandung (1)  
15:30Pst Barito Putera (17) -:- PSIS Semarang (5)  
 
21:00FT Empoli (1) 3 - 1 Pisa (18) 1 - 1
 
02:00FT Alebrijes de Oaxaca (16) 1 - 2 Celaya (1) 1 - 1 
04:05FT Venados FC (14) 2 - 2 Correcaminos Uat (9) 2 - 1 
 
18:45FT FC Volendam (6) 7 - 1 Dordrecht (20) 4 - 0 
18:45Pst Jong Utrecht (19) -:- FC OSS (14)  
18:45FT MVV (15) 1 - 5 Jong Ajax (8) 1 - 1 
18:45FT NEC Nijmegen (5) 2 - 1 Go Ahead Eagles (11) 1 - 0 
18:45FT Telstar (7) 2 - 0 Helmond Sport (17) 0 - 0 
21:00FT Almere City FC (2) 2 - 0 NAC Breda (4) 1 - 0
21:00FT Cambuur (1) 3 - 0 Roda (10) 2 - 0
21:00FT De Graafschap (3) 2 - 1 Jong PSV (13) 1 - 1
21:00FT Den Bosch (16) 0 - 1 Excelsior (9) 0 - 0
21:00FT FC Eindhoven (12) 3 - 0 Jong AZ (18) 0 - 0
 
14:00FT Al Nahda Club (5) 0 - 1 Fanja (3) 0 - 1 
14:00FT Al Rustaq SC (6) 2 - 0 Al Nasr Salalah (4) 1 - 0 
14:00FT Al Suwaiq SC (11) 0 - 1 Al Oruba (12) 0 - 0 
14:00FT Bahla (8) 7 - 0 Mirbat SC (14) 5 - 0 
14:00FT Dhofar (2) 4 - 0 Muscat Club (10) 3 - 0 
14:00FT Oman Club (13) 0 - 1 Al Seeb (1) 0 - 0 
14:00FT Sohar (9) 0 - 0 Saham (7) 0 - 0 
 
18:00FT Piast Gliwice (16) 2 - 2 Wisla Plock (11) 0 - 0
20:30FT Zaglebie Lubin (3) 1 - 1 Lechia Gdansk (5) 1 - 0
 
17:40FT GKS Tychy (5) 3 - 1 GKS Jastrzebie (17) 2 - 0 
19:05Pst Resovia Rzeszow (16) -:- Sandecja Nowy Sacz (18)  
 
19:30FT Penafiel (7) 2 - 2 Arouca (6) 1 - 1 
 
20:45Canc Cork City (10) 0 - 0 Derry City (6)  
20:45FT Derry City (6) 2 - 0 Shelbourne (8) 1 - 0
20:45Canc Dundalk (3) 0 - 0 Sligo Rovers (5)  
20:45Canc Finn Harps (9) 0 - 0 Waterford United (4)  
20:45Canc Shelbourne (8) 0 - 0 Shamrock Rovers (1)  
20:45Canc St. Patricks Ath. (7) 0 - 0 Bohemians (2)  
 
14:00FT CS Balotesti (10) 1 - 2 FCSB II (2) 0 - 2 
 
16:40FT Al-Qadisiyah FC (9) 2 - 1 Damac FC (13) 0 - 0 
17:05FT Al-Raed (3) 2 - 2 Al Shabab (5) 1 - 1 
18:55FT Al-Faisaly FC (6) 2 - 1 Al Baten (15) 1 - 0 
 
19:00FT Kasimpasa (6) 0 - 0 Goztepe (9) 0 - 0
 
16:15FT Al-Jazira (10) 1 - 1 Al-Dhafra (5) 1 - 0
16:15FT Khorfakkan (11) 0 - 1 Al Nasr (6) 0 - 0
19:00FT Ajman (13) 0 - 1 Al-Ittihad Kalba (9) 0 - 0
19:00FT Shabab Al Ahli Dubai (4) 1 - 1 Al Ain (3) 0 - 0
 
19:15FT Liverpool Montevideo (3) 3 - 2 Cerro (8) 1 - 1
21:30FT CA River Plate (1) 4 - 0 Danubio (13) 3 - 0
23:45FT Cerro Largo (2) 2 - 1 Atletico Torque (15) 1 - 0
 
00:00FT Atenas (7) 3 - 0 Albion FC (11)  

Get live football scores from 23/10/2020 & the football fixtures from 23/10/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 23/10/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 23/10/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement