My Favorite Leagues

  • Add your favorite league or match by clicking on button.

International Soccer

Major Soccer Leagues

Soccer Leagues
advertisement

Football Livescore

Choose Dark or Light Theme in Settings
 
18:15FT Brescia (19) 1 - 2 Parma (11) 0 - 0
20:30FT Genoa (17) 0 - 3 Inter (2) 0 - 1
22:45FT Napoli (7) 2 - 0 Sassuolo (8) 1 - 0
 
21:00FT Boavista (12) 0 - 2 Rio Ave (5) 0 - 1
21:00FT Maritimo (11) 3 - 3 Famalicao (6) 1 - 1
23:15FT Benfica (2) 2 - 1 Sporting CP (4) 1 - 0
23:15FT SC Braga (3) 2 - 1 FC Porto (1) 0 - 1
 
07:15FT Kingborough Lions (2) 3 - 3 Riverside Olympic (5) 1 - 2 
07:30FT Clarence United (7) 0 - 1 South Hobart (4) 0 - 1 
09:30FT Glenorchy Knights (3) 3 - 1 Olympia (6) 2 - 0 
09:30FT Launceston City (8) 1 - 2 Devonport City (1) 0 - 2 
 
10:00FT Balcatta (10) 3 - 1 Perth SC (11) 1 - 0 
10:00FT Sorrento (6) 2 - 1 Bayswater City (4) 1 - 1 
10:00FT Inglewood United (8) 1 - 1 Cockburn City (5) 0 - 0 
10:00FT Perth Glory Youth (7) 3 - 1 ECU Joondalup (9) 1 - 0 
10:00FT Floreat Athena (2) 4 - 0 Rockingham City FC (12) 2 - 0 
10:00FT Armadale (3) 2 - 3 Gwelup Croatia (1) 1 - 1 
 
08:30FT Fulham United FC (8) 1 - 2 West Torrens Birkalla (7) 0 - 2 
08:30FT Playford City Patriots (4) 1 - 0 South Adelaide (3) 0 - 0 
08:30FT Seaford Rangers (12) 0 - 5 Sturt Lions (2) 0 - 3 
08:30FT West Adelaide (1) 3 - 1 Adelaide Hills (6) 2 - 1 
12:30FT Vipers FC (10) 2 - 6 Adelaide Victory (11) 0 - 2 
 
11:00FT Bonnyrigg White Eagles (4) 2 - 0 Northern Tigers (8) 2 - 0 
12:00FT Hills United FC (7) 3 - 4 Central Coast Mariners Youth (1) 2 - 2 
12:00FT St George (6) 2 - 3 SD Raiders FC (5) 1 - 2 
12:30FT Spirit FC (2) 2 - 0 Hakoah Sydney City (9) 0 - 0 
 
18:00FT Floridsdorfer AC (14) 2 - 0 SV Kapfenberg (16) 2 - 0
20:00FT Grazer AK (15) 1 - 3 SK Vorwarts Steyr (7) 1 - 2
 
14:00Canc Keshla FC (3) 0 - 0 Sabah FK (6)  
14:00Canc Neftchi Baku (2) 0 - 0 Zira (5)  
14:00Canc Qabala (8) 0 - 0 Qarabag (1)  
14:00Canc Sabail (7) 0 - 0 Sumqayit (4)  
 
16:30FT FC Isloch Minsk R. (5) 2 - 0 Dinamo Brest (9) 1 - 0
18:30FT FC Belshina Bobruisk (15) 0 - 1 Neman (3) 0 - 1
20:30FT Dinamo Minsk (8) 1 - 0 Gorodeya (13) 0 - 0
 
14:00FT National Defense Ministry (7) 3 - 0 Soltilo Angkor (12) 0 - 0 
14:00FT Svay Rieng FC (1) 2 - 0 Angkor Tiger FC (6) 0 - 0 
14:00FT Visakha (5) 10 - 1 Asia Europe United (11) 4 - 0 
 
23:00Pst Barranquilla -:- Boca Juniors de Cali  
23:00Pst Cortulua -:- Real Santander  
23:00Pst Depor FC -:- Real Cartagena  
23:00Pst Huila -:- Bogota FC  
23:00Pst Leones FC -:- Fortaleza FC  
23:00Pst Llaneros -:- Quindio  
23:00Pst Tigres FC -:- Union Magdalena  
23:00Pst Valledupar -:- Orsomarso  
 
19:55FT Inter Zapresic (10) 1 - 4 HNK Hajduk Split (5) 0 - 0
22:05FT HNK Rijeka (3) 4 - 2 Istra 1961 (9) 3 - 0
22:05FT NK Osijek (4) 1 - 2 NK Lokomotiva Zagreb (2) 0 - 0
 
17:00FT Fremad Amager (4) 4 - 1 Vejle (1) 2 - 1
17:00FT HB Koge (9) 2 - 2 Naestved (12) 0 - 1
17:00FT Hvidovre (8) 0 - 0 Roskilde (11) 0 - 0
17:00FT Vendsyssel FF (7) 0 - 1 Skive (5) 0 - 1
17:00FT Viborg (2) 0 - 2 Kolding FC (6) 0 - 2
 
16:00FT Paide LM (3) 4 - 2 FCI Levadia Tallinn (4) 2 - 2 
19:00FT Trans Narva (7) 2 - 0 TJK Legion (9) 0 - 0 
 
17:00FT Turku PS (11) 1 - 3 FC Lahti (6) 0 - 1
18:30FT HJK Helsinki (2) 2 - 0 Ilves Tampere (7) 1 - 0
 
16:00FT Kooteepee (4) 2 - 3 MP (7) 1 - 1 
17:00FT AC Kajaani (8) 0 - 2 EIF (5) 0 - 0 
17:00FT KPV Kokkola (9) 0 - 1 AC Oulu (1) 0 - 0
17:00FT Musa (2) 5 - 1 IF Gnistan (11) 3 - 1 
 
13:00FT Tips W (1) 1 - 0 TPS W (10) 0 - 0 
14:00FT PK-35 Vantaa W (8) 1 - 0 Aland United W (2) 1 - 0 
15:00FT Ilves W (6) 3 - 1 Jypk W (9) 1 - 0 
16:00FT Pk-35 W (3) 0 - 0 Kups W (5) 0 - 0 
 
17:00Canc Atlantis FC (4) 0 - 0 TPV (8)  
 
17:00FT JJK (5) 1 - 1 JIPPO Joensuu (1) 0 - 0 
 
11:30FT RFC Seraing 0 - 0 KV Mechelen 0 - 0 
14:00FT AZ Alkmaar 0 - 1 Genk 0 - 1 
15:00FT Fortuna Sittard 2 - 1 Dordrecht 1 - 0 
16:00FT Motherwell 2 - 2 Hamilton Academical 1 - 1 
17:00FT Dunajska Streda 2 - 1 Marseille 2 - 0
17:00FT Oostende 1 - 2 Union St. Gilloise 1 - 1 
17:00FT Zulte Waregem 2 - 3 St. Truiden 1 - 1 
17:05FT Anderlecht 0 - 0 Nantes 0 - 0
18:00Canc Anderlecht 0 - 0 Nantes  
18:00Canc Lorient 0 - 0 Avranches  
19:00FT Angers 1 - 1 Bordeaux 0 - 0 
19:00FT Club Brugge KV 2 - 0 Lille 1 - 0 
19:00FT Kortrijk 0 - 0 Beerschot Wilrijk 0 - 0 
19:00FT Standard Liege 1 - 2 Nice 1 - 1 
19:15FT Rangers 2 - 0 Coventry 0 - 0 
19:30FT Stade Briochin 0 - 1 Stade Brestois 29 0 - 1 
20:00FT OH Leuven 3 - 0 KV Mechelen 2 - 0 
20:00Canc Sete 0 - 0 Montpellier  
23:00FT Fluminense 1 - 0 Botafogo 0 - 0 
 
17:00FT Samtredia (8) 0 - 4 Dinamo Tbilisi (1) 0 - 3 
20:00FT Lokomotivi Tbilisi (6) 1 - 1 FC Telavi (5) 0 - 0 
 
11:30Pst Persik Kediri (13) -:- Persebaya Surabaya (15)  
14:30Pst Bhayangkara FC (11) -:- Persiraja Aceh (7)  
14:30Pst Pusamania Borneo (3) -:- Persija Jakarta (9)  
 
10:30Pst Mitra Kukar (1) -:- Sulut United (4)  
11:30Pst Persigo Semeru (11) -:- Martapura FC (12)  
11:30Pst Persis Solo -:- Kalteng Putra FC (9)  
14:30Pst Persiba Balikpapan (2) -:- Putra Sinar Giri FC  
 
17:30FT Arman Gahar Sirjan (10) 2 - 0 Esteghlal Khuzestan (9) 0 - 0 
17:30FT Mes Kerman (3) 1 - 0 Sepidrood Rasht (17) 1 - 0 
17:45FT Fajr Sepasi (11) 0 - 1 Navad Urmia (7) 0 - 1 
18:00FT Rayka Babol (14) 1 - 2 Aluminium Arak (2) 1 - 1 
18:10FT Khooshe Talaee Sana Saveh (4) 3 - 1 Mes Rafsanjan (1) 0 - 1 
18:10FT Gol Reyhan Alborz (8) 1 - 1 Baderan Tehran (5) 0 - 0 
18:10FT SorkhPooshan Pakdasht (6) 3 - 2 Qashqai Shiraz (13) 2 - 0 
18:15FT Damash (12) 2 - 1 Niroye Zamini (16) 1 - 1 
18:15FT Malavan (15) 7 - 0 Elmoadab Tabriz (18) 3 - 0 
 
12:00FT Albirex Niigata (6) 1 - 0 Mito Hollyhock (14) 0 - 0
12:00FT Tokyo Verdy (12) 0 - 0 Montedio Yamagata (17) 0 - 0
12:00FT Ventforet Kofu (7) 2 - 1 JEF United Chiba (10) 0 - 0
13:00FT Avispa Fukuoka (11) 1 - 0 Fagiano Okayama (16) 1 - 0
13:00FT Ehime FC (20) 1 - 1 FC Ryukyu (18) 1 - 0
13:00FT Jubilo Iwata (8) 0 - 2 Tokushima Vortis (2) 0 - 2
13:00FT Kitakyushu (3) 2 - 0 Renofa Yamaguchi (21) 1 - 0
13:00FT Omiya Ardija (4) 1 - 0 Matsumoto Yamaga (19) 0 - 0
13:00FT V-varen Nagasaki (1) 1 - 0 Kyoto Sanga (5) 1 - 0
 
07:00FT Vanraure Hachinohe (12) 0 - 1 Azul Claro Numazu (9) 0 - 0 
09:00FT Fukushima United (14) 2 - 2 Kataller Toyama (6) 1 - 2 
11:00FT Fujieda MYFC (11) 0 - 2 Blaublitz Akita (1) 0 - 0 
11:00FT SC Sagamihara (10) 0 - 1 Grulla Morioka (13) 0 - 0 
12:00FT Cerezo Osaka U23 (17) 0 - 5 Kagoshima United (8) 0 - 5 
12:00FT Kamatamare Sanuki (18) 1 - 2 Roasso Kumamoto (2) 0 - 0 
12:00FT Nagano Parceiro (5) 4 - 1 Yscc (15) 4 - 1 
13:00FT Gainare Tottori (3) 2 - 1 FC Imabari (7) 1 - 1 
 
17:00Pst FC Maan (4) -:- Ramtha SC (7)  
19:30Pst Al Wehdat SC (1) -:- Al Aqaba (11)  
 
18:00FT FK Ventspils (5) 3 - 2 RFS (2) 3 - 0
20:00FT Valmieras (3) 0 - 1 Riga FC (1) 0 - 0
 
13:00FT Hegelmann Litauen (4) 0 - 0 Vilnaus Vitys (2) 0 - 0 
15:00FT BFA (14) 0 - 3 FK Atmosfera (11) 0 - 1 
17:00FT FK Minija (12) 3 - 5 Dziugas (1) 2 - 2 
 
03:30FT Necaxa (15) 0 - 3 Tigres UANL (1) 0 - 2
 
18:00FT Dacia Buiucani (6) 4 - 0 Codru (10) 2 - 0 
20:30FT Speranta (7) 1 - 4 Petrocub (2) 1 - 2 
 
12:00Canc Hantharwady United (1) 0 - 0 Chin United (12)  
12:00Pst Magwe (8) -:- Rakhine United (6)  
12:00Pst Sagaing United (5) -:- Shan United (4)  
 
19:00FT ODD Ballklubb (3) 3 - 2 Aalesund (16) 2 - 2
21:30FT Brann (7) 1 - 1 Kristiansund BK (6) 0 - 0
 
17:00FT Alta (3) 1 - 1 Brattvag (6) 0 - 1 
17:00FT Skeid (4) 0 - 1 Halden (1) 0 - 0 
17:00FT Senja (7) 1 - 3 Moss (12) 1 - 2 
 
17:00FT Asker (6) 2 - 1 Baerum (12) 2 - 0 
17:00FT Fram Larvik (14) 0 - 4 Egersund (8) 0 - 2 
17:00FT Vard Haugesund (3) 0 - 1 Sotra (2) 0 - 1 
19:00FT Nardo (10) 2 - 3 Bryne (1) 1 - 2 
 
12:30FT Roa W (10) 2 - 3 Sandviken W (5) 1 - 2 
15:00FT Lyn W (8) 1 - 0 Kolbotn W (7) 0 - 0 
16:00FT Arna-Bjornar W (9) 1 - 2 Rosenborg BK W (3) 0 - 0 
 
18:40FT B-B Termalica Nieciecza (6) 1 - 0 Odra Opole (13) 0 - 0 
18:40FT GKS Tychy (9) 1 - 0 GKS Belchatow (15) 1 - 0 
18:40FT Miedz Legnica (5) 1 - 1 GKS Jastrzebie (14) 1 - 0 
18:40FT Olimpia Grudziadz (16) 0 - 0 Sandecja Nowy Sacz (12) 0 - 0 
18:40FT Podbeskidzie (2) 0 - 1 Chrobry Glogow (7) 0 - 0 
18:40FT Puszcza Niepolomice (8) 4 - 0 Radomiak Radom (4) 1 - 0 
18:40FT Stal Mielec (1) 4 - 1 Chojniczanka Chojnice (17) 0 - 1 
18:40FT Warta Poznan (3) 1 - 2 Stomil Olsztyn (10) 1 - 0 
18:40FT Wigry Suwalki (18) 0 - 2 Zaglebie Sosnowiec (11) 0 - 0 
 
18:00FT Elana Torun (16) 6 - 0 Gryf Wejherowo (18) 5 - 0 
18:00FT Garbarnia Krakow (7) 3 - 2 Olimpia Elblag (8) 2 - 1 
18:00FT GKS Katowice (3) 1 - 1 Resovia Rzeszow (5) 1 - 1 
18:00FT Gornik Polkowice (11) 2 - 2 Bytovia Bytow (4) 1 - 1 
18:00FT Lech Poznan ll (13) 0 - 3 Blekitni Stargard (12) 0 - 0 
18:00FT Legionovia Legionowo (17) 0 - 2 Leczna (1) 0 - 0 
18:00FT Stal Stalowa Wola (15) 0 - 3 Pogon Siedlce (10) 0 - 1 
18:00FT Stal Rzeszow (6) 4 - 0 SKRA Czestochowa (14) 2 - 0 
18:00FT Widzew Lodz (2) 0 - 1 Znicz Pruszkow (9) 0 - 1 
 
16:45FT Al-Duhail SC (1) 1 - 1 UMM Salal (10) 0 - 0 
19:00FT Al Sadd (3) 2 - 1 Al-Khor (11) 2 - 1 
 
12:30Pst Tampines Rovers FC (1) -:- Balestier Khalsa FC (4)  
15:15Pst Dpmm FC (6) -:- Home United FC (8)  
 
13:00FT Sangju Sangmu FC (3) 1 - 5 Ulsan Hyundai FC (1) 1 - 3 
13:00FT Seongnam FC (6) 0 - 0 Gangwon FC (7) 0 - 0 
14:00Canc Daegu FC (5) 0 - 0 Gangwon FC (7)  
14:00Canc Gwangju FC (10) 0 - 0 Jeonbuk Motors (2)  
14:00FT Gwangju FC (10) 0 - 1 Suwon Bluewings (11) 0 - 0 
14:00Canc Incheon United (12) 0 - 0 Suwon Bluewings (11)  
 
10:00FT Jeonju FC (15) 2 - 1 Mokpo City (11) 0 - 1 
11:00FT Chuncheon FC (16) 0 - 0 Gyeongju KHNP FC (2) 0 - 0 
11:00FT Gyeongju Citizen (14) 1 - 1 Cheongju FC (9) 1 - 0 
11:30FT Gimpo Citizen (6) 2 - 1 Yangju Citizens (13) 0 - 1 
13:00FT Busan Transport Corp. (4) 3 - 1 Daejeon Korail (5) 2 - 1 
13:00FT Changwon City (10) 2 - 1 Hwaseong FC (7) 0 - 0 
13:00FT Cheonan City (8) 1 - 2 Gangneung City FC (3) 1 - 0 
13:00FT Gimhae (1) 5 - 0 Pyeongtaek Citizen (12) 2 - 0 
 
14:00FT Umea FC (14) 3 - 1 ljungSKile SK (15) 0 - 0
16:00FT Osters IF (10) 1 - 1 GIF Sundsvall (4) 1 - 0
16:00FT Vasteras SK FK (12) 1 - 2 Norrby IF (7) 1 - 2
18:30FT Halmstad (2) 2 - 3 Akropolis IF (5) 0 - 2
18:30FT Jonkopings Sodra (3) 2 - 0 IK brage (6) 1 - 0
18:30FT Trelleborgs FF (8) 4 - 1 Dalkurd FF (11) 4 - 1
 
13:45FT Pitea IF W (7) 0 - 1 Vaxjo DFF W (11) 0 - 1
16:00FT Djurgarden W (10) 3 - 3 Kristianstads DFF W (3) 3 - 1 
16:00FT Eskilstuna Utd W (8) 3 - 1 Vittsjo Gik W (12) 1 - 1 
16:00FT IK Uppsala Fotboll W (9) 0 - 2 Kopparbergs/Goteb W (1) 0 - 1
 
13:45Pst Sukhothai FC (8) -:- Trat FC (16)  
14:00Pst Chiangrai United (10) -:- Nakhon Ratchasima FC (12)  
15:00Pst Bangkok Glass (4) -:- Port FC (3)  
16:00Pst Chonburi FC (9) -:- Prachuap (13)  
 
13:45Pst Khonkaen (16) -:- Ranong FC (9)  
14:00Pst Ayutthaya United (18) -:- Nong Bua Pitchaya (1)  
15:00Pst Chainat (10) -:- Nakhon Pathom United (11)  
15:00Pst Chiangmai United (2) -:- Kasetsart FC (12)  
16:00Pst Navy FC (3) -:- Chiangmai FC (4)  
 
21:00FT Denizlispor (14) 0 - 1 Ankaragucu (18) 0 - 0 
21:00FT Fenerbahce (7) 3 - 1 Rizespor (15) 1 - 0
21:00FT Genclerbirligi (12) 0 - 3 Besiktas (3) 0 - 0
21:00FT Goztepe (11) 3 - 1 Sivasspor (4) 1 - 0
21:00FT Kayserispor (17) 1 - 2 Trabzonspor (2) 0 - 0
21:00FT Konyaspor (13) 2 - 3 Alanyaspor (5) 2 - 0
21:00FT Yeni Malatyaspor (16) 0 - 1 Gaziantep FK (8) 0 - 0 

Get live football scores from 25/07/2020 & the football fixtures from 25/07/2020 only at ScoresPro - the best Football livescore website! We track live football results for 25/07/2020 including goal scorers, halftime football results and yellow / red cards for every game taking place on 25/07/2020 in all of the major football leagues.

Livescore powered by ScoresPro.com © 2006 - 2020

Livescore Data Services


advertisement