My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
22:00FT Atletico Madrid (4) 0 - 1 AC Milan (3) 0 - 0 
22:00FT Liverpool (1) 2 - 0 FC Porto (2) 0 - 0 
 
19:45FT Besiktas (4) 1 - 2 Ajax (1) 1 - 0 
22:00FT Sporting CP (2) 3 - 1 Borussia Dortmund (3) 2 - 0 
 
00:15FT Aldosivi (19) 2 - 0 San Lorenzo (23) 1 - 0
02:30FT Godoy Cruz (14) 1 - 3 Estudiantes L.P. (5) 1 - 2 
02:30FT Velez Sarsfield (4) 2 - 0 Argentinos Jrs (16) 0 - 0 
22:00FT Newells Old Boys (18) 1 - 0 Central Cordoba de Santiago (22) 0 - 0
22:00FT Sarmiento Junin (21) 0 - 0 Banfield (20) 0 - 0
 
00:00FT Atletico Goianiense (13) 1 - 1 Juventude (14) 0 - 0
02:00FT Gremio (18) 2 - 2 Flamengo (2) 0 - 0
02:30FT Palmeiras (3) 2 - 2 Atletico-MG (1) 1 - 1
 
14:30Pst Beroe II (14) -:- Yambol 1915 (10)  
14:30Pst Rodopa Smolyan (11) -:- Levski Karlovo (8)  
 
09:00FT Nanjing City FC (11) 1 - 0 Beijing Technology (17) 1 - 0 
13:30FT Zibo Sunday (12) 0 - 0 Heilongjiang Lava Spring (8) 0 - 0
 
10:00Pst Hasus TSU FC (8) -:- Tatung (6)  
10:00Pst Taicheng Lions (7) -:- CPC FC (5)  
13:00Pst Taichung Futuro (3) -:- Tainan City (2)  
13:00Pst Taipower (1) -:- HangYuen/Fujen (4)  
 
14:30FT Varnsdorf (6) 0 - 3 Opava (5) 0 - 1 
 
21:45FT Barnsley (23) 0 - 2 Swansea (9) 0 - 0 
21:45FT Blackburn (5) 4 - 0 Peterborough (22) 3 - 0 
21:45FT Bristol City (18) 1 - 0 Stoke City (7) 1 - 0 
21:45FT Cardiff (20) 0 - 1 Hull City (19) 0 - 1 
21:45FT Fulham (1) 0 - 0 Derby (24) 0 - 0 
21:45FT Millwall (10) 1 - 1 Bournemouth (2) 0 - 1 
21:45FT QPR (3) 1 - 0 Huddersfield (8) 0 - 0 
 
20:00FT Carl Zeiss Jena (4) 2 - 1 VfB Auerbach (20) 1 - 0 
20:00FT SV Lichtenberg 47 (13) 0 - 4 Energie Cottbus (3) 0 - 1 
20:30FT SV Babelsberg 03 (8) 1 - 0 FC Eilenburg (19) 1 - 0 
 
20:00FT FSV Jaegersburg (10) 2 - 5 FV Diefflen (4) 0 - 2 
20:00FT FV Eppelborn (11) 4 - 2 Elversberg II (9) 2 - 1 
20:00Pst TSG Pfeddersheim (8) -:- Wormatia Worms (1)  
20:30FT FC Speyer 09 (12) 0 - 1 SV Roechling (7) 0 - 1 
20:30Pst FV Dudenhofen (5) -:- Hertha Wiesbach (3)  
 
15:00FT Almopos Arideas (7) 3 - 1 Pierikos (13) 1 - 0 
15:00FT Apollon Larissa FC (15) 2 - 2 Olympiacos B (5) 0 - 1 
15:00FT Kavala (17) 0 - 6 Xanthi FC (2) 0 - 5 
15:00FT Larisa (6) 2 - 0 Panserraikos (8) 1 - 0 
15:00FT Olympiakos Volou (11) 3 - 2 Apollon Pontou (16) 2 - 0 
15:00FT PAOK Thessaloniki FC B (12) 1 - 2 Veria (1) 1 - 2 
15:00FT Trikala (14) 0 - 0 Iraklis (10) 0 - 0 
 
15:00FT AE Karaiskakis (12) 0 - 1 Kalamata (9) 0 - 0 
15:00FT Asteras Vlahioti (14) 0 - 1 Kifisia (4) 0 - 0 
15:00FT Diagoras Rodou (6) 1 - 0 Episkopi (15) 0 - 0 
15:00FT Ergotelis (8) 0 - 0 AEK Athens B (3) 0 - 0 
15:00FT Ierapetra (16) 1 - 1 Irodotos (11) 0 - 0 
15:00FT Kallithea (5) 1 - 0 Egaleo (7) 1 - 0 
15:00FT Kissamikos (10) 2 - 2 Rodos (2) 2 - 1 
15:00Awd Zakinthos (17) 0 - 3 Levadiakos (1)  
 
14:00FT Budaorsi SC (18) 1 - 1 Csakvar (15) 1 - 1 
14:00FT Dorogi FC (6) 2 - 0 Szolnoki MAV FC (16) 2 - 0 
14:00FT III Keruleti TVE (19) 0 - 3 Gyori ETO FC (9) 0 - 1 
14:00FT Soroksar (13) 1 - 1 Diosgyori VTK (2) 1 - 0 
14:00FT Szenttlorinc SE (12) 0 - 2 Vasas (1) 0 - 1 
19:00FT Bekescsaba 1912 (17) 1 - 0 Nyiregyhaza (7) 1 - 0 
19:00FT Budafoki LC (14) 1 - 1 FC Ajka (11) 0 - 0 
19:00FT Szeged 2011 (4) 1 - 1 Pecsi MFC (10) 1 - 1 
19:00FT Szombathelyi Haladas (3) 1 - 2 Siofok (8) 1 - 0 
19:00FT Tiszakecske FC (20) 1 - 0 Kecskemeti TE (5) 1 - 0 
 
16:00FT Delhi Dynamos (2) 3 - 1 Bengaluru FC (7) 1 - 1 
 
10:15FT Persepam Madura Utd (11) 2 - 0 Persik Kediri (16) 1 - 0 
13:00FT Persebaya Surabaya (6) 4 - 0 Persita Tangerang (8) 1 - 0
15:45FT Persiraja Aceh (18) 0 - 4 Persib Bandung (3) 0 - 3
 
13:30FT Fajr Sepasi (11) 0 - 2 Sepahan FC (1) 0 - 1 
13:30FT Nassaji Mazandaran (12) 2 - 2 Paykan (7) 1 - 0 
13:30FT SorkhPooshan Pakdasht (15) 0 - 0 Aluminium Arak (4) 0 - 0 
13:30FT Tractor Sazi (10) 1 - 0 Shahr Khodro (16) 0 - 0 
14:30FT Gol Gohar (3) 0 - 0 Esteghlal FC (5) 0 - 0 
15:30FT Naft Masjed Soleyman (14) 0 - 1 Mes Rafsanjan (6) 0 - 0 
15:30FT ZOB Ahan (9) 0 - 1 Foolad FC (8) 0 - 1 
16:30FT Persepolis FC (2) 1 - 0 Sanat Naft (13) 0 - 0 
 
15:30FT Muravera (11) 1 - 3 Arzachena (9) 1 - 1 
 
18:00FT Banga Gargzdai (7) 3 - 1 Nevezis Kedainiai (10) 0 - 1 
19:00FT FK Zalgiris Vilnius (1) 2 - 0 FK Panevezys (4) 0 - 0 
 
17:45FT AS Douanes de Sikasso (13) 0 - 0 Afrique Football Elite (14)  
17:45FT Bakaridjan (12) 1 - 1 Yeelen Olympique (6)  
17:45FT CS Duguwolofila (7) 1 - 1 USC Kita (15)  
18:00FT Asom (17) 0 - 3 Onze Createurs (3)  
18:00Pst Black Stars (11) -:- Stade Malien (10)  
20:00FT USFAS Bamako (9) 1 - 0 US Bougouni (18)  
 
17:00FT Chabab Mohammedia (7) 2 - 1 Chabab Riadi Salmi (4) 1 - 0 
19:15FT Maghreb FES (6) 0 - 0 FAR Rabat (3) 0 - 0 
21:30FT FUS Rabat (15) 2 - 2 Difaa El Jadida (8) 1 - 0 
 
14:35FT Oman Club (7) 7 - 0 Nizwa (13) 1 - 0 
14:40FT Al Rustaq SC (8) 2 - 1 Muscat Club (14) 1 - 0 
14:40FT Bahla (6) 1 - 1 Saham (12) 0 - 0 
14:40FT Sohar (10) 0 - 1 Al Seeb (3) 0 - 0 
15:05FT Al Nahda Club (4) 0 - 0 Al Ittihad Salalah (11) 0 - 0 
17:50FT Al Suwaiq SC (9) 0 - 0 Dhofar (2) 0 - 0 
18:05FT Al Nasr Salalah (1) 0 - 1 Al Msnaa (5) 0 - 0 
 
19:00FT Zaglebie Sosnowiec (15) 3 - 2 Chrobry Glogow (8) 3 - 0 
21:30FT Korona Kielce (4) 0 - 1 GKS Tychy (6) 0 - 1 
 
14:35FT Al-Ain Atawlah (19) 1 - 1 Al Wahda (6) 1 - 1 
16:30FT Al Adalh (1) 1 - 1 Al-Qadisiyah FC (9) 0 - 1 
17:15FT Jeddah Club (11) 1 - 0 Al Orubah (12) 0 - 0 
 
21:45FT Ross County (12) 1 - 0 Hibernian (6) 0 - 0
 
22:00FT Buckie Thistle (2) 4 - 1 Nairn County (11) 4 - 1 
22:00FT Keith (15) 1 - 2 Formartine United (7) 1 - 0 
 
14:00FT Zarkovo (6) 0 - 1 FK Mladost Novi Sad (2) 0 - 0 
 
14:30FT Drava Ptuj (16) 1 - 0 Krka (12) 0 - 0
 
17:00FT Marumo Gallants (12) 0 - 0 Maritzburg Utd (11) 0 - 0 
17:30FT Kaizer Chiefs (2) 1 - 1 Amazulu (8) 1 - 0 
17:30FT Mamelodi Sundowns (1) 2 - 2 Supersport United (6) 1 - 0 
17:30FT Stellenbosch FC (4) 0 - 3 Orlando Pirates (7) 0 - 2 
 
07:30FT Venus (5) 3 - 1 Punaruu (9)  
 
11:00FT FK Khujand (2) 2 - 1 Eskhata (7) 1 - 0 
11:00FT Istiqlol Dushanbe (1) 5 - 0 Faizkand (8) 2 - 0 
11:00FT Khatlon (5) 3 - 1 Dushanbe-83 (10) 0 - 0 
11:00FT Ravshan (6) 2 - 3 Kuktosh (9) 0 - 2 
 
14:00FT FC Minaj (14) 1 - 1 Kolos Kovalivka (10) 0 - 0 
 
00:45FT Racing Montevideo (3) 3 - 1 Juventud (7) 2 - 0 
03:15FT Defensor Sporting (4) 0 - 1 Danubio (2) 0 - 1 
22:15FT Cerro (5) 3 - 0 Rocha FC (12) 1 - 0 
 
12:00Pst Prison Leopards (13) -:- Zesco United FC (6)  

Get live football scores from 24/11/2021 & the football fixtures from 24/11/2021 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 24/11/2021 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 24/11/2021 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2021

Livescore Data Services


advertisement